Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Természetes tisztítószerek! fórum

Természetes tisztítószerek! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Természetes tisztítószerek!

1 2
30. anyamedve (válaszként erre: 14. - Virág001)
2010. febr. 21. 09:25

Szia! Mivel elég sokan kértétek kirakom ide is a listát:

Mérgek:

- Talc, talcum (hintőpor); petefészek-rákot okozhat.

- Sodium Lauryl (Laureth) Sulfate (SLS) - súlyosan mérgező mosószer, legtöbb samponban, szappanban és fogkrémben jelen van;

- Fluorid - Súlyos méreg az egész testre. Különösen fogkrémekben és egyéb fogápoló termékekben terjedt el. Vízhez adagolják, csecsemőknek cseppekben adják.

- Titanium-dioxid - rákkeltő;

- Triethanolamine (TEA) és Deithanolamine (DEA) (karciogén) rákkeltő vegyületek;

- DDT rákkeltő rovarirtó, mely gyakrtan az - önmagában nem veszélyes természetes - Lanolint szennyezi;

- Dioxinok - súlyosan rákkeltő, belélegezhető és a bőr felszívja;

- Saccharin - rákkeltő;

- Formaldehid - mérgező és rákkeltő vegyület;

- Ólom, aluminium és más nehézfémek, melyek sok szépségápolási termékben jelen vannak, különösen izzadásgátlókban és sminkekben."

ezeken kívül:

xantán gumi, triklozan és más klór vegyületek

[Részlet NCM: Gut and Psychology Syndrome: 209.o.]

Remélem teljes. Ha valaki tud még hozzáfűzni valamit. Várom

2010. febr. 21. 07:17
Én a függönyöket mostam mosószódával, de ahhoz nem raktam mosódiót(csak a színesekhez szoktam) Nekem gyönyörű fehérek lettek tőle.
2010. febr. 20. 20:34
sziasztok!Én is kipróbáltam a mosódiót,hát nem ájultam el tőle.Vettem hozzá mosószódát és fehérítőt is.A fehér ruhák besárgultak tőle.Még jó,hogy csak próba csomagot vettem.Én maradok az arielnél.
2010. febr. 20. 15:33

Sziasztok!

Indítottam egy topikot amiben olcsó bio tisztálkodószereket keresek, ott kaptam pár tippet.

Ha valakit esetleg érdekel:

[link]

26. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 21. - Sajert)
2010. febr. 20. 15:00
Köszönöm! :)
2010. febr. 20. 09:12

Trisó:Trinátrium-foszfát, (Na3PO4) színtelen, kristályos anyag, amely a vízben jól oldódik, oldata lúgos kémhatású. "régebben háztartási tisztítószerekben alkalmazták, de mivel a természetes vizekbe jutó foszfát tartalmú tisztítószerek erős algásodást okoztak károsítva ezzel a vízi élővilágot, ezt a felhasználási módot az 1970-es években beszüntették. Általában nátrium-karbonáttal (szóda vagy mosószóda) helyettesítik. " forrás: Wikipédia


kontra


Mosószóda(Na2CO3):A mosószóda, avagy kémiai nevén nátrium-karbonát nátriumtartalmú kőzetek mállásakor keletkezik. A természetben szikes talajokon, egyes tavak vizében (pl. az Alföldön), valamint a növények hamujában fordul elő.

"Mosószódával vizet lágyítani és (magában, szappanpehellyel vagy mosóporral keverve) mosni is lehet. A mosószódára való áttérést - környezetbarát mivoltán kívül - gyakran az is indokolja, hogy a mosóporoktól a babák kiütésesek lesznek. A foszfátos tisztítószerek és a drágább vízlágyítók helyettesítésére is alkalmas. Ahol kemény a vezetékes víz, ott is elég vízlágyítóként egy evőkanál mosószóda, és a lágy vízhez javasolt mennyiségű mosószer a gépbe. "


Szóva nem ugyanaz a kettő!

2010. febr. 20. 07:32
Nagyon jó a cikk! Köszönöm, én régen az ecetet használom, úgy tisztításhoz, csak most olvastam, hogy milyen jó öblítéshez is. Kipróbáltam s valóban semmi szaga, A mosószóda egyenlő a TRISÓ-val, mert az is vízlágyító, zsíroldó. Nagyon hasznos tisztítószer nagytakarításkor, mikor mindent lemosok.(és olcsó)
23. csilla80 (válaszként erre: 13. - Anyamedve)
2010. febr. 19. 21:50
En is kernem a listat,ha lehet...
22. csilla80 (válaszként erre: 9. - E584b61b26)
2010. febr. 19. 21:49
Koszonom!
21. sajert (válaszként erre: 19. - 6190a5cfb4)
2010. febr. 19. 21:48

Fehér ruhák:

- 8 darab fél mosódió

- 2 evőkanál mosószóda

- fehérítő por

- ecet


Színes ruhák:

- 8 darab fél mosódió

- 1 evőkanál mosószóda

- ecet


Öblítéshez meg melegvízhez adagolt illóolaj.

2010. febr. 19. 21:35
Ja, és a listát én is kérném, meg további természetes anyagokról olcsó módszereket is. :)))
2010. febr. 19. 21:34

Sziasztok!

Ha lehet,írjátok már meg legyetek szívesek, milyen mosáshoz hogyan, mennyi dió/szóda kell. Szódával még nem találkoztam, de tervezem, a diót egyszer próbáltam, olyan semmilyen-fura érzésem volt. Nem választottam ki tudatosan olyan ruhát,amin LÁTSZÓDOTT VOLNA az eredmény, így "se íze, se bűze", vagyis nem voltam benne biztos, hogy jól tette dolgát.

Az öblítést én is ecettel végzem, meglepődtem, hogy nincs ecetszaga a ruhának.

A segítséget előre is köszönöm.

2010. febr. 19. 20:56
jó éjt!
2010. febr. 19. 19:56
én nagyjából mindent ecettel tisztítok.a fehér ruhákat citromlével (eredetivel) és szódabikarbóna keverékével fehérítem.a lefolyókat pedig vagy kólával vagy pedig só+bikarbóna+ecet keverékével.ha lehet a lehető legkevesebb vegyszert használok.de sztem hatásosabb is.
2010. febr. 19. 19:12

A V@terán találtam folyékony mosódiót:))

Ezt írják róla:


Színes és fehér mosáshoz a mosódió erejével, természetes öblítéssel. A mosódió egymagában gyengéden ápolja a ruhákat, öblítő használata szükségtelen. A mosott ruhák könnyen vasalhatók, az illatot az ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó verbéna adja. Szintetikus konzerváló anyagoktól mentes. BŐRgyógyászok ajánlásával. Érzékeny BŐRűek is használhatják. Használható BŐRmilyen vízkeménységnél és BŐRmilyen hőfokon. Kézi mosásnál 1/3 kupakkal öntsünk 5l vízhez. Fehérmosásnál alkalmazzuk az Oxigénes fehérítővel együtt. A mosóaktív anyagok alapját növényi zsírok és olajok képezik, melyek biológiai úton különösen jól lebomlanak.


Próbálta már valaki?

2010. febr. 19. 19:07
A mosódiót a héten próbáltam ki.Nagyon meg vagyok vele elégedve.
14. virág001 (válaszként erre: 13. - Anyamedve)
2010. febr. 19. 18:15

Szia!

Szeretném ha elküldenéd a listát. Allergiás vagyok, sok fajta anyagra és jó lenne tudni, hogy melyik termékben mi van. Köszi

13. anyamedve (válaszként erre: 11. - E584b61b26)
2010. febr. 19. 17:39
Igen, de ezeknek az ára igen borsos, szerintem.Ha valakit érdekel:meg van azoknak az anyagoknak a listája, amelyekre figyelni kellene a különféle háztarási vegyszerek, illatszerek, testápolók...stb vásárlásakor.Ezek ugyanis mérgek. Szívesen elküldöm annak, aki kéri.
12. anyamedve (válaszként erre: 11. - E584b61b26)
2010. febr. 19. 17:36
egyenlőre fürdésre mi keserű sót használunk: Ez olcsó, és nagyon jó méregtelenitő hatása van, gyógyszertárban beszerezhető.különböző illóolajokkal variáljuk. A tusfürdőt még nem igen tudok kotyvasztani.
11. e584b61b26 (válaszként erre: 8. - Anyamedve)
2010. febr. 19. 17:33
Rengeteg kozmetikum van ami csak növényekből és természetes anyagokból van de nem akarok reklámozni:)
2010. febr. 19. 17:33
Ja és a mosódió nagyon jó mosogatásra és takarításra is egy kis ecettel elkeverve. Nekem jobban bejött, mint a mosószóda
9. e584b61b26 (válaszként erre: 2. - Csilla80)
2010. febr. 19. 17:31
5 liter vízben oldok fel egy evőkanál mosószódát,utána mindenképpen ahogy már Sára is írta 10% os ecettel öblítsd el a poharakat edényeket különben foltosan szárad!:)
2010. febr. 19. 17:31
Tetszik a cikk! Én már majd egy éve használom ezeket. Nem használok mosószert. Még csak annyit, hogy fehérítésre nekem a szódabikarbóna jött be igazán. Folt tisztításra /ha nagyon makacs/, akkor egy kis környezetbarát mosószappan és citromlé keverék. Esetleg tisztálkodásra is vannak hasonló környezet és bőrbarát tippek?
2010. febr. 19. 17:17
ja örülök a cikknek :)
2010. febr. 19. 17:16
én is ezekkel mosok, mosható pelust használok.. annyi kiegészítésem lennem, hogy moáshoz elegendő a 10 %-os ecet, ugyanis csak az termézetes, a 20%-os már vegyszer és nem lehet biológiai úton előállítani. Én csak 10-eset használok és tökéletes
5. bancsa1981 (válaszként erre: 4. - Bancsa1981)
2010. febr. 19. 16:47
Ja, aztán magát a cikket is:D
2010. febr. 19. 16:46

Csak a cikk címét olvastam el, de biztos voltam benne (99%) hogy te írtad:)


[link]


Ezt most akkor megosztjuk mindenkivel, nagyon szimpatikus ötlet!

2010. febr. 19. 16:27

Tetszik a cikk:)

Bár még nem próbáltam a mosódiót,de kifogom próbálni:)

2010. febr. 19. 16:16

Remek a cikk!

Koszonom!

En is a kornyezetbarat mosas hive vagyok!


Lenne egy keresem...:-)

A mososzodat,hogy hasznalod mosogataskor?

2010. febr. 19. 16:03
Felbuzdulva azon, hogy a méregdrága mosószerekkel, öblítőkkel kimosott ruhák olyan tapintásúak vizesen is, és száradás után is, mintha valamilyen réteg lenne rajtuk, emellett az, hogy allergiás reakciókat okoznak gyermekeknél és felnőtteknél is egyaránt, ösztönzött arra, hogy utánaolvassak a dolognak és megírjam a cikket.

Ugrás a teljes írásra: Természetes tisztítószerek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook