Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testvéri hozzáállás fórum

Testvéri hozzáállás (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. beatav
2014. júl. 12. 21:55

:) Részemről,mert kihasználta a tesómhoz fűződő jó kapcsolatomat a saját javára.Tesóm második hosszú kapcsolata, tehát mindig csak a második marad!Nehéz ám ezt feldolgoznia.De ez nem ide való téma.Ez nem is befolyásolja a történetet,mert már a szünetre beígérte magát a tesóm,egyedül!De aztán eltelt a szünet és Ő nem jött.Azóta meg az van kell a munka, sok a munka és csak gyártja a kifogásokat.

De Te egy kicsit azért kíváncsi vagy , nem? :-D

41. kriszta773 (válaszként erre: 38. - Beatav)
2014. júl. 12. 21:32
miért nem jöttök ki a tesód párjával?
40. kriszta773 (válaszként erre: 38. - Beatav)
2014. júl. 12. 21:27

akkor itt a bibi, hogy te a barátnőjével nem jössz ki jól, ezért maradnak távol.

ne haragudj, az összekészített babacsomag beteges, valahogy kezdem elhinni, hogy azért a te készülékedben is lehet jónagy hiba, amiért így alakultak a dolgok

39. beatav
2014. júl. 12. 20:44
Ettől függetlenül, nekem már itt a számukra összekészített baba csomag az unokaöcsém vagy húgom részére.
38. beatav
2014. júl. 12. 20:43

Ismerjük a menyasszonyt.Járt már nálunk is többször.Aztán ellenem fordította a testvéremet úgy 5 éve.Azóta csak a tesómmal beszélgetek, ill. mióta gyermeket vár vele is beszéltem és akkor magyarázkodott!Sőt van amikor ő veszi fel a tesóm telefonját, aki ilyenkor hamar,érezhetően leráz.

De ez szerintem nem tartozik ide, mert attól még a Mikor jöttök-re? kell valami választ adnia.És én ezt többször megkérdeztem már.

37. kriszta773 (válaszként erre: 36. - Beatav)
2014. júl. 12. 20:07

nekem speciel az természetes, hogy a családom ott van fontos eseményeknél, fel sem merülne, hogy nem jövünk össze karácsonykor, ünnepnapokon, de sokszor hétköznapokon is. pedig mi sem lakunk közel egymáshoz

komolyan azt gondolod, hogy a tesód barátnője, aki valószínűleg nem is ismer titeket, megtiltja neki, hogy elmenjen hozzátok? ugye ezt te sem gondolod. vagy eltávolodtatok ennyire, és felesleges erőltetni, vagy van valami a háttérben, amiről nem írsz vagy nem tudsz, ami miatt a tesód nem akar hozzátok menni, és inkább kifogásokat gyárt

36. beatav
2014. júl. 12. 19:57

Az első gyermekem 13 éves!8 éve költöztünk el és azóta sokszor mentem "haza" családostól,jöttek ők/ő is .Aztán jött ez a lány és maradoztak a látogatások. Ha hív mindig munkaidőben.Ha otthon van sosem!

Nyilván nem a picinek számít a látogatás, hanem nekem.Nekem fontos,hogy bemutassam a gyermekemet akit annyira vártunk!Szerintem ez teljesen természetes.Nyilván nem várja az ember,hogy azonnal, de már lassan egy év telt el!Azóta nagyon sok minden történt velünk (rossz), amit nem részletezek ,mert nem tartozik ide. De a testvérem tudott erről is.Minden barátunk volt nálunk azóta már baba látogatóban.

kriszta773 és Lexi38 nektek ez nem természetes???

35. kriszta773 (válaszként erre: 32. - Beatav)
2014. júl. 12. 19:40

ne haragudj, de szerintem ez csak képmutatás. mit érdekel, hogy mi "illik"? :) a gyereknek mindegy, mert nem fog emlékezni rá, és nem is érdekli majd, hogy ott van plusz egy ember. neked sem számít, hogy na most megmutattad a kicsit - és akkor mi van? :)

az lenne a normális, hogy a család kapcsolatban van, ott vannak egymás életében a fontos eseményeknél. de nálatok ez nincs így. de ha azt akarod, hogy így legyen, azért neked is tenned kell. elutazhatsz te is a családodhoz, szervezhettek egy közös napot, hétvégét. de én úgy látom, nagyon sok családban van ez a "miért nem hív soha, miért nekem kell hívnom", "miért nem jön soha, miért nekem kell mennem" sértődés, és akkor dafke csak azért sem tesz senki semmit. akkor meg ez van, lehet szomorkodni. vagy szervezkedni, együtt lenni és örülni :)

34. 3da8f53e4a (válaszként erre: 17. - Beatav)
2014. júl. 12. 19:37

Nem találtam meg azt a szót, hogy "hívtad" volna, csak annyit, hogy "illet volna" eljönni hozzátok. De mindegy is.


Ti hányszor látogattátok meg az első gyerkőc születése óta? Elképzelhető esetleg, hogy felvitte a dolgát a jóIsten és anyagiak miatt úgy érzi nem vagytok egyenrangúak? - csak találgatok..

33. beatav (válaszként erre: 31. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 12. 19:32
Olvass előrébb, hívtam , nem egyszer!
32. beatav
2014. júl. 12. 19:31

Azért nagyjából az a következtetést vontam le- szerintetek is illett volna legalább egyszer meglátogatnia minket.Gondolom ez valahol szokás is,hogy a család kíváncsi a legkisebbre is.

Karácsony: nálunk nem szokás összejárni amióta mindenkinek saját, úgymond családja van.Az anyum sok év óta mindig velünk karácsonyozik.Hívni sem kell, mindegy neki a 140km is!Jön.

31. 3da8f53e4a (válaszként erre: 30. - Beatav)
2014. júl. 12. 19:27
...akkor miért nem hívod meg magatokhoz? ...-nem értem így a dolgot..
30. beatav
2014. júl. 12. 19:26
Nem vagyok megsértődve.Akkor fel sem hívnám.Igaz azt is leginkább én kezdeményezem.Bánt a dolog, ennyi!
29. andi6020 (válaszként erre: 3. - 9c57fd10dc)
2014. júl. 12. 18:34
Mert? Bő egy óra út. Ha fontos, ha nekem fontos, akkor természetesen igen. Megsértődni nyilván egyszerűbb.
2014. júl. 12. 18:08
Na hát én jogosnak érzem a "sértődöttséget" abban az esetben ha tényleg a barátnő miatt nem megy. Nálunk ilyesmi elképzelhetetlen lenne mert mi aztán tényleg össze tartunk és jó tesvérek voltunk és vagyunk a testvéreimmel. Szerencsés vagyok,hogy ilyen testvéreim vannak és ilyen jó a kapcsolatunk,bár minket igy is neveltek. Na jó most nem az én tesóim a téma :))) Bocsánat. A lényeg szerintem,hogy át kellene beszélniük és "újra kezdeni",de persze ez is olyan,hogy ha nincs egy jó erős testvéri kapcsolat akkor nem olyan könnyü. Na meg a távolság ugye.
2014. júl. 12. 17:27
...2014. júlus 13-án most lesz x valakinek a szüli/név/napja, kedves ecsém! Sok szeretettel várunk benneteket - pont.
26. kriszta773 (válaszként erre: 24. - Beatav)
2014. júl. 12. 15:38
de csak válaszolt valamit arra, hogy miért nem akar hozzátok menni. nem volt ott valamilyen konfliktus, probléma, ami miatt elkerül? mert ha régen sokat voltatok együtt, de nem akar menni hozzátok már egy éve, annak biztos van oka, és nem a barátnő, mert nélküle is bármikor leutazhatott volna. ha még karácsonykor sem voltatok együtt, akkor biztos van valami a háttérben, amit nem írtál le
25. c4851bb5de (válaszként erre: 24. - Beatav)
2014. júl. 12. 14:48
Mindenkinek fel kell nőnie... Ha gyereke lesz majd másképp látja a világot...
24. beatav
2014. júl. 12. 14:36
Beszéltem már vele erről többször is, írtam neki egy őszinte levelet is és semmi reakció!Arra a kérdésre miért tud nyaralgatni, hosszú hétvégézni és hozzánk el sem jönni, az volt a válasz:kell néha egy kis kikapcsolódás. Amit meg is értenék ha csak kettesben mennének, de mindig van egy utánfutó a lány részéről!Áááá, mindegy. Neki is lesz gyermeke... Majd addigra eldöntöm hol a helyem az életében!
23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Beatav)
2014. júl. 12. 14:29

Ha a barátnővel van a gond, szimplán arra gondolok, hogy az a baj, hogy neki még valami miatt nincs gyereke. Vagy nem lehet, vagy nem akar, vagy akarna, de még nem mer, vagy nem meri vállalni, vagy valami ilyesmi...


Azért az nem normális, ha egy egyébként tűrhető családba születik egy gyerek, és egyszer-kétszer a testvérek nem néznek rá. Az más kérdés, hogy később lehet menni gyerekkel is, de azért az első 3 hónapban általában nem a gyermekágyas anyuka mászkál, hanem az érdeklődő rokonok jönnek egy rövid látogatásra. Az én 28 éves öcsémmel se látjuk egymást sokat, ritkán is beszélünk, de azért egy hónapban egyszer, ha mást nem anyáméknál összefutunk, meg amikor terhes voltam, egyszer a gyerekeket is elhozta az oviból. Szóval az a minimum megvan, a gyerekek meg számon tartják őt, mint jófej nagybácsit, akit néha meg lehet támadni. De ez azért bőven nem annyi, hogy számára sok lehessen.. Azt gondolom, ennek a nagy távolságtartásnak oka van.


Ülj le a tesóddal, és mellébeszélés nélkül tisztázzátok, még most.

2014. júl. 12. 14:20

Ami azt illeti, nekem is rosszul esne, ha a testvérem nem kíváncsi a gyerekemre. Szerintem az is a szeretet egy fokmérője, hogy keresem a másikat és igenis kíváncsi vagyok a gyerekére.

Szerintem tisztázni kéne a helyzetet, ha nem sikerül, akkor ne aggaszd magad tovább. Kutyából nem lesz szalonna. Később se lesz jobb.

21. kriszta773 (válaszként erre: 17. - Beatav)
2014. júl. 12. 11:42

mellesleg beleképzelve magam a helyzetedbe, nem arra gondolnék, hogy a tesómnak "illett" volna eljönnie. ha hiányozna, megmondanám, elhívnám, vagy én mennék el hozzá, megbeszélve egy időpontot, amikor összejöhet a család, és beszélgethet egy nagyot, jól érezheti magát

nevetségesnek tartom ezt a hozzáállást, mert persze, egy normális családban illene megnézni egy gyerkőcöt már rögtön a születése utána, de ne haragudj, a tiétek nem működik éppen normálisan, szorosan, ha még karácsonykor se dugja oda senki a képét a másikhoz

20. kriszta773 (válaszként erre: 16. - Beatav)
2014. júl. 12. 11:39

nézd, azért az elmúlt egy évben biztosan volt karácsony, húsvét, néhány születésnap. ha a ti családotok nem olyan, hogy legalább az ünnepeket együtt tölti, meglátogatjátok egymást, akkor az nem olyan rendhagyó és hatalmas és felháborító dolog, hogy a testvéred sem ment ennyi idő alatt hozzátok. az, hogy neked gyereked van, az nem befolyásol mást. mindenkinek a saját gyereke a világ közepe, de attól még másnak nem :)

1 éves gyerekkel is simán lehet utazni, elmehetnétek ti is, hiszen írtad, ott vannak a rokonok, barátok, hiányzik a hely is. akkor?


ja persze, egyszerűbb keseregni, nem csinálni semmit, és szidni a másikat. mégis kíváncsi lennék, a karácsonyok, szülinapok nálatok hogyan telnek, ha ti sem mozdultatok meg egy köszöntésért

19. ina87
2014. júl. 12. 11:00
talán ténleg a barátnövel van a gond és a tesod halgat rá azért lehet h ezt a tesodtol kéne megkérdezni h mi a baj vagy a hölgyikének mi nem tetszik veletek kapcsolatba,mert a barátnök jönek menek de a testvér az testvér marad akkár mekkora a távolság...
18. alidamolnar (válaszként erre: 16. - Beatav)
2014. júl. 12. 10:54

Lehet, hogy egy beszélgetést megérne a dolog. Elmondanád a tesódnak, hogy Neked ez fontos lenne nagyon, hogy tartsátok a kapcsolatot, és találkozzatok személyesen is, a gyerkőc is lássa őt, stb.

Aztán ha erre sem változik a dolog, nem tudsz mit tenni, de legalább megpróbáltad.

17. beatav
2014. júl. 12. 10:54
Én is úgy gondolom illet volna legalább egyszer eljönni, úgy mint az első gyermekemnél.Akkor ez nem esett nehezére. :-(
16. beatav (válaszként erre: 14. - Kriszta773)
2014. júl. 12. 10:52

Neked tutira nincs GYEREKED!Talán még egy kisállatod sem!Mondjuk ennyi empátiával és érzelemvilággal... :-) Nekem gyermekeim vannak.Gondolom itt sem érzed a különbséget.

Egyébként a 35 év feletti férfi nem fiatal srác már!Sokszor beszélünk telefonon, tehát megvan a kapcsolat csak nem személyes.Járnak ők 140km-nél távolabb is, csak sosem hozzánk MÁR!Nem vagyok haragos csak csalódott és szomorú.

2014. júl. 12. 10:47
Szerintem legalább egyszer illett volna megnézni a tesónak a kisgyereket.
14. kriszta773 (válaszként erre: 9. - Beatav)
2014. júl. 12. 10:16

abból vontam le a következtetést, hogy írtad, egy éves majdnem a gyerek, és még nem találkoztak. ebből tippeltem, hogy az egy évbe azért belefért jópár ünnep is, alkalom is, amit szintén nem töltöttetek együtt a családdal

én nem játszanám a haragost vagy megbántottat, egy fiatal srácnál érthető, ha inkább a barátnőjével van, mint ilyen távolságokra utazgasson gyereket nézni, ha amúgy sem találkoztok sűrűn. hívd meg őket együtt a barátnőjével, azt ennyi. mit kell mindent túldrámázni? :)

13. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Beatav)
2014. júl. 12. 07:29

Nekik vannak gyerekeik?

Lehet, hogy azért nem mennek, mert azt hiszik, hogy a gyerekszülés fertőző.:) Arra akarok kilyukadni, hogy a gyerektelenek szemében a másik "hirtelen" gyerekessé válása távolságteremtő dolog is lehet. Tudod, a gyerekeseknek a gondolataik nagy része forog a család körül; ez lehet, hogy az elvetemült ősanyákhoz képest kevés, de a zéró gyerekkel rendelkezők részére minden mennyiség sok, azaz hirtelen kevés lesz a közös téma.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook