Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes szülésre készülök. Milyen teákat, vagy homeós szerket szerezzek be, hogy megkönnyítsem a szülésemet? fórum

Természetes szülésre készülök. Milyen teákat, vagy homeós szerket szerezzek be, hogy megkönnyítsem a szülésemet? (tudásbázis kérdés)


23. csillus78.06.27 (válaszként erre: 13. - Bekomi)
2011. jan. 5. 20:57

Szia Bekomi!


Köszi a hozzászólásod.

Próbálom megbeszélni meg mondogatni, hogy könnyű lesz, de úgy érzem, most szeretnék még valamit tenni érte, ha segít, ha nem.

De segíteni fog.


Köszi a jókívánságaidat!


Ja és igen, köszi, a légzést már megtanultam, az tényleg sokat segített, az előző 2-vel is.

2011. jan. 5. 20:54
én semmilyen teát meg bogyót nem eszegettem, mégis mindkét szülésem jó volt. azt szoktam mondani, egy teljes kozmetikai arckezelés jobban fááááj!!! de tényleg. lehet h csak szerencsés alkat vagyok?
21. csillus78.06.27 (válaszként erre: 9. - Zsana0)
2011. jan. 5. 20:54

Szia Zsana!


Köszi, utána kérdezek a bogyónak.:)

20. csillus78.06.27 (válaszként erre: 5. - Szilvaaa)
2011. jan. 5. 20:53

Szia Szilva!


Igen, agyban már eldöntöttem, hogy könnyű szülés lesz, de mindíg agyalok azon, ha mégsem...s)

Nekem is volt egy hosszabb, nehezebb, meg egy nagyon könnyű. Remélem a könnyű széria folytatódik.

19. csillus78.06.27 (válaszként erre: 4. - Gumimaci22)
2011. jan. 5. 20:51

Szia!


Köszi a segítséget, megnézem a honlapot.:)

18. csillus78.06.27 (válaszként erre: 3. - Szabianyu)
2011. jan. 5. 20:50

Szia!


Köszi a segítséget. Erről a teáról én is hallottam. Megpróbálom beszerezni.

17. csillus78.06.27 (válaszként erre: 14. - Vercsaszy)
2011. jan. 5. 20:44

SZia!


Köszi a dícséretedet. Igen, 2-szer már szültem, de most a 3.-al vagyok a legparásabb.

hihetetlen. Egyre jobban félek.

Pedig érdekes,mert az első, Beni indított szülés volt, és 12 óra alatt lett meg, ráadásul burokban született,(ami ugye szerencse gyerek, de csak amiatt, mert életben marad)és lett volna a 2.-nál mitől tartanom.

A 2.-nál nem is készültem, nem is paráztam, és az első fájástól számítva 1óra alatt szültem meg. 4 ujjnyival mentem már a kórházba.

Szóval a 2.-ból kiindulva nincs mitől félnem, de valahogy mégis....

16. kisbögre (válaszként erre: 2. - Kisbögre)
2011. jan. 5. 20:40
Annyit még a hozzászólásomhoz, hogy én ittam a teát és szedtem a homeós bogyókat terhesen is és szülés közben is és az első szülésem volt, vajúdással együtt 5 óra 45 perc alatt meg volt a leányzó. Mikor bementem a klinikára ctg-re már 3 ujjnyira nyitva voltam, de azt észre sem vettem...na jó voltak kisebb fájásaim otthon, de az semmi nem volt...
2011. jan. 5. 20:03
Nekem az első császár volt,a második spontán-tizenakárhány óra vajúdással,most ittam málnalevél teát,és 1 ó 45 perc alatt meglett a harmadik kislányom!
2011. jan. 5. 20:01

Az adatlapod szerint,Te már szültél.....Vagy nem???

Nagyon szépek a képeid!

13. Bekomi
2011. jan. 5. 19:59

ja, és tanulj meg lélegezni-a légzés technikát,mikor hogyan kell tenned, és tuti sikered lesz:-))

csak bátran!!!

12. Bekomi
2011. jan. 5. 19:57

Egyszerűn beszéld meg a babóddal hogy segítsen neked, és ennyi..

Én megbeszéltem vele, azt is hogy mikor szeretném hogy megszülessen,mert nincs itthon a doktor bácsi-és bejött:-)))

Tudom hihetetlen, de nekem bejött. AZ első babónál nem tettem ilyet, a másodiknál igen, megvárta míg hazaér a doki külföldről,kevesebb mint másfál óra volt, míg megszületett az első fájástól számítva


a negyediket pedig ,hát őt is kértem segítsen, hogy gyors és fájdalmas mentes legyen. Annyira fajdalommentes lett, hogy úgy kinyíltam 4ujjnyira hogy észre sem vettem. 3óra alatt meglett:-))))


Én nem szedtem semmi szülést segítőt, nem jártam semmilyen tornára, így alakult és örülök neki.

kívánok neked is gyors, fájdalommentes szülést!!!

11. Imo (válaszként erre: 10. - Imo)
2011. jan. 5. 19:57
én 23 perc alatt szültem, a felfekvéstől számítva, igaz én besétáltam a kórházba ezzel elment a vajúdási idő fele:) és még jót is tett
10. Imo (válaszként erre: 5. - Szilvaaa)
2011. jan. 5. 19:54

ez így van:)


nekem könnyű szülésem volt és nem szedtem semmit, a szülőszobán nem kell hisztizni, csak koncentrálni és így könnyen lehet szülni:)


persze ha nincsen komplikáció:(((

9. zsana0 (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2011. jan. 5. 19:51
Málna levél tea az nagyon jótékony hatású,és a homeopátiás caulophyllum golyó.
2011. jan. 5. 19:46
Az első lányomat 12 óra alatt szültem meg,pedig csak 1550 g volt koraszülés miatt. Vele nem ittam málnalevél teát. A második lányom 2810 g volt és tényleg ennyi idő alatt született meg.
7. Gumimaci22 (válaszként erre: 5. - Szilvaaa)
2011. jan. 5. 19:45
Igazad van,valóban agyban dől el! De ilyenkor az ember mindent bevet :)
2011. jan. 5. 19:45
Málnlevél tea. Első görcstől a baba születéséig 15-20 perc telt el. (2. baba)
2011. jan. 5. 19:44

Nekem sem a málnalevél tea, sem a homeó nem segített. ez agyban dől egy nagyrészt, de a legfontosabb, hogy ne félj! Van aki könnyen szül, van aki nehezen ezt el kell fogadni.

Sok sikert!

2011. jan. 5. 19:41

Én sajna nem kezdetem el szedni a 32. héttől mint ahogy kellett volna,de szülés közben a szülésznőm adagolta a bogyókat.Sajna nem fogta fel az agyam,h miket és milyen dózisban :) De állítom,h nagyon sokat segített!!!

Úgy emlékszem volt:Cimicifuga,Callophylum,meeg nem tudom mi...De Vida Ági honlapján megtalálod a pontos receptet! kismamablog.hu

3. Szabianyu (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2011. jan. 5. 19:40
Málnalevéltea nekem segített!
2011. jan. 5. 19:35

Málnalevéltea, 36. héttől,

Homeós bogyókat meg patikában megmondják, de ha kedved van bogarássz a naplómban leírtam oda is!

Sok sikert!

2011. jan. 5. 19:30
Természetes szülésre készülök. Milyen teákat, vagy homeós szerket szerezzek be, hogy megkönnyítsem a szülésemet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook