Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan alakitottátok ki a babátok napirendjét? fórum

Ti hogyan alakitottátok ki a babátok napirendjét? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 20. 14:32

Nálunk is magától alakult ki. Este általában mindig 9-körül aludt el, de reggel kelt ő is, ahogy mi is, mert a nagyobbikat vinni kellett oviba.

Arra figyeltem egyedül, hogy az alvás általában egy időben legyen, max. fél órás csúszással. Illetve az esti fürdetés, vacsora is egy időben legyen és mindig folytonosan. Monoton, de őket estére megnyugtatja.


Szeretik a kialakult, monoton napirendet és nyugodtabbak is. Én ezt tapasztaltam. 2 gyermekem van, a mai napig van kialakult napirendünk!

28. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Nagyék1225)
2013. márc. 20. 14:16

Nalunk igeny szerinti szopi van,nem csorgoora, ugyhogy nem izgat nagyon ki,mit mond. Nem az O gyereke, ugyhogy ...:)))

En is a rugalmassag hive vok, igy is beallt a gyerekem kajalasa mndenfele eroltetes nelkul.

27. c9f9b53798 (válaszként erre: 25. - Nagyék1225)
2013. márc. 20. 11:24

A gyerekem hat és fél hónapos koráig szinte semmit sem volt hajlandó elfogadni, aztán elkezdett mászni, és nem hízott semmit, sőt fogyott két hétig, rájött, hogy a tejcsi nem elég, kénytelen lesz enni mást is, és gyakorlatilag két héten belül husis dolgokat evett, sőt, inkább azt ette zöldségekkel mint a gyümölcsöt (azoktól csak fosis lett a kakija).


Nekem mondjuk szerencsém van, mert a védőnők is, a gyerekorvos meg főleg nem igazán törődik ezekkel, a gyerekorvos szava a "döntő", a városban a legelismertebb, nagyon idős, tapasztalt orvos, gyerekorvosokat ő tanítja be, a Debreceni Egyetemen is tanít... és ő nagyon szoptatás párti, és a legfontosabb szerinte, hogy kiegyensúlyozott legyen a gyerek, mikor mit és hogyan csinál a tág határokon belül minden normális szerinte, és igazat kell adjak neki, mert valóban így van, nem vagyunk egyformák, így a babák, gyerekek sem.

26. Beszi 79 (válaszként erre: 22. - Highlander73)
2013. márc. 20. 11:09
Pont így volt nálunk is.Mi alakultunk hozzá.Hülyeség a napirend.Nem egyformák a mi napjaink sem.Ha valamit nagyon megszokik ,nem tud alkalmazkodni a szokatlanhoz.Pedig vannak extrém napok és akkor ő kínlódik.Ezt olyan mondta aki percre pontosa mindig mindent akkor csinált.
2013. márc. 20. 09:57
Köszönöm a tanácsokat :) A védőnéninek sokat bólogatok énis. Aztán meg ha elmegy rákeresek a neten :) Ráadásul elég korlátolt védőnőnk van, aki szigorú mindenben. A másik nagy "harcunk" a hozzátáplálás :) De akkor nem pörgök ezen. A fontos, hogy egyébként kiegyensúlyozott baba :)
24. Pen80 (válaszként erre: 2. - Nagyék1225)
2013. márc. 20. 09:37
Csak a fiad fogja tudni kialakítani. A lányom néhány hónapos korára kialakította magának, a fiamnál 1-2 hónapja látszik valami rendszer-féle, és elmúlt 1 éves. Egy ideig én is pörögtem ezen a témán, aztán hagytam. Ha neki így jó, akkor így jó. Viszont ha valami dolog van, alkalmazkodnia kell, ennyi.
2013. márc. 20. 09:28
Ja,amikor a védőnő kérdezi a napirendet,én is bólogatok! :)))))) Persze,persze...van neki.
2013. márc. 20. 09:26

Március végén lesz 1 éves a lányom és nincs igazán napirendje.Mindig változó mikor ébred:reggel 6 és 9 között.Emiatt minden tolódhat:alvás,evés stb...

Szóval Ő alakítja a mi napirendünket...folyamatosan változtatva!

(Ja,és Ő a 3.gyermekem,szóval még kezdő sem vagyok.) :D

2013. márc. 20. 09:18
a védőnőnek azt kell mondani, amit hallani akar. van napirend, mindent megeszik, szoptatod és nem tápszerezed satöbbi. amit a védőnő hallani akar. ha gondod van a babával attól megkérdezheted a véleményét, de ha valamiben nem értesz egyet, akkor bólogass és mondd azt, amit hallani akar. ilyen egyszerű :)
2013. márc. 20. 09:17

Nálunk a Törp pár nap múlva 9 hónapos lesz.

Nálunk sincs fix napirend... Sőt!

Különbség, hogy engem hidegen is hagy a dolog, főleg a védőnő véleménye. És most lehet megkövezni...

Annyi baromságot mondott már nekem, hogy hihetetlen.

A kisfiam vidám, mosolygós, alig sírós, jó evő és jó alvó. Nem mondom, hogy ez mind mindig így van/volt, hiszen ő is, én is változunk.

Véleményem szerint a gyerekeknek ebben a korban !!!IS!!! leginkább odafigyelésre és szeretetre van szüksége inkább, mint napirendre...

19. nagyék1225 (válaszként erre: 18. - Cucicsillag)
2013. márc. 20. 08:59
Nekem végülis nem olyan nagy gond, mert ugyis itthon vagyok vele, mindegy,hogy mikor adok enni, vagy ilyesmi :) A védőnőnek a mániája ez :)
18. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Nagyék1225)
2013. márc. 20. 08:51
Haaat,ha magunkbol indulok ki, en sem mindig vok egyforman ehes es nem is eszem mindig ugyanannyit, plane a kicsiknel az idojarasvaltozas is sokkal erosebben befolyasolja akar a hangulatukat is. Mire bolcsis/ovis lesz, mar beall,tuti:)
17. nagyék1225 (válaszként erre: 16. - Pamacs85)
2013. márc. 20. 08:36
Igen, az nálunk is fix. Meg a reggeli ébredés, hogy apának tudjon puszit adni mielőtt elmegy dolgozóba :)
2013. márc. 20. 08:34
Ő alakította magának kb 2 havonta váltást csinált a napirendjében, egy fix időpont volt mindig és van az a fürcsi.
15. nagyék1225 (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2013. márc. 20. 08:27
Hát akkor nincs mit tenni, tényleg csak várni :)
14. Assua
2013. márc. 20. 08:25
Nalunk a kisfiam maganak alakitotta. Mi semmit sem tettunk ez ugyben.
2013. márc. 20. 08:22
akkor éppen vált. türelem, majd elmúlik, eltart 1-2 hétig vagy tovább, amíg az új szokást bevezeti.
12. nagyék1225 (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2013. márc. 20. 08:14
Igen, azthiszem mi pont ott tartunk. Van hogy 2x 3x alszik,de tegnap 1x aludt és este alig birta ki fürdésig.
2013. márc. 20. 08:11
sehogy. maguknak alakították ki a napirendjüket, ugyanis ahogy nőttek, úgy egyre kevesebbet aludtak. az átállási korszakok a nehezek, amikor egy alvást elhagynak, és olyankor nyűgösebbek.
10. nagyék1225 (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2013. márc. 20. 08:05
Köszi a tanácsot. Igyekszem..:) Reméljük tényleg beáll. :)
2013. márc. 20. 08:03

Nyolc hónaposan már kell lennie valamilyennek, nyilván nem kőbevésett dolgoknak, hiszen én magam sem ugyanakkor fekszek minden nap este, és nem mindig ugyanakkor étkezem, szóval ez egy hülyeség - szerintem.


De akkor gond van, ha még ilyenkor is hol kétszer-hol háromszor alszik, vagy tényleg van egyórás csúszás a fektetésben.


Egyébként a titok nyitja, hogy sorozatban jó alaposan ki kell fárasztani estére, elaludnia 8 órára legkésőbb, akkor fog reggel időben, és akkor egész nap kiszámíthatóan, időben fognak haladni a dolgok. Egymás után párszor ez így megtörténik, szerintem be fog állni a helyzet Nálatok is.

2013. márc. 20. 07:59
Sehogy Ő alakította ki. És néha változtat rajta.:))
7. nagyék1225 (válaszként erre: 6. - C9f9b53798)
2013. márc. 20. 07:56
Akkor nem reménytelen...A védőnő nagyon erölteti ezt a napirend dolgot, de ez rajta múlik szerintem is.
2013. márc. 20. 07:54

Én semmiféle könyvet sem olvastam, és nem is akartam. Figyeltem a gyerek kommunikációját, és hallgattam a saját ösztöneimre.


Kb. félévesen aludt napi kétszer, akkor már szépen beállt napirendünk volt, fél óra csúszásokkal, majd tíz-tizenegy hónapos korában áttért szintén magától a napi egy alvásra, és akkor nyilván módosult megint az egész, de onnantól fogva megint van egy kiszámítható napirendünk.

2013. márc. 20. 07:52

Sehogy, magától beállt, figyeltem mikor álmos-éhes, ahhoz igazítottam, aztán átállt a napi két, majd egy alvásra, és onnan már szinte félórára pontosan történtek a dolgok.


Egyébként még a mai napig sem mindig ugyanakkor alszik napközben, de nem is várható, ha éjszaka rosszul aludt, vagy nyugtalanul.

4. nagyék1225 (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2013. márc. 20. 07:40
Igen, gondoltam, hogy nehezet kérdezek. A helyzet az, hogy az ébredés nálunk mindig 7 óra. +-10perc. A fekvés pedig fél9. Ez mindig igy van. De napközben...hol 8kor éhes, hol csak 10kor, van hogy nemalszik délutánig semmit, van meg hogy az egész napot átalussza. Azt hiszem egyszerűen nem érdekli a napirend :D :D Ráeröltetni nem fogom. Próbálom rávezetni de immunis rá.
3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nagyék1225)
2013. márc. 20. 07:38

Biztos ahany anyuka, annyi velemennyel fogsz talalkozni:) Az en kisfiam pont ma negy honapos es azt lehet mondnai,hogy minimalis elcsuszasokkal van "napirendunk" persze ebredestol (is) fugg. Olvastam sok konyvet,de hat nem abbol tanulja meg az ember,hogy kell szulonek lenni:)

Ugyhogy probaltam elegyiteni az osanya modszeret a 4E -vel.

Egyeduli,ami fix, az a furdetes,a nap tobbi resze valamelyest kiszamithato,menetrendszeru, viszont azt sem szeretnem,ha a kobevesett "napirend" miatt nem ehetne egy programot sem csinalni. Nehezet kerdeztel:)

2013. márc. 20. 07:25
8 Hónapos fiamnak lehetetlen napirendet kialakitani. Egyik nap ilyen, másik nap olyan. Semmi rendszer... Pedig az én napom rendszer szerint működik, de őt nem tudom szabályozni. Nincs 2 egyforma napja.
2013. márc. 20. 07:23
Ti hogyan alakitottátok ki a babátok napirendjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook