Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "This is a beginning of a beautiful friendship" fórum

"This is a beginning of a beautiful friendship" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "This is a beginning of a beautiful friendship"

2012. dec. 28. 15:14

Teljesen magamra ismertem a cikkedet olvasva!

Nekem is volt szerencsén bemenni a delfinek közé Tunéziában!Felejthetetlen élmény!Elöször én is féltem,mert hát az ember nem sokszor lát iylen állatot és nem nagyon tudja hogyan viszonyuljon hozzá,de amint hozzáértem az szerelem volt első érintésre! :) Elmondani nem lehet mennyi pozítiv ingert és nyugodtságot árasztanak magukból!A szemük mindig mosolyog mintha élveznék a társaságot!Amikor megpuszilgattam az egyiket,mintha élvezte volna!Csodálatos dolog lehet Delfinekkel foglalkozni és ha még lesz rá lehetőségem biztosa vagyok benne,hogy legközelebb sem hagyom ki hogy velük lehessek!Aki még nem próbálta mindenképp tegye meg!Ez életreszóló élmény!!! :D

2012. szept. 15. 20:56
en is ugyan ezt erzem...:-))))) pedig nekem ilyen elmenyeim meg nem is voltak :-)))
11. Nala63
2012. szept. 12. 12:49
Nekem tetszett,nincs vele baj.Csak egy,de az nagy. Ezek a tündéri kis lények,nagyon nem érzik jól magukat ilyen helyeken,nem ez az életterük:(( nekünk is lehetőségünk volt rá,hogy elmenjünk delfin showba,de nem tettem.Ha mindenki ezt az utat választaná,akkor nem hoznának létre ilyen delfináriumokat,nem tartanák őket kicsi helyeken,és egyáltalán ha nem lenne rá kereslet szabadon élhetnének.De addig,míg a turisták igénylik,és pénzt adnak érte,addig sajnos ezeket a szabadságra született tündéri állatokat befogják,idomítják,hogy kiszolgálja az embert.Nem jó nekik így az biztos.Nem ez az életterük. Jó lenne ha senki nem látogatna ilyen helyeket,mert akkor bezárnának, és Ők végre szabadon élhetnének,mert nem lenne rájuk kereslet!!
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Mizsu77)
2012. szept. 12. 12:28

Szia!

Most Te is leszóltál másokat :)..mert leírták a véleményüket. Van a lehetőség, hát ki ilyen, ki olyan hangulatban leírja az éppen akkori hatást, amit a cikk gyakorolt rá. Lehet ez a gyakorló cikkíróknak javára is válik.

Szép napot!

2012. szept. 12. 11:33
Kicsit megváltozott a véleményem. Lehet mégsem Ibizára megyünk jövőre nyaralni....
8. mizsu77 (válaszként erre: 2. - B81fcd1219)
2012. szept. 12. 11:28
Én nem értem miért kell leszólni másokat... több cikknél is olvastam már, hogy leszólják a stílusát vagy a témáját. Akinek nem tetszik, nem kell elolvasni, vagy csak egyszerűen tovább kell kattintani. A történet bájos, és átadja a lényeget. Miért kellene tudományosan fogalmazni? A lényeg ugyanis a delfinek iránt érzett szeretet volt, nem pedig a tudományos magyarázat...
7. air (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2012. szept. 12. 11:27
...felejthetetlen lesz:)...
6. Regin_a (válaszként erre: 2. - B81fcd1219)
2012. szept. 12. 11:24

Bizonyára sokmindenröl tanultál életedben, de mindig feldobó élmény haolyannal beszélsz találkozol aki "mélyebben" tapasztalta meg azt ami a könyvekben le van írva


Ugye egy űrhajós vagy pilóta, kutatóval, felfedezővel való találkozás maradandóbb élmény mintha olvasol róla

5. loch ness (válaszként erre: 2. - B81fcd1219)
2012. szept. 12. 11:15

De ő azoknak írta, akik nem tanultak róla...


Nekem tetszett ez az egyszerű stílus. Jól átadta, amit érzett.

2012. szept. 12. 11:08
Nekem tetszett.:-)
2012. szept. 12. 10:27

Én eddig négy Közép- & két Dél-európai országban jártam, ám ennyire "egzotikus" helyen, mint te, még nem. (Közép-Eu.= nyugdíjas otthon...) Olaszország viszont nagyon tetszett; már ott más az emberek mentalitása, életvezetése.

Teneriféröl sokat (és csak pozitívat) hallottam; több ismerösöm járt már ott, ill. készül oda. Talán majd egyszer én is(?)... ♥

2012. szept. 12. 10:06
Leendő tanár létedre úgy írsz,mint egy gyerek.Sok új infot nem mondtál el a delfinekről,ha valaki tanult róluk,akkor ezt már mind tudta.
2012. szept. 12. 09:08
Leendő biológia tanár létemre, volt szerencsém közelebről is megismerkedni egy gyönyörű és hihetetlenül értelmes állatcsoporttal- a delfinekkel. Egészen pontosan a palackorrú delfinekkel (Tursiops truncatus). Volt már olyan érzésetek, hogy megpillantotok valamit, ami annyira magával ragad, hogy legszívesebben ezzel foglalkoznátok egész életetekben?- nekem igen.

Ugrás a teljes írásra: "This is a beginning of a beautiful friendship"

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook