Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes szülés vagy császár? fórum

Természetes szülés vagy császár? (beszélgetős fórum)


1 2
50. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Orsi2017)
2019. nov. 13. 19:29

Nekem jobb volt.Ezerszer jobb.Nekem a hasi fajdalom császár után fele annyira se fájt,mint a sima szülésemnél a 6órás vajúdás.

Jó a kérdés semmi gond ezzel.

49. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. nov. 13. 19:28

Nekem mind 2 volt.

Egyértelműen a császár!!Nekem borzalmas volt a hüvelyi szülés,mondjuk nem kaptam Edat az azert hianyzott😕

48. vivo44 (válaszként erre: 7. - Tapmancs2)
2019. nov. 12. 13:27

Szia.

Mind a kettő volt.

A kérdésed valójában arról szól, hogy melyik után tudsz hamarabb nemi életet élni, hogy párod ne sírjon.

A nemi életet egyiknél sem kell huzamosabb ideig megszakítani, mert mi nők igen találékonyak tudunk lenni:-)

Természetes út után semmi nem változik odalent, csak vastagszik valamelyest a bőr.

Császár számomra rosszabb volt, mert 3 hónap volt a felépülés éppen azért, mert valaki írta, hogy több réteget vágnak, nagyobb a fertőzésveszély kockázata.

Ha azon aggodalmaskodsz már most, hogy megromlik a kapcsolat az apával, akko javaslom neked, ha magadtól nem tudod, hogy vedd majd kezedbe az irányítást és vitaminhiányban nem lesz gondod.

2019. nov. 12. 12:48

Rettegtem a császártól. Aztán annyira fájt a vajúdás, hogy megváltás volt, mikor mondták, hogy a baba a feje alá beszorította a köldökzsinórt, muszáj műtőbe menni. Semmi félelmem nem volt. Simán ment minden. Az első felkelés nem kellemes, a 3. naptól viszont már sokkal könnyebb. A mellettem fekvő kismama többet kínlódott a gátsebével, mint én a 18 centis császárral.


Azt tudom javasolni, hogy indulj neki sima szüléssel, ha a császárt a szemed miatt nem javasolják kimondottan, aztán majd alakul.

Viszont a hosszú vajúdás szerintem nem jó senkinek. Barátnőmet péntek reggeltől hagyták vajúdni vasárnap reggelig, mire császározták. Most óvodásként valószínű emiatt fejlesztésre kell hordani a gyereket, mert akkor lehet, hogy oxigénhiánya lett.


A szoptatásra viszont készülj jól fel. Az lehet, hogy nehezebben indul majd, mint egy szülés. Ezt bánom, hogy én nem tettem. Nem kaptam segítséget sem, hiába kértem.

46. Tapmancs2 (válaszként erre: 44. - 5236d12e25)
2019. nov. 12. 12:36
Végül is igazad van.. és Enissának is! Csak hát az ember fél az ismeretlentől, én meg kifejezetten olyan vagyok, hogy szeretek felkészülni mindenre (nyilván tudom hogy igazából erre nem lehet).
2019. nov. 12. 11:49

Szia!

Két gyereket szültem természetes módon. A kettő megélése ég és föld volt.

Az elsővel azt gondoltam ezt én élve már nem úszom meg, a második gyors és könnyű volt. Ha nem véletlen lesz a második terhesség, akkor az életben nem szülök az első tapasztalatai alapján.

Volt has műtétem, nehéz volt utána.

Azért írtam, hogy egy nőnél is másképp zajlik egy-egy szülés,műtét. Ne negatívan, félelmekkel állj hozzá.

Amitől még félsz. A hüvely, nálam visszahúzódott, de lehet szerencsés vagyok, talán a genetika, a szövetek jó minősége, vagy a sport, nem tudom, de nem változott meg. Nem írhatom, hogy ez mindenkinél így van, hiszen nem tudhatom, de esetleg, ha megbeszéled egy nőgyógyásszal a kétségeidet, sokkal inkább tud választ adni neked.

A szemedről a szemészed majd mond véleményt, ha veszélyben lenne, akkor természetesen császárral kell szülnöd.

Ne izgulj előre feleslegesen, az jó dolog, ha tájékozódsz, de inkább szakember véleményét kérd ki.

Lehetnek szövődmények természetesen, sajnos van aki bele is hal, de a plasztikai beavatkozásba, foghúzásba is belehalhat valaki. Nagyon kicsi az esélye az biztos.

44. 5236d12e25 (válaszként erre: 41. - Tapmancs2)
2019. nov. 12. 11:49

Félre érted még mindig. Felesleges tapasztalatokat kérdezni mert Mindenki egyéni ahogy Te is. Van akinek jó élmény mindkettő van akinek traumatikus mindkettő. Van akinek 0 szövödménye van akinek rengeteg mint pl nekem. Van akinek simán megy a felépülés van akinek nem mindkettőnél.

Szóval bocs ha ezt írom de felesleges. Egyrészt még félidőnél se jársz másrészt nincs rosszabb rémtörténeteket olvasni. Minden az idejében fog eldőlni mi és hogyan lesz veled és a babáddal. Ha tudsz fogadj orvost.

Hiába írom le hogy nekem 2 nagyon nehéz veszélyeztetett terhességem 2 nehéz császárom volt és bár a 2. 2órás műtét volt könnyebben épűltem még úgy is hogy mindkétszer majdnem ott maradtunk.. Neked nem lesz ezzel se jobb se több infód 🤷‍♀️

43. Borian (válaszként erre: 41. - Tapmancs2)
2019. nov. 12. 11:25
Szia! Összehasonlítási alapom nincs, mert mindkétszer császárral szültem, de nekem jó élmény maradt mindkettő. Először is: fél órás műtét az egész. Meglepő, de ha nyugton fekszel, semmi sem fáj. Az első felkelés igen, de utána napról napra könnyebb, főleg, ha nem hagyod el magad. 3 nappal a szülés után mehettünk haza, akkor már mindent meg tudtam otthon csinálni, jöttem-mentem, mostam, egy hét múlva takarítottam. A hasam teljesen lapos, hasizmok rendben, azt nem vágják át a rémhírekkel ellentétben, csak széthúzzák. Inkontinencia, csepegő pisi inkább természetes szülésnél jellemző.
2019. nov. 12. 11:23

Érdekes téma.


Most várom az első babánkat. Nekem is szemproblémáim vannak, többször műtötték a szemem. A szülész már az első alkalommal mondta, hogy szükséges szakvéleményt kérni egy szemésztől.

Szerintem ez mindenkinél más, hogy mit javasol az orvos az a fontos. Nekem császár lesz, nem javasolták a természetes szülést.


De azt hiszem értem a kérdésed. Nem arra vagy kíváncsi, hogy melyik a "jobb" hanem, hogy ki melyiket hogyan élte meg, igaz?

41. Tapmancs2 (válaszként erre: 39. - 5236d12e25)
2019. nov. 12. 10:09

De engem nem is az érdekel hogy mi lett volna ha.. :D Hanem pont ez hogy mindkettő volt és így utólag melyik volt a "jobb" akkor ott és utána a regenerálódás, volt-e szövődmény stb.. Mint ahogyan le is írták ezeket sokan es köszönöm mindenkinek!


Én nem szeretném szorgalmazni a császárt, csak ettől függetlenül azért lenne már most pár kérdésem, de nem lehet.. Na mindegy ez nem is lényeg most.


Nem vagyok szemüveges ez annál sokkal ritkább dolog, írtam lentebb van benne egy folt.


Akinek van még tapasztalat szívesen fogadom, biztosan más első kismamát is érdekel a dolog! :)

2019. nov. 12. 09:50
Bocsii telefon billentyű 🤦‍♀️🤦‍♀️
39. 5236d12e25 (válaszként erre: 38. - Tapmancs2)
2019. nov. 12. 09:49

A legrosszabb a MI LETT VOLNA HA kérdéa boncolgatása..

Mivel nem lehet vasztani, 30 hétig pedig ha nincs jelenleg komplikáció ami előrr vetiti a császár lehetőségét nem fogj a doki a csm szorgalmazni.

Nekem van ismerős aki nagyon vastag diopriás mindenki arra számított automatikus csm lesz. De nem. A dokija támogatta a természetes szülést és semmi baja nem lett a szemének.

A szem szemüveg x dioptia nélkül is bevérezhet szülés alatt ha nem jókor nyomsz.

38. Tapmancs2 (válaszként erre: 32. - 5236d12e25)
2019. nov. 12. 08:44

Hát egyenlőre nem tudok másra alapozni csak arra amit hallottam.. És most már arra is amit leírtok.


Vannak ismerőseim, de itt nyilván még több embert elérek és azvérdekelne igazán mint ahogy az elején is írtam, hogy HA lehetne választani melyiket választaná akinek volt mindkettő!?


Nyilván nekem sem lehet választani ez most csak kíváncsiság.. És tapasztalat érdekel! És nem csak a nuni féltés miatt, hanem a szemem miatt is. De természetesen fogok menni orvoshoz (szemészhez) aztán majd ő megmondja, hogy mi legyen.


Engem foglalkoztat a szülés mint minden más kismamát is, csak az orvosom kijelentette, hogy a 30-dik hétig nem akar erről beszélni..

2019. nov. 12. 08:16
Azokat kérdez akiknek mindkettő volt.
36. andi6020 (válaszként erre: 34. - Levarosbukta)
2019. nov. 12. 08:14

Neked ez lett a küldetésed, hogy engem kijavíts? :D


Olvastam utána, hogy mi a problémája, és reagáltam is rá, de köszi.

35. 5236d12e25 (válaszként erre: 34. - Levarosbukta)
2019. nov. 12. 08:04
Intimtorna.. Na puff. De a szüléstől nem marad tág a nuni..
34. levarosbukta (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2019. nov. 12. 07:45
Nem a fájdalomtól fél, hanem hogy a nuni nem áll vissza az eredeti állapottára és aptyuk szambázni fog benne.
33. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Tapmancs2)
2019. nov. 12. 06:54

6 hétig amúgy is tilalom van,az idő alatt vígan rendbejön anyuka.

Előfordul,hogy a nő a gyerek miatt háttérbe teszi a férjét,ami a lehető legrosszabb döntés.

Én úgy gondolom,a szülés utáni közös életen is együtt kell dolgozni,nem szabad hátatfordítani,mondván minden megváltozott.

Egy nő,nő marad....


"Nő vagy Anya?

Nő vagy Anya!"

Szerintem ebben minden benne van..persze amelyik nő csak azért szül hogy bebiztositsa magát,na meg eltramplisodik,az cseszheti az egészet.

2019. nov. 12. 06:06

Amúgy bírom mikor tapasztalatlan első gyerekes ezt a témát feszegeti "mert ezt vagy azt hallotta xy-tól"... 😂

Egy házasság nem azért megy tönkre mert anya alfele sérül hanem mert sok pár vagy nincs felkészülve a gyerekre főleg a férfi vagy mert nehezen tudja kezelni a férfi amiért nem ő az első a gyerek születése után. A fáradtságtól kimerültségtől ne adj isten traumatikus szülés miatt kiveszik/elveszik az intimitás az egymásra fordított idő. Legtöbb esetben a férfi belemenekül a munkába hogy eltartsa a családot a nő pedig beragad a 4 fal közé a kisgyerekkel beszükül mindenre.

Szóval amit tudok tanácsolni.. Készülj fel mindkét eshetőségre szűléssel kapcsolatban. A többivel meg felesleges foglalkozni kinek milye vagy milyen volt mert Te, Te vagy, ne más tapasztalata határozza meg előre életed egyik legcsodásabb pillanatát.

31. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Tapmancs2)
2019. nov. 12. 00:57

Nekem csaszar volt mindkettonel,holott amikor e.u-ben lattam,mtam,hgy ezt soha. Aztan megmutottek a szemem es mta a prof.hgy nem kockaztathat(unk) - megszulom "siman" de a szemem nem birja- nem lathatom a gyermekeimet.

Az egeszsegunk volt az elsodleges :)

Minden szitu mas.

Pont ezert az orvosodra hallgass,mit javasol es miert. Ismerosomnek volt mind2, eloszor a csaszar ,utana a klasszik szules. Az utobbit valasztana,minden szinten.

2019. nov. 11. 23:02

Császármetszés.

Igaz nincs viszonyítási alapom, de néhány nap múlva én már jöttem-mentem. Hamar felépültem. Kis vágás, epidurállal semmi fájdalom, igaz edzett voltam előtte és utána sem hagytam el magam.

29. Channa* (válaszként erre: 7. - Tapmancs2)
2019. nov. 11. 22:05

Akiknél az történik, amit írsz, már a terhesség előtt sem lehetett felhőtlen a kapcsolatuk, semmi köze a szüléshez.

Ez kb. olyan városi legenda, mint a menopauza.

Ráncosodás, libidó csökkenés, hisztéria, stb.


Baromság.


Te nem szoktál beszélgetni anyukáddal és a nő rokonaiddal? Nem mondják el neked a tapasztalataikat? Tényleg csak olyan nőket ismersz, akikkel ilyenek történtek? Hány nő ismerősöd van? Egy?

2019. nov. 11. 20:56

Ha választhatnék,természetes szülést választanám.

2 sima és 2 császár után igy gondolom.

27. viva70
2019. nov. 11. 20:46
Én csak egyszer szültem, de természetesen. Semmi gond nem volt. Sima szülés, gyors regenerálódás. Ha lett volna több terhességem, akkor is a természetes utat választottam volna. Kivéve persze, ha komplikáció lépett volna fel. A fene sem szabdaltatja magát, ha nem muszáj.
26. unom (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. nov. 11. 20:38
Nekem volt mindkettő, és sokkal jobb volt a császár, a felépülés is.
25. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2019. nov. 11. 20:30
Nekem a vastagbelem csavarodott és mindenem mindenhez odanőtt az első után. A máyodik csmnél derült ki ahova eredetileg fenyegtőhegszétválás miatt tolt a dokim a műtőbe majd 2 órát műtőttek. A lányomat úgy nyomták ki mert ki se tudták emelni a méhem. Másnap bélgyulladást kaptam.
24. 8d00a82c06 (válaszként erre: 23. - Globus)
2019. nov. 11. 20:28
Pfff....
23. globus (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2019. nov. 11. 20:28
Munkatársam lányának még pasija sincs, de már tudja, hogy császárral szül, mert hátha kitágul a luka, és belőle alvás közben vegyék ki a gyereket 🙂
22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - Tapmancs2)
2019. nov. 11. 20:27

Ahogy mi is maradtunk nők és feleségek. Ettől feleslegesen félsz!

Lávlinak is igaza van a megszólításokkal kapcsolatban.


Attól hogy megszülsz egy gyereket az alfeled nem lesz totálkáros!

21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Tapmancs2)
2019. nov. 11. 20:25
2 fejű gyereket is lehet szülni. Volt már ilyen. Mégsem gondolom, hogy emiatt aggódnod kellene.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook