Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Természetvédők hol vagytok, amikor szükség lenne rátok? fórum

Természetvédők hol vagytok, amikor szükség lenne rátok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Természetvédők hol vagytok, amikor szükség lenne rátok?

2011. márc. 27. 04:32
Elképesztő amit művelnek :( Én is voltam ott körülbelül 10 éve. Nagyon gyönyörű volt akkor. Nagyon előttem van még mindig. Szívesen megnézném a képeidet, de nem találom sehol :S Segítenél hogy hol keressem? Vagy ha már nincs fent és nem nagy kérés tedd fel légyszíves. Köszönöm.
13. syria (válaszként erre: 12. - Preszter Gabi)
2010. nov. 19. 11:20

Az az igazság, hogy nem szeretnék a tollaiddal ékeskedni. Mivel nem én fedeztem fel, nem is lennék hiteles.

Az érdemi cselekedetem az lenne, hogy összeállítom az anyagot, s elküldöm az elérhetőségeddel oda, amit közösen kitalálunk; ha ez megfelel így.

2010. nov. 17. 20:44

Szép estét mindenkinek!

Igazatok van,kikívánkozott belőlem a szomorú tény.

Egyben reménykedtem,hogy valaki aki tud is tenni valamit ilyen kincs védelmében elolvassa a cikkemet és esetleg más hasonló természetrombolás(szerintem)ellen fel tudja emelni a szavát.

Ebben az esetben úgy érzem már csak az idő tud segíteni,az idő tudja begyógyítani a sebeket.

Az viszont talány előttem,hogy a helyi lakosok,ráadásul azok,akiknek szavuk is lehetett volna a kezdet kezdetén,miért nem emelték fel a hangjukat.


Kedves Syria!

Két több kedves fórumozó véleményére privátban válaszoltam már,de nagyon megköszönöm és természetesen a cikket és a fotókat is nagyon szívesen a rendelkezésedre bocsátom,ha Te érdemben cselekedni tudsz.Ahogy pár mondattal előbb írtam, ha e rövid szösszenet más kincs megvédését szolgálja már megérte.

11. b99048cdfc (válaszként erre: 10. - Syria)
2010. nov. 17. 11:29
Biztosan fog reagálni. Vagy csak egyszerűen kikívánkozott belőle.De még nem tudja mi is legyen a következő lépés.
10. syria (válaszként erre: 9. - B99048cdfc)
2010. nov. 17. 11:25

Szívesen segítenék a média megkeresésében.

Nem értem, hogy a cikkíró miért nem reagál a hozzászólásainkra.

9. b99048cdfc (válaszként erre: 8. - Syria)
2010. nov. 16. 10:33
Hát tényleg felháborító. Csak sajnos mégis süket fülekre talál minden segélykiáltás ebben az országban.Volt már rá példa. De persze nem akarom lebeszélni. Tegyen belátása szerint. Én minden ilyenbe félnék belevágni,sajnos.Nekem ehez nincs erőm:O(Kivánom hogy másnak legyen:O)
8. syria (válaszként erre: 6. - B99048cdfc)
2010. nov. 16. 10:20
Annyira felháborító amit ott műveltek, hogy milliárdos vállalkozó ide, nagyhatalmú szállodatulajdonos oda, nem szabad szó nélkül hagyni. És persze, hogy egyedül nem megy, ezért javasoltam a legszélesebb fórumokat.
2010. nov. 15. 20:32

Csatlkozom az előttem szólókhoz,csakis széles médiaplénummal a hátad mögött tudsz lépni..Greenpaecet megkerested már??Szerintem ők vevők lennének erre..tutira!Egyébként megdöbbentő!

Én még akkor jártam ott amikor a helyiek fürdőhelye volt,de már a tender ki volt plakátolva...baromira lassan készül..valami gáz van az egész vállalkozással,de elevwe hogy lehet vállalkozást eladni egy ekkora kincsen????????

És sajna még a vizet is eadjuk magunk alól....

2010. nov. 15. 19:24
Ha nincsennek követői az ügynek akkor sajnos nagy fába vágja a fejszét. Egyedül nem lehet felvenni milliárdos szállodatulajokkal a harcot:O(( Nem is értem hogy adott engedélyt oda építésre bárki is.
2010. nov. 15. 19:10
Szerintem is igaza van syriának, minden lehető helyre, lapokba, fórumoknak, greenpace-nek juttasd el a cikked.
2010. nov. 15. 18:56
A helyedben megkeresném az illetékes minisztériumot, és a TV-t is. Ha ezzel a cikkel itt megállsz, az csak pusztába kiáltott szó marad.
2010. nov. 15. 17:05
Megnéztem a naplódat. Én még nem láttam élőben a sódombot,de hallottam róla. Sajnos ez történik minden értékünkkel. :O(( Ez Magyarország.Köszönöm,hogy megmutattad.
2010. nov. 15. 16:22
Magyarországon minden lehetséges,büntetés nélkül,csak legyen pénzed megkenni a fejeseket!Nálunk is szép természervédelmi terület volt a vasúton túl a strand felé,ma már golfpálya van ott,lekeritették,de a hozzátartozó szálloda szerncsére már csődbe ment!
2010. nov. 15. 16:08
Természetvédők hol vagytok, amikor szükség lenne Rátok?! Segítségért kiált az egerszalóki sódomb. Lehet, hogy csak az én fülem hallja? Lehet, hogy csak az én szívem siratja e természeti csoda haldoklását?
Idézem az egerszalóki látnivalók bemutatására szolgáló tábla ismertető szövegét:
„SÓDOMB
A domboldalon lefolyó víz 1200 négyzetméteres látványos mészkőlerakódást épített, ami Európában egyedülálló. Amerikában a Yellowstone Nemzeti Parkban és Törökországban, Pamukkáléban található még ilyen képződmény.
A kútszájon kifolyó karsztvízből a szén-dioxid egy része távozik a levegőbe. A víz magasabb hőmérséklete több sót képes az oldatban tartani, ezért a kihűlő víz telítődik sókkal és így a felesleges sótartalom kiválik belőle. A víz mésztartalma kalcitként és aragonitként válik ki.
Ezek kis gátakat, lépcsőket képeznek, és ezeken az apró vízesésekkel határolva folyik le a karsztvíz, ezzel is gyorsítva a mészkőkiválást.
A sódomb kisebb-nagyobb peremekből, lépcsőkből, medencékből, barlangokból áll. A frissen kiváló mészkő morzsalékos, csak hosszabb idő elteltével szilárdul meg. Évente 1-2 cm-t növekszik, vastagodik.
VÉDETT TERÜLET!„

Ugrás a teljes írásra: Természetvédők hol vagytok, amikor szükség lenne rátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook