Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testvérféltékenység? Ki, hogy oldja meg? fórum

Testvérféltékenység? Ki, hogy oldja meg? (beszélgetős fórum)


17. 74463bc518 (válaszként erre: 7. - 01c8755c79)
2010. márc. 1. 10:37

Szuper vagy!:)


------------

Mind2 gyermekem sokáig avval vádolt, hogy a másikat jobban szeretem.:S

2010. febr. 22. 01:03
Sziasztok! Hát ez nem annyira egyszerű.. A családban van 2 rokon fiú testvérpár, állandóan marják egymást.. Képesek azért összeveszni, ha 1 szál sültkrumplival kap többet a másik.. Eddig akármilyen igazságos voltam + persze a szüleik, akkor is megtalálták a módját a vitának és a verekedésnek. Ha rájuk hagytam, akkor sem oldódott meg, mindig csak az erősebb diadalmaskodott a gyengébb felett, holott nem mindig neki volt igaza, a gyengébb húzta a rövidebbet.. Na erre nem tudom mi a megoldás..
15. Tamianyu (válaszként erre: 13. - 01c8755c79)
2010. febr. 21. 21:12
Én is ezt csinálom:-))
14. Tamianyu (válaszként erre: 9. - Promama)
2010. febr. 21. 21:10

Nálunk a kicsi meg a középső között megy harc néha.

Ugyan így voltunk,hogy amíg baba volt,addig imádta fürdette babusgatta.Azóta ellenfél,amióta jár és hozzá jut a nagyobbik dolgaihoz játékaihoz.

Mondjuk az enyémek nem verekednek,de sokat veszekednek ideg őrlően nyafognak.Én ha olyan dolgokon vesznek össze amiből egy van,elveszem ha nem tudnak megegyezni mikor ki játsszon vele.Mindenből mégsem vehetünk kettőt.

De szerintem természetes ám ez a viselkedés,ebből még semmi nem lehet levonni,hogy később ne lennének majd szerető jó testvérek.

A lényeg,hogy a szülők mindig igazságosak próbáljanak maradni,ne kelljen egyiknek sem azt éreznie,a másik fontosabb a számukra.

Mi erre törekszünk,és mi is úgy vagyunk,hogy amit lehet oldják meg egymás között.

13. 01c8755c79 (válaszként erre: 10. - Promama)
2010. febr. 21. 21:07
Ők még picik... egyszerre ültesd őket az öledbe... és úgy mond el, hogy egy szíved van... és az egyik fele az egyike a másik fele a másiké... és ez a kettő mennyire összetartozik, mert így adnak értelmet a Te életednek. ... és ha ez a kettő fél egymást is nagyon szereti, Te akkor vagy igazán boldog... és blablabla... mi sokat beszélgettünk ilyesmiről annak idején...:o)
2010. febr. 21. 21:04
még visszanézek és köszönöm a válaszokat:)
11. Promama (válaszként erre: 8. - 88e297a0b8)
2010. febr. 21. 20:58
aha,ez is jó:))
10. Promama (válaszként erre: 7. - 01c8755c79)
2010. febr. 21. 20:57
ez tetszik. A nagy nálunk 4 a kicsi kettő,persze a picur mindig jön árulkodni,hogy mit tett Zalán vele,én meg ölelgetem,de az amit írtál jó ötlet.Köszönöm
9. Promama (válaszként erre: 6. - Eszmi35)
2010. febr. 21. 20:55
agresszív rajzfilmeket nem néznek. Amíg a kicsi baba volt,minden szép volt,imádta,soha nem bántotta. Fürdette,szeretgette,de mióta megtanult a pici járni....Néha komolyan aggodom mert úgy megpüfölik egymást
8. 88e297a0b8 (válaszként erre: 3. - Promama)
2010. febr. 21. 20:55

Elvileg az apa szerepe nagyon fontos ebben a kérdésben. A gyerekekre kivetítődik, hogy milyen a kapcsolat a szülők között.


Nálunk mondjuk az volt a megoldás, mikor én gyerek voltam, hogy a veszekedéskor, verekedéskor mindkét gyerek büntetést kapott. Leültetni egy-egy helyre, és nem játszhatnak addig. Mindegy, ki a hibás, ki kezdte.


Ebből az adódott, hogy szövetkeztünk, és nem veszekedtünk, mert ugye az "ellenségem ellensége" a barátom :)

2010. febr. 21. 20:52

Mekkorák?

Nálunk nagyon rövid ideig volt kis árulkodás... veszekedés... olyankor csüccs, és megmondtam, hogy a világon a legjobban őket szeretem, és bármelyikükön esik sérelem, az olyan mintha engem ért volna, és arra akarnak kényszeríteni, hogy álljak oda valamelyik mellé a másik ellen... nem teszem és soha nem fogom. Ha problémájuk van, akkor tessék megbeszélni, megoldani... csak végső esetben akarok tudni róla. Aztán más kisiskolások voltak, akkor volt, hogy mentem dolgozni, útközben csörög a mobilom, hogy "aaaaaaanyúúúúú, az ööööööcsi.... az ööööööööcsém nem az öcsém többéééé". ... és hallom, hogy üvöltés. Mire én: Vér folyik? Ő: Nem. Ok, akkor nem tartozik rám, tessék megoldani. ....

Még alsóban vagy talán ötödikben kellett fogalmazást írni kislányomnak Anya címmel... és benn volt, hogy soha nem áll egyikünk pártjára se, hagyja, hogy megoldjuk a problémáinkat. Remek testvérek. :o))

2010. febr. 21. 20:51
Szia!Én már mikor a kisebb a pocimba volt a naggyal beszéltünk hozzá.A játékait a hasamra tette,hogy a kis öcsi is játsszon vele:).Később is mindig bevontam mindenbe.Segített ellátni a testvérét,és élvezte is.A dicséret az nagyon fontos!De rajtunk szülőkön is nagyon sok múlik.Ha nem harmonikus a párkapcsolat az egyből meglátszik a gyerkőcökön is:(.Nem tudom mekkorák,de figyelj oda ,hogy ne nézzenek agresszív rajzfilmeket sem ,mert az is kiválthat ilyet:(.
5. Promama (válaszként erre: 4. - Kiskesztyű)
2010. febr. 21. 20:51
hát ha látnád nálunk néha mi van,két kiskakas:)
2010. febr. 21. 20:46
húú,nálunk is élesben mennek a veszekedések.Várom a tanácsokat én is!
3. Promama (válaszként erre: 2. - 88e297a0b8)
2010. febr. 21. 20:38
Ezen már túl vagyunk. Dicsérem a nagyot,ám a verekedés,a rivalizálás azért ott van
2010. febr. 21. 20:35
Amelyik féltékeny a másikra, annak az önbizalmát erősíteném. Pl megkérem valamire, és ha megcsinálja, akkor = nagyon ügyes vagy, nagyon szép lett!
2010. febr. 21. 20:21
Testvérféltékenység? Ki, hogy oldja meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook