Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Testszag, meleg, ápoltság? fórum

Testszag, meleg, ápoltság? (beszélgetős fórum)


29. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Pistiisti52)
2012. júl. 1. 14:34

Sajnos ez van. Mire leérek az emeletről, folyik a víz rólam. Azt hiszem, ezzel más is így van.

Ha a verejtékre illatszert fújnak, na az a büdös!!!

Túlságosan hozzá vannak szokva az emberek az erős illatokhoz.

2012. júl. 1. 14:18
A parom batyja (28 eves!) szakacs.Kb hetente,kethetente furdik,de akkor is ugy,hogy ra kell szolni.Raadsul kover is,izzados.Fogmosast is csak hirbol ismeri,a laba pedig gombas...szoval kepzelhetitek.hogy milyen szaga van.A szobaja egy borzbarlang...amugy ha megizzad valaki de apolt es nyaron tobbszor is zuhanyzik,az nem zavar,de ha apolatlan akkor forog a gyomrom tole...foleg ha pacsulival probalja elfedni a szagot a fordes helyett.En is megizzadok hisz nyar van de nem vagyok budos,es ilyenkor van,hogy 3x is furdok,meg torlokendot is hasznalok.
2010. júl. 18. 21:00

Ha a tisztálkodáson túl vagy,/én a natúr szappant

szeretem/jönnek a különböző más szerek.Ezek bizony nem olcsók,pláne egy nőnek ??

Havonta bizony több ezer forint !

Még nem számoltam össze, de legalább

havi 3000 ft.

26. df2a740c00 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2010. júl. 18. 20:27
A stresszes izzadás az tényleg egy kemény dolog lehet, ott sajnos nem elég tisztálkodni, valahogy a stessz kiváltó okát kell megszüntetni.
25. df2a740c00 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2010. júl. 18. 20:24
Nem tudom, lehet, hogy nekem nem elég fejlett a szaglásom, ami néha kifejezetten áldás:) Én csak abból indulok ki, hogy a környezetemben pl. mindenkiről tudom, hogy rendszeresen tisztálkodik, és nem is éreztem soha egyikükön se azt a kellemetlen szagot, ami sokszor egy áruházban, vagy az utcán megcsap. Ha valaki megizzad, mert meleg van, fizikai munkát végzett, stb, az meg nem zavar különösebben. Viszont egyet észrevettem: a mestruáló nőknek elég kellemetlen szaguk tud lenni (nekem is), még akkor is, ha ügyelnek a higiéniára. Lehet, hogy a hormonok. Fene tudja.
2010. júl. 18. 20:24
Emberek! Azt ugye tudjuk, hogy az izzadtság természetes reakció, a test ezzel védekezik a túlhevülés ellen. A szagot a vajsavas erjedés okozza, amihez viszont idő kell. Szóval, idővel elengedhetetlen a mosdás, szappannyal. Viszont tény, hogy az én gyomrom is felfordul tőle, úgyhogy ilyenkor én is odébbállok.
2010. júl. 18. 20:14

kb 1 órája tusoltam, lenyírtam a füvet és írtó büdos vagyok

te jó ég

így még nem nagyon jártam

22. spinneli (válaszként erre: 20. - Df2a740c00)
2010. júl. 18. 20:08
A stresszes izzadtságszag akkor is megvan, ha naponta tisztákodsz, sőt hiába mosod bennmarad a ruhádba is-elég kellemetlen.
2010. júl. 18. 19:57

a testszag ellen lehet tenni a napi egy fürdés elengedhetetlen de inkább kétszer én e mellett döntök vagy ettől csak többször ...ha valaki nem tehetős az nem azt jelenti hogy igénytelen is legyen !vannak különböző praktikák a testszag ellen

a ruha minősége is befolyásolja amit nem feltétlen csak újat lehet venni ...vannak nagyon jó használt nyugati ruhák és nem a gagyi kínaiakat kell megvenni!ha ebben a cipőben járnék tuti inkább használt ruhát vennék mint a kínait...

2010. júl. 18. 19:49
Sztem aki minde nap legalább egyszer tisztálkodik, annak maximum izzadtságszaga lehet, ami elviselhető. A többnapos, hetes mosdatlanság szaga viszont gyomorforgató, de azon kívül, hogy arrébb nész, nemigazán tehetsz ellene semmit.
19. Leny (válaszként erre: 8. - Lisa65)
2010. júl. 18. 19:33

A témára válszoltam,(testszag, meleg, ápoltság) hogy nyáron CSAK kocsival járok.

Télen vegyesen, mert az ember sálba sapkába nagykabátba bevackolja magát a metron, és az tény, hogy van büdös ember, az mindenhol van, de nyáron ugrásszerüen megugrik!

Van aki nem tehet róla, ezért nem kötök ebbe bele, de én elkerülöm..Ennyi!

18. pistiisti52 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. júl. 17. 23:57

Persze hogy van,viszont ilyen melegben még inkább

kötelességünk figyelni a személyes hygéníára .

17. klára51 (válaszként erre: 16. - Pistiisti52)
2010. júl. 17. 19:36
Igen persze főként alsóneműt.
2010. júl. 17. 15:23
Az is fontos hogy a ruhánkat,naponta váltsuk !
2010. júl. 17. 12:54
A testszag természetes jelenség, az más kérdés, hogy az illatokkal nagyon elferdítették a szaglásunkat. Azért, mert izzadunk ilyen melegben, az még nem büdös, csak nagyon rászoktunk az illatokra. Mondjuk, jobb lenne, ha pl. a villamos ugyanúgy nyitott lenne, mint 40 évvel ezelőtt és nem lenne annyi ember összezárva. Legalább volt levegőmozgás. Nem tudunk tusolni úton-útfélen. S amikor a verejték összekeveredik a illatanyaggal, ez tényleg borzalmas. Tényleg könyörög a receptért a görény.
2010. júl. 17. 11:43
Alkati kérdés, hogy valaki mennyire izzad, vagy hogy van-e testszaga! Egyébként jellegzetes testszaga mindenkinek van, bárki bármit tesz ellene! Én pl. utálom, ha valaki 3 liter parfümöt magára fúj, és öklendezni lehet tőle!
2010. júl. 17. 11:34

nem lehet, hogy már a sok testpermet, testápoló, tusfürdő, dezodortól védekezik a test a saját szagával? :O

:D:P

2010. júl. 17. 11:25
Én is nehezen viselem az ilyen embereket,úgyhogy ha megérzem messzire kerülöm!Viszont van olyan ismerősöm aki télen nyáron ilyen "szagú"nem tudom mitől függ ez a dolog(mert persze alapjában véve ápolt ember)
2010. júl. 17. 11:12
... az, hogy izzad az ember melegben, az kb. normális... az erős szagok viszont a méreganyagoktól vannak.... szóval méregteleníteni... sok folyadék, gyümölcsnap... ilyesmi...
10. sunshine24 (válaszként erre: 9. - Vicuska013)
2010. júl. 17. 11:05
Igazad van. Sajnos én is az izzadékonyak táborát erősítem annak ellenére, hogy vékony vagyok. Hiába a napi 3X tusolás, a dezodor, testpermet, mégis izzadok. Ez sajnos alkati kérdés, és nem lehet mit tenni ellene.
2010. júl. 17. 11:02

Én is zuhanyzok naponta 3-szor! Este 2-szer, reggel mielőtt elmegyek munkába, de mire felszállok a buszra már tiszta viz vagyok, annyira izzadok. Én is utálom, hogy mindig tiszta viz vagyok, és izzadt, de mit lehet tenni ellene? Mkire beérek munkába már olyan, mintha reggel nem is tusoltam volna. Nem tehetek róla, hogy reggel-este 2 órát utazom, és a buszon is meleg van, a munkahelyem sincs légkondi. Nem mindenki teheti meg, hogy kocsival járjon mindenhova, vannak egyszerű emberek, akiknek gondot okoz megtankolni, és nem járnak még a wc-re is klímás kocsival! Ez az egész nem az ápolatlanságról szól, hanem arról, hogy nem vagyunk egyformák! Én sem vagyok vékony, de hidd el nem csak a "kövér" emberek izzadnak, és sokszor találkozom pálcika vékony emberekkel, akik tudom hogy ápoltak, és mégis büdösek az izzadságtól.

De nyár van, ezt el kell fogadni, toleránsnak kell lenni, ez a szocializáció lényege, hogy elfogadjuk a másikat!

8. lisa65 (válaszként erre: 7. - Leny)
2010. júl. 17. 10:56
Ha valaki büdös, az télen is büdös!
7. Leny
2010. júl. 17. 10:41
Én tudatosan nyáron csak kocsival megyek mindenhova, és ha közelben van, akkor bringával!
2010. júl. 17. 10:34

Hátha valakinek annyira rossz a szaga, akkor én attól jó messzire megyek és igy tudom kivédeni!

Igaza van andi6020-nak!

5. ac808a6b30 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. júl. 17. 10:33
Szerintem arra gondolt, aki még ilyenkor is csak heti 1-szer fürdik, mert van ám olyan, elém most állt be a postán 1 ilyen alkoholista néni, elég dühítő érzés ám, én félek a fertőzésektől, és bőven meg lehet különböztetni azt az embert, aki ápolatlan attól, aki izzadós típus! Persze én a hajléktalanokat nem tudom hibáztatni, bár szerintem ők is meg tudnának mártózni valahol.
2010. júl. 17. 10:33

Igen csak ott a bibi hogy bár már kaphatók nagyon jó antibakteriális izzadásgátlók is,de mindenki tudja megvenni.

Jó magam voltam 100 kg felett is most lejjebb ment már,de állítom fele annyira nem izzadom és nem "szagosan"mint a 52 kg barátnőm,pedig ápolt tiszta csajszi:-(

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Pistiisti52)
2010. júl. 17. 10:29
37 fok árnyékban. Az emberek elmennek reggel dolgozni, délután haza. Nem lehet mindig mindenki frissen tusolt állapotban. Ráadásul az ember mire fürdés után megtörölközik, felöltözik, már szakad róla a víz. Természetesen nem mindenki egyformán izzadós, "szagos", de gondolod hogy neked nincs "illatod"?
2. Ágibaba1982 (válaszként erre: 1. - Pistiisti52)
2010. júl. 17. 10:21

Mi mást tehetnénk,mint eltűrjük? Nem rugdoshatjuk az embereket le a metróról,és nem is írhatunk ki egy táblát,hogy felszállni,csak frissen tusolva...:))

engem is zavar,de nem tudok mit tenni...:S

2010. júl. 17. 10:18

Meleg,tömeg,ápoltság,testszag!

Metró,zsúfoltság kínlódás a másik ember közelségétől,és ekkor még ráadás az ápolatlanság !Mi a véleményed, tolerálod, tűröd ,elfogadod ??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook