Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tesco mosópor - ismered? bevált? fórum

Tesco mosópor - ismered? bevált? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. MKES
2010. okt. 11. 22:31
Nekünk bevált.
39. f8db0709b8 (válaszként erre: 38. - Smumika)
2009. márc. 16. 10:36
Fehér rucikhoz teszek elömosáshoz fehéritöt,ami szintén tescos,2literes,sok félét próbáltam már,de ez a legjobb!A kicsinek semmi ételmaradék nem látszik a ruháján és az elökéjén.Olyan frankó:)
2009. márc. 16. 10:27
jó végül is csak nekem néha foltott hagyot a szines ruhákon de én nem a folyékonyat használtam hanem a simát.
2009. márc. 16. 10:19
Én a folyékonyat használom nagyon jó....a tisztitószereken és az öblitön viszont nem spórolok!Jó a tescos mososzer,ha esetleg nincs akkor dosia:)
2009. márc. 16. 10:14

Tesco mosópor???,

nemcsak hogy ilyet,semmilyen olcsó mosóport nem vennék.Csakis persil,ha nem kapok olyat épp akkor ariel.

De nemcsak mosópor, általában a tisztítószerekben,nekem nem éri meg az olcsó.

Inkább legyn drága de hasson.

2009. márc. 16. 07:18

Egyszer kaptam kipróbálásra. A ruhák szürkültek tőle. Én a Biopon gélt szeretem a színesekre.

A fehéreket, pedig Ariellel mosom. De be kell látnom, hogy tényleg szebbre mos az osztrák Ariel, mint a hazai boltokban kapható.

2009. márc. 15. 22:54

Egy kémia szakos barátnőm beszámolója:

"Kémiai technológia előadáson a tanár úr néha mesél. Ma is ezt tette:


Egyszer felkérte a rendőrség a tanszéket, hogy vizsgálja meg a Tesco gazdaságos mosópor összetételét. Egyik cég a másikat feljelentette, igazságot kellett hát tenni.

A rendeletekben, szabványokban, előírásokban vagy a nemtudoménmikben csak a maximális határértéket adják meg, hogy egy adott termék milyen anyagból maximálisan mennyit tartalmazhat.


Elkezdték vizsgálgatni mindenféle módszerekkel ezt a bizonyos port, és hát mindig NaCl lett a mérések eredménye. Eléggé furcsállották, és a végén a kedves tanár úr meg is kóstolta. És tényleg...

Az ügy lezárultával kiderült, hogy a por összetétele: 90%-ban !!! közönséges sót tartalmaz, szóda pedig (ez az, ami tulképpen mos, mint ahogyan a reklám is mondja, a szóda erejével) semmi sincs benne. Azt már nem árulta el, hogy a maradék 10% mi is volt.

Végül is, a semmi biztosan a maximális határérték alatt van! :P


A mese végén persze gyorsan hozzátette: maguk ezt most nem hallották!


Hát, így vegyünk Tesco gazdaságos termékeket! Azért kíváncsi lennék, mi áll a csomagolásán az összetevőknél. És szomorú is a dolog, hogy ezt megtehetik velünk, úgy sem tudjuk leellenőrizni. Remélem, a kajákat azért jobban ellenőrzik!"

2009. márc. 15. 22:17

kaptam egy 3 kilos tescos mosoport, na gondoltam kiprobálom legalább!

Mosni szerintem egész jól mos, árához viszonyítva!

De az egész család viszket tőle,

Szóval azt hiszem a jövőben sem fogom használni, hiába mos jól de nem akarom szétmarni magamat teljesen! Meg persze a gyerekek se!!!

2009. jan. 22. 11:56
Màr annyi olcso mosoport kiprobàltam,nem panaszkodok,volt ami szépen mosott,de végül mindig visszatérek az Ariel-re,mert ahhoz egyikse hasonlithato.Ha nincs pénz,akkor olcsobbat veszek,de ha az Ariel akcios,akkor veszek 2-3 dobozzal is.
2009. jan. 22. 11:46
A folyékonyt ismerem és bevált, a por alakút még nem próbáltam.
2009. jan. 22. 07:29
én a folyékonyat használom,nem panaszkodom.nem rosszabb mint más drágább szerek.
29. katácskák (válaszként erre: 28. - Katácskák)
2009. jan. 22. 06:28

Ja, más mosópor is ragadt már össze-nekem.

Valahol olvastam a tárolás sem mindegy milyen helyen történik

2009. jan. 22. 06:26

Én felhigítva öntöm bele az adagolóba-igy nem ragadt össze legközelebb :)

2X használtam idáig, amikor nem áltunk olyan "jól"

Egyébként bevált mind a két fajta.

2009. jan. 21. 23:31
Kipróbáltuk a Sensitive-t (folyékony) nagyon jó! A mosóport meg nem is akarom kipróbálni. Állítólag egyben marad és többet árt,mint használ..
2009. jan. 21. 20:12
Én a szines ruhákgoz használom,de nem vettem észre különbséget más mosóporhoz képest.A gondjaim inkább a fehér ruhákkal vannak.
25. a9de6659ee (válaszként erre: 24. - Df2a740c00)
2008. szept. 15. 11:54

A Tomi pedig nem is olyan rossz, bár most nem tudom, milyen a minősége.

Sajnos tudnék mesélni az ár-minőség problémáról, de nem akarom részletezni, nehogy baj legyen. :) Igen, lehet, hogy nem oldódik fel és ragacsos marad, de ilyenkor az is lehet, hogy túl sok ruhát tettél a gépbe, de persze ez nem biztos, csak találgatok, hátha. Anyósod lehet, hogy direkt ilyen "kedves". :)

24. df2a740c00 (válaszként erre: 23. - A9de6659ee)
2008. szept. 15. 11:21
Ez biztosan így van. nekem a tomi mosóporral voltak gondjaim, a szemcséi egyszerűen nem oldódtak fel, így mikor teregettem, mindenhova szétszóródtkat a kis gömböcskék. Nagyon utáltam, de "anyósom" azzal akart kedveskedni annak idejé, hogy megveszi nekünk a mosóport, és nem volt hajlandó más márkát venni, hiábakértem:) azt mondta, neki ezzel semmi gondja, akkor jó lesz nekem is, biztos rosszul csinálok valamit:D
23. a9de6659ee (válaszként erre: 22. - Df2a740c00)
2008. szept. 15. 11:08
Ez igaz, a mostani mosóporoknál be van kalkulálva, hogy a ruhák ma már nem koszosak. A foltokhoz pedig ott a folttisztító.
2008. szept. 15. 11:02
Meglepő módon nekem nagyon bevált a tescós. Mosógéphez kaptunk 6kg-st ajándékba, és nehogymárkidogjuk alapon kipróbáltam. Nekem semmi gondom vele. Én az arielre pl. allergiás vagyok, nem bírja a bőröm. Öblítőből pedig a coccolinótól viszketek. A tescossal semmi ilyen gond nem volt, igaz, nekem nem annyira szenyezettek a ruháim. Bár az a tapasztalatom, hogy egy makacs:) foltot a drága mosópor sem tüntet el.
2008. szept. 15. 10:58
Só és szappan. Az olcsó mosóporban pedig sok a só, ami nem tisztít, csak ballaszt anyag, viszont koptatja a ruhát és a gépet is.
2008. szept. 15. 10:56

Sziasztok! Hát, higyjétek el - én mosópor gyártó cégnél dolgozom _ minden mosópor egyforma adalékanyagokból van, csak a mennyiségek változtatása miatt más a minősége- Ahol több a felületaktív anyag, az jobban mos. Az pedig drága. Tehát, a drágább a jobb, hiába is szépítjük.... :)

A pelenka viszont téényleg jó, én azt használom, a többi itt nem vált be.

2008. szept. 15. 10:51

éN TESCOSAT NEM,de sok màst kiprobàltam,és egyik sem vàlt be az arielen kivül.

Lehet sokan gondoljàk:ja ariel dràga,de nem jo,pedig igenis nekem eddig csak ez vàlt be.

18. 14775640c4 (válaszként erre: 17. - Diagonalt)
2008. aug. 6. 15:07
mondjuk a pelenka az jó tényleg.azt anno én is vettem.
17. diagonalt (válaszként erre: 15. - 14775640c4)
2008. aug. 6. 14:52

Egyet értek.Sokszor az A*ille sem hozza ki a babakakit a színes ruhákból,akkor mit kezd vele a tuskós?

Amúgy eddig csak a tuskó színes olivaolaj volt olyan,amilyet vártam,meg a pelenka.A többi nem igazán jött be,amit kipróbáltam.

2008. aug. 6. 13:35
anyám vett egyszer. tescossal 3szor mostam ki a fehérneműt mire úgy ahogy tiszta lett :DDDDDD
2008. aug. 6. 10:30

ajjaj:((

én mondtam pont egy fórumban hogy sok mindenen szivesen spórolok, de a tisztítószeren nem. vettem már én is anno olcsó mosóport, öblítőt, mosogatószert, de hosszútávon nem vált be. vagy még több kellett belőle, igy hamarabb elfogyott, vagy a mosószernél a ruhák koszosak maradtak, igy az is dupla pénz..

ha néha ráfanyalodom akkor a dm-es saját márkát veszem

de tesco-st sosem vennék.

14. 1366d1807f (válaszként erre: 13. - Smudlaagi54)
2008. aug. 5. 21:59
Most mondták az üzletben, hogy már nem lesz W5. Nagyon sajnálom, mert jó volt.
13. smudlaagi54 (válaszként erre: 12. - 1366d1807f)
2008. jún. 26. 06:35
Az összes tisztitószerem ilyen, nagyon szeretem öket,nagyon jók.
12. 1366d1807f (válaszként erre: 5. - Smudlaagi54)
2008. jún. 18. 21:03
A W5 nagyon szépen fehérít! Próbáltad már?
11. s.irma
2008. jún. 18. 20:52
Nem ismerem. De nem is akarom megismerni. Nem járok a TESCO-ba
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook