Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tesómnál helicobactert találtak. Mire számíhat? fórum

Tesómnál helicobactert találtak. Mire számíhat? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Piroska52 (válaszként erre: 35. - Globus)
2017. okt. 6. 15:44
elősör kapott antibiotikumot is táppénzen volt 3 hétig akkor kezdett jobban lenni mikor elkezdte ezt a kis sárga bogyót, tényleg jól van semmi baja
35. globus (válaszként erre: 34. - Piroska52)
2017. okt. 6. 15:19
Eradikáció történt? Hármas gyógyszerterápia? Pantoprazol csak savlekötő, baktériumot nem öl. Antibiotikus kezeléssel irtható ki a H.pylori.
2017. okt. 6. 15:08
elöször fogalma nem volt az orvosunknak hogy mitől van olyan rosszul,nemcsak itthon a munkahelyén is, aztán végül kapta ezt a gyógyszert, szedte két hétig jobban lett,abbahagyta, nem sok idő múlva kezdtük előröl,a laboreredménye jó volt az orvos csak áll felette fogalma nem volt mi van,mégnem egyszer csak elküldte erre a heliobakter laborvizsgálatra és akkor már egyértelmű volt hogy az a baj,olyan rosszul volt néha csak álltam majd meg szakadt a szivem olyan erővel tört fel belőle a hányás,sokszor a fürdőig sem ért el ,mióta szedi azóta semmi baja, mindíg kérdezem az orvost kell-e még szedni,azt mondja hogy ezt lehet hosszú ideig ,majd meglátjuk csak az ne jöjjön vissza ami volt mert az maga a rettenet,nézed és nem tudsz segíteni nem kívánom senkinek
33. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Piroska52)
2017. okt. 6. 14:39

Ezt is érdemes lenne figyelembe venni!

[link]

kis része:

"Van itt még egy kellemetlen lehetőség: ha a sósavhiány krónikussá válik, akkor az emésztőrendszer normális körülmények között ártalmatlan lakója, a Helicobacter pylori (H. pylori) túlszaporodhat. A gyomor elégtelen savassága olyan körülményeket biztosít, amelyben a H. pylori kedvezőtlen mértékben elburjánozhat, ami a bélfal hám infiltrációjához, a fedősejtek elnyomásához (ez még nehezebbé teszi a sósavtermelést), gyulladáshoz, elvékonyodáshoz, és fekélyesedéshez is vezethet. Ez potenciálisan gyomorhurutot és fekélyt okozhat. Ezen kívül a H. pylori átterjedhet az endothel szövetekre, beszivároghat és begyullaszthatja az érfalak endotheliumát (a vérerek belsejét borító egyrétegű laphám), amit a mai tudásunk szerint az érrendszeri betegségek egyik jól ismert faktoraként ismerünk.


Azonban valamennyi H. pylorira szükségünk van. Összetett szerepet játszik például a leptin szabályozásban, tehát az antibiotikummal való teljes kiirtása nem megoldás. A túlzott felszaporodás kordában tartása bizonyos tápanyagokkal és a normális sósavszint visszaállítása jobb alternatíva, mint a teljes kiirtás."

32. globus (válaszként erre: 31. - Globus)
2017. okt. 6. 14:01
Vagyis azt szerettem volna írni, hogy a napi életvitelt megkeserítő savtermelésnek mindig valami oka van, ki kell vizsgálni. Bármilyen kellemetlen a gyomortükrözés...
31. globus (válaszként erre: 30. - Piroska52)
2017. okt. 6. 13:58

Pedig a protonpumpagátlók szünet nélküli, hosszú időn át szedése problémás lehet, utánanézhetsz.

Azt kellene kideríteni, hogy mi okozza a túlzott savtermelést, férjem egyik munkatársa pár évnyi szedés után már túl van a daganat miatti gyomoreltávolító műtéten. "Mellesleg" lisztérzékenységre derült fény, ami valószínűleg régóta óta fennállt, panaszaiból következtetve.

30. Piroska52 (válaszként erre: 29. - Éva55)
2017. okt. 6. 13:30
Szia a gyógyszer neve Pantoprazol Sandoz 20mg mióta szedi jól van de folyamatosan kell szednie már 11- hónapja szedi és jól van egyszer volt baj pár napig nem volt Itthon nem vette be akkor hányt hosszú ideig kell szedni védi a gyomor nyálkahártyát. Kérdezz nyugodtan ha van valami ami érdekel
29. Éva55 (válaszként erre: 27. - Piroska52)
2017. okt. 5. 21:19

Szia Piroska!

Megírnád nekem mit kapott a fiad? Nálam is helicobakter fertőzés van. Az antibiotikumokra allergiás vagyok, és a Klionra is.

2017. szept. 27. 16:14
most nézem hogy elég régi de hátha valakinek szüksége van rá
27. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Edb6c38cef)
2017. szept. 27. 16:12
a fiam 30-éves tavaly decemberben beteg volt állandóan hányt,nem is nagyon evett 1.hónapig volt táppénzen,az orvosunk elküldte vérvételre,és kiderült heliobakteriális fertőzése van hogy honnan sosem fog kiderülni,kapott rá gyógyszert, kb. 1-hónapja 3-napot nem volt itthon nem vette be a bogyót megint hányt mint a vulkán úgy tör fel belőle,most jól van mert mindennap beveszi,de nem hagyhatja abba mert ez védi a gyomornyálkahártyát,ha kell megírom mit kapott
26. Judit666 (válaszként erre: 23. - Tsiribiri)
2017. szept. 27. 15:38

Szia!


Neked milyen tesztet csináltak HB szűrésre anno?

Azóta rendben vagy?

2012. szept. 21. 21:23
Nálam ma regisztrálták:( Duomox, Fromilid, Nolpaza-1 hétig kell szednem és és 1 hónap múlva kontroll.Már több mint egy hónapja járok minden héten valamilyen vizsgálatra, biopsiával kezdtem:( Még vizsgálják az étel allergiámat: gluténra!
24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 23. - Tsiribiri)
2012. jún. 11. 13:44

Gyógynövények, fűszerek segíthetnek!

Az antibiotiumok kiölik a bélflórát és legyengítik a védekezőrendszert.

pl.szegfűszeg, grapefruit mag, fokhagyma, kakukkfű, fahéj.

2012. jún. 11. 11:43

Látom elég régen volt már az utolsó hozzászólás...

Én ma a második pozitív kilégzéses tesztem után eléggé elkeseredve, a második gyomortükrözésem előtt állva nem túl vidám perceket élek meg.

Nem értem miért nem hatott az antibiotikumkúra, pedig nagyon figyelmesen beszedtem mindent... :(

2009. jún. 26. 10:14
A helicobacter felelős a gyomorfekély kialakulásáért.
21. dancingqueen (válaszként erre: 20. - Cikicakk)
2008. dec. 28. 16:27

neten jártam utána nagyrészt,de a személyes benyomásom az,hogy a nikotin függőséget nem szünteti meg egy pillanatra sem,"csak" a kátrány,és az elégett papírt tudod megspórolni(anyagilag sem sokkal jobb-sőt!),nem utolsó sorban pedig elég otromba szerintem,és nem fogod tudni mindenhová hordani magaddal. Alapvetően lehet,hogy jobb,mint a semmi,de hosszú távon ez sem jelent megoldást,elég visszás kritikákat kapott neten(is)

Rengeteg ismerősöm gyógyszerrel(nem tapasz!)tette le a cigit,ha gondolod...én lassan 4 hónapja nem gyújtottam rá ennek köszönhetően

20. cikicakk (válaszként erre: 18. - Dancingqueen)
2008. dec. 28. 16:24
Az "E" cigarettáról szívesen olvasnék valami konkrétat.
2008. dec. 28. 15:41
Énnekem is volt már.Egy csomó bogyó és megoldja.Vagyis majdnem mert kialakulhat újra.Van aki élete végéig szedi a bógyókat.
18. dancingqueen (válaszként erre: 17. - Cikicakk)
2008. dec. 28. 14:29

arról is meséltehetek,bőven utána jártam...én gyógyszerrel tettem le,mivel nekem sem volt(van) akarat erőm...de ahogy gondolod,nem erőltetem(Csak ott sok jó ötletet találsz,és segítjük egymást)


de sok sikert minden esetre:)

17. cikicakk (válaszként erre: 15. - Dancingqueen)
2008. dec. 27. 12:55
Mehetek én bár hova,nem tudok leszokni.Nagyon gyenge az akaraterőm. Vettem dohányzás elleni teát,piszok hányingerem lett mikor rágyújtottam.Abba is hagytam a tea ivását azonnal.Mostanában erre az úgynevezett " E " cigarettára vagyok kíváncsi,de nem tudom mi az,csak hallottam róla.
16. cikicakk (válaszként erre: 13. - JUL17)
2008. dec. 27. 12:53
Az biztos, hogy a savanyú káposztában sok a vitamin, de nekünk nagyon nem ajánlott.Az egyébként is túltengő gyomorsavat nagyon megemeli.Valami más vitaminhoz kell fordulni.
15. dancingqueen (válaszként erre: 12. - Cikicakk)
2008. dec. 26. 14:22
cikicakk: gyere hozzánk a dohányzás-leszokás fórumba:)
14. dancingqueen (válaszként erre: 13. - JUL17)
2008. dec. 26. 14:21
micsoda????savanyú káposzta????hiszen ezeknek az embereknek pont hogy savas a pocakja?párom legalábbis majd beledöglik,ha savanyút"kell" ennie!mondjuk kovi ubit, vagy hasonlót...
13. JUL17
2008. dec. 23. 18:15
olvastam nagyon jótékony hatással van az ilyenekre a savanyú káposzta egyen minél többet nemcsak finom egészséges is
2008. dec. 23. 13:47

Én nyombélfekélyt kaptam miatta.Sokat égett a gyomrom,később már fájt is,de mint mindig (sajnos)

csak akkor mentem orvoshoz mikor már szinte elviselhetetlen volt a fájdalom.Gyomortükrözés,aztán savlekötőgyógyszerek,antibiotikumok,és ezek után kímélő étrend.Természetesen a stressz kerülése,na de ez nem rajtam múlik.Cigit is le kellene tenni,de eddig nem sikerült.Kicsit csökkentettem.Na meg menni kéne vissza kontroll tükrözésre,de erre tényleg azt mondom,hogy SOHA!!!!

2008. dec. 23. 09:01

Szia.

Sajnos én kétszer éltem át az akkor már legrosszabb stádiumot,mert nem mentem időben orvoshoz..

Ez gyakorlatilag túlzott savképződés:(

Nekem akkor sok kekszet kellett ennem ami felszívja,kaptam savlekötőt,és gyulladáscsökkentőket mert a gyomor falat a sav marhatja és így gyulladás alakul ki..

Lényeg a pihenés,kevés stressz,és sok nyugalom..

Fő a rendszeres étkezés.

2008. dec. 23. 08:37
páromnak sok sok antibiotikumot és savlekötésre omeprazolt kapott.
9. edb6c38cef (válaszként erre: 7. - Böbe83)
2008. dec. 22. 21:33
Neked is nagyon köszi a megnyugtatást.
8. edb6c38cef (válaszként erre: 5. - JUL17)
2008. dec. 22. 21:32

Nagyon köszönöm, hát, jól meg fogják tükrözgetni szegényt. De ha ez az ára a gyógyulásnak...

Azt írta, most pár napja már kap valamilyen gyógyszert, és jobban is van, meg nincs is olyan nagy étvágya, ami még jó is.

2008. dec. 22. 21:29
antibiotikumot és gyomorsavképződést gátló gyógyszert kap. segíteni fog sztem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook