Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes szülés vagy császármetszés? fórum

Természetes szülés vagy császármetszés? (beszélgetős fórum)


1 2
19. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 18. - 98a882c496)
2008. okt. 27. 19:16
Én 2 szurit kaptam, segített (nem epidurálist! azt nem mertem volna!).
18. 98a882c496 (válaszként erre: 17. - 52d3e0b8a8)
2008. okt. 27. 19:00
Igen, ez is megoldás, de állítólag nem lehet érezni a hatását...
2008. okt. 26. 11:24
Ha jól értem azért választanád a császározást, mert félsz a fájdalomtól. Ha gondolod kérhetsz fájdalomcsillapítót! A második szülésnél én kértem, igaz a szülésznő volt olyan rendes megkérdezni, mert a dokim ilyenekkel nem foglalkozott!
2008. okt. 26. 11:13
Mivel a kisfiam haránfekvéses volt, mindenképpen a császárra szavazott az orvos team. Az igaz, hogy nem voltak fájdalmaim a gyermek világrahozatala közben, mert gerincérzéstelenítést kaptam, de előtte azért a fájásokat oxitocinnal megéltem én is. Sokan mondták akkor az ismerős, és már szült anyukák közül, hogy könnyű nekem, mert császárral szültem. NA nekik legyen mondva! A műtét utáni napok sokkal fájdalmasabbak, mint a sima szülésnél, nehezebb a felépülés. Ezt egy olyan anyuka mondta, aki kettőt természetes úton, a harmadikat pedíg császárral szülte. Utána bocsánatot is kért, mert ő hangoztatta leginkább, hogy a császár az semmi,az nem szülés!
2008. okt. 26. 09:22

Sziasztok!

Nekem két kislányom van és mindkét gyermek császármetszésel született!A nagyobbik lányom 4 éves most és a picike 1 hetes!Igyhát még friss a császár "élményem".Sajnos nem tágultam semmit sem az elsőnél sem a másodiknál!Sőt gyorsan kellett menni most a műtőbe mert az elöző hegem elvékonyodott,és attól féltek a dokik hogy nehogy szétrepedjen!Szerettem volna megtudni milyen a természetes szülés,de ha igy alakult azt sem bánom!Ébren voltam császár közben,és valami csodálatos dolog volt amikor megmutatták a pocaklakómat!

2008. okt. 25. 21:43
Mindkettőben volt részem...A természetes szülésre szavazok!
2008. okt. 25. 18:29
Sziasztok, köszi a hozzászólásokat. Még csak 18 vagyok, tehát se nem anya se nem terhes. De nagyon várom az áldott állapotot fiatal korom ellenére. Csak elõbb az egyetemen legyek túl. :) Csak kíváncsi voltam véleményekre. Szeretnék én is természetes úton szülni ha lehet, mert amikor már a kezemben tarthatom elfelejtõdik minden szenvedés. De akinek muszáj a császárt válassza annak is ugyanolyan mesés amikor megpillantja a kis babócát :)
2008. okt. 25. 18:00
Csak a félelmeim miatt nem választanám a császárt.Pedig nekem is mindkét gyerekem császárral jött a világra de nem volt választási lehetőségem
11. drnéni (válaszként erre: 10. - 298dc77b34)
2008. okt. 25. 17:47

Mint mondtam, így utólag biztosan nem választanám. De én előtte nem féltem a szüléstől, rengeteg szép szülésen vettem részt korábban, és 100%-ig megbíztam a dokimban.

Most viszont félek egy következő császártól!

10. 298dc77b34 (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2008. okt. 25. 17:38
Ez így van! Csak a fórum kiírója arra kívncsi, h. csak azért mert félünk/féltünk a szüléstől, választanánk-e császárt!
9. daroki (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2008. okt. 25. 17:34

Egyetértek veled.Én is 3 császáron vagyok túl,egy cseppet sem vagyok elkeseredve,mert nem tudtam természetesen szülni.A gyerek akkor is gyerek,ha simán ha császárral jön a világra.Azt viszont nem tudom elfogadni,hogy vki csak azért kérje a császárt,mert fél a fájdalmaktól.Saját bőrön tapasztalva a császár iszonyat fájdalmas dolog,persze ezt sem egyformán éljük meg.

Tehát azt tudom mondani én is,hogyha vkinek megadatik,akkor hüvelyi úton szüljön,biztos csodás érzés lehet,de mint már írtam,nem sajnálom,hogy kimaradtam belőle.Itt a 3 csodaszép,egészséges gyerekem.Kell ennél több?:)

8. drnéni (válaszként erre: 6. - 298dc77b34)
2008. okt. 25. 17:03
biztos, hogy ez így van, de azért ne keseredjen el az se, akit mégis meg kell(ett) műteni: szerintem ebben az esetben a baba és az anya biztonsága előnyt élvez a természetességgel szemben.
2008. okt. 25. 17:01

Sziasztok.Én 6 gyerköc anyukája vagyok.És azt vallom,hogy ha nem muszály akkor mindenki természetes uton szüljön hiszen annál csodálatosabb dolog nincs a világon.Én 5-őt természetes uton szültem és nagyon boldog voltam.Az 5-ik gyerekemnél azt mondta az orvos császározni kell.Én kijelentettem addig mig a baba nincs veszélyben addig nem.Meg fogom szüllni természetes uton.És igy is lett.

De viszont a kisebbik babámat már császáral szültem,mert koraszülött volt és nem lehetet várni.A picit két naposan elvitték pestre a koraszülött osztályra.Én meg negyedik napon haza jöttem.Hát mit mondjak nem volt leányálom.Számomra pokol volt az az egy hét még valamennyire felépültem császár után.Ugyhogy ha teheti mindenki simáán szüljön,és viselje el a vajudásal járó fájdalmat.MEGÉRI


További szép napokat nektek

2008. okt. 25. 16:58
6 hete szültem, természetes úton. Azt a csodát a császár nem adja vissza! Életem legnagyobb élménye volt, bármikor újra szűlnék, már a szülőszobán így éreztem!
2008. okt. 25. 16:52

Hát az én lányom császáros volt sajnos (nekem HELPP szindrómámvolt, a babám nagy volt, faros és koraszülött), én nem ajánlanám senkinek. Igaz, a fájdalmas vajúdás és kitolás kimaradt, de nekem utána 4-5 napig hatalmas fájdalmaim voltak, fél órába tellett megfordulni az ágyban, 50 perc volt egy pisilés, pedig a kórteremben volt a vécé. 4 napig nem tudtam még átpelenkázni, feöltöztetni se a kislányomat, pedig ez egy borzasztó fontos időszak. 1 hétig voltunk a kórházban, és bár boldognak kellett volna lennem, nagyon szenvedtem. Rengeteg vért is vesztettem a műtét alatt, ezért még hetekig nagyon gyenge voltam.

A kettőnk igazi kapcsolata akkor kezdődött, amikor végre hazamentünk.

4. 16e8707293 (válaszként erre: 1. - 98a882c496)
2008. okt. 25. 16:48

Sziasztok


Nekem lányom császárral született meg, mert faros baba volt, és 4 kiló. Egyáltalán nem bántam meg, hogy nem természetes szüléssel hoztam őt világra.

Az igaz, hogy a császár után nehezebb a felépülés, de ha ott van már a baba akkor ő ösztönöz.

2008. okt. 25. 16:47
Természetesen szültem, én csakis arra "szavazok"! Az biztos, hogy gyorsan felépültem!!!
2. Talian35 (válaszként erre: 1. - 98a882c496)
2008. okt. 25. 16:44
Csak természetesen!!! A császárból jóval tovább tart felépülni.
2008. okt. 25. 16:42
Ha nincs orvosok által megállapított okod, hogy császármetszéssel hozd világra a babát, viszont nagyon félsz a szüléstõl és a fájdalmaktól, melyiket választanád?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook