Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti éreztétek-e már hátránynak egy állás megszerzésénél, hogy nők vagytok? fórum

Ti éreztétek-e már hátránynak egy állás megszerzésénél, hogy nők vagytok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. klenca
2011. máj. 25. 09:40

Naná!!!

De helyt álltam, elfogadtak, befogadtak a srácok:))

2010. szept. 17. 11:24
Nem, mivel nem jelentkeztem még olyan helyre, ahová inkább férfiak kellenek, pl építkezésekre, tűzoltónak, stb. :D
70. 8ee31e318f (válaszként erre: 69. - Idnus)
2009. jan. 20. 21:12

na igen. az sem nyero ha egy alkalmazott tul sokat kepzel magarol.


nem o fektette be a penzet, mire jatsza meg magat

69. idnus (válaszként erre: 68. - Ae12cc5be5)
2009. jan. 20. 21:09

Szerintem a kis cégeknél (alkalmazottad van, nem beosztottad, ezért gondolom egy kisebb céged van) a cégtulajdonos jobban érzi, hogy az alkalmazott munkájától az ő zsebe töltöttsége múlik, így jobban bánik vele. Multiknál meg mindenki valaki beosztottja és a szekér egy-egy akár jó ember nélkül is megy ugyanúgy, ebből a szempontból kiszolgáltatottabb a munkavállaló.

Szüleim vállalkozók, és pár esetet láttam, hogyan nőtt az alkalmazott édesapámék fejére a túl finomkodó bánásmódtól. Valahol középen van a megoldás szokás szerint.

68. ae12cc5be5 (válaszként erre: 35. - Idnus)
2009. jan. 20. 20:18

Én az alkalmazottam se..ét is kinyalom, mert ember vagyok, talán ő ezért nem teszi meg, amit mondok?

Lehet, hogy itt rontom el?

Előfordult, hogy betoppantam, és a kedves ismerőse (azt hitte, vevő vagyok) vígasztalta, hogy becsülje meg, hogy van munkája.

De hogyha kérdezem, mivel nincs megelégedve (jó fizuja van, tök emberséges vagyok, sőt!!!), arról beszél, hogy félreértettem, nem arról beszéltek.

De abból, amire megkérem, egy csomó mindent nem csinál meg. Ilyen is van.

67. frollo (válaszként erre: 66. - Idnus)
2009. jan. 20. 14:19
Valóban nem, de talán könnyebb elhelyezkedni máshova.
66. idnus (válaszként erre: 64. - Frollo)
2009. jan. 20. 14:18

Igen, ez van az olaszoknál is és ha jól tudom még Angliában (amiről én tudok és ki tudja mi még más országokban)

De például van ennek egy másik érdekes hatása: ugye pl Olaszországban 5 hónapot köteles fizetni a cég teljes fizetéssel, hogy otthon maradhass a gyerekkel, utána viszont ha nem mész vissza, akkor kalap-kabát. Ugye ezt senki nem szeretné, így 5 hónap után tej elapaszt, gyerek (5 hónapos..) bedob bölcsibe és hello. Szóval ez sem épp gyerek-barát megoldás

65. frollo
2009. jan. 20. 14:13
Persze az apuka általában keres úgy, hogy tovább is otthon maradhat az anya. De ha vissza akar menni dolgozni, van sok lehetősége.
64. frollo (válaszként erre: 63. - Idnus)
2009. jan. 20. 14:11
Igen, kinn sok részmunkaidős meló van, nyugodtan példálózz az EU-val, hiszen ELVILEG itt is az van... Viszont pl. Spanyolországban fél évig fizetnek, hogy otthon legyél a gyerekkel, de van sok ovi, meg pár órás meló, amik jól fizetnek (viszonylag).
63. idnus (válaszként erre: 61. - Frollo)
2009. jan. 20. 14:08

Belgiumban fél évet voltam egy multinál, ahol a hr-es csaj 4-5 órában dolgozott aztán tekert haza a gyerkőcökhöz. Tény, hogy nem volt egy strapás melója, de a belgák például támogatják a részmunkaidőt anyáknak.


Nem szeretek "nyugattal" példálózni, de sok EU-s országban nem lehet már se férfit se nőt kizsákmányolni. Egyszerűen rájöttek, hogy a cégnek sem jó, ha a sz@rt is kihajtják a munkavállalóból, nem lesz termelékenyebb. Ha rendben van a magánélet, ki tudja magát pihenni, kevesebb munkaóra alatt is jobban teljesít. Ezért lehet ott például az anyáknak részmunkaidős állásokat biztosítani, mert alapvetően a hagyományos állásokban sem akkora a hajtás, és az a szemlélet, hogy kevesebb idő alatt dolgozz jól. Nálunk is ezt kéne, mert ami most van, az se anyának, se pályakezdőnek, se senkinek nem jó.

62. frollo (válaszként erre: 60. - Uracsvivi)
2009. jan. 20. 14:02
Szerencséd volt, ezt tényleg úgy hívják: hátrányos megkülönböztetés.
61. frollo (válaszként erre: 59. - Idnus)
2009. jan. 20. 14:00
Hát igen, kellett nekünk a nagy egyenlőség :)
2009. jan. 20. 14:00
Van még egy sztorim.Tavaly kaptam a munkáltatomtól egy felmondási nyilatkozatot hogy csökkenteni kell a munkaerőt és hogy ne kelljen mást elküldeni engem gondoltak eltávolítani mert nincs belőlem hasznuk mertszülés elött voltam.A párom kiverte benn a dilit (egyhelyen dolgozunk)hogy méghis hogy gondolják ezt fenyegetőzött meg minden.Így maradt meg a munkahelyem .Egyenlőre.
59. idnus (válaszként erre: 57. - Frollo)
2009. jan. 20. 13:59
Egyébként ez ugyanaz, mint az ügyvédi szakma. Bojtárként gályázol 14 órákat, később meg a klientúrádat nem akarod elveszíteni.
58. idnus (válaszként erre: 53. - Krizsanevi)
2009. jan. 20. 13:57
Munkaügyi pereknél az esetek 95 %-ában a munkavállalónak ítélnek, főleg, ha az egy terhes nő. És ezek az ügyek nem szoktak elmenni a bíróságig, hanem peren kívül megegyeztek, és azért egy babakelengyének nem rossz egy kis mani. Jancsiszög a fülükbe basszus.
57. frollo (válaszként erre: 55. - Idnus)
2009. jan. 20. 13:57
Volt bizony! Akik nem tehetik meg, hogy kiessenek évekre a férfiak közül. De ez nem hátrány, ez az ő döntésük.
56. uracsvivi (válaszként erre: 50. - Frollo)
2009. jan. 20. 13:55
:))
55. idnus (válaszként erre: 52. - Frollo)
2009. jan. 20. 13:55
És volt?
54. frollo (válaszként erre: 51. - Idnus)
2009. jan. 20. 13:55
Ez pl. jó módszer :))
53. krizsanevi (válaszként erre: 51. - Idnus)
2009. jan. 20. 13:55
Úgyis meg tudnak magyarázni mindent! Mellesleg valószínűleg jobb ügyvédjük van, mint amit én meg tudok fizetni...
52. frollo (válaszként erre: 47. - Idnus)
2009. jan. 20. 13:54
Nekünk volt egy előadásunk annak idején, hogy a sikeres építésznőknek van vagy nincs gyereke. Érdekes volt! De ez egyéntől függ szerintem, ki mit vállal be.
51. idnus (válaszként erre: 46. - Krizsanevi)
2009. jan. 20. 13:53
Egyébként erre azt kell mondani, hogy nem. Ha meg teherbe esel és kirúgnak, akkor olyan munkaügyi pert akasztani a nyakába, hogy nyekken.
50. frollo (válaszként erre: 49. - Uracsvivi)
2009. jan. 20. 13:53
Tényleg sajnálom, ha emiatt hátrányos helyzetbe kerültél valaha is, és könnyen lehet, hogy én is fogok. Csak én ilyen logikázós vagyok, és mindent több oldalról megnézek. Ha megsértettelek volna, bocsánatot kérek, nem ez volt a célom!
49. uracsvivi (válaszként erre: 45. - Frollo)
2009. jan. 20. 13:52
Nekem nincs ellenségem de úgy szólt a kérdés hogy vannak e eltérések a nők és férfiak elhelyezkedési esélyeiben és ha van akkor mi ebből mit érzékeltünk .Én ezt.:(
48. frollo
2009. jan. 20. 13:51
Csak elmesélek még valamit, az érdekesség kedvéért, hogy ellenpélda is legyen. Elment egy munkatársunk szülni, a helyére jelentkezett egy férfi. Meg is felelt volna, de túl hosszú volt neki a munkaidő, ő pedig haza akart érni minden nap fürdetésre. Ezért megegyeztek, hogy nem veszik fel, mert ha munka van, nem engedhetik el előbb. Csak hogy ilyen is előfordul. És tényleg nem veszekedni akartam!
47. idnus (válaszként erre: 43. - Frollo)
2009. jan. 20. 13:50

Korrekt , amit mondasz, csak alapvetően, különösképpen a szellemi munkában ha hátrány, hogy valaki nő, az azért van, mert gyereke lesz a közeljövőben vagy eleve van már neki.


Egyébként amit valaki már korábban felvetett, az is érdekes kérdés, hogy például a férfiasnak mondott szakmák, mint műszaki terület, ott vajon okoz-e hátrányt, ha valaki nő?

46. krizsanevi (válaszként erre: 42. - McKenzi)
2009. jan. 20. 13:48

Van ilyen is :(

Én első munkahelyem előtt vagy 15 interjún voltam, és a második kérdés mindenhol az volt, hogy szeretnék-e babát az elkövetkezendő 2-3 évben. Nyilván, ha van egy ugyanolyan képességekkel rendelkező férfi, akkor őt veszi fel :(

45. frollo (válaszként erre: 41. - Uracsvivi)
2009. jan. 20. 13:48
Tudod az emberek sokfélék, és sokféle véleményük van. Nem mindenkinek ugyanaz, mint neked, de attól még nem ellenség. Azt hittem, ez alap dolog...
44. idnus (válaszként erre: 37. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 20. 13:46
sajnos... :(
43. frollo
2009. jan. 20. 13:46
Elfogadtam, hogy ha 1-2 éven belül akarnék gyereket, nem vennének fel, mert eleinte egyáltalán nem termelek a cégnek, míg betanulok. De fizetést persze addig is adniuk kell nekem. Ezenkívül bármikor be tudnak ráncigálni (amit meg is tettek pl. okt. 23-án is), cserébe megfizetnek. Én csak az érem két oldalát akartam megmutatni, ha már szakdolgozatról van szó... Bár ne tettem volna :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook