Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogyan kezelnétek váll fölé érő, vastag szálú, hullámos hajatokat? fórum

Ti hogyan kezelnétek váll fölé érő, vastag szálú, hullámos hajatokat? (tudásbázis kérdés)


29. Lilibeth59 (válaszként erre: 28. - 86d0584f0e)
2018. márc. 13. 19:20
Én nem úgy tapasztaltam, de próbáld ki egyszer a brokkoli magolajat, Te is rájössz, hogy más, mint pl. a kókuszolaj, ami ugye nagyon szárít, vagy az argán - amit imádok -, mégis a haj gubancolódása ellen nem vált be. Nagyon jó olajok vannak, szeretem a jojobát, az olívát, az argánt nagyon!, a brokkolit, a babérolajat szintén imádom, de sorolhatnám.
28. 86d0584f0e (válaszként erre: 26. - Lilibeth59)
2018. márc. 12. 18:09
A leírásban foglaltakat minden szűz olaj teljesíti.
27. 86d0584f0e (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
2018. márc. 12. 18:08

"csurizhatnám"


Az mi?

26. Lilibeth59 (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
2018. márc. 12. 16:54

Én a Te helyedben használnám a brokkoli magolajat. "•Kisimítja a hajszál felületén lévő sérüléseket és egyenetlenségeket, szilikonhoz hasonlóan befedi a hajszálat, ennek a tulajdonságának köszönhető, hogy fésülés könnyítő.

A vékonyszálú, töredezett, sérült hajszálak bevonásával és kondicionálásával tartást és fényt ad az igénybe vett, száraz hajnak anélkül, hogy zsíros érzetet keltene, vagy elnehezítené azt.

Természetes hajkondicionáló, javítja a nedves és a száraz fésülhetőséget is egyaránt.

Táplálja a hajat, szép fényes, rugalmas és könnyen formázható lesz.

Minden hajra kiváló, de különösen a göndör, sérült, vegyileg festett vagy vegyi kozmetikumokkal kezelt, élettelen és száraz hajra ajánlott.

Rendszeres használatának köszönhetően fantasztikusan ragyogó fényt ad a hajnak.

Kiváló felszívódása ellenére hidratáló és védő filmréteget képez a bőrön és hajon, amely azért nem zavaró, mert lélegző tulajdonságú. Ennek a rétegnek köszönhető az a természetes csillogás, amely használata során mutatkozik.

A bőrnek is selymes kinézetet kölcsönöz, miközben táplálja is azt.

Ápolja a körmöket, táplálja és hidratálja a száraz, szálkás körömágyat. Megakadályozza a kézhát kicserepesedését.

Lágyítja a bőr tapintását, enyhíti az érdességet és a kemény kontúrokat. Felhasználási javaslatok

•Közvetlenül bemasszírozható a nedves hajba. Pár csepp olajat dörzsöljünk el két tenyerünk között, és azzal markolásszuk végig jó alaposan a hajvégeket.

•Mártsuk bele ujjaink végét az olajba, és jó alaposan masszírozzuk át vele a nedves fejbőrt.

•Naponta kenjük át a tömény olajjal a körömágyat.

•Dúsíthatjuk vele házi készítésű kozmetikumainkat is a következő arányokban:◦Bőrtápláló emulziókban 2-10%

◦Testápoló krémekben 2-15%

◦Bőr, testkrémek, pakolások, balzsamok 5-60%

◦Ajakbalzsamban 5-10%

◦Hajápoló és hajkondicionálókban 10-60%

◦Samponokban, mosakodószerekben 2-5%

◦Hajápoló styling termékekben 2-5%

◦Körömápoló termékekben 50-80%


•Ha más olajokkal vagy vajakkal keverjük, mindig vízfürdőn melegítsük, és soha ne hevítsük 40-60°C fölé."

2018. márc. 12. 12:25

az ápolás már egész jól megy,úgyveszem észre,a gliss kur termákei egész jól beválnak.-de addig is míg rendbe jön hajam,nem tudom,mit kezdek vele,vasalni nem vasalhatom,mert tönkre teszi újbol,a meleglevegős hajformázó használata elég macerás és hosszadalmad,és nem is nyújt tartós eredményt,megfújja a szél a hajam és kb olyan,mint volt .S

van még simitó kefém itthon,mikor megjelent a Remington hajsimitó keféje én azt megvettem,de annyira rakonvcátlanok a fürtjeim,hogy azt is magas hőfokon kell használnom és elég sokáig,nem tudom, az is mennyit ártana,eddig rendszeresen nem használtam...

na szóval most elég tanácstalan vagyok.szép-szép a hullámos haj,csak nehéz kezelni,egy totál sima hajjal semmi gond nincs,csak ápolni kell,.kifésüli az ember és már mehet is...ezt a sima hajúaktól mindig is irigyeltem :/ én még el is alszom a hullámos fürtkjeimet,el lehet képzelni,hogy nézwek ki reggelente,ezért is szeretném hosszúra növeszteni,mert sztem az lenne a legkönnyebben kezelhető számomra,felcsavarhatnám,kontyba tehetném,csurizhatnám ,stb stb és nem kellene mindig kinlódni,egy órát tölteni reggel a hajazással meg kíngyolni a hajamat,ez a terv...

2018. márc. 11. 22:09
Vannak nagyon jó - akár otthon is elkészíthető - hajpakolások, érdemes utána nézni. Élesztő, tojás sárgája,méz, különböző extra szúz olajok stb. Kinek mi a megfelelő
23. Honey0201 (válaszként erre: 21. - Töprengő)
2018. márc. 11. 17:00

Ha tőlem kèrdezed, igazából nem tudom

De hogy jót tett annak nagyon örültem :)

22. 86d0584f0e (válaszként erre: 19. - Miss Angel)
2018. márc. 11. 16:33
Akkor belülről kellene táplálnod, valami erős multivitaminnal.
2018. márc. 11. 15:25
Milyen " kence lehetett "?? Bolti, vagy saját ötletét próbálta ki.
2018. márc. 11. 14:17
Sziasztok! Nem tudom ajánlotta-e vki már, de az èn hajamnak nagyon jót tett a meleg pakolás, amit a fodrász csinált. Egèszen puha, sejmes tapintású lett a hajam tőle.
19. Miss Angel (válaszként erre: 18. - 86d0584f0e)
2018. márc. 1. 11:52
azt mondja,nincs ötlete mitől törik és hullik.vágni nagyon jól vág,de ennyi,nem strapálja agyon magát ,hogy tanácsokat adjon.Azt mondta legutobb,a teljes hosszú hajról mondjak le.kösz,mikor azt lenne a legegyszerűbb kezelni...otthagyni viszont nem merem,mert attól félek,más meg vágni nem tud normálisan,és nem szeretnék több kellemetlenséget magamnak,ha 1x rosszul vágják,kínlódhatnék még megnő,amugy se nő a hajam túl gyorsan.
2018. márc. 1. 10:53

Fodrásszal. Ő pedig elmondja, hogy mit tegyél rá.

Étolaj helyett pedig minden körülmények között valamilyen hidegen sajtolt olajat tegyél magara (magadba is).

17. Lilibeth59 (válaszként erre: 16. - Töprengő)
2018. febr. 28. 19:41
Értem már! A tojás sárgája, tejföl, főleg a méz nagyon jó hajpakolásnak, de lebeszélnélek a "mezei étolajról", használj helyette kókuszolajat inkább. Télen én is hanyagolom a hajpakolást, mert akkor szinte be vagyok zárva a házba, ha a fejemen van a pakolás, hiába "turbánozom be"., félek, hogy megfázik a fejbőröm. A bezártságot pedig nem szeretem, ha jó idő van, szívbaj nélkül csinálom a dolgom az udvaron, mertben, nem érdekel, ha látnak a szomszédok, vagy az utcáról valaki. A tél az más, én nagyon nem szeretem, csak bent a házimunka, semmi kerti, udvari elfoglaltság, sőt, még horgászni sem tudok, ami nagyon hiányzik. Még jó, hogy vannak unokák, így lekötik az embert, ajajjjj....
16. töprengő (válaszként erre: 15. - Lilibeth59)
2018. febr. 28. 15:44

Neem, ez pakolás volt. Sima mezei étolajjal.

Pontosabb szakkifejezést használtál, köszönöm.

Szódabikarbónás dolgot is csináltam, jó régen.

Tojás sárgája, tejföl, méz, étolaj, ezt meg egy újságba olvastam, fodrász tanácsolta.

Van ennek is vagy 25 éve...

Utóbbi időben kicsit elhanyagoltam a dolgot...

15. Lilibeth59 (válaszként erre: 11. - Töprengő)
2018. febr. 27. 18:54
Töprengő! Te így készíted a tojássampont? Én tejfölt, étolajat nem tettem még bele sosem. Milyen étolaj? Hidegen sajtolt, bio? Vagy sima hidrogénezett olaj? Én felverem habosra a tojást, aztán mokkáskanálnyi szódabikarbónával még keverem, majd előzőleg majdnem forró vízben feloldott koffeint már kihűlve keverek még hozzá, majd pár csepp Panthenolt, E vitamint és az elmaradhatatlan Teafa illóolajat (100 %-os biot) Amíg kitart az almaecetem, addig almaecetes vízzel öblítem le utoljára. Igen, nem szabad meleg vízzel mosni, öblíteni, mert a tojásfehérje kicsapódik, és száraz hajra kell felvinni.
14. töprengő (válaszként erre: 11. - Töprengő)
2018. febr. 26. 06:56

Megcsináltam a pakolást, mosás után hajolaj inisza jó sűrű, kevés étolaj a tenyerembe.... bekenve a hajvégek. szombat este volt...

ma reggelre száraznak tűnik, talán beszívta..

bekenem megint...

2018. febr. 25. 08:25

Ricinust is használják ( szte sokan de nem merik bevallani ).

Nylonzacsi, törölköző jó szokott lenni nekem.

Ki is tudom mosni...

12. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Töprengő)
2018. febr. 25. 07:47
ezt még nem próbáltam,megmondom őszintén,egyedül a riciniusos pakolást,de azt alig bírtam kimosni a hajambol.
2018. febr. 24. 15:28

Házi kencék? Tojássárgája, tejföl, étolaj, méz.

Száraz hajra, nylonzacsi, törölközővel amolyan dunctkötés. Csak a végét, hajtövet ne!

Mosás előtt LANGYOS vízzel kimosni, a nagyon meleggel darabossá válik a tojássárgája... 1 órát, sőt több órát is maradhat rajta a kence...

Szokásos mosás. Nem lesz zsíros a hajunk.

10. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2018. febr. 24. 15:15

szóval bármilyen terméket nem használhatok,mert van ami leszedi/marja a festéket a hajrol-ez kimaradt.

ilyen pl a bánfi hajszesz,ami sokaknak bevált,hallom,de festett hajúak nem használhatják.

9. Miss Angel (válaszként erre: 7. - Ikebana3)
2018. febr. 24. 15:14
én is megnöveszteném,ha tudnám,lapockáig,lapocka alá max,hosszabbat nem akarnék..de mindig visszavágatok belőle,kénytelen vagyok a leírt problémák miatt.Nem kell hoszzu haj,ha az roncsolt,törött,csúnya,gondolom ezzel más is így van...
8. Miss Angel (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. febr. 24. 15:12

ezt a "sátor-effektust"megtapasztaltam,de érdekes,most annyira jól van vágva,hogy nem áll szét alul,és ennek annyira örülök:)

igazad van,nem 1 fodrásznál jártam már,de a fél kezemen meg tudnám számolni,hánynál mertem vágatni:/

a varga cseppet próbáltam,próbáltam a Helia D gyógynövényes cseppjét is,semmi változást nem észleltem.

Ami ideig-óráig jó volt,az 1 keratinos termékcsalád,amit netről lehet rendelni,bár a hatás aztán kezdett csökkenni.

és sajna bármilyen terméket nem tehetek a hajamra,mivel őszülés miatt muszáj festeni,kímélő festéket használok,ugyanolyan színt,mint az én eredetim,de a festék az festék,gondolom ez sem kedvez a hajnak,de 29 éves koromban már annyira sok volt az ősz szál,h nem volt más választásom,addig sosem festettem..

2018. febr. 24. 14:51
Megnöveszteném.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2018. febr. 24. 12:40

Nekem meg olyan a hajam, hogy egy-két helyen olyan mintha hullámos lenne, és reggelre az egészet úgy elfekszem, hogy egy sima fésülködés nem elég, így én reggelente nedves kézzel kicsit megnedvesítem a hajamat és átszárítom.

Nekem nagyon száraz a hajam, mert pm. beteg vagyok és ugye nekünk jellemzően száraz a bőrünk és a hajunk is.


Hajhullásra nekem nem, de a barátnőmnek nagyon bevált a vargacsepp. esetleg ezt is kipróbálhatnád.


A mai fodrászok nem igazán jó szakemberek. És elnézést, ha van még is jó. Nincs saját elképzelésük, nem ajánlanak semmit, és vágni sem tudnak megfelelően. Sajnos az utóbbi 10 évben ezt tapasztalom. Nem is szoktam érteni, hogy egy sűrű hajú nőnek miért nem javasolják, hogy alul meg legyen ritkítva. Ha egyforma hosszú, akkor tényleg olyan szerintem mintha egy sátrat tettek volna a fejére....

5. Miss Angel (válaszként erre: 4. - Channa*)
2018. febr. 24. 10:32

érdekes,hogy nekem erősen zsírosodik ,nem száraz.O

3havonta persze megyek,mindig annyit vágtak eddig ,amennyit feltétlen muszáj volt,most többet kellett,mert a hajvégek totál szét voltak nyílva .(

nem esküszöm az egyenes hajra,csak egyszerűen annyira rakoncátlan a hajam,mivel se nem göndör ,se nem sima,hogy azzal vmit csinálni kell azért hogy egyáltalán ki tudjak menni vele.A hullás miatt a ritkitást nem merem,de még egyik fodrász sem tanácsolta,bár már van állandó fodrászom...

azért köszönöm az eddigi tanácsokat mert hasznosak lehetnek,az Avon hajápolókról amugy is sok jót hallottam,érdemes lesz kiprobálni.

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Miss Angel)
2018. febr. 24. 07:46

Ha hosszabb hajat akarsz, akkor mindenképp kell fodrászhoz járnod, ami azt jelenti, hogy 3 havonta kicsit vissza kell vágnia a végéből, mert csak úgy lesz szép és egészséges. Azt nem lehet, hogy csak hagyod nőni, mert akkor ez lesz a vége.


Én a helyedben ritkíttatnám, mert így gondolom olyan sátorszerűen néz ki.

Tehát, alul mindenképp megszedetném.


Nekem egyenes hajam van (most épp növesztősben), de ennek ellenére én ionizálós vagy milyen hajszárítót vettem, mert nem lesz annyira száraz a hajam. Amióta ilyenem van, sokkal lágyabb esésű.


Hajmosás után szárítsd egyenesebbre, bár nem tudom milyen hajat szeretnél (a vasaló említése miatt úgy gondoltam, hogy inkább egyenest), és szerintem nem kell 2 naponta megmosni, mert az is szárítja. Elég ritkábban. A hajszárításnál ha van hideg levegő fújú módod, akkor azzal fixálod az eredményt. Sokan esküsznek az Avon zöld dobozos hajvég ápoló olajára. esetleg kipróbálhatnád. Én sajnos nem tudom, mert allergiás vagyok minden ilyenre.

2018. febr. 23. 23:27
ja ,ápolási tanácsokat is szívesen fogadnék,ha vannak tuti tippjeitek esetleg.kifogytam az ötletekből igazábol,mert hiába használok drága keratinos termékeket,argánolajat,normális ,márkás sampont,balzsamot és hiába kerülöm már a haj vasalgatását,ahogy elér egy bizonyos hosszt,mondjuk lapockáig megnő,annyira roncsoltak lesznek a hajvégek,hogy elkerülhetetlen a vágás.ILYENKOR jobban is hullik.röviden ennyi,a többi majd menet közben...
2018. febr. 23. 23:25

sziasztok,érdekelne a véleményetek több dologban is...

egyrészt mit kezdenétek dús,vastag szálú,ráadásul hullámos hajatokkal,milyen frizurákat csinálnátok,mivel,stb....szárítanátok,esetleg diffúzor,más...a vasalás kizárva,törékeny,könnyen roncsolódó hajam van,ezért is kellett vágatnom belőle/eddig hosszabb volt/.ráadásul hullik is,ahogy nő és törik is,ezért a teljesen hosszu hajról már lemondtam,mert ahogy elér egy bizonyos hosszt,ez bekövetkezik...belenyugodnék,mert nagyon jól áll nekem ez is,csak szeretnék ápolt és főleg minél kíméletesebb frizurát a rakoncátlan tincseimhez-a tincsek nem lépcsőzetesek,egyforma hosszúságúak.köszönöm előre is a tanácsokat!

2018. febr. 23. 23:20
Ti hogyan kezelnétek váll fölé érő, vastag szálú, hullámos hajatokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook