Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tesztreggeli, vércukor eredmény!!! fórum

Tesztreggeli, vércukor eredmény!!! (beszélgetős fórum)


19. Bea0124 (válaszként erre: 18. - 474687f420)
2010. dec. 1. 10:35

Szia!Ez a cukorterheléses vizsgálat ez majd később lesz!!De köszönöm hogy írtál!

Minden esetre tegnap este megnyugodtam mert néztem a vércukrom és kevés volt már ma reggel is néztem éhgyomorra és mindjárt nézem mert reggeli után is kíváncsi vagyok rá!!

2010. dec. 1. 08:52
Nekem is éhgyomorra kellett cukrosvizet innom.Magas lett a vércukrom és diétáznom kellett.Kaptam egy lapot, amin rajta volt, mi mennyit tartalmaz.Igaz én nem tartottam be mert utána sosem lett magasabb.42 kg-mal kezdtem 62-vel szültem, már 10 kg-nál rámszóltak hogy fogjam vissza magam.Amikor pedig az ember el van tiltva valamitől, annál jobban kívánja.Szülés után néztek nálam is gyerekemnél is nem mutatott ki semmit pedig előtte nap teleettem magam+2 doboz bonbon.Ne izgulj, nem hiszem hogy inzulin kéne, viszont diétát lehet fogsz kapni.
17. Bea0124 (válaszként erre: 16. - Ritmus)
2010. nov. 30. 16:37

Szia köszönöm épp azt olvasgattam!!Hát igen még annyira nem rossz!!!Kíváncsi leszek,hogy mi fog történni,minden esetre majd beszámolok róla,hátha van aki úgy járt mint én!!!

Volt egy hsz-ás amitől kicsit megijedtem!!!

De bízom benne hogy nem lesz semmi baja a babámnak,még ha esetleg diétáznom vagy inzulinoznom kell!!!

16. Ritmus (válaszként erre: 15. - Bea0124)
2010. nov. 30. 16:31
Ajánlom figyelmedbe a terhességi cukorbetegség fórumot. Ott olvasgathatsz róla, h mit szabad és mit nem. És nem kell ennyire parázni, van aki örülne, hogy "csak ennyi" a cukra.....
2010. nov. 30. 15:42

Diéta hát igen csak tudnám mit lehet enni!!!Igaz azt mondják hogy azért mert most magas lett az még annyira nem gáz...de ha később vagy állandóan az már nagy gáz

Remélem minden rendben lesz majd!!!Alig várom hogy beszéljek a dokikkal!!

2010. nov. 30. 15:22

köszönöm a válaszokat!!!

Igen kismami vagyok!!

Nekem 2zsemlét kellett amit alig bírtam legyűrni!!Légyszi ne keverjétek össze a cukor terheléses vizsgálattal pl.Heni96!

13. Mzsuka
2010. nov. 30. 15:02

Nálunk nincs tesztreggeli,itt agyoncukrozott "teát" kellett inni.Nekem meg túl alacsony lett 3,6.


Egy ismerősömnek viszont magas lett,őt szigorú diétára fogták.

2010. nov. 30. 14:56

Babát vársz?

Mert akkor sok...

Nekem 11 lett az éhgyomri cukorértékem...egyből befektettek kórhátba egy hétre beállítani a cukromat és sajnos inzulinoznom kellett magamat...

És szülés után is mindenképp diétázz, mert nekem szülés után visszaált, normális volt a cukrom...most meg megint az vagyok, mert nem figyeltem oda:(

2010. nov. 30. 14:56
Csak arra figyelj, hogy 3 héten belül nem kérhetik az újabb vizsgálatot.......sajnos én ez miatt feleslegesen bökettem meg magam.Azt hiszem 4 hét a várakozási idő.
10. Heni86
2010. nov. 30. 14:53

Érdekes, nekem éhgyomorra kellett menni és ott itattak meg fruktózzal. :S

Ez szerintem mindenhol más...

De ne idegeskedj tényleg anno emlékszem, hogy nekem is kicsit magasabb volt de még diétára se fogtak.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Glória2010)
2010. nov. 30. 14:49
Jé tényleg most, hogy mondod, egy szokott lenni.
8. dorka79 (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2010. nov. 30. 14:47

Szia!Én is így voltam(1.5éve),diétáznom kellett és minden pénteken mentem reggeli után vérvételre a diabetológiára,ott mérték a cukromat.Volt mikor nem csökkent,na akkor még jobban megszorították a diétámat-kb.éhen haltam volna,ha csak annyit eszem!Én már az inzulin szélén álltam,de a kislányom megmentett,mert előbb jött 2héttel:)

Szülés után vissza állt a vércukrom is.

Jó egészséget kívánok nektek!

2010. nov. 30. 14:47

Gondolom kismami vagy :) nekem 8,8 lett :)elég durva diétára fogtak, aztán kontrollkor leszúrtak, hogy ejnye kismama többet is ehetne. :O


Ne idegeskedj.Nekem 3 hétig volt problémám a cukrommal a terhesség alatt!

Jó babavárást! :)

2010. nov. 30. 14:45
Nekem a tesztreggeli 1 zsemle, és 2 dl tej.. hogyhogy neked 2 zsemle volt?
2010. nov. 30. 14:44
Köszönöm remélem nem lesz semmi nagyobb gond!!
2010. nov. 30. 14:44
Diétázni kell majd. Meg lesz adva hogy egy étkezésre mennyi ch-t ehetsz.
3. Gokart (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2010. nov. 30. 14:42
Kis odafigyelés a táplálkozásra és semmi gond nem lesz.Emiatt még ne aggódj szeritnem.Persze orvoshoz menj el e leletekkel, és mutasd meg nkei.De ez nem komoly.
2010. nov. 30. 14:41

Szia.

Nekem is sok lett sajos, de ennek már lassan 2 éve. Akkor diétára fogtak.

2010. nov. 30. 14:38

Sziasztok!!

Nekem a teszt reggeli 2zsemle meg 2dltej!!

Az lenne a kérdésem hogy nektek mennyi lett a vércukor eredményetek????Van aki úgy járt mint én,és ha igen akkor utána mik történtek??

Csak azért kérdem mert én ma voltam és 7.6 lett a max határ pedig 6.1!!!

Előre is köszönöm a válaszotok!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook