Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Térrendezés a mindennapokban fórum

Térrendezés a mindennapokban (beszélgetős fórum)


12. Zsu-boszi (válaszként erre: 11. - D'moni)
2011. máj. 27. 16:46
Köszi, igyekszem. A színekkel gondban vagyok, mert valahogy mindig más tetszik (más korszakom van). Pillanatnyilag a nyers, natúr árnyalatok (kevés bordóval és farmerkékkel fűszerezve) vonzanak. Most a hálónkat alakítom át ilyen színösszeállításra, persze kevés pénzből, inkább magamvarrta texilek segítségével. :-)))
11. d'moni (válaszként erre: 10. - Zsu-boszi)
2011. máj. 26. 14:20
ügyes vagy!!! :))
10. Zsu-boszi (válaszként erre: 8. - D'moni)
2011. máj. 26. 11:15
Igen ezekre figyelek, terítővel, futónövénnyel védekezek. Szerintem a Feng shui tanításokban az is igaz, hogy nem csak az élekre, hanem a sarkokra( ami főleg a tetőtérben van sok) is kell figyelni, mert elszívja az energiát. Én ezért az ágyunk fölé egy keskeny baldachint varrtam, ami eltakarja a tető által bezárt szöget. Úgy érzem jobb. Sőt a ferde tetősík alá növényeket raktam és igenis pozitívabb lett a légkör. :-)
2011. máj. 26. 09:16

a színek is nagy hatással vannak, nem is gondolnánk mennyire

ha a szobában van zöld, sárga, vöröses, akkor már jobban érezzük magunkat, pozitív energiát ad

8. d'moni (válaszként erre: 6. - Zsu-boszi)
2011. máj. 26. 09:15
ez főleg a szűk pl. kis folyosókon fontos, a szobákban a vágó éleket kell eltüntetni :)
2011. máj. 26. 08:42
A pénzsarkot előbb én is kipróbáltam, de valahogy nem működött. Azt hiszem az volt a gond, hogy pusztán tárgyak elhelyezésével próbáltam elérni valamit. Most kb. fél éve a magyar térrendezés foglalkoztat, aszerint próbálom a lakást és a lelkemet rendezgetni, de nem görcsösen, inkább intuitív módon, :-)
6. Zsu-boszi (válaszként erre: 2. - D'moni)
2011. máj. 26. 08:38
A rend valamennyi térrendezésben alapvető, de azt, hogy a földön minélkevesebb dolog legyen, nem olvastam, pedig így belegondolva tök logikus. Én pont egy csomó dolgot a földre teszek (cserepes növény, nagyobb kövek, állóváza, kerámia) és érdekes sokszor úgy érzem, hogy akadályoztatva vagyok a terveimben, munkámban, kibontakozásomban. Lehet, hogy szabaddá kell tennem a padlózatot, amennyire lehet. Kipróbálom :-)
5. b789d47c89 (válaszként erre: 4. - D'moni)
2011. máj. 25. 14:45

REND :-)

Az én pénzsarkom a lakás dél-nyugati csücskében van. Én úgy tudom ott van/kell lennie.


Szóval, ha valaki oda teszi a kupit vagy a csekkjeit az árt az anyagi dolgainak.

4. d'moni (válaszként erre: 3. - B789d47c89)
2011. máj. 25. 12:03

én úgy olvastam, hogy ahogy bejössz a szobába, az ajtótól balra, a távolabb eső saroknál kell pénzsarkot készíteni. Nekem van egy kis üveg mécsesem/edénykém és mindig teszek bele pénzt, meg teszek köré szép dolgokat. Eurót, 200,-Ft-ost stb. A rendről nem tudok, de ha nincs még pénzsarkod és megnézed, hogy most mi van a helyén, akkor az viszi el a pénzed.

Nos mi van most a pénzsarok helyén?

3. b789d47c89 (válaszként erre: 2. - D'moni)
2011. máj. 25. 11:03
Mit teszel a pénzsarokba? Aprópénzt? Én úgy tudom ott rendnek kell lennie?
2011. máj. 25. 09:13

Én pénzsarkot csináltam és jónak érzem :)

Emellett nem nagyon rakok dolgokat a földre, hogy szabadon áramolhasson a csí, főleg szűk folyosón.

A színeket is alkalmazom, mindenki aki jön hozzánk, nagyon otthonosnak érzi a lakásunk.

2011. máj. 25. 08:44
Üdvözlök mindenkit! Szeretném tudni ki milyen térrendezést (magyar, feng shui, vaszati, stb) alkalmaz az othonában, hozott-e sikert valamilyen téren, illetve othonosabbá, lakhatóbbá vált-e általa a lakás, ház, kert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook