Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Testvér kifizetése öröklésből fórum

Testvér kifizetése öröklésből (beszélgetős fórum)


1 2
27. Channa* (válaszként erre: 24. - Édesszívem)
2019. dec. 26. 10:01

A közös apa haláláról 2 évvel később értesültek.

Nem volt tárgyalás. Közjegyzőnél beadta a szükséges papírokat, és kb. 1 hónap múlva kaptak levelet az örökösök, mind a három.

26. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Édesszívem)
2019. dec. 26. 09:48
Szerintem mindent. Nem gondolom, hogy egyedül tervelte ki, neki nincs ennyi sütnivalója.
25. édesszívem (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2019. dec. 26. 09:28

Igen

Valószínű Anyud elhallgat vmit ...

24. édesszívem (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. dec. 26. 09:27

Akkor vszinu bíróságon megtàmadta a végzést. A hagyatéki tárgyalásra mindig sor kerul 2-6 hónapon belül.

Ha két évbe telt de megkapták a kötelező részt akkor ezért.

23. édesszívem (válaszként erre: 18. - Channa*)
2019. dec. 26. 09:24

Sajnos az ilyen szeretetben megosztott dolgok manapság már nem igazán élnek.

Gyakoribbak az örökösödési problémák ami főleg amiatt van hogy még életében az elhalt nem tisztázott bizonyos dolgokat.

Így gyakran előfordul hogy vki kisemmizve vagy becsapva érzi magát. Szidás, akár gyűlölet , stb.

2019. dec. 26. 09:20
Na mindegy. Nem rólam szól a fórum, csak belementem. :)
2019. dec. 26. 09:19
Ő a mai napig állítja, nem volt hagyatéki. Ezt azért bukta el, mert mi idén voltunk a nővéremmel két másik hagyatékin, ügyvédnêl és kitanulmânyoztunk mindent az öröklésről, jogokról. Ekkor jöttünk rá, hogy anyám hazudik nekünk. Több sebből vérzik a verziója.
20. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Édesszívem)
2019. dec. 26. 09:16
Biztos vagyok benne, hogy nem nevezte meg anyámat. Tragikus hirtelensêggel hunyt el apám. Anyám a többit elkummantotta.
19. Channa* (válaszként erre: 17. - Édesszívem)
2019. dec. 26. 09:16

Én úgy tudom, hogy a kötelesrészből nem lehet kizárni.


Nálunk volt olyan is, hogy a nénikém volt férje meghalt és az új kapcsolatból született gyereke egyedül szeretett volna örökölni, de kiderült és a nénikém bement a közjegyzőhöz, így elintézte, hogy az ők két gyerekük is megörököljék a részüket, pedig már 2 év eltelt a volt férj halála óta...

18. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 26. 09:13

Én nem értek mindent. Az írásodból a helytelen ragozás miatt nem derül ki, hogy meghalt e valaki és már megtörtént e az öröklés, stb.


Én nagyon randa dolognak tartom, hogyha valaki ennyire "mindentakarok" típus. Ketten vagytok testvérek, miért nem lehet felesben örökölni, ha már annyira fontos ez?


Mi hárman vagyunk testvérek, amikor meghalt anyukánk, akkor a biztosítását háromfelé osztottuk. Amikor meghalt apukánk, akkor a biztosítást szintén. A lakást a bátyánk kapta, ami szóbeli megállapodás volt köztünk. A döntést egyszerűen hoztuk meg: nekem volt lakásom, a húgunknak volt lakása, a bátyánknak nem volt, így az övé lett és kész. Nem vitáztunk, nem taktikáztunk, nem akartunk nyerészkedni, stb., és nem kértünk kifizetést sem. Ez valószínű, hogy a mi nevelésünknek köszönhető.


A nagymamámnak 7 gyereke volt, az öröklést úgy oldotta meg, hogy eladta a házát, mindenki megkapta azt az összeget, amit a nagymamánk gondolt és odaköltözött az egyik lányához.


Az egyik nénikém halála után, az egyik lánya beköltözött a házába, és a másik két testvérének kifizette a ház akkori értékének 1/3-1/3 részét. Egy összegben!


Én a helyetekben, eladnám a lakást/házat és megfelezném a kapott összeget és mindenki azt csinál a pénzével, amit akar.

Nem értem ha már mindent te örökölsz, akkor miért nem fizeted ki a részét úgy, hogy egy összegben jusson hozzá? Te mit kezdenél havi 20 ezerrel?

Ha nincs rá pénzed, akkor vegyél fel hitelt, bár ha a testvérednek megfelel a havi x összeg, akkor tegyétek ezt. Ebben csak az a buktató, hogy nem biztos, hogy tudod mindig fizetni, és akkor hol lesz az ő öröksége?

17. édesszívem (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2019. dec. 26. 09:11

A hagyatékiről mindig a közjegyző értesít annak az iratok stb tudtában amik a rendelkezésére állnak. Ez akkor történhet meg ha Apud még életében Anyudat nevezte meg egyedüli örököskènt ( normál esetben ha pl leéltek 5 évnél több időt együtt házasságban. ) ha voltak előző házasságok, abból született gyerekek stb az bonyolítja a helyzetet de ebben az esetben azokat is ki kell zárni hivatalosan ahhoz hogy ne örököljenek- köteles részt) a vér szerinti leszármazottat a törvény mindig védi és az örökösödési sorban kötelezően következik kivéve ha az elhalt még életében máshogy végrendelkezik.

Valami ilyesmi történhetett Apuddal.

16. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Édesszívem)
2019. dec. 26. 09:03

Apám hagyatékiján csak anyám jelent meg.

A másik az más. :)

15. édesszívem (válaszként erre: 13. - Édesszívem)
2019. dec. 26. 09:00
10 hsz ra válaszoltam
14. édesszívem (válaszként erre: 13. - Édesszívem)
2019. dec. 26. 09:00
Bocsanat ez nem erre valasz
13. édesszívem (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2019. dec. 26. 08:59

Ha csak Anyukád volt az egyetlen élő gyerneke, akkor csak neki kellett jelen lenni.

Ha korábban Te nem tisztáztad nagymamáddal ezt jogilag ( nem kotottel vele hovatalosan kozjegyző elott tanukkal stb) megallapodast akkor nem kellett ott lenned es te csak anyukad utan kovetkezel az oroklesi sorrendben ( ha van testvéred azzal egyenloen- ha maskepp nem vegrendelkezik Anyud)

12. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Piroska52)
2019. dec. 26. 08:58
Faca
2019. dec. 26. 08:53
Az apám hagyatéki tárgyalásán meg csak ő volt jelen. Nem tudjuk a mai napig ezt hogyan oldotta meg.
10. Epresturmix (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2019. dec. 26. 08:52
Az én anyám úgy kötött az anyjával, hogy nem is élt vele, nem is tartotta el, nem is ápolta. Én éltem vele az utolsó napjáig. Anyám örökölt mindent.
2019. dec. 26. 08:49

az anyám egy az egyben az öcsémre iratta a házat,még csak egy sámlit sem örököltem utána,

az anyósom meg az ,,,egyszem ,,,lány unokájával kötött eltartási szerződést,

úgyhogy bármi megeshet,

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Cicaaa65)
2019. dec. 26. 08:46
Nekem nem lehetett anyával,én ezt a felvilágosítást kaptam
2019. dec. 26. 08:43

Ha Anyukád halála után megtörtént a hagyatéki tárgyalás ( ahol az anyai rész elrendezése megtörtént -normál esetben Apukád 1/2 reszben örökös, te pedig a testvéreddel az Anyukád 1/2-d részét kaptad fele-fele arányban) azután Apukad vegrendelkezhet ugy, ( tanukkal, kozjegyzo jelenleteben) hogy az ő által birtokolt reszben Téged nevez meg egyedüli örökösének ( mondjuk haláláig gondozása fejében) .

A testvéred Anyai részét Apud halálakor ki kell fizetned. ( a hagyatéki tárgyalas után )

6. cicaaa65 (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2019. dec. 26. 07:43
Dehogynem, apám testvére is kötött a nagyanyámmal annak idején, így szerezték meg az örökségét.
2019. dec. 26. 07:21
Nincs már olyan, hogy köteles rész?
4. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 26. 06:19
Egyenesági rokon nem köthet eltartási szerződést.
3. Ancsika4 (válaszként erre: 2. - Ancsika4)
2019. dec. 26. 02:49
Jó lenne,ha bővebben kifejtenéd ki halt meg,mi az öröklés tárgya,és dátum,mikor írtátok a végrendeletet apukáddal,mert ha közjegyzői végzés előtt,az ügyvéd átvágott.
2019. dec. 26. 02:41
Amennyiben Anyukád meghalt,mindkét testvér egyenlő részben örököl. Meg kell várni a közjegyzői hivatalos értesítőt.Apukáddal addig nem köthetsz eltartási szerződést,míg hivatalosan nem írják mindhármótok nevére.
2019. dec. 26. 01:47
Ketten vagyunk testvérek. Anyukának meghalt, után a mindketten öröklünk. Apukám A csináltunk ügyvéd előtt eltartási szerződést és végrendelet, hogy mindenét rám hagyja. Kérdésem, hogy apu után követelhet e testvérem bármi juttatás,? És anyukának után ha ki kell fizetnem a jussát, akkor azt részletben is lehet? Vagy ha ő ezt nem engedi akkor csak egyben? Köszönöm segítségét.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook