Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti fizetnétek ebben az esetben? Ha nem, akkor mit tennétek? fórum

Ti fizetnétek ebben az esetben? Ha nem, akkor mit tennétek? (tudásbázis kérdés)

30. Hedi13
2012. máj. 10. 11:17
Szia! Mi a helyzet? Felmondtál, fizettél, mi történt?
29. falcsy
2012. ápr. 27. 14:59

Szerintem munkaügyi jogászhoz vagy a Nemzetei Munkaügyi Hivatalhoz kellene fordulnod, mert ők biztosan tudnának Neked ebben e kérdésben segíteni. Ha ők ebben a kérdésben elkezdenek vizsgálódni, akkor könnyen megesik, hogy más szabálytalanságokra is fényt deríthetnek. A lényeg, hogy ne hagyjátok magatokat!!!!

Sok sikert!

28. youlcsi (válaszként erre: 14. - 2a69f78972)
2012. ápr. 27. 14:50
ha nem kap róla papírt, én simán mondanám: "De hát már tegnap odaadtam!" nem, tényleg nem? nahát!!! :o pedig szerintem de...
27. timycat (válaszként erre: 2. - Ministry)
2012. ápr. 26. 23:01

Létezik ilyen, ezt hívják leltár-felelősségnek. DE! Először is ennek benne kell lenni a munkaszerződésedben, hogy pontosan miért is tartozol felelősséggel.

Ez szabályosan úgy szokott kinézni, hogy az, aki kezeli az adott készletet aláírja, hogy miből, mennyit vett át, vezetitek ugye a forgalmat és leltár felvételekor az aki leltárfelelősséggel tartozik jelen van, vagy egy általa megjelölt személy, aki felügyeli, hogy x db akárminek kéne lenni, de tényleg csak x-1 van. A leltárról jegyzőkönyvet kell felvenni és ezt a leltárfelelősöknek alá kell írnia. Nincs pusztán bemondásra fizetés!

Csak és kizárólag ekkor lehet bármi követelése feléd. Ha többen kezelitek az adott készletet értelemszerűen osztódik a felelősség is.


Ahogy leírtad az úgy nincs rendjén!

26. jstefan (válaszként erre: 2. - Ministry)
2012. ápr. 26. 20:59
A budapesti kisüzletek közül a nagyon kapzsi , és betegesen pénzéhes tulajdonosai,és üzletvezetői körében kialakult szokás hogy rendszeresen beszednek hónap végén az alkalmazottaktól kamu "hiányra" egy bizonyos összeget. Mert állításuk szerint az alkalmazottak lopnak , élelmiszer üzletben, vagy vendéglőben a drágább kajából állandóan esznek.Ezért egyre több üzlettulajdonos kamerarendszert szereltet fel ami 1 hónapig rögzít mindent.Az ilyen munkahelyet ott kell hagyni , mert később munkabért is elfelejtenek fizetni, vagy nem jelentenek be.
25. c1e9612cd3 (válaszként erre: 24. - C1e9612cd3)
2012. ápr. 26. 14:38
jah, ezzel azt akartam mondani, h addig maradj csak itt, amíg nincs más!
2012. ápr. 26. 14:36
figyi! Mindenképp' nézelődj, keress másik melót, de addig ne boríts bilit, amíg nincs más, csak ez! Viszont, amilyen gyorsan csak tudsz, lépj innen! Ez semmiképpen nem jogos követelés így, iylen formában a főnöködtől! Viszont, kiszolgáltatott helyzetben vagy, ezért "megteheti". Szóval, keresgélj, és mielőbb lépj le innen! Utána akár ki is oszthatod, vagy bmi! Most viszont biztos vagyok benne, ha biztos jövedelem sokat számít neked is.... Az soha, senkinek nem mindegy.... Pláne több hónapnyi munkanélküliség után, ahogy írod.
23. Hedi13 (válaszként erre: 2. - Ministry)
2012. ápr. 26. 13:53

Szia! Tudom, hogy nem könnyű munkát találni manapság, de én biztos eljönnék erről a helyről. Lehet, hogy 5 vagy több éve nem tettem volna meg, de a mai fejemmel az első gebasznál felmondanék.

Ki tudja, hogy jövő hónapban mennyit kellene igazságtalanul befizetned? Ki tudja, hogy mit találnak még ki? Mit fognak esetleg rád?

Nem korrekt munkahely (bár sok ilyen van sajnos), és visszaélnek a munkavállalók kiszolgáltatottságával.

Gondold át, hogy akarsz -e minden hónapban idegeskedni, gyomorideggel bemenni esetleg.

22. virus2008 (válaszként erre: 2. - Ministry)
2012. ápr. 26. 11:57

Már rég el kellett volna jönnöd, már az első lehúzás alkalmával.A munkatársak meg több mint valószínű nem 100-asak.

Ha valaki hagyja magát az ne csodálozzon,hogy bármit meg lehet vele csinálni.


Harcoskodni meg felesleges, csak te iszod meg a levét.Keress új állást.

21. Krilion (válaszként erre: 18. - Ministry)
2012. ápr. 26. 10:03
Akkor teljesen törvénytelen az egész, mert létezik leltárfelelősség, de azt papíron rögzíteni kell, hogy mire vonatkozik. egyszerűen, ha majd már nem próbaidőn leszel, akkor meg kell neki mondani, hogy írja le, hogy meddig terjed a felelősséged. Ha most szólsz neki, kapásból kirúg, de ha már nem próbaidős leszel, akkor nem teheti meg olyan egyszerűen. Akkor pedig megfogod és nem fizetsz. Már, ha van kedved harcolni. Ha nincs papír a leltár- vagy bármilyen felelősségről és nincs benne a mszerződésben, akkor az olyan, mintha nem is lenne, így sem ő, sem te nem tud hivatkozni rá. Ezért nem tudod most feljelenteni, mert egyszerűen nem tudjátok bizonyítani, hogy fizettek. Viszont megtehetitek, hogy nem fizettek egy vasat sem, mert ő sem tudja bizonyítani, hogy fizetnetek kellene. Kirúgni pedig csak törvényben meghatározott indokkal teheti. Rá kell kényszeríteni, hogy adjon róla elismervényt.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Mafalda)
2012. ápr. 26. 09:59
Az a baj, egy jó ügyvédre rámegy inge-gatyája az embernek, és nálunk nem igazságszolgáltatás van, csupán jog. A pénz beszél, ha nem tudja bizonyítani, még rágalmazásért, hitelrontásért vissza is perelhetik. Ez az út elég rögös,csupán együtt tudnának fellépni, egyedül teljesen reménytelen eset.
2012. ápr. 26. 09:56

Szívem szerint azt mondanám, hogy ne fizess, de az eszemmel tudom nincs minden bokorban új munkahely.


Puhatold ki, hogy a munkatársaid, hogy állnak ehhez. Ha mindenki igazságtalannak tartaná, akkor tudnátok együtt lépni, de lehet azért nem lépnek, mert mindenkinek, vagy a többségnek meg van a pénze ebből.

Biztos vagyok benne, én felvenném a beszélgetést, telefonnal, vagy mini diktafonnal, mert amit a főnöknőd tesz, az lopás, de lehet megüti a sikkasztás bűntényét is.

Milyen könyvelés folyik ott?

18. Ministry (válaszként erre: 16. - Krilion)
2012. ápr. 26. 09:56

Nincs a munkaszerződésben, hogy fizetni kellene a hiányért.

Papírt sem ad a befizetésről, így nincs bizonyíték arról, hogy pénzt szedne be.

2012. ápr. 26. 09:53
Akkor marad az ügyvéd.És minden erőddel keress más helyet,ami tudom nagyon nehéz.
2012. ápr. 26. 09:53
No, meg mehetsz a Munkaügyi Felügyelőséghez is. Egyébkén érdekes lehet, hogy hogyan van ez rögzítve a munkaszerződésben. A hiányt igazolnia kell, így olyan, mintha a hasára ütne és mondana egy összeget, hogy ennyi a hiány. Ezt nem hiszem, hogy megteheti, de az ellenőrök kérhetik, hogy igazolja, és összeegyeztetik azzal az átvételi elismervénnyel, amit nektek ad, akkor mikor kifizetitek a hiányt, mert ugye ad róla valami papírt? Az ilyen mtatókat kellene úgy feljelenteni, mint a sicc és akkor talán lenne lassanként valami változás.
15. Ministry (válaszként erre: 11. - 518baa96c3)
2012. ápr. 26. 09:48

Összefogni nem lehet, mert mindenki félti a munkahelyét.

A másik, hogy van aki olyan szinten van: hogy pl hisztizett, mert a munkaszerződésében x összeg szerepelt, ő meg kb. harmadával kevesebbet kapott kézhez. Be is ment a munkaügyre reklamálni, és mikor visszajött, csak annyit mondott, hogy még mindig nem érti ezt a bruttó-nettó dolgot, de ő neki akkor a nagyobbat kellett volna utalni. Csak néztem rá.

Próbáltam nekik megmagyarázni, hogy ez így nem szabályos, de nem értik, miért nem. :S

14. 2a69f78972 (válaszként erre: 7. - Mafalda)
2012. ápr. 26. 09:45

Hát csak kap valami papírt a befizetésről?


Ha meg nem, akkor azt kell mondani, hogy telefonnal felvette a beszélgetést, amikor pénzt kértek tőle a hiányra. (Megjegyzem ezt nem is ártana !!!)

2012. ápr. 26. 09:45

És bátor vagy, hogy nem nyelsz szó nélkül, hanem másokat is megkérdezel...


Ha ügyesen kommunikálod, sikerrel járhatsz.

2012. ápr. 26. 09:45
Hát ez a szörnyű ebben.A kiszolgáltatottság.Nem tudnátok mind összefogni,és "sztrájkolni",amíg le nem ül veletek megbeszélni és normális keretbe foglalni(leírva kinek mi a felelőssége,stb.)?Mindenkit csak nem rúg ki?Az üzletnek mennie kell.
11. 518baa96c3 (válaszként erre: 2. - Ministry)
2012. ápr. 26. 09:43

MUNKAJOGÁSZHOZ.

És nem szabad fizetni, mert nincs az elveszett dolgokról hivatalos papír. Az lenne a legjobb, ha összefognátok a kolleganőkkel...

Ilyen az életben sincs, amit leírtál, tuti bűzlik...

10. Milup2
2012. ápr. 26. 09:42

Keress másik helyet!!!!

Van ingyenes jogisegély-szolgálat, ott ingyen rá tudsz kérdezni dolgokra, de úgysem történik majd semmi....Addig folytatja majd ezt ott a tulaj, amíg lesznek olyanok, akik így is ott dolgoznak...

9. Ministry (válaszként erre: 6. - Agnik1)
2012. ápr. 26. 09:41

Nekem se tetszik, de több hónapnyi munkanélküliség után ennek is örültem, mint majom a farkának.

Keresni keresek folyamatosan, de egyszerűen semmilyen lehetőség nincs :(

8. Ministry (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2012. ápr. 26. 09:41
Ott már érdeklődtem, de nekik erre nincs hatáskörük.
7. mafalda (válaszként erre: 4. - 2a69f78972)
2012. ápr. 26. 09:40
De ha ki akarod borítani a bilit,akkor bizonyítékokra lesz szükséged.Ezt tudsz szerezni?Na és a többi dolgozó melletted tanuskodna?Mert ők a legfőbb bizonyítékok.
6. Agnik1 (válaszként erre: 2. - Ministry)
2012. ápr. 26. 09:40
Én nem dolgoznék ott... Azt hogy bemondásra fizessek, úgy hogy nem igazolják mi tűnt el, ha valóban eltűnt egyáltalán, mert ugye igazolás hiányában az is benne van a pakliban, hogy nem is hiányzik semmi... Na meg ha én nem hibázom, miért én fizessek 2000ft-ot? Nagyon szép a bajtársiasság, de üzletben nincs barátság se semmi. Mindenki pénzből él, én tuti nem csinálnám ezt... Hogy remegjen a gyomrom mindig hogy ugyan mégis mennyi hiány lesz??? Na nem... Azt is tudom a mai világban nem könnyű állást találni és azt megtartani, de én 1000% hogy úgy otthagynám őket mint a sicc!
2012. ápr. 26. 09:38
Gondolom megkérdezhetsz ügyvédet.Mert az biztos,h ez nem szabályos.Az persze neked kerül pénzbe,de lehet h van valahol ingyenes tanácsadás.és talána a Munkaügyi Felügyelőséget.De akkor tényleg veszélyben lehet a véglegesítésed.
2012. ápr. 26. 09:38

Nem vagyok jogász, de még így is érzem, hogy a dolog erősen sántít a főnöknő részéről.


Elvben neked van igazad, a gyakorlatban azonban ők diktálják a szabályokat.


Ha megakarod tartani a munkahelyedet, akkor le kell nyelned a békát és fizetned kell, még akkor is ha jogtalan. Be kell kalkulálnod, hogy ennyivel kevesebb a fizetésed és ez a főnöknő "magánkeresete". Sajnos ez van a mai munkanélküli világban.

A határozott idejű szerződést is fel lehet bontani, ha fegyelmi vétséget követsz el és biztos, hogy ki fognak valamit találni, hogy megszabaduljanak tőled, ha nem játszol az ő szabályaik szerint.


Szerintem sürgősen kezdj el keresni másik munkahelyet és addig tartsd a szád, aztán ha találsz, akkor "borítsd ki a bilit".

2012. ápr. 26. 09:36

ez sehogy sincs rendben....

ilyet nem csinálhat meg senki, se főnök se munkáltató....

az eszem áll meg!

2012. ápr. 26. 09:28

Most töltöm a próbaidőm az új munkahelyemen. Hónap végén mindig leltárt tartunk, és a hiányt nekünk kell kifizetni.

Mivel ez csak pár apróságra vonatkozik, mint pl. sorsjegy, buszjegy és társai, úgy gondoltam, ez nem lehet nagy összeg. Ráadásul minden egyes átadás-átvétel előtt meg kell számolni, és jegyzőkönyvbe rögzíteni, hány db-ot adtunk el aznap. Ezt hónap végén a számítógéppel gyűjtött adatokkal összevetik, és így alakul ki a hiány.

Legalábbis így kellene működnie. A valóságban nem csak ezek a termékek tartoznak bele, hanem mások is. Több, olyan is, amivel nem is találkozunk egész hónapban, mert a raktárban van, mégis nekünk kell kifizetni a hiányt.

A leggázabb, hogy a főnökasszonyom nem is mondja meg, miből mennyi veszett el. Vagyis megszámolni még megtudnánk, de a beszerzési árat nem tudjuk, azt csak ő ismeri.

Pár nap múlva közöl egy összeget, amit mindenki befizet. Ezt felvezeti egy kockás füzetbe, és ennyi volt. Ráadásul nem is egyénre számol, hanem közöst, a teljes hiányt elosztja annyival, mennyien vagyunk, és mindenki ugyanannyit fizet.

Az előző hónapban gyakorlatilag 6 napot dolgoztam, a többin még tanultam, és mégis 2000 forintot kellett befizetnem. Mondták a lányok, hogy volt olyan hónap, hogy 10 0000-at hagytak ott hiányra fejenként. Kicsit furcsálltam is, hogy ezek szerint több mint 100 000 forintnyi buszjegyet, sorsjegyet adtak el, és nem rögzítették a gépben, és a leszámoláskor sem tűnt ez fel?

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Nagyon bántja az igazságérzetemet, és nem hiszem, hogy annyira szabályos lenne! Mert ha tényleg a saját kis hiányomat kellene kifizetni, megérteném, ugyanis azt egy kis számolással ki lehetne számolni. De itt egy bemondott összeget kell befizetni, amit a főnök nem tud igazolni.

Kérdeztem tőle, kapunk-e valamilyen listát, arról, miből mennyi veszett el? Erre az volt a válasz, hogy ez nem tartozik ránk.

Ráadásul a munkaszerződésünkben sincs ez bent, ez csak afféle belső szokás, amit a főnök vezetett be. Így igazolás sincs arról, hogy befizettünk, csak az ő kockás füzete.

Természetesen főnökömnek nem kell fizetni, mert ő becsületes, és semmit sem lopna el, és sosem hibázik.

Még 1 hónap és lejár a próbaidőm.

Hogy látjátok ezt a helyzetet? Szerintetek sem szabályos? Mert én nem igazán érzem annak.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hagynátok egy hónapig még a dolgot, és utána lépnétek fel erélyesen, vagy már most? Kicsit félek, hogyha nagyon ugrálok, elvesztem a munkám. Határozott idejű szerződésem van, így próbaidő után már nem tud kirúgni.

És azt sem tudom, ilyen esetben kihez fordulhatnék….

2012. ápr. 26. 09:28
Ti fizetnétek ebben az esetben? Ha nem, akkor mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook