Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti ilyen körülmények között bevállalnátok egy babát? fórum

Ti ilyen körülmények között bevállalnátok egy babát? (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. Pahet a vadász (válaszként erre: 21. - Cincinke)
2012. febr. 1. 12:02

nem, még nincs időpont, ez olyan ki nem mondott dolog.. struccpolitika, vagy mit tudom én minek nevezzem...:) Nem beszélünk inkább erről, mert csak feszültséget okoz... nagyon nagyon szeretnénk, de még sajnos nem megy...

épp a minap kérdeztem a páromat, hogy mi lenne ha úgy alakulna, véletlen állapotos leszek??? Azt mondta, hogy valószínű hogy végtelenül boldog lenne, de napokig fogná a fejét, hogy mi a túrót találjon ki, hogy megoldja a pénzügyi dolgokat... mert valóban nem tud többet dolgozni... én meg nem tudok elhelyezkedni, akár hogy is szeretnék... már az ismerősök, rokonok is próbálnak munkát szerezni, de nem megy...

21. Cincinke (válaszként erre: 20. - Pahet a vadász)
2012. febr. 1. 11:56
És kitűztettek már valami végső időpontot, hogy addig nem lesz munka, akkor belevágtok úgy?
20. Pahet a vadász (válaszként erre: 18. - Cincinke)
2012. febr. 1. 11:54
no akkor látod, nálunk sajnos a várakozás álláspontja van éppen... várunk, hátha lesz munkám... ha úgy alakul, hogy hónapokig semmi, akkor talán, ...talán belevágunk, mert már elég "öreg" vagyok sokat várni...
19. 888efd6baf (válaszként erre: 1. - Cincinke)
2012. febr. 1. 11:50
Ebben a helyzetben nem.
18. Cincinke (válaszként erre: 17. - Pahet a vadász)
2012. febr. 1. 11:49

Elolvastam.

Az a baj, hogy férjemnek eddig azt hittem, fix munkahelye van, de amióta náluk is folyamatosak a leépítések, azóta elbizonytalanodtam.

2012. febr. 1. 11:39

2009től nincs igazán munkám... egy egy hónap csak... /393-hsz/ [link]

itt már leírtam mindent...

16. Cincinke (válaszként erre: 15. - Pahet a vadász)
2012. febr. 1. 11:36

Anyagilag mennyire álltok stabilan?


Nem tudjuk eldönteni, hogy vágjunk bele, mert az átlagnál jobban állunk, és bírni fogjuk, vagy várjunk, hátha összejön valami meló :S

15. Pahet a vadász (válaszként erre: 9. - Cincinke)
2012. febr. 1. 11:34
Jelenleg várunk, és vágyódunk... aztán majd kiderül..
2012. febr. 1. 11:31
Uh, ez érdekes helyzet, ugyanis jól áltok az átlaghoz képest. Forint hitel, de nem sok, saját lakás és fizetés, ami nektek elég és még marad is, illetve félretett pénz a babának. A kérdés talán csak az, hogy a férjed munkahelye biztos-e. Én a helyedben elvállalnék bármilyen munkát akár fél évre is és abból is raknék el egy kis pénzt, aztán mehet a gyerek. És még lehet a gyes is összejön.
2012. febr. 1. 11:29

Igazából az alap dolgokra megvan a pénzetek. Indulónak a gyermek születésekor kaptok 60ezer Ft körüli összeget.

Ha szerencsés vagy, és van tejed, akkor az első 6 hónapban csak pelusra, ruhára kell költened (ismerősök is biztosan szívesen adnak), azután a bevezetett gyümölcsökre, majd szép lassan azt eszi, amit ti, tehát relatív, de nem olyan vészes ez. Ami drága, az a pelenka, de abból is tudsz venni moshatót, betéttel, amin igen sokat meg tudsz ám spórolni! 1 évesen meg már úgyis kezded bilire szoktatni, így a pelust is igen hamar ki tudod váltani nap közben. Nekünk van etetőszék is, de a kicsi nem szerette, 1 hónapot használtuk, aztán a térdemre ültettem, úgy etettem, azóta pedig széken csücsül velünk az asztalnál. Ruhákat turizom (kivétel a zokni, harisnya, alsónemű), jól kimosom, gyönyörű, márkás ruhái vannak. Egyedül a cipő az, ami nagyobb beruházás, azt patika-kártyára veszem, így az is minőségi, kényelmes, márkás viselet. Ja, a családi pótlék az majdnem futja a pelenkát, ha márkásat veszel.

12. Cincinke (válaszként erre: 11. - Dcd32040b0)
2012. febr. 1. 11:15
Vállalkozáson gondolkodtam, de nem biztos, hogy ki tudnám termelni a 70-es járulékot :(
2012. febr. 1. 11:12

Az, hogy nem rúghatnak ki, ha teherbe esel, miközben dolgozol, még változhat, attól függ, mit esznek a honatyák.

Nekünk későn jött össze a várva-várt baba, lehet, nektek sem sikerül majd évekig, aztán meg sikerül-e egyáltalán?

A családban esetleg nem lenne valaki, aki bejelentene 4 órás takarítónak vagy bárminek? Te fizetnéd azt a havi 6-8 ezres(?) illetéket, aztán ha letelt a 6 hónap, biztosítva lenne a GYED is. (az egyik barátnőm így csinálta)

A másik oldala a dolognak, hogy néhány év múlva meg a korunk miatt nem kellünk sehová...:(

2012. febr. 1. 11:08
Szerintem ne vállald be. Pontosan azok miatt a dolgok miatt amiket írtál. Ma már egy munkahely nem életbiztosítás. És most sokan mondják, hogy senkinek sem az, de kettőből egy sokkal jobb, mintha kettőből egynek sincs, de a semmire már hárman vannak. Szerintem mindenképpen maradj a munkakeresésnél és interjú esetén vázold fel, hogy nem tervezel. Nem vagy még lekésve semmiről.
9. Cincinke (válaszként erre: 8. - Pahet a vadász)
2012. febr. 1. 11:07
És ti mi felé hajlótok jobban?
8. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - Cincinke)
2012. febr. 1. 11:05
Ugyan ebben a helyzetben vagyunk mi is....
7. kinni (válaszként erre: 4. - Cincinke)
2012. febr. 1. 10:36

Én azt sem árultam el, hogy van párkapcsolatom, ha kérdezték azt mondtam szingli vagyok se férjet se gyereket nem szeretnék és a munkának élek.

Nagyon gáz, hogy hazudozni kell de csak így van esély.

Ha letelik a próbaidő és baba van akkor már nem rúghatnak ki.

6. dius_83 (válaszként erre: 5. - Genlips)
2012. febr. 1. 10:23
Tetszik az ötlet! Ennyi füllentés simán belefér a dologba. Milyen kis fifikás vagy! :) Ezt megjegyzem! Mármint a tippet, és elraktározom a merevlemezemen! :) A kérdezőnek viszont azt feleném, hogy én a helyében a babaprojektre koncentrálnék. Nagyon sok babát vállaló emberhez képest elég jó körülmények közt vagytok, van félretett pénz, apukának állás, saját ház, és ti már lassacskán a hitel végét is látjátok. És a korodat néznve, ha esetleg tesót is szeretnék majd neki, akkor szerintem most van itt a megfelelő alkalom. Hisz még 1 vagy 2 év munka ki tudja mikor lesz egyfolytában. Sok sikert! Kívánom hogy a számotokra legoptimálisabb megoldást válasszátok és ha majd jön a baba, akár most, akár később, sok boldogságot hozzá!
5. genlips (válaszként erre: 4. - Cincinke)
2012. febr. 1. 10:14

mondd, hogy legutóbbi orvosi vizsgálatok szerint nem lehet gyereketek.

ha tovább kérdezősködnek (inszemináción voltatok-e már, hol tartotok a folyamatban), megkérdezni, ez még az állásinterjú része vagy személyes érdeklődésből kérdezi?


azt nem válaszolhatja, hogy állásinterjú része, mert akkor ez alapján diszkriminálhat. személyes érdeklődést válaszolva pedig meg lehet mondani, hogy a hivatalos interjú után beszélgethettek erről, de még friss a hír, így nem szívesen.


sajnálatos, hogy ma ilyen pofátlan kérdéseket feltesznek Magyarországon, mert úgy érzik, fel kell.

4. Cincinke (válaszként erre: 2. - Kinni)
2012. febr. 1. 10:06
Soha nem árultam el, de közelítek a 30-hoz, így a legtöbb ember rögtön arra gondol, ez mindjárt szülni fog.
2012. febr. 1. 10:03
Hát ez egy elég komoly döntés, de szerintem megpróbálhatnátok a babát. Utána hátha jobb eséllyel kapsz munkát, ha már nem számítasz szülés előtt állónak. Mondjuk az elég fontos kérdés, hogy a párod munkahelye mennyire stabil.
2012. febr. 1. 10:02

Sajnos a mai világban nem szabad megmondani az állásinterjún és a munkahelyen ha az ember babát szeretne:-(((

Én próbálkoznék a babával mert nem biztos, hogy rögtön összejön és a munkakereséssel is.

Ha munka jönne akkor kis szünet a babaprojektbe, és kivárni a 6 hónap próbaidőt és lehetőleg határozott idejű legyen munkaszerződés. Minimum 1 év munkaviszony kell a gyed-hez, de 2 év folyamatos munkaviszony után jár a 2 év gyed.

2012. febr. 1. 09:52

Soha nem gondoltam, hogy valaha ilyen helyzetbe fogok kerülni.

Babát szeretnénk a férjemmel, de több, mint egy éve munkanélküli vagyok.

Közelítek a 30-hoz, és a legtöbb helyen rögtön a gyerek az első kérdés. És természetesen az elutasítás oka is.

Az egyetem alatt már dolgoztam, és a befejezése után is ott maradtam egész addig, amíg ki nem rúgtak.

Bármit elvállalnék, még takarítani is elmennék, de vagy túl képzett vagyok, vagy szülés előtt álló nő :(

Igyekeztünk megteremteni a picinek minden szükséges feltételt. Van saját lakásunk, egy pici forint hitellel, ami pár éven belül lejár.

Van egy kis félretett pénzünk, ami csak a babáé, az ő dolgait szeretnénk belőle megvenni. Kiságy, babakocsi stb.

Férjem nem keres túl jól, de nekünk az elég, hónap végén még egy pici marad is.

Viszont ha most vállalnánk be a babát, nem kapnék gyedet.

És ha a férjemet kirúgnák, ott maradnánk 3-an, fizetés nélkül.


Soha nem vonzott az a gondolat, hogy csak azért mert munkanélküli vagyok, szülők egy gyereket, most még is úgy láttom, nem sok esélyem van elhelyezkedni. A babára pedig mindketten nagyon vágyunk.


Ti mit tennétek ebben az esetben? Reménykednétek még, hogy talán sikerül elhelyezkedni, vagy bevállalnátok a babát?

Köszönöm a véleményeket!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook