Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválás - hová és milyet? fórum

Tetoválás - hová és milyet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
168. ab61752c45 (válaszként erre: 163. - Zszszszs)
2018. jún. 21. 16:42
ezt mondom mindig.ha valaki tárgyalásra,értekezletre megy?bár láttam orvost is tetoválva,a szakállát befonva.ha neki az tetszik?
2018. jún. 21. 16:38

Az el nem fogadás ott kezdődik, hogy a fenti dolgokat áthágjuk, meg akarjuk másítani azt, ami eleve elrendeltetett, ami természetes és ami a maga módján szép.



"Ennek eszközei a tetoválások, műtéti beavatkozások, rombolás, roncsolás, megmásítás, minden olyan eszköz, ami azt jelzi, hogy semmi sem jó úgy, ahogy van!



Akkor ki is nem fogad el valójában?"


Akkor ugye nem kell megmásítani, a nyúlszájjal született embert, érdaganattal született, vagy a füldeformitással született embert sem. Vagy a nyitott gerinccel születettet? Hol a határ szerinted?


Hisz azok úgy természetesek!

166. Yennefer (válaszként erre: 1. - Dina2)
2017. aug. 27. 09:58

Na? van már valami fejlemény?:)

nekem megvan már lassan az időpont is. hétfőn egyzetetem :)

kicsit izhógulok, életem első tetoválása lesz. De ezolyan amit soha nem fogok megbánni. ez biztos.

2017. aug. 22. 13:02

Egy kis segítség a jövőbeni kilátásokra:


[link]

164. 10cc61fb5a (válaszként erre: 163. - Zszszszs)
2017. aug. 22. 07:36

Figyelj, ha valaki van olyan ostoba hogy hóbortbol tetovál az meg is érdemli.

Ez nem olyan, húúú kilövetem a fülem és majd jó nagy karikat teszek bele. Nem. Ez egy életre szól. És akinek nincs annyi esze, hogy ezt felfogja, akkor viselje a következményeit.

2017. aug. 22. 06:53
Nem volt időm végigolvasni a hozzászólásokat, biztos leírta már itt valaki, amit most én is: számomra totálisan érthetetlen, hogy az emberek önként bélyegzik meg magukat, szó szerint, visszafordíthatatlanul. Több olyan ismerősöm van, aki fiatalon, meggondolatlanul betetováltatta magát, és jó ideje már csak szégyelli, hogy ennyire ostoba volt, ha teheti, ruhával takarja. Van köztük egy nagyon csinos ügyvédnő, gyönyörű, csinos - tetovált - lábakkal, jó ideje csak nadrágban jár...
162. 10cc61fb5a (válaszként erre: 161. - Magdalénia)
2017. aug. 16. 12:24
..sajnos.
161. Magdalénia (válaszként erre: 160. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 16. 12:11
Sokkal többen művelik, mint ahányan egyáltalán tűt vehetnének a kezükbe. Új megélhetési szakma lett, mert van rá igény.
160. 10cc61fb5a (válaszként erre: 159. - Magdalénia)
2017. aug. 16. 11:52

Viszont ez a trendiség 5000 évre nyúlik vissza. Csak ma már előjöttek új módszerek is, különleges alkotások is. És ez nem is baj, mert fejlődik a művészet, ahogy minden más.

Csak azt kell szem előtt tartani annak aki tetováltatna, hogy ma már sokan megélhetési tetoválók lettek, azt hiszi némelyik, hogy ha viszonylag szépen rajzol, akkor már tud tetoválni is.

Ebben is megvannak a neves művészek, nem "Józsit a 3. emeletről" kell választani, hanem utána nézni kivel is varratok, mert nagyon nem mindegy.

2017. aug. 16. 11:23

"A divat folyton változik, nem tudsz beleszólni."

Ennyi. Az emberek időről-időre követik, követjük akkor is, ha nem áll jól nekünk. Mert trendi. :)


Ez a mondandóm lényege, de a tolerancia bajnokai még ezt is vitatják. ;)

158. 10cc61fb5a (válaszként erre: 157. - Magdalénia)
2017. aug. 16. 08:53

A divat folyton változik, nem tudsz beleszólni. Max. követed vagy sem. De ítélkezni butaság.

40 éve a trapper farmer volt a menő hosszú hajjal. Az meg nagyapáinknak nem tetszett.

Ma a hipsterek már szinte többségben vannak, nálunk egyáltalán nem dívik a kopaszság. Amúgy meg a pasik nagy része a kopaszodás miatt borotválja a fejét.

De most ennyi erővel leszólható a telefosott gatya meg a rózsaszín állógalléros ing -férfiaknál.

2017. aug. 15. 22:41

Milyen messzemenő következtetés. :D


Akit zavar, az biztosan nem varrat magára, de attól még nem zavarja más tetkója.


Én a jelenséget látom terjedni, mint divatot és szokássá válni.


Eddig nem volt és szokatlan hóbortnak tűnik.

Ha te nem veszed észre, akkor már hozzászoktál.


Én nem keresem, de hivalkodóan szembejön az utcán és mindenhol. Némelyik kimondottan ronda, nem szép látvány, esetenként ijesztő a férfiak kopasz fején. Ide lehet sorolni a fül és szájtágítókat, de ez a téma már túlmutat a fórumindító picike kis szösszenetén. :)


Apropó, a kopaszság is mekkora divat lett, és az is nagyon elterjedt a szkinhedek után.

Nem mintha szebbek, csinosabbak lennének a férfiak tőle. Inkább rondábbak. Kevés férfinek áll jól és még kevesebb nőnek a félkopaszság. Miért mondjam valamire, hogy szép, amikor nem az. Attól még nem irritál.


Ha ők így tartják magukat szépnek és megszokták, az nem ok arra, hogy mindenki szépnek lássa őket. Nem szép, de ő viseli és a környezete megszokja.


Ha eljutnánk a divat által oda, hogy már sokkal több a kopasz, akkor a hajasakat tartanánk ősembernek és undorítónak. Minden csak szokás/hozzászoktatás kérdése.

156. massalhangzo (válaszként erre: 155. - Magdalénia)
2017. aug. 15. 21:31

ha nekem lenne, biztos olyan helyen, ahol mindenki lathatna. mert nyilvan ha nekem tetszik, szeretem, akkor buszke vagyok ra. ez mindenkinel nezopont kerdese


komolyan zavar barkit is, ha tetkost lat? en eszre sem veszem, meg nem tudnam mondani, hogy ma kin vagy lattam-e egyaltalan tetkot. pedig ezer helyen, ezer ember kozott megfordultam


ugyan mar, ez nem ilyen sarkalatos kerdes. akit ez irrital, annak gondok vannak a fejeben. mintha valaki a pirszingeseket vagy a voroshajuakat figyelne az utcan hanyos zacskoval. kis rasszizmus :D

155. Magdalénia (válaszként erre: 154. - Massalhangzo)
2017. aug. 15. 17:52

Talán nem is beszélnénk róla, ha nem jönne szembe az utcán ennyi tetkós. "A téma az utcán hever." :)

De minden divatnál, hóbortnál ez van. Egyszer lecseng ez is és jön más. :)


Szerintem a tetkó egy intim dolog. Nem tartozik idegen emberekre. Ha nekem lenne, biztosan olyan helyen, ahol csak az látná, aki közel van hozzám. Nem tudnám kitenni a placcra, még a strandon sem. Ezzel is sokan vannak így. Tetováltattak, de nem a külvilágnak.


Amiket az utcán látni, nagyon kevés az ízléses, arányos szép munka.

Nem tudhatom, mikor jön haza az unokám egy tetkóval. Minden lehetséges. Második fülbevalója már van. :)

154. massalhangzo (válaszként erre: 153. - Magdalénia)
2017. aug. 15. 17:19

de ugye nem termeszetes dolog :D


en nem is ertem ezt a vitat a tetkokrol, szerintem ez abszolut izles dolga. valakinek nem tetszik, es sosem varratna, mas meg szereti, tetszik neki vagy valamilyen onkifejezesi eszkoznek is gondolja


egy tetkora mondani, hogy kozonseges es visszataszito az egyszeruen ostobasag. mar csak azert is, mert ha ilyen zolcsika, egonka meg bozsike ele felvonultatnanak par not vagy ferfit, kotve hiszem, hogy ranezesre kozonsegesnek vagy visszataszitonak tudnanak tippelni barkit, akin van tetko, csak eppen nem mutatjak nekik


ettol fuggetlenul siman lehet barki velemenye, hogy neki baromira nem tetszik a tetko, teljesen elfogadhato az is

153. Magdalénia (válaszként erre: 152. - Massalhangzo)
2017. aug. 15. 16:37
Sántít a példa. A chip észérv és már kötelező is. :)
152. massalhangzo (válaszként erre: 144. - D7ba7bf7ff)
2017. aug. 15. 14:48

gondolom, te is hiszel a termeszet eredendo szepsegeben, es nem erzel arra kenyszert, hogy megmasitsd vagy belerondits, es egy barlangban elsz, tuzon sutod a levadaszott nyuladat


en szeretem a kutyamat, megis egy mikrochipet lovettem bele, megszentsegtelenitettem, nahat

151. Magdalénia (válaszként erre: 146. - Butterfly87)
2017. aug. 15. 13:40

Sok minden van, ami az értelmet felülírja.

Ezek az érzelmek, melyek külső inger által is befolyásolhatóak.

150. Yennefer (válaszként erre: 142. - D7ba7bf7ff)
2017. aug. 15. 10:20

Ezek nem tények. Ez a TE velemenyed. Se több se kevesebb.


Nem a tied a spanyol viasz. De másé sem. Ennyi.

149. michelle.r (válaszként erre: 143. - D7ba7bf7ff)
2017. aug. 15. 09:29
Akkor pl. a Mastercard elveszíti az egyik legjobb IT szakértőjét, a Trigranit a legjobb menedzserét, az egyik budapest kórház pedig a legjobb belgyógyászát.
148. michelle.r (válaszként erre: 142. - D7ba7bf7ff)
2017. aug. 15. 09:26

Szerintem az is órási lelki labilitást takargat, amikor valaki mindenáron meg akarja magyarázni, hogy mi helyes, és mi nem az. A megmondó emberek általában nicsenek nagy békességben még magukkal sem, így aztán a világgal, annak dolgaival, devianciáival sem lehetnek.


Szerintem az is a saját el nem fogadásunk mértéke, hogy milyen mértékben akarjuk másoknak megmagyarázni, hogy hogyan éljenek, mit gondoljanak.

147. 124637ff9b (válaszként erre: 142. - D7ba7bf7ff)
2017. aug. 15. 08:05

Eszem ágában sincs a te "alapjaiddal" vitatkozni, részemről már ott dől minden, hogy embert állattal összehasonlítani, egy kalap alá venni ... Még egyáltalán, embert emberrel is.

Vannak számodra is és számomra is elfogadhatatlan és gusztustalan dolgok, ez van. Nekem pl az ilyen önnön megnyilatkozásában is maga a csoda dolog is az, mint amit te muvelsz.

Volt egy kiváló professzor oktatóm, aki mindig mondta: a féltudás igen veszélyes dolog.

146. butterfly87 (válaszként erre: 144. - D7ba7bf7ff)
2017. aug. 15. 01:29

Akkor gondolom nálad az ősember is megbukott.


Sőt, minden nő, akinek pl. fülbevalója van. Vagy szőrtelenít. Festi a haját, sminkel, stb.

Vagy a férfiak, akik gyantáztatják a testüket, hatalmas izmokat növesztenek...

Vagy a ferde hajlamúak.

Mert egyik sem természetes.

De általában ezeket elfogadják az emberek, és nem is értem, hogy miért folyton a tetováltakat meg a piercingeseket kell cseszegetni.

2017. aug. 15. 01:06

Ha szereted a kutyádat, akkor nem kopaszítod le, nem lövöd át a fülét, nem raksz bele fülbevalót, nem tetováltatod szét, stb...


Úgy fogadod el őt, ahogy van!


Mért nem lehet ezt az emberre is vonatkoztatni?

144. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 134. - Butterfly87)
2017. aug. 15. 01:05

Senki sem egyforma, de nem attól nem vagyunk egyformák, mert valakinek sárkány van a vállára tetoválva, valakinek pedig egy bálna.


Szerintem pedig aki nem bálványozza a tetoválást, abban még maradt némi jó ízlés, ami igencsak kiveszett a mai társadalomból.


Az ilyen ember egészségesen konzervatív, naturális, hisz a természet eredendő szépségében, és nem érezz arra kényszert, hogy azt megmásítsa vagy belerondítson.


Az el nem fogadás ott kezdődik, hogy a fenti dolgokat áthágjuk, meg akarjuk másítani azt, ami eleve elrendeltetett, ami természetes és ami a maga módján szép.


Ennek eszközei a tetoválások, műtéti beavatkozások, rombolás, roncsolás, megmásítás, minden olyan eszköz, ami azt jelzi, hogy semmi sem jó úgy, ahogy van!


Akkor ki is nem fogad el valójában?

143. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 120. - Dina2)
2017. aug. 15. 00:57

Szerintem ez pont nem az a helyzet, ahol "spontánnak" kell lenni. Az merő meggondolatlanság lenne, de meg lehet tenni, ha valakinek ez nem számít!


Szerintem nagyon is átgondolandó, felelősségteljes döntés kell ahhoz, hogy milyen tetoválást hordjon az ember a testén egy életen keresztül.


Onnantól kezdve az egy bélyeg!


Lehet hogy a munkád vagy a párkapcsolatod múlik rajta!


Túldramatizálom? Szerintem nem!


Mi van akkor, ha a munkaerőpiacon úgy döntenek, hogy ezentúl csak nem dohányzó, nem tetovált, nem piercinges embereket fognak alkalmazni?


Akkor mi van?

142. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 117. - 124637ff9b)
2017. aug. 15. 00:50

Szerintem annyira alapjaiban írtam, hogy mennyire visszataszító tud lenni egy tetoválás, hogy ezen már nincs mit vitatkozni.


Egyetlen állaton sem találsz tetoválást.


Emberen viszont annál inkább!


Az én megfigyeléseim alapján, aki ilyen módon próbál "önkifejezni", ott valami komolyabb lélekbeli hiányosságok vannak.


A tetoválás ugyanolyan személyiségbeli kompenzáció, mint mondjuk az alkohol vagy a vásárlás-mánia.


Értsük ezt most szigorúan a mai társadalomra.


Tény, hogy a tetoválás valamit eltakar. Eltakarja azt, ami természetes.


Amit pedig eltakarunk, az nem vállalható.


Tehát pont azt nem érjük el, amit el szeretnénk érni!


Hangoztatjuk, hogy mekkora egyéniségek vagyunk, mennyire vállaljuk magunkat, miközben eltakarjuk és nem vállaljuk magunkat.


Sajnos ennyire paradoxon, de ennek megértéséhez mélyebb önismeret szükséges.


Voltaképpen a tisztát, az eredendőt mocskoljuk be.


Voltaképpen a saját el nem fogadásunk tükörképe, hogy ki milyen mértékben tetováltat magára.


Sajnos ennyire veszélyes a kórkép!


Nem mellesleg, ahová tetováltat az ember, ott blokkolódik az energia természetes áramlása.


Kínai orvoslásban, akupunktúrában talán ezt jobban értik.


A "csi" vagy a "ki", azaz az életenergiáról van szó!

2017. aug. 15. 00:40

Egyebkent kivancsi lennek, hogy az ilyen emberek hogyan reagalnak, ha megismernek egy tetovalt embert, aki eppen eltakarja magan a mintakat, vagy eppen tel van.

Megkedveli, megszereti a szemelyisege miatt, aztan tavasztol megvaltozik a velemenye?

Vagy ha az orvosarol derul ki? A tanarrol, aki tanitja/tanitotta? Csaladtagrol?

Onnantol kezdve mindenki lealjasodik a szemukben?

140. butterfly87 (válaszként erre: 137. - Bözsi néni)
2017. aug. 15. 00:09

Teny, hogy az ilyen ember korlatolt, mert van amit nem tud elfogadni.

Felolem legyen, de ne sertsen masokat vele.

139. Bözsi néni (válaszként erre: 135. - Michelle.r)
2017. aug. 15. 00:09
😃
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook