Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról" fórum

Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
104. ében11 (válaszként erre: 103. - 00346cf747)
2009. júl. 29. 16:39

nekem nincs semmi bajom ha valaki ráncos öreg hájas-és még csak nem is fura, hanem embert látom mögötte a természetes valójában-és nem a plakátok kirakatok babáit, számítógéppel varázsolt virtuális embert.sokan ezzel szembe mennek, ezért van a sok fogyókúrázó,plasztikázó trendibe öltözött ember mert pont ettől félnek hogy másnak furák.

a tetoválásban,piercingben azt tudom értékelni, hogy nem változtatja meg az embert.pl. egy műtét szépít és korrigálja a valós kinézetet egy tetoválással nem lehet ilyen hatást elérni-attól még ott marad az a pár kiló plusz az a pici-nagyobb ráncocska, elálló fül vagy kicsi mell-ott marad a hús vér ember.

103. 00346cf747 (válaszként erre: 89. - Wmiki)
2009. júl. 29. 16:29
Tény, hogy a tetkóból nem lehet megítélni egy ember jellemét! Lehet vitatkozni divaton, ízlésen, minden bizonnyal a minták avulnak, változnak, mások lesznek, esetleg egyéb testdíszítés lesz trendi. A ruházat terén is jönnek-mennek stílusok, ha valaki rögvest utánaugrik, esetleg kiröhögtetheti magát, nem mindenkinek áll jól bármi. Igen, vannak emberek, akiknek stílusos a tetkó, de sokan megfogalmazták itt előttem: ráncosan, öregen, hájasan, félresikerült mintázattal esetleg fura. De tényleg ennyi.
102. ében11 (válaszként erre: 98. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 29. 15:57

nem az álláskeresőt minősíti, hanem sz interjúztatót!

nyugi az egy szem gyerekem nagyobb hátrányt jelent, sajnos mint a tetoválásom.

ez is szintén a leendő munkaadót minősíti.

101. Dyna22 (válaszként erre: 98. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 29. 15:54

Köszönöm hogy aggódsz a jövőm miatt,de az állásinterjú nem volt olyan beható hogy látták volna.

Azóta viszont már látták és képzeld még mindig megvan a munkám. A főnök azt mondta ízléses.

Akkor most mi van?Egy párhuzamos világban élek?:D

2009. júl. 29. 15:43

azt gondolod te hogy azzal hogy villákat és kanalakat és tányérokat aggadsz magadra azzqal jó példát mutat te is.

akár a gyermekeidnek???

végszóként nem tetszik a tetkó ne nézz rá és kerüld az ilyen lányokat.

kivánok neked egy csende,szüziese és tetoválástól mentes nöt,bár lehet van is,csak nem biztos hogy titkon nem e másra vágyna.

2009. júl. 29. 15:39

a két fiúnak szól ha nem mtetszik ez az oldal el lehet ballagni.

itt senki nem buta akin tetoválás van.

és hát fogadni mernék hogy a te IQ sem több mint másé.

neked milyen végzetséged is van???

és neked wmiki????

tudod mit ez azért röhely mert ha pl a gyerekeitek kórházba kerülnének pl és hozzám ahol dolgozom,akkor akár van tetkómm akaár nincs nekem kéne ellátnom a gyereked.

vagy azt mondanád nem láthatnám el mert buta vagyok.

ur isten fogalmad sincs hogy én hány gyerek életében segédkeztem.

mig te semmi ilyet nem tudsz felmutatnmi.egyúttal hogy nem vagyok buta ,még az eszem ésw a szivem is a helyén van.

ilyen emberekkel mint te ,meg az Isten óvjon meg!!!!

98. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 97. - Dyna22)
2009. júl. 29. 15:32

"Az én diplomám egy kicsit sem ér kevesebbet mert tetoválásom van."


Egy állásinterjún erre nem vennék mérget. :)

97. Dyna22 (válaszként erre: 90. - Wmiki)
2009. júl. 29. 15:17

Rendben akkor majd írok neked a börtönből ahová azért kerültem mert ku..álkodtam.

Ne haragudj de ez röhejes!

Az én diplomám egy kicsit sem ér kevesebbet mert tetoválásom van.

Amúgy meg börtönben is vannak tanult emberek

96. ében11 (válaszként erre: 89. - Wmiki)
2009. júl. 29. 14:20

én elviselem ha valaki megmondja hogy nem tetszik neki.pl. a szomszéd bácsi is megmondta-de kulturáltan elbeszélgettünk és nem ri.ancozott le.köszönő beszélő viszonyban vagyunk, mert rájött attól még normális vagyok, fogok köszönni beszélgetni vele normálisan.

régen a piercing tetoválás az elit réteg kiváltsága volt, fáraók, katonák, előkelőséget viselték-pl. angliában az előkelő hölgyek egy időben mellbimbó ékszert hordtak és az angol királyi családban is hagyománya van a hazafias tetováló minta viselésének.

mivel kiváltság volt, ezért egy átlag embernek nem csinálták meg.így európában a kezdet kezdetén ez tényleg a perifériára szorult-kikötőkben börtönökben készültek az ábrák és mindig jelentés kapcsolódott hozzá.ez jó ideig így volt, talán ezért vésődött be az európai ember fejébe a sok előítélet a tetoválással kapcsolatban.

keleten vagy a világ más részein ez a hagyományuk kultúrájuk része, beavatást(férfivá válást) a valahová tartozást jelenti esetleg mint egy szerencsehozó amulett viselik.mióta a gépek fejlődtek és jó minőségű szivárvány összes árnyalatában pompázó festékek kaphatóak azóta európai ember is másképp tekint a tetoválásokra és másra kezdte használni-a test díszítésére.

olyan ez mint a paróka-amit már az egyiptomiak is viseltek-most meg van hajpótlás, vagy a rúzs,szemfesték,parfüm szintén ókori dolog-és a mai napig használjuk őket.

95. 00346cf747 (válaszként erre: 93. - Ében11)
2009. júl. 29. 14:06
Csak úgy, arról, hogy bizonyos egészségkárosító magatartásunk korrekciója később orvosilag ellátható.
94. 00346cf747 (válaszként erre: 87. - Ében11)
2009. júl. 29. 14:04

Sajna így van, pedig ifjúkori fellángolásaink közül többet is megbánunk, mire benő a fejünk lágya.

Pedig az ifjúságot a látottak formálják, befolyásolják, ez után mennek. Az öregek meg szidják őket, hogy "nem is tudom, kire ütött ez a gyerek" :D

93. ében11 (válaszként erre: 91. - 00346cf747)
2009. júl. 29. 14:02
amúgy miről beszéltek?
92. Gligi (válaszként erre: 91. - 00346cf747)
2009. júl. 29. 13:59
Nyertél :-)
91. 00346cf747 (válaszként erre: 84. - Gligi)
2009. júl. 29. 13:58
Annyi különbséggel, hogy azért jár az ingyenes eü. ellátás, korrekció :)
90. wmiki (válaszként erre: 73. - Dyna22)
2009. júl. 29. 13:52
...pont ugyanannyi, mint amennyi érettség a börtönhöz is kell
89. wmiki (válaszként erre: 39. - Zsanetta)
2009. júl. 29. 13:51

na erről beszéltem a tetováltak nem bírják elviselni, ha valakinek nem tetszik a tetoválás, egyből fikázzák a másikat


ja, buta, az akinek nem tetszik, gratulálok a hsz-edhez, biztos sok tetovált nobel díjas tudós van, ebből gondoltad, hogy akinek nem tetszik az buta...

88. ce00df587e (válaszként erre: 87. - Ében11)
2009. júl. 29. 13:50
ebbe igazad van.
87. ében11 (válaszként erre: 86. - Ce00df587e)
2009. júl. 29. 13:48

törvény nincs rá-ahogy kozmetikába,fodrászatba,szoláriumba vagy plasztikai sebészhez is elmehet az ember-és az orvos,fodrász,kozmetikus(smink tetkó) eldönti hogy megcsinálja-e a beavatkozást kezelést stb.

a tetoválás is ugyanígy van,a tetováló piercinges eldönti megcsinálja-e vagy sem.általában nem, mert 18 év alatt nem fog nekiállni dolgozni.persze van hogy a szülők is jönnek mondjuk egy 16-17 évessel és akkor megy a dolog.vagy kérnek papírt,de ez nem igazán működik-mivel a fiatalok hihetetlen találékonyak.

a személyi iratokat meg nem kötelesek megmutatni csak hatóságnak(rendőr pl.)amúgy meg a sima fülbevaló is egy piercing-de ezen már senki nem lepődik meg,csak ha nem fülbe látja.pedig már az újszülöttnek is beszúrják.

86. ce00df587e (válaszként erre: 83. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 29. 13:37
ebbe teljesen igazad van.van olyan ismerősöm kinek a lánya az anyja aláírását hamisitotta csak azért hogy neki is legyen egy.én kor hoz kötném az ilyen dolgokat.18 év alatt semmi esetre sem engedném.én is 26 évesen csináltattam.akkor már mindeki tud ésszerűen dönteni.
2009. júl. 29. 13:34
én is szenvedtem egy kicsit miközben csinálta a srác.de az tuti hogy rendes szalonba csinálták és nem végeztek fél munkát.kb 5papir zsepkendőt marcangoltam apró darabokra és közben a barátnőm is fogta a kezem.a legrosszabb az első 5 perc volt.a maradék egy órát a vége felé már meg is lehetett szokni.mostanában gondolkodom azon hogy a következőt hova is csináltassam
84. Gligi (válaszként erre: 81. - Mothertiger)
2009. júl. 29. 11:34
Biztos, hogy sokan vannak akik divatból tetováltatnak, de szerintem az sem elítélendő hisz annak is ők viselik a következményeit 50-60 évesen. A nők divatból magassarkú cípőben járnak az aktuális trend szerint és milyen érdekes, hogy ezért senki sem ítéli el őket, pedig ennek a következményeit 50-60 évesen szintén viselik :-)
2009. júl. 29. 11:17

A lézeres eltávolításra is ráépült egy ipar. Visszamaradó nyom nélkül persze nem megy.

Az ilyen beavatkozások gyakorisága mutatja, hogy érdemesebb lenne inkább előtte gondolkodni.

82. ében11 (válaszként erre: 70. - 40163fd81d)
2009. júl. 29. 10:17
de igen.én nem szólom le,csak sokan úgy gondolják ezért primitív ez a dolog-és igazából aki ilyet visel előbb utóbb ráveszi magát arra hogy eltakarjuk egy szebb mintával-bár előfordul hogy a név szív marad,de szebb lesz mint előtte.a szeretlek erzsit is fel lehet szépen tetoválni,profi géppel és gyönyörűen kidolgozott grafikával.
81. mothertiger (válaszként erre: 80. - Gligi)
2009. júl. 29. 10:15

Sajnos nagyon sokan vannak olyanok is, akik azért tetováltatnak, hogy "legyen rajtuk valami."

Szinte én választom ki helyettük a mintát, hogy mi illik az egyéniségéhez, mi áll neki jól.

Volt már olyan is, hogy lebeszéltem inkább, hogy gondolkozzon el rajta, hogy egyáltalán kell-e ez neki?

80. Gligi (válaszként erre: 75. - Henci2)
2009. júl. 29. 10:12
Tegnap este ajánlottam az ellenzéknek, hogy pillantson a műsorba és értse meg, hogy a tetoválást magukon viselő emberek számára valamit szimbolizál az ábra! Nagyon jó a műsor :-)
79. ében11 (válaszként erre: 74. - Mothertiger)
2009. júl. 29. 10:12

én meg azt, hogy nem rólatok írok.ha ezt írom a szeretlek mari felíratot házilag barkácsolták össze, az nem rólatok szól.kár hogy magadra vetted.

az én tetoválóm is otthon dolgozik-illetve mondhatnám hogy a stúdiójában lakik,mert az egyik szoba egy stúdió-ott csak a munka ideje alatt tartózkodik.

78. mothertiger (válaszként erre: 77. - D3bb59819c)
2009. júl. 29. 10:07
Erről van szó...
77. d3bb59819c (válaszként erre: 74. - Mothertiger)
2009. júl. 29. 09:52

Ha valaki ellenzővel márpedig nem, nem, és nem, akkor azzal hiába is próbálod megértetni, hogy bizony vannak igényes, és szép tetkók!


Na és bizony mennyire meg kell szenvedni mind a két félnek. Legalábbis szerintem. MIkor nekem csinálták, akkor próbálta elterelni a tetováló srác a figyelmemet, kisebb, nagyobb sikerrel. Aztán, mikor rosszul lettem, és le kellett fektetni, bizony ő is megijedt..

2009. júl. 29. 09:51
Az előbbi hozzászólásomban akadnak nyelvtani összevisszaságok, de fülemen volt a telefon, úgy írkáltam... Bocsi. Értsétek jól! :)
75. Henci2
2009. júl. 29. 09:48
Sziasztok. Szoktátok nézni a MIami Ink-et? Szerintem nagyon jó, és nagyon ügyesek a tetoválók:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook