Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tgyás és gyed, hogyan számolják? fórum

Tgyás és gyed, hogyan számolják? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 7. 14:08

köszönöm:))))

jót derültem:)

tapasztalt vagyok,2.baba jön:)

egyszerű a helyzet,gyed lejárt,szabin vagyok tgyásig...

tudom h a tgyás és gyed alapja az lesz amit kapok most szabira,és ezért volt a kérdésem olyan zavaros:) mert hogy nem mindegy hogy munkanapot számolok vagy naptárit amikor osztok:)


amúgy tudom hogy táppénz nem számít stbstb elsőnél végig csináltam:)


a munkaviszonyom folyamatos tehát beleszámít a tgyás és gyedem a biztosítási időb,és előtte is dolgoztam két évet szvl minden ok az idővel:)))


köszi mindenkinek még egyszer:)))

18. ájrin (válaszként erre: 15. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:51

Nem kell vitatkozni rajta, csak el kell olvasni a jogszabályt. A gyed és gyes folyósítása akkor számít biztosítási időnek, ha azalatt nem szűnt meg a munkaviszonya, hiszen fizetés nélküli szabadságon van a munkahelyén. A táppénz alatt meg igazolt távolléten.

De ez tényleg így van, ezzel foglalkozom nap mint nap.

17. Maróca (válaszként erre: 15. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:48
Nem,hanem az előzőleg megállapított összeg lesz újra érvényes.
16. Maróca (válaszként erre: 12. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:47
Igen a biztosítási időbe bele számít, csak a Tgyás. alapjába nem mert ez után nem lett megfizetve az egészségbiztosítási járulék.
15. Abigél (válaszként erre: 13. - Ájrin)
2012. márc. 7. 11:43

TEhát, ha valaki GYED alatt esik teherbe, és szül, akkor sem kap semmit? Akkor a GYED összege az alapján számolnak.

DE erről már rengeteg vita volt egy másik fórumban is. Érdemes elolvasni azt is.

14. ájrin (válaszként erre: 12. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:41
És attól függetlenül biztosított.
13. ájrin (válaszként erre: 12. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:41
Jajj, dehogy kell. Egy egészségbiztosítási ellátás hogy is lehetne egy másik eb-i ellátásnak az alapja?!
12. Abigél (válaszként erre: 10. - Maróca)
2012. márc. 7. 11:38
DE igen, mert akkor is biztosítva voltál...
2012. márc. 7. 11:36

A terhességi gyermekágyi segély a 168 napos szülési szabadság időtartamára jár, mértéke az igénylő jövedelme napi átlagának 70%-a.

A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt.

Rendkívül fontos az a kedvező szabály, miszerint a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.



A terhességi-gyermekágyi segély összegének megállapítása

Ha a kezdőnapot megelőző év január 1-jétől a tgys kezdőnapjáig van 180 napi jövedelem

A terhességi-gyermekágyi segély összegének alapjául szolgáló jövedelem napi átlagát a táppénzre vonatkozó szabályok szerint kell megállapítani, ha a biztosítottnak – az ellátásra jogosultsága első napját megelőző naptári év első napjától a terhességi gyermekágyi segélyre való jogosultságot megelőző napig – az ún. irányadó időszakban 180 naptári napi jövedelme van.

Ha a szülési szabadság kezdőnapját megelőző január 1-jétől a szülési szabadság kezdetéig nincs 180 napi jövedelem

Ha az anyuka nem rendelkezik a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultságot megelőző évben és a szülési szabadság kezdő napját közvetlenül megelőzően sem 180 naptári napi, figyelembe vehető jövedelemmel, akkor a terhességi-gyermekágyi segély napi összegének alapja a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2010-ben 147.000 Ft) harmincad része.

2012. márc. 7. 11:29
táppénzt nem szabad hozzáadni!!!
2012. márc. 7. 11:22

A TGYÁS-t az előző évi átlagkeresetedből számolják, 365 napra viszonyítva. Tehát, ha te az előző évben csak 97 napot dolgoztál, akkor add hozzá azt az összeget is, amit akkor kaptál, mikor nem dolgoztál. (táppénz, munkanélküli, stb.)

Ha pedig az előző évben összesen csak ennyi bevételed volt, akkor is az éveshez kell beírni.

2012. márc. 7. 11:18

igen csak az éves nem jó hisz nem egész év alatt kerestem meg ezt :)


köszönöm nektek:)

7. Abigél (válaszként erre: 5. - Papp Szilvia)
2012. márc. 7. 11:12
írd be az éves összeget. Elég egyet beírni.
6. Papp Szilvia (válaszként erre: 3. - Ájrin)
2012. márc. 7. 11:09
ahha, sejtettem:( túl gyanúsan sok lett volna ha nem:DDD
5. Papp Szilvia (válaszként erre: 4. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:09
köszi én is csak a napi bérnél nem tudom melyiket üssem be:)
2012. márc. 7. 11:08

[link]


Én anno ezzel számoltam, és közel biztos összeget dobott ki.

3. ájrin (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. márc. 7. 11:07
Mindig naptári nappal osztanak és naptári napra kapod majd az ellátást is.
2012. márc. 7. 11:06

a lényeg hogy hogyan számolják írom a számokat:


418 619 ft bruttó az össz kereset amiből számolnak


ez naptári napban 97napot érint

munknapban 67-et


melyikkel fognak osztani...?

2012. márc. 7. 11:05
Tgyás és gyed kérdés kicsit másképp

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook