Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Thai masszázs? fórum

Thai masszázs? (beszélgetős fórum)


9. Cidanoi (válaszként erre: 7. - Csipkerózsika)
2022. szept. 3. 23:45
Színes a világ :) Thai masszázzsal foglalkozunk, 4 éve. Valóban vannak érzelmi felszabadulások, de olyan nincs, hogy mindenki sír. Nagy forgalmú az üzletünk, idáig 2x fordult elő, hogy elsírták magukat. :)
8. a.doeblin (válaszként erre: 7. - Csipkerózsika)
2021. nov. 28. 21:05
Szabad megtudni, hol jártál?
2011. aug. 23. 13:17

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, bár még csak kétszer voltam. Azt a fajtát próbáltam ki, amit betegeknél is alkalmazanak, tehát viszonylag kímélőbb.

Azért aki ki akarja próbálni, előbb tényleg jó tájékozódni, nehogy meglepetés érje. Ez ugyanis nem hagyományos értelemben vett masszázs, tehát nem holmi egyszerű "végignyomkodása" a testnek.

A thai masszázs lényege, hogy a test meridiánjaiban az energiaáramlást beindítsa, kiegyensúlyozza.

Ebből viszont több minden következik, amit esetleg nem is gondolnánk. Pl. az, hogy masszázs közben kellemetlen emlékek, érzések jönnek elő, ugyanis ezek addig elraktározódtak a testben, és blokkolták az energiaáramlást, sőt akár betegséget is okozhattak úgy, hogy közben nem is tudtunk róluk. (valójában minden betegséget, kellemetlen tünetet ilyen tudattalan érzelmi blokkok okoznak, amiknek megvan a helyük a testünkben)

Nekem a masszőr legelőször azzal kezdte, hogy elmondta, hogy ne ijedjek meg, de nála szem nem marad szárazon. Mindenki sír. Mert a tudatalattiből előjönnek az emlékek, élmények. És sírnak. Mindenki, mivelhogy mindenki sérült így vagy úgy élete során, főként gyerekkorban.

Viszont ahogy az érzelmi terheltségtől megszabadul a lélek, a testben pedig felszabadul az energiablokk, sokkal jobban lesz az ember, testileg-lelkileg. A probléma megszűnik, a test gyógyul, illetve sokkal jobban lesz.


És valóban minden így lett. 2 alkalom után sikerült évtizedes sérelmeket elengednem, egy csomó összefüggésre rájöttem, és 28 éves koromra végre megértem (olyan hihetetlen), hogy teljesen tünet- és fájdalommentes a menstruációm (amitől annyit szenvedtem életemben).

Szóval mindenkinek ajánlani tudom, akinek van elég bátorsága szembenézni önmagával.

2010. jún. 24. 13:55
szia! én is csak ajánlani udom. kiróbáltam a tradícionálist és az olajost is, nem tunék választani. ha nem lenne olyan drága, hetente mennék :).
2010. jún. 23. 16:35
Köszönöm szépen a válaszokat.Akkor így boldogan megyek el a masszázsra.
4. 98ee8761fa (válaszként erre: 1. - Gyerekeim)
2010. jún. 23. 11:37
Szia! A thai masszázsnak is több fajtája van. A tradicionálisról tudok pár szót mondani. Ha olyan masszőrhöz mész, aki igazán figyel rád, a testedre és a lelkedre is, akkor nem távozhatsz tőle fájdalommal. A lényege a kimozgatások és a nyújtások, valamint a test és lélek, a jobb és bal oldal egyensúlyba hozása (yin-yang). Én ezt test és lélek masszázsnak hívom. Akihez én járok, az ezt csinálja. Úgy távozom tőle, mint akit kicseréltek, mintha minden elérhető lenne, mind fizikailag, mind testileg.
2010. jún. 22. 22:20
Bocs, én passzolom nem voltam. De én is kíváncsi lennék rá....
2010. jún. 22. 22:10
Bocs valaki volt már ilyen masszázson?
2010. jún. 22. 22:09
Volt már ezen.A párom lepett meg egy thai masszázsra szóló jeggyel csak hát nem tudom milyen. Van aki azt mondja,hogy utána fáj minden részem igaz ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook