Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogy tettétek le a cigit? Egyik napról a másikra nem megy! fórum

Ti hogy tettétek le a cigit? Egyik napról a másikra nem megy! (beszélgetős fórum)


2021. márc. 4. 06:55
Szerintem csak úgy megy.
26. a32f396a94 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 4. 06:48
Próbáld meg úgy, hogy amikor felkelsz, elhatározod magadban, aznap nem gyújtasz rá. Mindig egy nap lebegjen a szemed előtt. Az önsegítő csoportok mottója "Csak a mai nap".
25. Guruljka (válaszként erre: 21. - Globus)
2021. febr. 13. 20:55
Az én férjem is, de ő 56 évesen tette le. Saját elhatározásból, egyik napról a másikra. Még csak a dohányzásellenes könyvet sem olvasta el.
2021. febr. 13. 20:39
Gyogyszer.Champix.A legbiztosabb,legbiztosabb
23. 55Judit (válaszként erre: 21. - Globus)
2021. febr. 13. 17:32
Ehhez is kell a motiváció. :)
2021. febr. 13. 17:26
Az egyik napról a másikra, 26-évvel ezelőtt történt.
21. globus
2021. febr. 13. 17:21
Férjem 16-tól kb. 50 éves koráig szinte láncdohányos volt. Egyik napról a másikra hagyta abba. De nem külső nyomásra, hanem saját elhatározásból, ez a legfontosabb.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Moimeme)
2021. febr. 13. 17:10

Én sem egyik napról a másikra tettem le, már több mint 10 éve, azóta még csak meg sem kívántam.

Lehet fokozatosan is megvonni a nikotint, persze azzal is meg kell dolgozni. :))

2021. febr. 13. 16:50
Bizony hogy csak úgy megy! Azzal hogy néha elszív sz egy szálat azt éred el, hogy később ürül ki a véredből a nikotin. Azzal csak tovább tart a nikotinéhség.
2021. febr. 13. 16:20

"...Egyik napról a másikra nem megy!"


De. Csak úgy megy! Sikerült nekem is, és anyukámnak is aki kb. 50 év dohányzás után hagyta abba.

2021. jan. 18. 15:39

30 éve szoktam le a cigiről 3 nap alatt a Tabex nevű tabletta segítségével. Örökre megutáltam tőle, soha nem gyújtanék rá többet, annyira undorítóvá tette a cigit.

Nem tudom miért vonták ki a forgalomból,amikor nagyon hatásos. Abban az időben több ismerősöm is ezt használta, azóta sem dohányoznak.

2021. jan. 17. 20:11

Harmadjára sikerült . Először 6 hónapra tettem le , majd 9

-re . 2005 - ben felemeltèk 440 ft .-ra ....jövedelem kiesésem volt , s letettem egyik napról a másikra . Nem volt könnyű , de megèrte .

15. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 19:53

"Már sokszor próbálkoztam..." Na, itt a baj.


Nem próbálkozni kell. Hanem szilárdan eldönteni, hogy mától vége.


Én ezt csináltam. Eldöntöttem, többé nem, több pénzt nem áldozok rá. De hogy tuti legyen mankó is hozzá,elmentem egy olyanra, amit Janszi linkelt be a 24. hsz-ben.


Az elején úgy éreztem, mint egy kisgyerek, akitől elvették a legkedvesebb játékát. De mikir elgyengültem volna, azt montam: nem!


Nem lehet ennyire gyenge sz@r, hogy még ezt se tudom mwgcsinálni!


Aztán minden héttel könnyebb lett. Ma már nagyon örüök neki, hogy megszabadultam a függőségtől. Ennek jövő hónapban lesz 14 éve.


Ha meg akarod könnyiteni a dolgodat, akkor ahogy letetted a cigit, igyál sok ásványvizet. Bubi mentest. Kimossa a nikotint a szervezetből és kevésbé szenvedsz.


Viszont üdítőket ne igyál! Olyan összetevő van bennük, ami fokozza a cigi utáni sóvárgást.


Szóval az első és legfontosabb a kemény elhatározás.

2021. jan. 17. 19:05
Ha úgy 30 éves korom körül nem kapok tüdőgyulladást, valószínű még én is cigiznék. Azóta egyszer próbáltam rágyújtani, női cigivel, ezzel a vékony fajtával, már attól is minden bajom volt, hányinger, szédülés, aztán inkább eldobtam. Többet nem is gyújtottam rá. Ennek már lassan 10 éve.
13. janszi (válaszként erre: 12. - Kisj)
2021. jan. 17. 19:03
Vagy mégse?
12. kisj
2021. jan. 17. 18:54

Csak egyik napról a másikra lehet letenni.

Tudom, mert többször is kipróbáltam......

11. Nanda
2021. jan. 17. 13:44
Mikor elhatároztuk hogy gyereket szeretnénk, akkor tettem le a cigit. Aztán mikor a fiam már több mint egy éves volt akkor néha egy- egy szál elment. Azóta mióta megtudtam hogy jön a második baba meg már nem gyújtottam rá.
2021. jan. 17. 12:15
Kb 20 éve azt mondta a doki hagyjam abba,kijöttem a kórházból ,az első szemetesbe dobtam a majdnem teli dobozt és az öngyujtót is.Azóta sem gyujtottam rá.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jan. 17. 12:09

Ja, férjem szerint csak úgy lehet, hogy azonnal leteszi az ember és nem csökkentgeti.


A fiam szerint kell felkészülési és levezetési szakasz...

2021. jan. 17. 12:08

A férjem 15 éve, egyik reggel úgy kelt fel, hogy többet nem gyújt rá.


Ez azóta is így van.


A fiam IQOS-t vett magával, amivel pótolta néhány hónapig a cigi hiányát, majd abba hagyta azt is egy előre eltervezett napon. Azóta nem dohányzik ő sem.

2021. jan. 17. 11:28
Én egyből letettem,ennek lassan már 7éve.
2021. jan. 17. 11:12
Már sokszor próbálkoztam mindig sikertelenül!addig nem hagyott nyugodni még csak csak rágyújtottam,jó lenne valahogy megszabadulni végre.
2021. jan. 17. 11:11

Én nikotin tapasz segítségével. Igaz, kellett az elhatározáshoz egy erőteljes mellkasi fájdalom.

Tüdőgondozóban segítenek. Első adagot megvettem, másodikat felírták, harmadikat megvettem, de azt már nem használtam el. Folyamatos önkontroll és konzultáció volt talán fél évig. Kezdetben hetente, később havonta.Márciusban lesz 21 éve.

4. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 11:08

Én itt voltam,pont annyit segít,hogy nem jut pénzed cigire,meg hogy ne kattanj be,de simán rá tudnék gyújtani most is.

[link]

2021. jan. 17. 11:05
Én befeküdtem epekőműtétre, aznap reggel otthon még elszívtam egy cigit, az volt az utolsó. Novemberben volt egy éve. Műtét után 2 napig hánytam, aztán jött a gondolat, hogy most kell lerakni. Nem mondom, hogy könnyű, sokszor volt, hogy egy hajszál választott el a rágyújtástól. Amúgy bármikor simán újra elszívnám. A dohányos örökké dohányos marad, ahogy az alkoholbeteg is
2. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 11:00

Kb 20 éve ,sokáig nem váltott a lámpa zöldre hogy átmenjek a boltba.

Érlelődött bennem a gondolat,ez volt az a pillanat.

2021. jan. 17. 10:50
Valami jó módszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook