Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tévedés - gyermek betegség! fórum

Tévedés - gyermek betegség! (beszélgetős fórum)


14. édesmandula (válaszként erre: 9. - D0b7178f40)
2009. máj. 5. 14:24

azzal, nagyon jó dolog, ha az én időmben (haha) lett volna, talán nem szúrják fel a fülem 14x egy évben :P

előtte sterimar, fektetés, hogy hátrajusson, utána szippantás, sőt ha nagyon makacs a váladék, akkor még egy kör sterimar és utána még egy szipp...nagyon jól tűri, neki is jobb ha tiszta a nózija. :)

Ez az, sosem tudhatod, hogy egy horzsolás vagy puklika mögött mi van :P éljenek az ösztönök :)

13. sundance (válaszként erre: 11. - 3f66ff7e42)
2009. máj. 5. 12:56
Igen el tudom képzelni, hogy megijedtek. De ő a vérképből gondolom ezt olvasta ki és ezután tovább küldte Pestre. Jobb lett volna, ha legyint és azt mondja semmi gond? Az lehet, hogy nem ijedtek volna meg így, de az is lehet tényleg nagy baj van a gyerekkel. Szerintem inkább ijedezzenek, de legyen kivizsgálva az a gyerek!
12. 81f46d06d3 (válaszként erre: 11. - 3f66ff7e42)
2009. máj. 5. 12:52
De végülis miért tesznek panaszt? Mert megijedtek? Mert akkor ha nem izomsorvadás, akkor az egy jó hír.
11. 3f66ff7e42 (válaszként erre: 7. - Sundance)
2009. máj. 5. 12:49
Azért mert vizsgálatok nélkül mondta ki hogy izomsorvadás, majd Pesten mondták hogy nem az. De gondolom eltudod képzelni hogy megijedtek és szerintem nem lehet elképzelni milyen érzés ha kimondják a gyermeked gyógyíthatatlan beteg és már rég meg kelet volna halnia , fent meg egy elismert professzor közli semmi izomsorvadás.
10. 81f46d06d3 (válaszként erre: 8. - 3f66ff7e42)
2009. máj. 5. 12:47
Elhiszem, mi is már átléptük a másfél milliót a kezelések által és még mindig aktív a betegség. Egy orvos velünk is viselkedett hasonlóan, a férjem hónapokig készült rá, hogy beleveri a fejét az asztalban. Nem érdemes. És ezzel nem másoknak vagy magunknak teszünk jót, hanem egész egyszerűen bosszút akar az ember állni rajta, megleckéztetni, mert fájdalmas, ami történt. De ezek olyan negatív érzések, hogy nem érdemes velük foglalkozni, csak a gyerkőccel. :D Két éve csinálom, hihetsz picit nekem!
9. d0b7178f40 (válaszként erre: 6. - Édesmandula)
2009. máj. 5. 12:45

hát igen

Néha az embernek dilemma,hogy nagy-e a baj vagy nem?.Mert lehet,hogy kicsi de futsz a dokihoz holott eggy otthoni kezelés is elég de van az ellenkezője is,hogy anagy bajt kezeli az ember otthon sikertelenül.

És lehet,hogy még csak árt vele.


a porszívós orrszívóval szivattad?Mert igaz drasztikus de kicuppantja a cuccot az orrból elég jól


és mondták többen,hogy ha jól le van szivatva akkor elkerülhető vele az arcüreggyulladás is.:)

2009. máj. 5. 12:43
Elhiheted ha egy csillag lenne a gyógyszer a barátnőm azt is lehozná, most épp egy 800ezer forintos fotelt akar venni ami át masszírozza a kisgyereket a családban van már egy ismerősnek mivel használ ezért ö is vesz egyet mindegy hogy de megveszi, és elhiheted addig megy míg ki nem derül az igazság és meg nem gyógyul a kisgyerek hisz az a legfontosabb, de azt sem lehet hagyni hogy ilyen flegmák legyenek egyes orvosok, TISZTELET A KIVÉTELNEK.
7. sundance (válaszként erre: 1. - 3f66ff7e42)
2009. máj. 5. 12:42
Hát baj van a magyar egészségüggyel az biztos! De azért, mert tovább küldte a gyereket vizsgálatokra, ami szerintem a dolga, miért kapna büntetést?
2009. máj. 5. 12:40
jah, pl. a körzeti dokihoz vittem a fiam, mert horkolt és náthás volt már egy hete, de se láz se semmi, köhögni kezdett, új tünet, elvittem szerdán. Meghallgatta, semmi gond a tüdőben, a füle tiszta, jövő hétig ha nem változik, vigyem be a fülészetre majd ott megvizsgálják. Nem javult, nem is romlott, szívtam az orrát mint addig, kapott köptetőt, orrcseppet, de nem javult. Bevittem a fülészetre következő héten, majdnem leharapta a fejem a doktornő, hogy miért nem vittem előbb hát be van gyulladva az orrürege és középfülgyulladása van? Ahha...minden orvos más. A körzeti meg nem kukucskálja az orrukat, a váladék minősége és mennyisége nem változott amit az orrszívó kiszedett neki, hát én honnan tudjam mi van a gyerekkel? Továbbra sem volt lázas, aludt éjjel, csupán azért vittem be, mert semmit nem változott, se javult se romlott és "nem tetszett". Pl. ha a szomszédasszonyra hallgatok még a körzetihez sem viszem be :P
2009. máj. 5. 12:38

Sajnos mi is jártunk már rosszul

A dokink azt mondta a kicsire,hogy csak melegkiütés.

Írt patikás kencét ami nem hatott elvittük bőrgyógyászhoz 1 hét múlva aki azt mondta érzékeny az olajos magvakra.

Ott kaptunk 2 kencét és csak jöttek elő a pöttyök de már a testén is.

újabb 1 hét múlva elvittem a háziorvosához ismét,hogy menjünk vérvételre vagy kórházba mert a pöttyök szaporodnak.

Bár nem vakarta.

Annyit mondott semmi gond.

De ezt mind a székében ülve.

És az asszisztense jött oda megnézni a gyereket és mondta,hogy dermatitisz és magától elmúlik.

Csak tisztán és szárazon kell tartani a bőrét a kicsinek.

Én akkor mondtam a védőnéninknek,ha nem jön vissza a mi eredeti házidokink akkor átmmegyek a másik gyerekdokihoz.

Mert ha nem is nézi meg akkor minek vállalta a helyettesítést.


Szóval meg tudom érteni a barátnődet.

Bár nálunk nem volt akkora a gond de ez még is felháborító,hogy ott van a szerencsétlen kigyerek és nem képesek egy normális diagnózist felállítani.

Mert rutinnak gondolja az egészet.

És ha közben tényleg nagy a baj?

akkor ott halhat meg az anya kezében a gyerekÉs csak tehetetlenül nézi?

2009. máj. 5. 12:38
a helyi kórházban még kérdőre is vont a röntgenorvos, emiatt a kis duzzanat miatt jöttek röntgenre? tovább mentünk, ahol megmondták műteni kell kislányomat... sajnos sok orvos nemtörődöm, de szerencsére vannak kivételek!
3. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - 3f66ff7e42)
2009. máj. 5. 12:36

Izom vagy izületi gyulladást? A fiam is hasonló tüneteket produkált, csak neki a térdénél kezdődött. Az ORFI-ban kezelik, fiatalkori reumája van. Az izületi gyulladás, ha 6 hét alatt nem szűnik meg, akkor krónikus és egy komolyabb betegség is állhat a hátterében.

A kórházak más-más színvonalom működnek, van jobb és rosszabb is, mi is váltottunk. Én tapasztalatból azt mondom, a gyerekre érdemes koncentrálni, nem az orvos megleckéztetésére.

2009. máj. 5. 12:35
Szerintem ez a normálisabb fajta doki, aki inkább kivizsgál, minthogy hagyja meghalni a gyereket. Az egyik ismerősöm lánya meghalt, mert agyhártyagyulladása volt és a doki sima vírusfertőzésnek titulálta...inkább menjen utána az anya, vigye orvoshoz, vizsgálják, idegeskedjen, minthogy a végén nagyon sírjon...
2009. máj. 5. 12:26
Barátnőm kisfia kissé sántít a múltkor bedagadt a lábfeje elvitték orvoshoz, ö elküldte vérvételre a neurológiára, majd az eredményekkel vissza mentek megmutatni az orvos különösebb érdeklődés nélkül mondta semmi baj, majd a barátnőm rászólt legalább a vérképet nézze már meg amit aztán megnézett és akkor megijedt mert a vérkép izom gyulladást állapított meg, elküldték egy újabb orvoshoz aki mondta hogy volt e hasonló a családban ők elmondták hogy igen a testvére a barátnőmnek izomsorvadásban halt meg, az orvos azt mondta hogy a kisgyereknek is az a baja elküldték Pestre de ott a professzorúr meglepődött mert azt mondta nincs a kisgyereknek izomsorvadása és semmi nem utal rá , egyszerűen ráfogták . Most nagyon reménykednek hogy egy hónap múlva kiderül hogy semmi baja a kicsinek. Kérdem én mi jár az ilyen doktornak ? És a barátnőm aki addig idegeskedik se éjjele se nappala retteg, de ha tévedett az orvos akkor feljelentik. És ez a legkevesebb szerintem még az orvoslást is abba kéne hagynia. Sajnos látjuk nap mint nap hogy az orvosi vagy a kórházakban lassan futó szalag szerűen vizsgálnak, nincs idő és elég figyelem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook