Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testvéri szeretet fórum

Testvéri szeretet (beszélgetős fórum)


2011. aug. 11. 23:43
hat nekem van egy masfel evvel idosebb tesom, meghittseg nincs, de oszinte ha kerdezem. ez jo!
6. oalmao (válaszként erre: 4. - 01c8755c79)
2009. jan. 15. 23:45

Egyetértek!

Mi az öcsémmel kisgyermekkorunkban rengeteget veszekedtünk, és én lévén 3 évvel idősebb "nagyleány", sokszor meg is ütöttem őt. De a szüleink ezeket a mondatokat rágták a fülünkbe addíg és addíg, mig már kamaszok voltunk és megértettük, megtapasztaltuk.

Nagyon jó testvérek lettünk, a tűzbe is mennénk egymásért, de már nem tehetem mert saját gyermekeim vannak, akiké az elsőbbség.

Őket is oltjuk a család fogalmának fontosságával.

5. f290b382c2 (válaszként erre: 2. - Ekidli)
2008. dec. 19. 10:39

Mi 31 és 36 évesek vagyunk(bátyám van),volt már,hogy kitagadtuk egymást-és nem a régmúltban-ettől függetlenül bajban ő mindig számíthat rám.

Fordítva ez nem így működik....és nem is hiszem,hogy változni fog.

4. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Aminee)
2008. dec. 19. 10:37

Ha alkalom van a közös beszélgetésekre... akár közös reggelik... közös vacsorák... meghittebb pillanatok esetén, akkor beszélgessetek arról, hogy mennyire fontos a család... és hogy ők mennyire kell, hogy fontosak legyenek egymásnak, hiszen az élet megy, és egyszer csak nem lesz más, csak ők ketten. És bizony, ha körülnézünk a világban, a házasságok jó része felbomlik... férfiak/nők jönnek mennek az életünkben, barátságok széthullanak... nincsenek állandó kapcsolatok, csak a szülő-gyermek, és a testvéri kapcsolat... és nagyon kell rá vigyázni.

Mi annak idején nagyon sokat beszélgetünk ilyesmiről... és egész kis koruk óta rendkívül jó testvérek voltak. Sokszor néztem, ha udvaron játszottak, külön-külön a saját társaságukban, de a szemükkel akkor is keresték egymást... és büszkék egymásra a mai napig. :o)

3. 852308703c (válaszként erre: 1. - Aminee)
2008. dec. 19. 10:14
egyelore semmit..mejd a korral kozelebb kerulnek egymashoz...kisebb korunkba en es a tesom kesz "habaoru" voltunk...de ahogy nottunk emgvaltozott...s legjobb baratnok lettunk annak elenre hogy en muszaly emberek kozt legyek o egyedul is jol el van...en naiv...o realista...:) kesz ellentetek..de jo baratok, testverek lettunk...
2008. júl. 1. 15:15

Én sajnos nem tudok tanácsot adni, de nagyon remélem, hogy valaki tud majd segíteni!

Sajnos nálunk anyukánk nem tudott semmit sem tenni, nem túl jó a nővéremmel a kapcsolatom, pedig mi már 20 és 22 évesek vagyunk...remélem a fiúknál minden rendbe jön, mert ez tényleg nagyon rossz...anyukámnak is majd megszakad a szíve, amikor komolyabban összeveszünk egymással. De úgy néz ki, nálunk már nincs remény, hogy valami is változzon.

Bízom benne, hogy a fiúknál egyszer "megtörik a jég".

2008. júl. 1. 14:12
Két fiam van, egyik 11, másik 9 éves. Elméletileg akár a legjobb barátok is lehetnének, de ez nem így van. A kisebb amolyan igazi minden lében kanál, a nagy meg magának való, nyugodtabb típus. Mit tehetnék, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz, és társaságban ne szekálják egymást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook