Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testépítés nulláról, hogyan kezdjem? fórum

Testépítés nulláról, hogyan kezdjem? (tudásbázis kérdés)


14. 9345b11ecc (válaszként erre: 1. - C40efa00cc)
2016. jan. 8. 19:46

Joe Weider testépítés kezdőknek program, egy kiváló heti három napos program, anno AST-ben ki volt függesztve az összes tablója, én ott kezdtem el megismerni ..., így én is azzal kezdem, és sokakat láttam akik azon kezdve, később verseny szintre is jutottak.

Tejsavófehérje és kreatin. - A két magyar (egyik határon túli - felvidéki - páros) termékeivel Scitec Nutrition és BioTech USA ;) , mondjuk a Myprotein is kiváló, ha van jó turmixgéped. "Ha bírja a gyomrod", de az ózon kezelt nyers tojásnál nincs jobb, de jó a sült csirke is az elején. Viszont idővel nincs az a bendő - max erőemelőnél, aki bírja az utóbbit kellő mennyiségben fogyasztani. Ja és BioTech USA One-A-Day. Ja és fokozatosság és mértékletes súly választás, mert csak azok az izmok maradnak csak meg tartósan, és így kerülhető el a sérülés, és izomláz is.

13. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 2. - C40efa00cc)
2015. szept. 10. 21:15
Szerintem simán.Ha kekeckedni vágyom akkor azt mondom a fehérjebevitel nagyon fontos :o) de ha nem akkor is azt mondom csak nem kétértelműen. Én sokáig jó dagadt voltam, olyan tokám volt mint a hongkongi telefonkönyv,még a szemem is kövér volt(Kukk a balkáni naplómra!)Neked jobb a pozíciód, a mostani barátnőm valaha gebe volt, most mindennap bicajozik, előtte úszott és komolyan áttért a proteines abrakolásra azaz húst, hússal.
2015. aug. 29. 08:34

Jaj mán! Nem is láttam ezt a fórumodat!:))))


Mizujs?

11. jujujo (válaszként erre: 5. - Panna.33)
2015. aug. 17. 10:58

Fegyencedzés pontosan erre jó. Részletesen leír mindent a könyvben, hogy milyen gyakorlatoknál mire figyelj, hogyan haladj a 6 gyakorlattal lépésről lépésre. A végén pedig edzésterv is van, szóval aki elolvassa, simán el tudja kezdeni, és az eleje tényleg elég bagatel. :)

Ha elakadsz, van fb-csoport is (női is külön), ahol kérdezhetsz, és készségesen válaszolnak, segítenek azok, akik régóta csinálják. :)

10. emagdi
2015. aug. 15. 14:10

még annyit, hogy lehet, hogy most úgy tűnik, egy terembérlet és egy edző segítsége felesleges pénzkidobás, de hidd el, hogy az az idő- és pénzpazarlás, ha ennyit sem ruházol be a dologba.

ez az edzősködés is egy szakma, persze, vannak jók és kevésbé jók, de alapvetően azért nagyságrendekkel többet tudnak mint amit te hirtelen össze tudnál olvasni a neten.

ez pont olyan, mint hogy ki tudod otthon te magad is csempézni a fürdőszobát, youtube videók alapján, de azért elég valószínű hogy közel sem lesz olyan a végeredmény, mintha egy jó szakember csinálná :)


az van, hogy az edzésre is költeni kell, mint bármilyen más hobbira. az edzőbérleten kívül kell még ruha, normális kaja, vitamin stb...

amúgy most nyáron még elég jó nyári akciók vannak mindenhol bérletekre, érdemes kihasználni.

2015. aug. 15. 14:04

1. keress egy szimpatikus edzőtermet, benne egy szimpatikus edzőt. vegyél bérletet, és személyi edzésből legalább 5 alkalmat. (ez idő alatt ad az edződ neked egy edzés és étkezési tervet, valamint betanítja a feladatokat, amiket utána magadtól is tudsz csinálni.. aztán utána elég havonta 2 alkalom edzővel, hogy a fejlődésed függvényében adjon új edzésterveket.)


2. nekiállsz olvasni a neten, kiműveled magad, megnézel ezer videót a youtubeon hogy mit hogy kell. összeállítasz magadnak egy edzéstervet, étkezési tervet, aztán lemész egy terembe és csinálod amit kell.

ezt csak akkor, ha tényleg nem sajnálod az időt, hogy kiműveld magad.


a fenti kettőt kombinálhatod is, az a legjobb :)


ha amúgy ilyen sovány testalkat vagy, súlyzós edzés nélkül nem sokra fogsz menni, úgyhogy mindenképp abban gondolkodj.

8. c40efa00cc (válaszként erre: 6. - Zsarnokság Úrnője)
2015. aug. 15. 12:27
Köszönöm az értelmes választ. Kapsz egy csontot.
7. c40efa00cc (válaszként erre: 5. - Panna.33)
2015. aug. 15. 12:13
Köszi, az előbb letöltöttem Paul Wade könyvét. Útbaigazítás nélkül nem tudom, milyen gyakorlatokat végezzek.
6. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 1. - C40efa00cc)
2015. aug. 15. 10:53
Szteroidozz, meg egyél ilyen "edd meg levest" mint mindenki más. 1-2 év múlva már a tükör előtt fogsz borotválkozni ;)
2015. aug. 15. 10:45

És a fegyencedzés?

Lehet hülyeséget írtam, de ha jól tévedek, ott is izmosodás a cél.

2015. aug. 15. 09:50
Menj el egy terembe és kérj tanácsot egy személyi edzőtől.Ezért vannak!
2015. aug. 15. 09:49
Nem.
2015. aug. 15. 09:44
Mivel kezdjem? Vékony vagyok, izmosodni szeretnék. Nem sportoltam azelőtt. Edzőterem nélkül lehetséges?
2015. aug. 15. 09:42
Testépítés nulláról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook