Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogy bírjátok, hogy olyan okoskodik bele a nevelésbe, akinek nincs gyereke? fórum

Ti hogy bírjátok, hogy olyan okoskodik bele a nevelésbe, akinek nincs gyereke? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. máj. 28. 05:23
Nem kell figyelembe venni
2015. máj. 28. 03:11
le kell epiteni!
36. Csipkerózsika (válaszként erre: 35. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 3. 15:01

Ezzel maximálisan egyetértek.

Én sem szólok be soha sehol senkinek.

Néha lenne kedvem hozzá pl. mikor leüvöltik nyilvános helyen a gyerek fejét, vagy mikor a gyerekek/kamaszok nagyon hülyék, de nem teszem meg. Nem kell a konfliktus és különben sem tudom, igazából mi a helyzet.


Ismerőssel, baráttal is ugyanígy vagyok: van véleményem, de megtartom magamnak. Kivéve, ha tanácsot kérnek, megkérdeznek. Akkor is igyekszem diplomatikus lenni.


Én mindenesetre meghallgatom a kritikát, akár tetszik, akár nem. Van, amire én is azt mondom, hogy foglalkozzon magával az illető, ezek pont a "mikor lesz már gyerek" típusú kérdések. De azért vannak olyanok is, amiken elgondolkozom - még ha nem is tetszik annyira - mert lehet, hogy érdemes, tanulhatok belőle, ha akarok.

35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Csipkerózsika)
2015. máj. 3. 08:29

Arról nem beszélve, hogy én soha nem tudnám azt magamról elképzelni, hogy az utcán, vagy boltban bárkinek is beszólok, hogy hogyan kéne szerintem..


Egy jó barátnőnek, vagy közeli ismerősnek is csak nagyon-nagyon vigyázva, de inkább nem.


Ez szerintem pont olyan tapintatlanság, mint a "mikor lesz már gyerek" kérdés..


Lehet, de minek?

34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Csipkerózsika)
2015. máj. 3. 08:20

Persze, tudjuk, hogy a legnagyobb szolgálatot az ellenségeink teszik ilyenekkel. Egyet-egyet lehet tolerálni, kell is.


Csak azzal kell vigyázni, ha hülyeséget hiszünk el, azért, mert sokan mondják, vagy sokan úgy látják.


Oszt a végén kiderül, hogy nem a "sokaknak" volt igaza..

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - 33d15ad6ba)
2015. máj. 3. 08:18

Nincs hétköznapi gyereknevelés.

Én azt látom, hogy 80% szenved a 20% hülyétől minden tekintetben. Ebben, és más tenkintetben is.. Pl. a betegen bevitt gyerekek az intézményekben, stb..

32. Csipkerózsika (válaszként erre: 30. - Unom)
2015. máj. 2. 21:54
Jah, de per pillanat szinte mindenki ezt csinálja...
31. 33d15ad6ba (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 2. 14:31
A te eseted azért a leírtak alapján más, mint egy hétköznapi gyereknevelésnél.
30. unom (válaszként erre: 29. - Csipkerózsika)
2015. máj. 2. 14:27

Ha tökmindegy neki tartsa meg a véleményét magának.

tanácsot adni akkor kell, ha a másik kéri, egyébként csak kéretlen belebeszélés.

Jó lenne, ha az emberek leszoknának arról, hogy mindenbe belebeszéljenek.

29. Csipkerózsika (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 2. 14:26

Nem biztos, hogy felesleges. És nem kell(ene) megsértődni sem rajta. (Nem is érdemes, mert úgy is mondja boldog-boldogtalan a magáét, ha kell, ha nem.)

Szerintem érdemes a kritikát - kritikával - végighallgatni. És végiggondolni, hogy van-e igazság benne. Mert szerintem sokan úgy vannak - ez alól én sem vagyok kivétel - hogy az életüket belülről nem látják át, nem látják magukat benne. Ha valaki jól ismer, könnyebben meglátja kívülről, hol a hiba, mit csinálok rosszul.

És nem csak akkor mondhatja meg nekem, hogy ez vagy az nem jól van, ha aztán azonnal jön is segíteni, elvégre az én életemről van szó és az én problémáimról, amiket nekem fontos megoldani.

Ha igénytelen vagyok magamra a gyerek mellett és ezt szóvá teszik, akkor nem visszavágni kell, hogy gyere vigyázni a gyerekre. Hanem végiggondolni, hogy így van-e, mennyire van így, tudnék-e változtatni és mit, illetve ki tudna segíteni benne, ha egyedül nem megy.

Ez nem a kritikát megfogalmazó személy számára fontos, hanem nekem. A szomszédnak igazából tökmindegy, hogy kíván-e a férjem vagy nem...

28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - 33d15ad6ba)
2015. máj. 2. 08:38

Éppen ezért teljesen felesleges megszólalnia.


Csakúgy, mint azoknak a gyerekes, de teljesen más szituációban élő emberek, akiknek fingjuk nincs a kritizált ember mindennapjairól, valós problémáiról.


Csak az értő és cselekvő segítés elfogadható, vagy a szaksegítség. Minden más káros és bántó.


Pl: Megjegyzi valaki, hogy túl sokat vagy a gyerekkel, törődni kéne magaddal, hogy a férjednek jobban tetszél, ki kéne mozdulnod..

Lehet igaz? Nagyon lehet.


De ezt kizárólag abban az esetben lehet mondani, ha ő odamegy, és vigyáz a gyerekre, amíg az anyuka kimozdul. Minden más esetben felesleges fájdalmat okoz a marha nagy igazával..


És ez a séma minden más esetre igaz.


A mérce legyen saját lelkiismeretünk, nagyobb baj esetén meg a szakember véleménye. Ha lehet, több szakemberé.


Ha én a kívülről látókra hallgattam volna, már lehet, hogy nem is élne a fiam. Mert hiába láttak dolgokat, akár részeit jól is, senki sem látta egészben a problémát. 5 éves korában derült ki, hogy autista.. Mégse én voltam a hüle..

27. Pipi57
2015. máj. 1. 10:51
Még sokszor csak az okoskodik igazán:)
2015. máj. 1. 10:50
Akinek nincsen gyereke is láthatja kívülről a hibákat. Más kérdés, hogy ő meg tudná-e ezelet a gondokat oldani, ha neki kellene nevelnie a gyereket.
2015. máj. 1. 10:47
ez altalaban igy szokott lenni,le kell epiteni.
24. b00d33e65c (válaszként erre: 22. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 28. 09:07

Fogalmam sincs!

A lányomnak van 1 pár ovis cipője ami az elmenős is /Úgyis kinövi 1 hónapon belül,vagy lekopik az orra és játszós lesz belőle./ és játszós van 2 pár.

Ennél több felesleges,mert akkor meg úgy dobom ki,hogy nem is volt a lábán.

2015. ápr. 27. 21:00

Érdekes a fórumkérdés. Kívülállóként sokszor jobban lehet látni, hogy valaki mit csinál rosszul. Viszont az is tény, hogy nagyon meg kell nézni, hogy ki mondja, amit mond, mert rettentő sok hülye, rosszindulatú és szűklátókörű ember van, meg rengeteg olyan, aki reflexből reagál, csak úgy tudja elképzelni a gyereknevelést, ahogy őt nevelték, és felnőttkoráig nem jutott el odáig sem, hogy egyáltalán végiggondolja, hogy jól csinálták-e a szülei, amit csináltak vagy nem. Arról már nem is beszélve, hogy az esetleges gyerekkori sérülései begyógyultak volna.


És kívülről nézni, meg benne lenni az nagyon más.

Pl. a barátnőmről tudom, aki mindig mondta, amíg nem volt gyereke, hogy ő nem tud "gügyögni" idegen gyerekeknek, meg édelegni velük. Meg hogy ha fiai lesznek, akkor nem fogja őket elkényeztetni és megtanítja őket tisztelni a nőket.

Azóta van 3 fia, akiket elkényeztetett és egyáltalán hogy nem tud határozott és szigorú lenni velük, még akkor sem, mikor aztán már igazán arra lenne szükség... Komoly viselkedési, beilleszkedési problémáik vannak és már 10 évesen nem tisztelik az anyjukat, a munkáját, amit otthon végez. Mert hogy mindent ő csinál otthon...

Persze ezekben a problémákban az apának is jócskán van szerepe, de tény, hogy könnyű mondani valamit és aztán nem olyan könnyű úgy is csinálni.

22. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - B00d33e65c)
2015. ápr. 27. 20:50
Ez tényleg hülye... Minek 8 pár cipő egy gyereknek??? :D
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Unom)
2015. ápr. 27. 19:34

Ugyanakkor az is igaz, ha mondjuk egy 6 fit nevelő anyuka tenne nekem egy finom, tréfás tényleg segítő szándékú megjegyzést, valószínűleg kevésbé venném rossznéven, mintha mondjuk olyan tesz, aki ilyet még közelről nem látott..


Mert hát ilyenek vagyunk. Attól függetlenül, hogy kinek van igaza.


Mert már Pilátus is feltette a nagy kérdést: "Mi az igazság?"

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - B00d33e65c)
2015. ápr. 27. 19:32
Az ilyennel meg nem kell foglalkozni, mert ez így is hüle, meg úgy is.
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Unom)
2015. ápr. 27. 19:32

Ez bizony így van.. nagyon így van.


Ezt írtam alant is.


És elsősorban azért, mert nagyon-nagy kárt tud okozni egy okos beszólás.

Persze lehet ez olyantól is, akinek van gyereke.


Talán nem is az a jó kitétel, hogy van-e gyereke, hanem az, hogy ismeri-e az adott szituációt valaki..

18. b00d33e65c (válaszként erre: 16. - Unom)
2015. ápr. 27. 17:05

Ez így van!

A gond ott kezdődik nálam amikor meg akarja magyarázni hogy hogy is kell nevelni!Vagy hogy milyen ruhái és mennyi legyen belőle.Konkrétan ezt kaptam:Egy gyereknek legyen legalább 3 pár ovis cipője és játszós legalább 5 pár.

Kérdeztem tőle,hogy és ugyan tudja-e,hogy egy gyerek mennyibe is kerül,azon felül,hogy 2 hónap és mindent kinő..Erre az volt a válasza hogy nem tudja,de ennek így kell lenni...Na itt kezdtem el morogni és hagytam ott a francba.

17. andi6020 (válaszként erre: 1. - B00d33e65c)
2015. ápr. 27. 17:02

Engem nem.

Egyrészt attól, hogy nincs gyereke, még láthatja jól a dolgokat, másrészt én már túlnőttem azon, hogy ilyen hülyeségeken egy kicsit is felhúzzam magam. Nem éri meg, és nincs is értelme.

16. unom (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 27. 16:59
Szerintem tanácsot akkor kell adni, ha valaki kéri. Minden más belebeszélés, bárkitől jöjjön is, bármilyen szándékkal.
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2015. ápr. 27. 16:58

Szakember, vagy egyéb ok miatt esetleg lehet kompetens. Sokmindenben..


De azért aki nem élt meg dolgokat, nem tudja mi az, mit jelent az egész, annak a véleményét asszerint kell venni..


Pl. aki nem tudja mi gyesen évekig otthon lenni, stb..


Bevallom, én is lenéztem évekig az egyetemről fáradtan hazamenet azt a kismamát, aki "csak a babakocsit tologatta, és semmi dolga".


Hát azért sokmindent megtud az ember, amikor benne van..


Ettől még lehet véleménye, de azért.. No.

14. M0ncsa (válaszként erre: 1. - B00d33e65c)
2015. ápr. 27. 16:10

Biztos sokan ugranak meg rajtad kivul. En nem.

En speciel attol kapok gutat, amikor valaki aszerint allapitja meg mas kompetenciajat, hogy van-e gyereke vagy nincs.

2015. ápr. 27. 16:01
Annál már csak az a rosszabb ha nincs gyereke és még rosszindulatúan osztja az észt is. Na attól én is kibukok.
12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - B00d33e65c)
2015. ápr. 27. 13:57

Én még csak nem is vagyok elvakultan verésellenes, vagy legalábbis mániákusan..


De mégis el vagyok képedve, hogy a régiek, de még sok b.om ma is ezzel akarja a dolgokat megoldani, pláne nyilvánosan..


El kéne már végre tudni viselni a gyerekeket, mert belőlük lesznek a felnőttek.. Ha másért nem is..

11. b00d33e65c (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 27. 13:49

Sajnos pont azt vettem észre,hogy mindenki nagyon szeret ítélkezni és beleszólni.De nem csak gyereknevelésbe,hanem úgy általában mindenbe.

A verésről meg annyit,hogy inkább törném el a saját kezem.Kaptam én gyerekkoromban eleget,nem akarom,hogy azt érezze,amit én éreztem akkor.

2015. ápr. 27. 13:43

Az az igazság, hogy senkinek semmibe sem kellene beleszólni. Se ebbe, se másba. Esetleg önzetlenül, ítélkezés nélkül segíteni. Nem azért segíteni, hogy ítélkezzünk, és elmondhassuk a magunkét.


Azon kívül meg általában aki nincs tisztában az előzményekkel, az egészségi állapottal, meg mindennel, az bődületes nagyokat tudhat tévedni.


Meg annyira nem vagyunk egyformák, gyerekkorunkban sem, hogy személyes ismeret nélkül sztereotípiákat mormolni semmi értelme.


A veréssel kapcsolatban néha én is azt érzem, hogy mondjuk a hisztis gyereknél elvárnák jónehányan még ma is, hogy jól megverjem. Akkor még a zaj sem zavarná, csak nagyon kielégülne, hogy "jaj de jó, hogy megkapta az a hüle gyerek a magáét." Szerintem sokan inkább az elvárások miatt ütik meg a gyereket.. Nem jó irány ez sajna, ez is az a terület, ahol az emberek az ő elcs.szett életük bajait vezetik le.


Mert egy gyerekes anyuka a felnövekvő, a világot valahogy átlátni igyekvő gyermekével bizony sérülékeny, és így, vagy úgy de lehet rajta rúgni.

9. b00d33e65c (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2015. ápr. 27. 13:39
Nem,ez egy másik neki van 2 gyereke,csak ő így szokta elintézni a dolgokat...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook