Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan világosítottátok fel a gyerekeiteket? fórum

Ti hogyan világosítottátok fel a gyerekeiteket? (beszélgetős fórum)


14. boldogzokni (válaszként erre: 12. - 5895a74595)
2018. jún. 19. 17:04
Tudnál címeket mondani?
13. loch ness (válaszként erre: 10. - Smirnoff)
2018. jún. 19. 16:36

Ez egy független szervezet, nyilván nekik is fenn kell tartaniuk magukat valamiből. Gondolom, van olyan lehetőség, hogy az iskola megpályázza valahonnan a költségeket, és akkor azoknak is ingyenes lehet, akik nem tudnának fizetni.

Aki jogtanácsadó, az sem ingyen teszi, mégsem akad fenn rajta senki.

Erről az előadássorozatról már nemegyszer hallottam, mégpedig azt, hogy tényleg nagyon jó.

2018. jún. 14. 13:45
Beszereztem 2-3 kamaszoknak írt könyvet, és amiről nem akartak beszélni azt abból olvasták el félrevonulva.
2018. jún. 14. 13:41
Orvos-gyerek nalunk nem nagyon van tabu-tema, 10.5 eves most, mindent tud. Neha a veletlen is hozta, pl. egyszer ugy 3 eves lehetett nyaralni voltunk, az apja elso nap jol megegett a napon, masnap hasalt a huvos szobaban, a gyerek strandra vagyott, en menstrualtam... mondtam neki, hogy elviszem de ha azt mondom hogy megyunk a wc-re akkor nincs vita, azonnal jon :) cuki volt, jott velem tampont cserelni, de mivel kicsi volt nem mertem a fulken kivul hagyni, igy aztan belelogott mindenbe... viszont azota teljesen termeszetes neki, hogy a nagylanyok menstrualnak, mi a tampon, mi a betet stb. Mivel minden mas kenyes temaban nyitottak vagyunk igy sokat kerdez, ami nagyban megkonnyiti a dolgot. Emellett itt (Norvegiaban lakunk) nagyon komoly iskolai program van, 5. osztalyban (itt 9-10 evesek otodikben) egesz evben van egeszsegtannal es szexualis felvilagositassal foglalkozo orajuk, fiuknak-lanyoknak tematol fuggoen kulon vagy egyutt ill. kis csoportokban. Vegigkovettem egesz evben mirol volt szo, gyakorlatilag mindenrol teljesen nyiltan beszelgettek es tanultak. Jovore kapjak a lanyok a HPV oltast, ill itt mar a fiuk is kerhetik. Az egesz eves munka eredmenye tobbek kozott, hogy az evfolyamukon minden fiu kerte es meg fogja kapni az oltast, szerintem ez oriasi eredmeny. Az en kislanyomnal meg nem mostanaban varhato hogy menstrualni fog, nincsen meg sok jele, de valamikor osszel osszekeszitettuk a megfelelo csomagot veszhelyzet esetere, kiprobaltuk hogyan kell betenni a betetet a bugyiba, mint csinaljon a hasznalttal stb. es ez azota mindig a taskajaba van. Idonkent rakerdezek, hogy nem hallott-e mostanaban valamit a temaban amit nem ert stb. de legtobbszor o maga kerdez. Az az igazsag, hogy mivel nem en szultem, hanem orokbefogadtuk, igy eleve sokkal tobbet beszelunk mindenrol ami ezzel kapcsolatos, igy egyik tema hozza a masikat, ez is lehet az oka, hogy o hamar kepbe kerult, es nem tudok egy konkret idopontot amikor "felvilagositottam" hanem valahogy ugy nott fel eddig hogy fokozatosan tudott meg egyre tobbet es tobbet a temarol.
10. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Nünüke :))
2018. jún. 12. 16:32
Ez fizetős programként? A világ szégyene. Nem elég, hogy a csórók egybeesnek az alul iskolázottal nagy halmazban, és onnan lesz tömegesen a sokgyerekes?
2018. jún. 12. 16:06
2018. jún. 12. 16:01

Nálunk volt az iskolában egy remek program igaz fizetős de 5 órás és szakértők pontosan mindent lemondtak bemutattak külön a lányoknak és a fiúknak.Előtte volt egy szülői amin vázolták a témaköröket nagyon okos dolognak tartom.

Sok szó esett a tiszteletről és a megbecsülésről saját testünk és a párjunk felé is.

Van oldaluk megkeresem ha érdekel valakit :)

7. Smirnoff (válaszként erre: 5. - Boldogzokni)
2018. jún. 12. 15:55

Nekem ilyen könyvem nem volt. És akiknél volt, osztálytársak senki nem forgatta.

Egyszer anyamnak nyafogtunk, h megbeszéltük az uszodai programot, és akkor (8-10 évesek voltunk a noveremmel) elmondta, h neki megjött, és az egészet kifejtette.

6. Idhikai (válaszként erre: 5. - Boldogzokni)
2018. jún. 12. 10:53
Még az én ifjabb koromból volt a "Négyszemközt csak Lányoknak", később többször kiadták hasonló címen, ezt a könyvet kb. 3-4 hónapja beraktam a szobájába, olvasgatta.
2018. jún. 12. 10:11

Nincs olyan, aki mostanában van ebben a cipőben?


Valamilyen könyvvel próbáltátok a beszélgetés elősegíteni?

2018. jún. 11. 10:39
A suliban az alapokat tanultak, meg előtte felhomalyositottak őket, ahogy minket is. Akkoriban rákérdeztem, h volt-e ilyen, világos-e. Mikor menstualni kezdett a kiscsaj, nem laktunk együtt, gondolom anyám, vagy másik nővére igazította el, ha kellett, mit hol talál. Valamikor beszélgettünk a tamponokrol, betegektől, mikor a drogériában voltunk. Mikor pasija lett, megkérdeztem, hogy védekeznek, ha magamnak vettem, rákérdeztem, kell-e ovszer. Mikor átállt a fogamzasgatlora, beszélgettünk a témáról. És egyszer takaritas közben (nem tudom, hogy jött fel), beszélgettünk az abortuszrol technikai, moralis es személyes szemszögből is.
3. Idhikai (válaszként erre: 2. - Idhikai)
2018. jún. 11. 09:43
... hja, és azt hiszemm a fürdőmedencéktől és a nemibetegségektől indult a téma... aztán kanyarodott az óvszer felé... és tovább.
2018. jún. 11. 09:42
Nálunk a legutolsó (erre emlékszem, mert pár napja volt) úgy történt, hogy ültünk a szobában (én az ágyon, leányka a szőnyegen), naplót díszítettünk a barátnőinek ballagásra... és valahogy elindult a téma, mosolyogtunk, komolykodtunk, észrevétlenül mindent átbeszéltünk.
2018. jún. 11. 09:17
Ti hogyan világosítottátok fel a gyerekeiteket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook