Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Természetgyógyászati képzés fórum

Természetgyógyászati képzés (beszélgetős fórum)


1 2
46. burmi
2017. aug. 22. 19:00
sziasztok, tanul most valaki természetgyógyászatot?
2014. szept. 4. 09:54

Sziasztok. Nem tudjátok véletlenül, hogy a csecsemő és kisgyermeknevelő felsőkokú OKJ végzettséget(3 éves) elfogadják-e egészségügyi modul helyett? Első évben teljes anatómia tananyag volt, elsősegély, kórtan.... Közös az első éves anyag az ápolókéval...

Köszi

2014. márc. 27. 14:35
Érdekelne, hogy tud-e valaki az új OKJ-s módosításokról. Nem találtam, hogy a természetgyógyászat mennyiben módosult, de az új okjban már nincs benne. Ezek szerint az új OKJ-s jogszabályok szerint ez a szakma megszűnt? Mi van helyette?
43. inildiko (válaszként erre: 42. - Eszti_18)
2014. febr. 14. 14:09
Igen engem érdekel.:)
2014. febr. 6. 15:05

Sziasztok! Most fogok jelentkezni egy természetgyógyász távoktatásos tanfolyamra (a miskolci, amiről az előző hozzászóló is ír).

Ha valaki szintén szeretne, és együtt jelentkezünk, akkor 10% kedvezményt kapunk a jelentkezési díjból. Valakit esetleg érdekelne? :)

2012. aug. 6. 20:12

Sokat kerestem itt az interneten, hogy milyen is lehet egy életmódtábor, mire kell számítani és a legfontosabb,melyik céggel érdemes kapcsolatba lépni. Mivel Németországban lakom és távoktatás keretén belül végzem az egészségügyi és természetgyógyász alapmodulokat, ezért gondoltam "házon belül" megoldom a dolgot.

Miskolcon találtam meg azt a színvonalat és emberi hozzáállást, amit elvártam.Szkeptikus voltam a távoktatással kapcsolatban, de olyan hanganyagot kaptam, amin egyszerűen nem lehetett unatkozni. Nem hogy nem aludtam el, de vártam, mikor jön a következő anyag. Magas színvonalú, ugyanakkor érthető magyarázatokat hallhattam, személyes tapasztalatokka megspékelve, ami még érdekesebbé tette a tanulást.

Az utazásom az éeltmód táborra nem volt egyszerű, de mikor megláttam a Bükkszentkereszt táblát, kicsit fellélegeztem.

Szóval a miskolci cég Bükkszentkereszten tartja az életmód táborát. Busszal Miskolcról elég jól megközelíthető és a Bükkszentkereszt-fordulóban kell leszállni. Onnan vissza a busz útvonalán-mivel járda nincs, csak óvatosan-kell menni kb.150 m-t és a bal oldalon található az Ó... Panzió és Étterem.

Az első nagy épület a panzió, ahol egyszerűen, ugyanakkor komfortosan berendezett szobák várják a látogatókat. TV van minden szobában(mondjuk nekem nem volt se időm, se kedvem TV-t nézni mikor ilyen helyen lehetek és ilyen érdekes embereket ismerhetek meg.) és zuhanyzó, WC-vel. Hajszárítót és aki kényes rá, kilépőszőnyeget érdemes vinni, mert a zuhanyfüggöny nem mindig látja el a funkcióját. Amúgy törölközőt, ágyneműt kaptunk. A folyosón vannak hűtők, oda mindent be lehet pakolni, valamint az alsó részen egy ebédlőrész közös konyhával, tűzhellyel, kávéfőzővel, edényekkel, evőeszközökkel és mindennel, ami szükséges.

Érdemes mindenféle időjárási körülményre felkészülni...a helynek egyedi mikroklímája van és mikor hajnalban szakadt az eső, reggel tűzött a nap, este meg majd' megfagytam, örültem, hogy pulóvert csomagoltam. A tipegős magassarkúkat el lehet felejteni!:) Sportcipő, papucs és az isteni sitty-sutty melegítő.

Reggel 7-től volt a reggeli, kb.9,9.30-ig a panzióban. Az ebéd a programoktól függően 12-től az étteremben, a vacsora újból az étteremben 18 órától. Elég változatos volt minden étkezés. A reggelit Dóri szervírozta, saját készítésű kenyérre kenhető krémekkel, pástétomokkal....az a sárgarépakrém...finom volt!:) Az ebéd ált. leves és második volt, aki kérte, külön vegetáriánus kosztot kapott, én viszont jó szívvel vettem a csirkepörköltet. Vacsorára szintén az étteremben gyűltünk össze, ami leves nélküli második fogásból állt.

Teát mindig kaptunk az okatatás alatt, lehetett tippelni, mikor mit iszunk. Esze ágában se legyen senkinek palackos vizet magával vinni, a helyi csapvíz kitűnő ízű!

Az oktatás 10-től kezdődött délelőtt és 2-kor délután – a pontosság nagy erény!:)

Az első napokban elméleti oktatás volt és ismétlés, de még így is nagyon sok új információt kaptam. A következő napokban kirándulás Rózával a kövekhez és a Lófő tisztáshoz, aki akart persze vacsora után is sétálgathatott a faluban. Majd gyógynövénygyűjtő,-felismerő túra az illatos domboldalon Hegedűs Lászlóval, aki helyben lakik és gyógynövényekkel foglalkozik. Ha László jön a kis dobozával, érdemes minél előbb lecsapni rá. Sőt, javasolni tudom, ha valakinek valami nyavalyálya van és megnézte milyen tea hasznos rá, kérjen Lászlótól tanácsot-sok népi bölcsességet ismer.

A véghajrában gyakorlati oktatás volt, így egymást szenvedtethettük....reflexológia, mozgás-és masszázsterápia és nem utolsó sorban hagyományos kínai orvoslás az utolsó napon, amikor is valaki tűvel, valaki kis mustármaggal a fülére ragasztva távozhatott.

Dóri végezte a háttérmunkát, jött, ment szervezkedett. Róza volt mindig velünk és hihetetlen tudásanyagot villantott meg az életmódtábor ideje alatt. Szívesen hallgatnám még most is az előadásait, gyakorlati tapasztalatait, szerintem ki nem apadó forrás az a tudás, amivel ő rendelkezik.

Vacsora után szabadprogram volt. Hiába voltam Bükkszentkereszten, egy gyönyörű helyen, csak arra húzott a lelekem a séta helyett, hogy a csoporttársaimmal legyek együtt az étkezőben. Sok érdekes embert ismertem meg, más látásmóddal és más szemszögű világnézettel. Mivel nyitott vagyok minden újra, sokat magamévá is tettem, amiért ezer köszönet azoknak, akik meosztották velem a gondolataikat.

A legfőbb köszönet azonban Rózának jár, mert ilyen önzetlen és tiszta szívű emberrel nagyritkán találkozik az ember. Nekem életemben három ilyen ember volt, a negyedik Róza és azt mondanám rájuk, ők olyan vakító fehérek. Bután hangzik, de néha olyan burjánzóan zöld a kedvem vagy a macskám például erős, mélykék. Mindegy, ők nekem vakító fehérek és kész.:)

Mérhetetlen mennyiségű pozitív energiája van, amit akarva-akaratlanul is ráragaszt mindenkire. Szeretet-adás képessége kiapaszthatatlan. Hálás vagyok, hogy megismerhettem, de tényleg, mérhetetlenül.

Esténként, aki kérte, mindenkinek elkészítette a születési horoszkópját, amihez tudni kellett a születés helyét, idejét és pontos óra, percét.

Szóval nem volt időm unatkozni és TV-t nézni, mert érdekesebbnél érdekesebb dolgokat tudhattam meg a világról és új embereket ismerhettem meg, ami nálam mindennél előrébb való – "Az információ hatalom." persze itt az információn van a hangsúly.:)

Mindenkinek sok sikert kívánok a természetgyógyász képzéshez, mert ez hihetetlenül változatos világ!

2011. márc. 27. 17:02

Sziasztok nekem is szeptemberben lessz az ETI vizsgam távoktatásos az SR kontrollnál az első tananyagot kaptam meg sok benne a tanulni való latin szó,ami kicsit elveszi néha a kedvemet én egyszerre tanulom a természetgy.alap modult es az egészségügyit .

Olyan kérdésem lenne szerintem sokakat érdekel hogy mennyire kell pontosan kitölteni a vizsga kérdéseket ,esetleg használhatok saját szókincset is vagy nem és aki vizsgázott már mi rólla a véleménye nehéz ? köszi

39. Mayahh (válaszként erre: 31. - 4b6a2525df)
2010. okt. 11. 15:15
Jól látod,egy kicsit el van szállva!:D
38. 06bfdda89d (válaszként erre: 36. - Pirosalma)
2010. okt. 2. 15:06

Nyílván.

Csak tuddddományosan.

37. 06bfdda89d (válaszként erre: 35. - Pirosalma)
2010. okt. 2. 15:05
Így igaz.Lehet tovább is fokozni,ez nem kérdés.De nem is szükséges.
36. Pirosalma (válaszként erre: 35. - Pirosalma)
2010. okt. 1. 15:35
OK, durva voltak, visszavonom a birkázást.
35. Pirosalma (válaszként erre: 33. - 06bfdda89d)
2010. okt. 1. 15:33
Ja, birka, fönntartom. Bár rosszul fogalmaztam, a birkát nem a Béky-félékre mondják.
34. 06bfdda89d (válaszként erre: 32. - Pirosalma)
2010. okt. 1. 15:30
Picit békésebben...Szükség van itt(is) rád,pont a pénz-bezsebelők miatt...
2010. okt. 1. 15:27

"Pocskondiázás az, ha fölszólalok az ellen, hogy egyes híres természetgyógyászat-művelők téves állításokat terjesztenek?"

Nem.

"Birka!"

Igen.


Ellenvetés?

32. Pirosalma (válaszként erre: 31. - 4b6a2525df)
2010. okt. 1. 15:03

Pocskondiázás az, ha fölszólalok az ellen, hogy egyes híres természetgyógyászat-művelők téves állításokat terjesztenek? A laikus meg nyilván beszopja az ilyen parasztvakításokat.

Ha van ellenvetésed, várom. Vitázzunk!


Míg a természetgyógyászatot művelők jó része laikus, teljesen képzetlen a természettudományok terén, addig Béky László tudtommal mérnök. Neki ehhez értenie kellene legalább alapvető szinten.

31. 4b6a2525df (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2010. okt. 1. 06:17

Azt hiszem, hogy ez a fórum nem az emberek pocskondiázásáról szól.

Nyiss egy ilyen fórumot: Pirosalma kötekedései.

Hisz minden fórumon ezt csinálod.

30. Kittycat2 (válaszként erre: 28. - Maci34)
2010. szept. 6. 14:08
A Bach-virágterápiába már eléggé beleástam magam, és imádom, szóval Bach-terapeutára tuti megyek. Ezen kívül a tervek között van a kineziológia, akupresszúra, cránió. És majd ami még menet közben jön. :) Asztrológiát is szeretnék tanulni, de azt majd csak később.
29. Pirosalma (válaszként erre: 19. - 4b6a2525df)
2010. szept. 4. 16:52
Haha! A Béky! Aki szerint az oxigénnel dúsított vízben 4, 8, 16, 32 stb. atomos oxigénmolekulák vannak. Birka!
28. maci34 (válaszként erre: 27. - Kittycat2)
2010. szept. 4. 10:19
Gyerek miatt én sem tudok napokig elvonulni, kiváncsian várom, hogy tudod megoldani az életmód tábort.Mire fogsz szakosodni?
27. Kittycat2 (válaszként erre: 26. - Maci34)
2010. szept. 4. 09:56
A 2X2 két napos tréningből egy már megvolt, nagyon szuper. A következő most lesz szeptemberben. Huh, hát meg nem mondom hirtelen, mikor kezdtem, március? Április?! Életmód táborról egyenlőre még fogalmam sincs, épp ezen gyötrődöm. :) Kisgyerekem van, akit nem szívesen hagynék ott napokra. :(
26. maci34 (válaszként erre: 25. - Kittycat2)
2010. szept. 3. 15:38
Kittycat köszönöm, hogy felhivtad rá a figyelmemet. Jobban belemélyedtem és megtaláltam :-)Voltál már a 2x2napos tréningen? Mikor kezdted el a tanfolyamot? Életmód táborba hova mész?
25. Kittycat2 (válaszként erre: 23. - Maci34)
2010. szept. 3. 12:56
Nem, a tgy modult csinálom. Jelenleg van az ETI-nél távoktatásban tgy modul, arra járok. Az eü-n már túl vagyok, de azt máshol csináltam. Az ETI-s tgy távoktatás egy picivel drágább,mint máshol, és van két köztes vizsga is, de minőségi az oktatás.
24. 4b6a2525df (válaszként erre: 22. - Maci34)
2010. szept. 3. 07:33
Az egybefüggő 5 napost a BÉKY-nél végeztem, Keress rá. (dr.Béky László)
23. maci34 (válaszként erre: 20. - Kittycat2)
2010. szept. 3. 07:11
Kittycat eü modult csinálod?
22. maci34 (válaszként erre: 19. - 4b6a2525df)
2010. szept. 3. 07:10

Csorieva sajna etinek (tgy modulnak) nincs távoktatásos formája, pedig jó lett volna, ha van régebben sokat jártam hozzájuk. Több eü. végzettséget is szereztem ott. Etis vizsgánál sok kérdés volt az eü-s modulból?

Beszéltem az Éden Központtal is. Kár, hogy most nem indítanak egybefüggő 5 napos képzést. Lehet, hogy újra hivom őket és rákérdezek 5 napos képzésre.

21. maci34 (válaszként erre: 18. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 3. 06:57
Lina még záróvizsgáznod sem kellett Miskolcon? Mindjárt vizsgázol,drukk+++++++++++
20. Kittycat2 (válaszként erre: 1. - Maci34)
2010. szept. 2. 22:23
Én jelenleg az ETI-be járok távoktatásra. Korrekt a képzés, én is gyerek mellett csinálom. Az eü-t máshol végeztem, ott semmit sem nyújtottak a pénzemért cserébe, itt viszont színvonalas az oktatás.
19. 4b6a2525df (válaszként erre: 10. - Maci34)
2010. szept. 2. 22:17

Az eü-re az ETI-nél jelentkeztem ott van belőle távoktatás, de sajna nekem az nem ment, ezért mentem az Édenbe.

A tgy-t a Dr.Békynél végeztem, az kemény volt, mert összefüggően 5 napos oktatás volt.


Próbáld meg az ETI-t felhívni, hátha van tgy. távoktatásuk is.


Vagy menj rá a honlapjukra

18. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 17. - Maci34)
2010. szept. 2. 18:58
A záróvizsgám 5-ös lett. ETI vizsgára készülök, szeptember 25.-én lesz.:)Szerintem mindegy hogy az ember hányszor jelenik meg. Vagy kitudod tölteni a tesztet, vagy nem. Nincs szóbeli vizsga. De tanulni kell. Először egy kicsit nehéz volt, aztán belejöttem. Nem könnyű az anyag, de nagyon érdekes, ezért az ember a nehézsége ellenére is a kezébe veszi.:)
17. maci34 (válaszként erre: 16. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 2. 18:48
Záróvizsgád vagy ETI-s vizsgád lesz? Nehéz elsajátitani a tananyagot? Vajon nem nézik rossz szemmel azt, hogy az ember egy előadáson sem jelenik meg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook