Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testbeszéd fórum

Testbeszéd (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Testbeszéd

26. Meda
2010. márc. 14. 15:41

Szia Holdleány.

Létezik orvos-beteg közti metakommunikáció, azaz nonverbális. Sokszor látom, ahogy félrenéznek ha beszélek egy konkrét kérdésnél, vagy elfordítja a fejét.


Van, amikor magának mondja meg a megfejtést, hogy mire gondol. Néha úgy beszél, mintha nem is nekem szólna.


Most pl. más történt, mint eddig.

Behívás: kelletlen. Kérdés: unott. Mondom: ezen a területen nem, de más területen igen. Szomorúan nézek rá. Erre: Na? és bólintva mosolyog.

Hallgat, míg beszélek. Mondom, mondom röviden. "Jaj istenem...." feje oldalt döntve, a szeme a földre néz, enyhén kifújja a levegőt.

Leadnám a papírt, nem kell neki, de közben már gépel és az asztalnak beszél.

25. fb96cbba2f (válaszként erre: 24. - 1e98c8d130)
2010. febr. 12. 09:36

Jobbra döntő fej és mosoly...

Nem vagy érdektelen a számára...:)

2009. febr. 6. 10:55

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, aki ért a testbeszédhez, hogy az mit jelent, ha beszélgetés közben a férfi, akivel beszélek, a fotelben hátradől és a jobb tenyerét lefelé a térdei közé teszi és ott hagyja?

Úgy értem nem szorítja össze a térdével a kézfejét, hanem a lábai lazán vannak és a jobb kezét odateszi a térdei közé. Néha dobol is az ujjaival, úgy mint amikor az ember vár valakit, tehát 4 ujjal.

Az érdekel, hogy ez felém mit sugall? Illetve ha kérdezek valami személyeset, amire nem akar válaszolni jobbra eldönti a fejét és mosolyog.

Várom a tippeket!:)

23. Mirandella (válaszként erre: 2. - Eva25)
2008. nov. 18. 10:55

Szia Eva25!

Írnál az előbbi hozzászólásomról véleményt? Te hogy látod? Tudom kevés az info, de ennyiből szerinted lehet következtetni bármire? (bár vannak még erősebb jelek is, de azt később)

22. Mirandella (válaszként erre: 21. - Bruhahaha)
2008. nov. 18. 10:45

Szia Bruhaha!

Én is most kezdtem el konkrétan keresgélni a neten a testbeszéddel kapcsolatban, ugyanis jó okom van rá. Eddig csak pár alapvető dologgal voltam tisztában. De erről később.

Nem tudom, azóta, amióta írtál, választ kaptál-e már a kérdésedre. Szerintem az lehet az oka, hogy az illetőnek vagy erős gátlásai vannak és nem mer kezdeményezni, holott tetszel neki, vagy valami miatt ellen akar állni Neked (Pl. van valakije és küzd az érzéseivel).

Amiért engem nagyon érdekel a téma jelen pillanatban, az azért van, mert én is fogom valaki jelzéseit, de eddig elsőre az jött le, hogy akar valamit. Viszont félek, hogy félreértem. Ő viszont úgy viselkedik velem, mintha nyitott könyv lennék előtte. Látja, hogy baromi zavarban vagyok és ennek hangot is ad ráadásul, ettől pedig mégjobban zavarba jövök. Nem tudom, mit akar ezzel elérni, amikor én meg látom, hogy tetszem Neki. Pedig ha így olvas "bennem", azt is tudhatja, hogy engem mégjobban bezár azzal, hogyha kimondja, amit lát rajtam. Lehet, akkor azt is látja, hogy nekem is tetszik, de ellen akarok állni?! Segítség...

Szerintetek miért mondja ki?

Egyébként bámul, ha megérkezem, odajön, leveszi a kabátomat, aztán pedig szembe fordul és másodpercekig csak néz és nem mond semmit. Naná, hogy én mozdulok el, mert baromira zavarba hoz ezzel. Gondoljátok csak el a szitut!

Szereti megfogni a kezemet. Pl. amikor mond valamit, de aztán elengedi. Kb 3 mp-ig fogja.

Ja és ha nem baj, akkor a szavak enyhe célzásáról is írnék, hátha azt is kenitek-vágjátok. Kíváncsi lennék a véleményetekre. Szerintem ami a szívemen az a számon, illetve minden viccnek a fele igaz...

Tehát ha valaki nem tetszik, nem teszek kétértelmű célzásokat a másiknak, csak hogy megtudjam, hogy reagál. Vagy tévedek?

Mindig olyan dolgokat mond, amit mintha rám akarna bízni, hogy döntsem el, mit akar. Vagy nem is, inkább mintha azért lenne kétértelmű, mert nem mer egyértelműbb lenni és ha mégis visszautasítanám, ne legyen neki ciki.

2008. júl. 21. 17:34
Kérem segítsen valaki megérteni, hogy ha biztosan tudom, hogy valakinek tetszem, akkor az miért nem mer a szemembe nézni?( mindenhol azt olvasom, hogy az a " nem vonzalom jele ha kerüli a szemkontaktust ).Én biztos vagyok benne, hogy tetszem neki, mert évek óta " kerülget".Konkrét eset állt elő: baráti társasággal beszélgettem, velem szemben állt az illető, de nem nézett a szemembe ( én csak őt néztem ) ezt érzékelte is szerintem és addig, amíg el nem fordultam, zavartan pislogott, de még véletlenül sem pillantott rám...
2007. dec. 11. 11:22
En mar sokszor nem is kerdezek, csak belenezek az illeto szemebe... Eleg reg talalkoztam mar igaz tekintetekkel! :(
19. LoLiNa
2007. dec. 7. 05:54
sokszor többet mond egy mozdulat, egy arckifejezés, mint a szó! csak sokan nem figyelnek erre. pláne hogy sokan nem mernek az ember szemébe nézni beszéd közben...
2007. dec. 6. 22:18
Igenis olvasni lehet a mozdulatokból, a járásból, a mimikából. Abból, hogy ki hogyan tölti be a rábízott teret.
2007. dec. 1. 20:58

Desmond Morris: Az emberallat Nagyon erdekes, ertheto konyv, nemcsak ebben a temaban, mindenkinek csak ajanlani tudom, igazan hasznos, gyerekeknek is a kezebe adhato!

Sajnos nem kotelezo olvasmany.:( Lehetne!

16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - Eva25)
2007. aug. 31. 17:31

Ez nagyon erdekes, en nem foglalkoztam vele sokat, csak nehany alapveto dolgot tanultam meg annak idejen amit muszaj volt, viszont latom a kulonbseget, mennyi mindent le lehet szurni helyzetekrol, ha valaki tanulta vagy foglalkozott vele behatoan.

A verbalis kommunikaciot egyszeruen emiatt, talan az eziranyu kepzetlensegem miatt jobban figyelem, viszont emiatt gyakran elofordul, hogy valahol talalkozunk emberekkel, es a benyomasom homlokegyenest kulonbozik attol, amiket a ferjem mond utana. A szavak sokszor korantsem fedik az erzeseket.

2007. aug. 31. 17:17
Allan és Barbara Pease, zseniálisak az adott témában / jó választás volt!!!!/ is..olvastátok?
14. eva25 (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 31. 17:06
Én is az egyetemen tanultam testbeszédet. Nagyon érdekelt, és több könyvet átböngésztem a témával kapcsolatban. A férjed nagyon jól taktikázik, ügyel, hogy a tárgyalást mindig Ö irányitsa, és ne veszitse el a partner a fonalat. Én ügyvéd vagyok, tárgyalások alatt figyelem az embereket. Még a biróról is lehet látni, ha jól figyelünk, mi az álláspontja az üggyel szemben.
13. eva25 (válaszként erre: 11. - Vincent)
2007. aug. 31. 17:01

Egy pár dolgot megemlitek a kézfogásról és a lábak elhelyezéséről.

A kézfogás: a barlanglakó ősember korából maradt ránk. Ha találkoztak, magasra tartott karral, nyitott tenyérrel jelezték, hogy semmiféle fegyvert nem rejtegetnek. Ez a magasra emel tenyérgesztus az évszázadok folyamán módosúlt. Eme ősi üdvözlés modern formája a tenyerek összefoódása és rázása, amit találkozásnál, búcsúzásnál egyaránt alkalmazunk.Három magatartási formát követhetünk a kézfogásnál:

1. Uralkodó magatartást úgy lehet éreztetni,hogy a kézfogás során kezünket tenyérrel lefele forditjuk. Nem kell teljsen lefele nézzen, de a másik emerhez képest lefele kell néznie. Ez közli vele,hogy kapcsolatukban a másik akarja átvenni az irányitó szerepet.

2. Behódoló magatartásra utal, ha valaki felfele forditott tenyérrel fog kezet.

3. Amikor két domináns fog kezet, satuszerű lézfogás jön létre, amelynél mindkét tenyér függőleges helyzetet vesz fel, és mindegyik ember tiszteltet ás alárendeltséget érez a másik iránt.

2007. aug. 31. 14:11

Ferjem anno tanult az egyetemen a szakmajahoz testbeszedet. Voltam Angliaban tobb targyalasan, amikor megfigyelhettem, hogyan hasznalja a sajatjat es maset. Peldaul lattam, hogy a targyalofele hirtelen elveszti a fonalat, nem erti amirol beszel, hatradolt es osszefonta a karjait. Akkor a ferjem lenyult egy lemezert a taskajaba amin a program van, es odatolta az illeto ele, hogy a kezet rajta tartotta. Na erre a szemkozt ulo elorevetette magat, megfogta, nezegette, kimozditotta, kinyilt, ujra figyelni kezdett, ujra elmagyarazhatta, amit nem ertett.

Utana nekem mondta, mikor mondtam neki, hogy nem ertette az ipse, hogy mindig tart a taskajaban olyan anyagokat, lemezeket, prospektusokat, amiket ha elejuk dob, figyelni kezdenek, visszarazodnak.

Ez csak egy aprosag, de rengeteg dolog van, amivel a masik elarulja magat, de akar a testbeszedet iranyitva ot magat is iranyitani lehet.

2007. aug. 31. 13:34
Én is nagyon gyakran figyelem az emberek testbeszédét. Régen, mikor munkát kerestem és interjún voltam mindig odafigyeltem arra, hogyan ülök, hova teszem a kezem stb. Nagyon fontos dolog a hétköznapi életben is, illetve a párkeresésnél is. Egy kézfogás is rengeteget elárulhat az illetőről.Én a férjemet próbálom terelgetni, hogy mit ne csináljon, de állandóan lehurrog. továbbra is beterpesztve ül, ha vendégségben vagyunk például. Hogyan értessem meg vele, hogy illtelen és, hogy ezzel mit üzen másoknak?
10. eva25
2007. aug. 30. 11:29

Vannak egyéb félreérthető geztusok is a testbeszédben.Pl. a fejvakarás sokfélét jelenthet:korpát a fejbörön, tetüt, izzadást,bizonytalanságot, feledékenységet vagy füllentést. T testbeszéd, mint minden más nyelv, szavakból, mondatokból és irásjelekből áll. Mindegyik gesztus olyan mint egy szó, és több értelme is lehet. Ha a szót mondatokba helyezzük, akkor értjük meg. A gesztusok mondatokban érkeznek és közvetitik az illető valódi érzéseit, magatartását.

Minden gsztust abban az összefüggésben kell szemlélni, amelyben előfordúl.Ha pl. hideg,téli napon szorosan összefont karral, keresztbe tett lábbal és leszegett állal ül valaki, az igen valószinűen fázik. Ha azonban az illető ugyanezekkel a gesztusokkal élne, mialatt a vele szemben üllő valailyen ötletet, árut probálna neki eladni, a helyes értelmezés, hogy nemlegesen vagy védekezően viszonyul a helyzethez.

Rengeteg más tényezö is befolyásolhatja az értelmezést. Mindig kell figyelni a körülményekre is.

9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Eva25)
2007. aug. 30. 10:14

Így szoktam tévézni. Nagyon jó dolog érteni a testbeszédet!


Viszont vannak esetek, amikor félreértelmezhetőek a mozdulatok! Saját tapasztalat, hogy ha allergiással beszélgetek és megérinti az orrát, nem a hazugság jele.

Gyerekeimnél próbálgattam a hazudás dolgot, még nem tudnak. Szerencsére.


Nagyon jó a téma!!!! Köszi!

8. Delete (válaszként erre: 7. - Eva25)
2007. aug. 30. 10:02
nagyon jó ötleteid vannak e témában! igen ismertem, és ha kiegészíthetem a - figyeld önmagad - verzióval. és gyakorold az önmagam is megkérdezem variációt is. Még egy érdekesség, bár kicsit elkalandozom, ha megengeded, de nem túl messze a témától. Az ötvenes-hatvanas évek magyar filmjeit hasonlítsd össze a mai filmekkel. A mimika és gesztus világa milyen eltérőek. Valóban változik, és…. Nekem az Ó világ jobban tetszik mimikális /mimika szóból eredően/ és filmes, valamint színészi szempontból is.
2007. aug. 30. 08:47

Hogyan lehet megtanulni a testbeszédet?

Tartalékoljunk legalább 15 percet naponta mások gesztusainak tanulmányozására. Aki már tanulmányozta a testbeszéd tudományát,menjen el egy társas összejövetelre, üljön egész este egyedül a sarokban, és meglátja mások testbeszéd ritusainak puszta megfigyelése milyen izgalmas. A TV is jó lehetőséget kinál a nem-verbális közlésmúd megismerésére. Kapcsoljuk ki a hangot és próbáljuk a kép megfigyelésével megérteni mi történik. Öt percenként visszakapcsolva a hangot, ellenörizni lehet hogy a nem-verbális értelmezés pontos volt-e.

2007. aug. 30. 08:41
Számos politikus mesterien hamisitja meg a testbeszédet, annak érdekében hogy a szavazókkal elhitesse állitásainak igazát, s kinek sikerül, az mondják rá, hogy személyes varázsa van, karizmatikus.Az arcot minden más testrésznél gyakrabban használjuk a hazugság palástolására. Mosollyal, bólintással, hunyoritással próbálják leplezni a hamisságot, ám testjelzéseik sajátos módon közlik az igazságot.
2007. aug. 30. 08:35

A nyelvtudomány területén végzett kutatás megállapitotta, hogy közvetlen összeüggés van az ember társadalmi rangjának, befolyásának, tekintélyének foka és szókincse között. Minél magasabban áll az ember a társadalmi vagy hivatali ranglétrán, annál jobban tud szavakkal bánni. A társadalmi ranglétra legfelsö fokán álló eyén szókincsét használja közlésre, mig a kevésbé művelt ember inkább gesztusokra, mint szavakra támaszkodik.

Egyes gesztusok gyorsasága és hogy mennyire szembetünőek, az egyén életkorával is összefüggésben áll. Ha pl. egy 5 éves gyerek hazudik, rögvest önkéntelenül a szája elé kapja egyik, vagy mindkét kezét.Ez a gesztus továbbra is, az egész életen át használatos marad, csupán alkalmazása tempója változik. A szájeltakarás gesztusa még inkább kifinomul felnött korban. Amikor a felnött hazudik, agya utasitást ad a kéznek, hogy a száját eltakarva probálja útját állni a megtévesztő szavaknak, ám utolsó pillanatban arrébb húzza az arcán a kezét, és az orrát érinti meg.

2007. aug. 30. 07:28
Ez így van.Több vállalkozásom van de valamiben közösek.Emberekkel vagyok napi kapcsolatban.Lehet túlzásnak tűnik de sokszor már a köszönésből tudom egy ember alap jellemét.Nagyon ritkán tévedek.20 év alatt háromszor jellemeztem hibásan de ezek az emberek "Oscar díjra" jelölhető színészi képességekkel voltak(vannak)megáldva.
2007. aug. 29. 18:01
Írj még róla! A testbeszéd nagyon fontos! A cikk jó! Esetleg néhány példát kérhetünk a folytatásban?
2007. aug. 29. 17:16
Sok érdekes dolog kiderül embertársainkról ha jól megfigyeljük Öket. Folytatom a cikket ha van rá érdeklődés.
2007. aug. 20. 15:28
Gondolatolvasás gesztusokból.
Megérzések.

Keveset tudunk a testbeszédről, kevés a könyv és tanulmány e téren.A nem verbális közlésmód az embert, a mondanivaló, a hangsúlyt, és a testmozdulatokat magába foglaló bonyolult folyamat.

Ugrás a teljes írásra: Testbeszéd

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook