Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan ünnepeltétek/ünnepelnétek meg az örökbefogadás jogerőre emelkedését, az úgynevezett "Második születésnapot"? fórum

Ti hogyan ünnepeltétek/ünnepelnétek meg az örökbefogadás jogerőre emelkedését, az úgynevezett "Második születésnapot"? (tudásbázis kérdés)


21. trapiti (válaszként erre: 20. - Indián lány)
2010. máj. 14. 20:00

:)

Talán a felsoroltak közül a megismerkedés és a hazajövetel azok, amik már egy 2-3 éves gyereknek is sokat mondanak. Ezeknek a napoknak a jelentőségét - azt hogy miért ünneplünk, minek örülünk - könnyű elmondani már egy pici gyereknek is. A jogerő nekünk felnőtteknek sokat jelent, de egy gyereknek semmit nem mond :)


Már az első szülinapja után is meséltük Neki, hogy miért vagyunk aznap egész nap hármasban, miért mentünk vendéglőbe ebédelni, miért öltöztünk fel szép ruhába... a 2. szülinap után már nagyon sokat értett ezekből a dolgokból. És a "családi naptól kezdve 6 estén át mesélem, hogy 1 éve, 2 éve azon a napon mi történt, egészen addig, hogy hazajöttünk hárman együtt :) és persze még utána is sokszor, mert egyre többször kérdez róla, milyen volt, amikor picibaba volt :)

20. Indián lány (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2010. máj. 14. 19:07

Az összes általunk felmerült ötlet közül Nekünk is ez az ünneplés volt eddig a legszimpatikusabb.Pont így ahogy leírtad:)))


Mi 2 hónaposan ismertük meg a lányunkat,3 hónaposan hoztuk haza,és 4 hónaposan lett törvényesen is a lányunk.Még van 1 évünk eldönteni melyik napot ünnepeljük meg(megismerés-hazajövetel-jogerő).Most még minden nap ünnep:)))


Köszönöm a válaszodat!

2010. máj. 14. 18:42

Mi nem, pontosabban nem ezt ünnepeljük. Szerintem a legfontosabb fordulópont, az a nap, amikor emlékszünk és ünneplünk, az az a nap, amikor először találkoztunk. Az hogy mikor jött meg a papír a jogerőről, kevlsbl érdekes szerintem. Az hogy mi összetartozunk, nem akkor dőlt el... hanem sokkal hamarabb.

Szerintem abban az esetben, amikor már a szülésnél ott van az örökbefogadó, elég eröltetett "második születésnapról" beszélni...


Ünneplés: tora, ajándék, összejövetel családdal, barátokkal, ezek egyszer vannak az évben, egyszer van születésnapja. Mi 5 héttel később találkoztunk, aznap együtt van a család, mi nem megyünk dolgozni, Luca nem megy ezen a napon bölcsibe, később oviba, iskolába (ha ő is így gondolja majd) és ezt a napot hármasban töltjük :) Most még mi találjuk ki, mi legyen a program, de a terv az, hogy ezen a napon azt fogjuk csinálni hármasban, amire Ő vágyik.

Persze biztosan lesz olyan év is, amikor majd nem másképp szeretné, akkor másképp lesz :)

18. Indián lány (válaszként erre: 17. - Era06)
2010. máj. 14. 07:12

Valóban,hisz az igazi családdá válásunkat ünnepeljük aznap:)))

Tudom,hogy egy papír nem minden,de minden másunk már megvan,és igyekszünk meg is tartani.

17. era06 (válaszként erre: 16. - Indián lány)
2010. máj. 14. 06:39
:) a család napját ünneplitek. Tetejére pedig 3 szál gyertya, vagy ahányan vagytok.
16. Indián lány (válaszként erre: 13. - Era06)
2010. máj. 13. 22:01
Ez nagyon tetszik:)))CSALÁDI TORTA!Azt hiszem ezt a kifejezést megtartom:)Köszi!!!
15. Indián lány (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2010. máj. 13. 22:00
Köszönjük:)!!!Reméljük pár napon belül valóban így lesz:)!
14. Indián lány (válaszként erre: 10. - 0a6782abcf)
2010. máj. 13. 21:59
Pár éves koráig biztosan nem maradnak meg az emlékeiben ezek a napok,de ha mesélünk róla,fényképeket készítünk,akkor azok már emlékek.Reméljük pozitívak.
13. era06
2010. máj. 13. 16:19

Nem szülinapi tortával, hanem "családi" tortával

Családi programmal, kirándulással, sok beszélgetéssel.

2010. máj. 13. 16:10
Ha konkrétan nem is emlékezik dolgokra, a pozitívum megmarad benne. Ne felejtsük el, a magzati élet behatásait is felszínre lehet hozni. Érezzétek nagyon jól magatokat és legyen ez a nap nagyon-nagyon boldog!!
11. 0a6782abcf (válaszként erre: 9. - Indián lány)
2010. máj. 13. 16:09
Na, itt meg is van a válasz. :) Ez nagyon jó ötlet, hogy nem kifejezetten szülinap, hanem egy hármasban eltöltött családi nap. :)
10. 0a6782abcf (válaszként erre: 7. - Indián lány)
2010. máj. 13. 16:07
Szerintem fontos szempont az is, hogy mennyi idősen fogadtátok örökbe? Mert ha újszülöttként, vagy néhány hónapos babaként, tehát ha még nincsenek konkrét emlékei az "előző életéről", akkor én személy szerint sok értelmét nem látom a második születésnapnak. Mi nem ünneplünk ilyet. Igaz, mégcsak egyéves a kisfiam. :) De a születésnapja körül minden fontos évfordulóról megemlékezünk úgy, hogy az esti elalvás előtti sutyorgós, ringatós beszélgetés része.
9. Indián lány (válaszként erre: 3. - 033c9cbae4)
2010. máj. 13. 15:58
Az állatkert,vidámpark már Nekünk is eszünkbe jutott.Ezen a napon elmenni valahová csak hármasban:))Kivennénk szabit ha kell,és indulás.Most még csak 4 hónapos a lányunk,ezt nem értékelné,de később még lehet ezt tesszük(talán jövőre,amikor már Ő is jobban élvezné).
8. Indián lány (válaszként erre: 5. - 0a6782abcf)
2010. máj. 13. 15:56
Igazad van,ez mindhármunk ünnepe.Most elkezdenénk,és ha a lányunk később ezt cikinek vagy terhesnek tartaná,abbahagynánk.
7. Indián lány (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. máj. 13. 15:54

Az ötletadó Marie-Claude Monchaux:Nekem két születésnapom van c. könyve.Ő írta a Sehány éves kislányt is,ami a születésről szól gyerekeknek.Ebben a könyvben viszont az öf-ról ír.Egy 4 éves kisfiú-Andris-mesél magáról.Ő valódi szülinapi tortával és ajándékkal ünnepel.


Mi inkább másra gondoltunk,ezért kértem a segítségeteket.a fénykép jó ötlet,erre mi is gondoltunk:)Pontosan azért amiért írtad.Megmutatni Neki,hogyan örültünk az érkezésének.Minden évben készíttetnénk közös képet magunkról azon a napon(persze másikon is,de akkor mindenképp,esetleg műteremben).

2010. máj. 13. 15:44
Örüljetek és később mutassátok meg a képeket, hogy mennyire örültetek neki!!
2010. máj. 13. 15:41
Én azt gondolom, hogy sok múlik a gyereken. Ha ő nem akarja, nem örül neki, akkor nem érdemes erőltetni. Sok örökbefogadott gyerek ezt nem úgy éli meg, hogy de jó, lett anyukám, apukám nekem is, és hazataláltam a családomba, mert ugye mi felnőttek így gondoljuk :), hanem ebből az egész adoptációs szülinapból nekik inkább az jön le, hogy volt idő, amikor még nem az anyuval és apuval élt, és ez inkább szorongás forrása lehet, mint örömé. Én azt mondom, hagyatkozz a gyerekre, ha annyi idős beszéld meg vele, ha meg még túl kicsi, és nem sokat ért, fog fel az egészből, akkor meg sok értelmét nem látom. Mert ez akkor inkább a Ti szülővé válásotok ünnepe, nem az övé. De ha élvezi, hogy neki két születésnapja is lehet, akkor hajrá, mindent bele! :)
4. d441802019 (válaszként erre: 1. - Indián lány)
2010. máj. 13. 15:35

Ez szép gondolat. :-)

Mindenképpen méltóan ahhoz az érzéshez, amit ekkor éreztetek. :-)

2010. máj. 13. 15:29
Juhhéval!:) Torta, ünnepi ebéd, gyerekzsúr, állatkert, vidámpark, stb.:))))))))))))))))
2010. máj. 13. 15:29
Igazi születésnapi tortával, gyertyával, fényképekkel.
2010. máj. 13. 15:27
Ti hogyan ünnepeltétek/ünnepelnétek meg az örökbefogadás jogerőre emelkedését, az úgynevezett "Második születésnapot"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook