Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TGYAS mellett végezhetek fordítói munkát szellemi szabadfoglalkozásúként? fórum

TGYAS mellett végezhetek fordítói munkát szellemi szabadfoglalkozásúként? (tudásbázis kérdés)


11. andi31 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2012. dec. 18. 20:00

Aham, ebben van valami :-)

Tulajdonkeppen nyugdijas anyosommal ez eselyes hogy kivitelezheto ... Köszi a tippet - ennek utananezek :)

10. Babeck
2012. dec. 18. 20:00
a tgyás szerintem nem lesz kevesebb, mint a fizetésed. a gyedről lemondhatsz, és lehetsz gyesen helyette, de az nem biztos, hogy megéri, ha csak alkalomszerű a munka.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Andi31)
2012. dec. 18. 19:07
hát izééé....azt nem fogják megtiltani, hogy egy kedves dolgozó családtagod anyagát átjavítsd....Természtesen a pénzt is ő kapja akkor, de biztos meg tudtok egyezni.
2012. dec. 18. 18:45

Oh jaj, hát így egészítse ki a csökkentett bevételt az újdonsült anyuka?! Pedig jó ötletnek tűnt...

Vajon az eseti megbízási szerződéses munka (lásd 3-as bejegyzés, köszi Guruljka) szintén nem működik TGYAS/ GYED mellett?

Én szivesen bejelentem meg adozok meg minden,de értelemszeruen nem a TGYAS helyett, hanem mellett szeretnék plusz jovedelmet.

Köszi

2012. dec. 18. 18:43
Rákerestem, TGYÁS mellett valóban nem lehet.
6. rinike (válaszként erre: 1. - Andi31)
2012. dec. 18. 18:36
Sajnos nem.
2012. dec. 18. 18:18
Az Ebtv. alapján nem jár terhességi gyermekágyi segély, illetve gyermekgondozási díj sem abban az esetben, ha az ellátásban részesülõ bármilyen jogviszonyban díjazás ellenében munkát végez - kivétel ez alól a szerzõi jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazás - vagy hatósági engedélyhez kötött keresõtevékenységét személyesen folytatja. A keresõ tevékenységének folytatása esetén az ellátásban részesülõnek 15 napon belül bejelentési kötelezettsége van a megállapító szerv felé.
2012. dec. 18. 18:02
Szerintem nem lehet.
2012. dec. 18. 17:46

Szia! Évek óta fordítok egy cégnek. Sokáig ápolási díj mellett, most özvegyi nyugdíjasként.

A cég végig ugyanaz, a munka változó mennyiség, és időben sem rendszeres, csak nagyjából.

Nem kell semmit bejelenteni, a cég minden hónapban a már elvégzett munkára küld egy eseti megbízást, amely tertalmazza a fordítani való címét, és elvégsésével xy határidőre megbíz, egyszeri alkalommal. Ezért ennyiésennyi összeget fizetnek, amelyből ilyenésilyen alapján levonnak ennyit, annyit, amannyit.


Aláírva visszaküldöm az egyik példányt, és a számlámra megkapom a nettó összeget, törvényesen, adózva, tébézve.


A megbízónak a könyvelője nyilván ismeri ezt a figurát, abszolút törvényes.

Ha jól tudom, a gyerekek miatt év elején visszigényelhető a levont adóelőleg. Én a középiskolás fiam miatt visszakapom.

2012. dec. 18. 17:27
Egy ismerősöm szerint a NAV-nál kell regisztrálni mint szellemi szabadfoglalkozású munkavállaló - így lehet akár munka mellett fordítani, tolmácsolni, vagy egyéb szellemi munkát végezni. Kérdés, hogy vajon TGYAS es GYED mellett is működik ez? Tudja valaki hogy induljak el? Köszi előre is
2012. dec. 18. 17:25
TGYAS mellett végezhetek fordítói munkát szellemi szabadfoglalkozásúként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook