Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontrollt, mint életmódot gyakorlók IDE ! :) fórum

Testkontrollt, mint életmódot gyakorlók IDE ! :) (beszélgetős fórum)


1 2
19. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 18. - 2bc7365ec9)
2011. ápr. 30. 13:36
Szerintem is :) meg hát, akár zsömit is ehet az ember ha nem felvágottat tesz bele, hanem retekkel, paprikával, paradicsommal, hagymával eszi :)
2011. ápr. 30. 13:34

Mindkét könyvet ők írták, a recepteset csak a csaj.

A receptek nem különösebben jöttek be nekem (csupa saláta, semmi süti :)), szerintem az elveket figyelembevéve némi kreativitással simán lehet magunktól is kitalálni új, illetve módosítani a meglévő ételeket.

17. db82bed8d4 (válaszként erre: 16. - C12cd2b1c1)
2011. ápr. 30. 13:26
majd rákeresek hátha találok :D köszönöm
16. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 15. - Db82bed8d4)
2011. ápr. 30. 13:19
szerintem igen, nekem a régi kiadás van meg, hasznos tippeket - ötleteket - tanácsokat írnak le. És érthetően leírják, hogy lehet elsajátítani ezt az életmódot.
2011. ápr. 30. 13:14
érdemes egyébként megvenni ezeket a könyveket?
14. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 9. - 2bc7365ec9)
2011. ápr. 30. 13:07
nekem csak 1 könyv van meg, a marilyn & harvey diamond-os :)
13. db82bed8d4 (válaszként erre: 12. - 2bc7365ec9)
2011. ápr. 30. 13:03

Receptekre gondoltam :D

Bár az egész könyv érdekelne :D

12. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 11. - Db82bed8d4)
2011. ápr. 30. 12:53
Szívesen, de még mielőtt nekiállnék az egész könyv bemásolásának, esetleg szűkíthetnénk egy kicsit a témát? :DD
11. db82bed8d4 (válaszként erre: 9. - 2bc7365ec9)
2011. ápr. 30. 12:47

:D

Idézhetnél belőle nekünk :D

10. db82bed8d4 (válaszként erre: 8. - C12cd2b1c1)
2011. ápr. 30. 12:46

:D ezen ne legyen vita, lehet,hogy csak én nem fogom fel a testkontrollt, a 90 naposban sem szabad keverni a fehérjét, a keményítőt és a Ch-t, nyers, friss zöldséget mindennap lehet enni, kivéve a gyümit :D

Ennyi...ami szerintem kicsit hasonlít, a szétválasztás...

2011. ápr. 30. 12:24

Sziasztok! Nekem is muszáj megreformálnom a kajálást, mert az egy dolog, hogy nem fogyok, de nagyon punnyadt is vagyok. A testkontrollt egyszer már kipróbáltam, és bejött. Szóval csatlakoznék én is, ha szabad. :)

Nekem megvan mindkét könyv, plusz a receptes könyv is. Majd áttanulmányozom őket a hétvégén.

2011. ápr. 30. 12:13

:) no már hárman! alakul ez :))))

Angie88, beleásom magam jobban a 90naposba :_) én nem ismerem annyira, de biztos igazad van akkor ^^

2011. ápr. 30. 12:02

Sziasztok!


Nekem is jó lenne már megtalálni azt ami igazán jóó! :S csatlakoznék hozzátok... háthaaa :)

6. db82bed8d4 (válaszként erre: 5. - C12cd2b1c1)
2011. ápr. 30. 11:59
Nem azt mondom,hogy teljesen egyforma,de én vélek felfedezni egy hajszálnyi hasonlóságot közöttük :D
5. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 4. - Db82bed8d4)
2011. ápr. 30. 11:58
egyáltalán nem hasonlít rá :) még a szétválasztás sem :) mert a testkontroll nem nagyon tolerálja a lisztet és a cukrot :) és erőteljesen nyomja a zöldség-gyümölcs fogyasztást :) sőt a 90naposban, nincs olyan nap amikor keverni kéne bármit zöldségekkel :) a testkontrollban pedig a gyümölcsön kívül mindent a zöldségekkel kell párosítani :)
4. db82bed8d4 (válaszként erre: 3. - C12cd2b1c1)
2011. ápr. 30. 11:56
Igen igen már olvastam róla, kicsit hasonlít a 90 naposra nem? a szétválasztásra gondolok :D
3. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 2. - Db82bed8d4)
2011. ápr. 30. 11:53

A Testkontroll-diétáról... 2011-04-29 20:57


Mennyit tudok leadni? a normál testsúly eléréséig

Mennyi ideig tartható? életvitel szerűen

Mennyit ehetek naponta? lásd: mintaétrend


Ez a diéta olyan étrendet tartalmaz, amely segítségével a szervezetben elraktározott, felesleges zsírréteg kockázat nélkül leadható. Korábban nem fogyókúrás módszerként tartották számon, hanem, mint az egészséges táplálkozás módszere, de a táplálkozástudományi szakemberek rájöttek, hogy fogyókúrának is kiváló! Hervey és Marilin Diamond, amerkiai kutatók jelentettek meg Testkontroll címen egy, a témával foglalkozó könyvet, mely világszerte híressé tette.


* a diéta nem zár ki semmilyen tápanyagot

* ezzel szemben különböző ételek együttes fogyasztását tiltja

* elősegíti a zsírok eltávolítását

* elősegíti a szervezet méregtelenítését

* energetizál

* szinten tart


Méregtelenítés

Első lépés a Testkontroll-diétában a szervezet méregtelenítése. Ez azért szükséges, mert ezzel betegségeket előzöl meg, megerősíted a tested és feltöltődsz energiával. A legyengült szervezet fogyókúra idején fogékonyabb a fertőzésekre, baktériumokra és a vírusokra. Ügyelned kell az anyagcsere folyamatára is. Ebben nagy szerepet vállal a rendszeres vízfogyasztás, és általában minden folyadék. Nem ihatsz cukros üdítőitalokat, sem gyümölcslevet, sem édesítőszeres folyadékot.

Hogyan kövesd?


* Dél és este nyolc óra között kell elfogyasztanod az előírt mennyiségeket, igazodva szervezeted igényeihez.

* Este nyolctól hajnali négy óráig hasznosítja a test a vitaminokat, szénhidrátokat, zsírokat, tehát ez a beépítő szakasz.

* Hajnali négy óra és dél között szabadul meg tested a felesleges anyagoktól, ez az úgy nevezett kiválasztási szakasz.Diétaterv


* A napi étrended öt étkezésből álljon.

* Egy-egy étkezés 70%-ban álljon magas víztartalmú ételekből: zöldségből, gyümölcsből.

* 30%-a az ételnek álljon teljes kiőrlésű gabonafélékből, mint a graham-kenyér, wasa-kenyér, barna kenyér, magvas kenyerek stb., illetve fehér húsból és tejtermékből.

* Ne párosíts olyan ételt, amely közömbösíti másikat. Ez azt jelenti, hogy szénhidráthoz fehérjét például (húshoz burgonya, vagy rizs).

* Tészta és hús mellé fogyassz mindig zöldségfélét, hogy megkönnyítsd az emésztés folyamatát.

* Mellőzd a tej fogyasztását, a kalciumot zöldséglevek fogyasztásával pótold.

2011. ápr. 30. 11:51

Szia :D én is hasonló terveket dédelgetek,de nem tudom hogyan fogjak hozzá :D

Ez a testkontroll miről szól pontosan?

2011. ápr. 30. 11:48

Nagyon sokszor elbuktam már különböző diétákban, nekem is volt sikerélményem - sikersztorim különböző diétákban-diétáktól, de most úgy döntöttem egy életre szeretnék választani, és letenni a voksom egy életmód mellett !:)


Anyukám is ezzel a "diétával" adta le a terhesség alatt felszaladt kilókat és már nekem is sikerült leadnom vele 5kilót egyszer, csak nem voltam elég kitartó :)

De ez most másképp lesz :)

A célom, 1 év alatt elérni a versenysúlyom és azt meg is tartani :)


Ha már próbáltad a testkontrollt és bevált akkor azért csatlakozz ehhez a fórumhoz, ha még nem de tetszik akkor ezért :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook