Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes szülés párti, jófej dokit keresek Budapesten. Kit ajánlasz? fórum

Természetes szülés párti, jófej dokit keresek Budapesten. Kit ajánlasz? (tudásbázis kérdés)


28. agis (válaszként erre: 25. - Johannia)
2017. nov. 21. 18:00

Konyokkel hogyan lehet taposni?

Egyebkent ez egy bevalt modszer, hogy kivulrol segitenek ra a baba kijutasara :)

27. Channa* (válaszként erre: 26. - Kondygirl)
2017. szept. 20. 19:21
Egyetértünk, és pont ez jutott eszembe a cím olvasásakor. Csak bízok benne, hogy nem ezért keres valaki olyan doki, aki természetes szülés párti....
26. kondygirl (válaszként erre: 23. - Channa*)
2017. szept. 20. 07:17

Lehet az én olvasatom érzékenyebb az átlagnál....

A cikk teljesen jogos, nem attól lesz jó/rossz anya vki, hogy hogyan szül. És valóban rengeteg császáros megkapja, hogy képtelen voltál megszülni a babádat hüvelyi úton. És akkor mi van? Ezeregy oka lehet, senkinek semmi köze hozzá. Orvosi szempontból számít, amúgy semmit. Tápszer kontra szoptatás dettó ugyanez a véleményem. Ami számít boldog anya=boldog baba. (Legalábbis én így tapasztaltam.)

Nyilván egy orvosnál, főleg aki szülést vezet nem az számít, hogy "jófej" legyen. Ahogy írtad mindenkinek más számít ebbe a kategóriába.

2017. szept. 19. 22:25

Anyám.jol eltertetek a tematol...

A 11. Kerületben nagyon jo a szülészet. Barátnőm ott szült. Háborítatlanul.... Ez alatt szerintem azt értette a forumindito hogy ne siettessek a szülést.


Na neki olyan volt mint amirol álmodozni lehet. Egyedul csak a szulesznovel voltak. Apuka is ott volt. Kadban. Nyugisan megszult. Nulla erzestelenitovel.es olyan jo technikát mondott neki a szülésznő hogy varrni sem kellett es nem fajt olyan vészesen, nem volt olyan érzése mintha szet akarna szakadni! Van ilyen is. Akkor hogy remsztorit is.mondjak borsodi magankorhazban meg könyökkel tapostak a kismamabol a gyereket kifele. Azt mondta soha tobbet nem szül annyira borzasztó élmény volt.mondjuk ez mar jo ot evetortent. Es mint kiderult egy tanulmányban olvastam hogy ez a konyokles bevett gyakorlat...


Es nem a szülés modjatol lesz valaki jo anya.de szerintem a forumindito nem erre a vonalra gondolt hanem hogy a lehető legstresszmentesebben.ha lehet gatvedelemmel es nem két sikertelen tolas utan csaszarra parncsot kiadó dokit akar. Hanem aki megérti ez mennyire egy intim es kiszolgáltatott helyzet es meghallgatja a kismamát. Annyi rosszat olvasni meg hallani. Mar rengeteg ismerősöm szült az elmult 10 évben de csak egyetlen ember mondta h mennyire pozitiv es jo élmény volt! Es az pont az akit hagytak a sajat tempojaban szülni egy kadban. Szoval én is abban a kórházban akarok majd szülni.:):):)

24. 4331bba7c7 (válaszként erre: 21. - Kondygirl)
2017. szept. 19. 22:14
Na, ezt az Imit jól behalóztam tényleg.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Kondygirl)
2017. szept. 19. 20:26

Semmi leszólás nem volt a hozzászólásomban, csak pont a napokban volt egy cikk a neten, ami erről szólt: [link]

Én csak erre próbáltam utalni.

Nem tudom mi az háborítatlan, természetes szülés, de azt gondolom, hogy nem kellene elhinnie senkinek, hogy attól lesz jó vagy rossz anya, ahogy szült. Az anyaság csak itt kezdődik, hogy milyen szülő lesz, ez egyáltalán nem befolyásolja.



Azt is gondolom, hogy senki nem tud a kérdésemre válaszolni, ezért nem tettétek meg. Az egy dolog, hogy a kérdés kifejezetten arról szól, hogy tudunk e ajánlani jófej dokit.

Már, hogy is tudnánk? Az aki nekem jófej (odafigyel, ért a szakmájához, nem hagy feleslegesen szenvedni, egészséges maradok, ahogy a gyerekem is), nem biztos, hogy jófej másnak. Engem nem érdekel, hogy jóképű e, mosolyog e, engem pusztás csak a szakmai hozzáértése érdekel....

2017. szept. 19. 18:58
Amelyben leszólják, hogy vki hisz a homepátiában vagy a fájdalomcsillapítás nélküli szülésben. Véleménye mindenkinek van csak a stílus nem mindegy hogyan ossza meg a többiekkel. Tapasztalatokat kért a kérdező, nem csatát indítani arról, hogy ki mit gondol a "természetes"(háborítatlan) szülésről.
21. kondygirl (válaszként erre: 20. - 4331bba7c7)
2017. szept. 19. 18:53

Szent Imréről nem tudok semmit. Szent Istvánról volt szó.

Jáhn Ferencben sem rosszabb a körülmény mint bmelyik más közkórházban. A szülészete pedig átlagon felüli.

Channa teljes hozzászólása, és utána az összes ehhez kapcsolódó hozzászólás.

20. 4331bba7c7 (válaszként erre: 19. - Kondygirl)
2017. szept. 19. 16:05

Szülésznők jók a Jahnban, de a többi körülmény kritikán aluli.

Szent Imréből pedig rühvel távozik az ember.


Ki osztott?

19. kondygirl (válaszként erre: 1. - Neiviv)
2017. szept. 19. 13:27

Ha arra gondolsz, hogy háborítatlan szülést pártoló orvost keresel, én a Szent István vagy a Jáhn Ferenc kórházat ajánlom. Ezen belül bmelyik orvost, szülésznőt. Budapesten ebben a két kórházban "láthatatlan a személyzet" mégis ha kell ott vannak.

Sztem mindneki maga döntse el, hogy hogyan szeretne szülni és a terhesség alatt arra készüljön. Nyilván az élet közbeszól, de legalább tisztában legyen vele az ember, hogy ő mit szeretne. Ami persze szintúgy változik egy adott több 10 órás vajúdás alatt.

Elég sok mindent vezettek vissza az okosok a születésünk körülményeire. Aki hisz benne az hisz benne, aki nem az nem. Pont ezért ilyen misztikus és "félelmetes" a szülés, mert senki nem tudja megmondani hogyan fog alakulni.

Én egyet tudtam mindkét szülésem előtt, hogy indítást nem akarok semmiképpen. Lehet azért mert én úgy születtem és rosszul éltem meg nagyon, hogy gyorsan kipaszírozott az orvos. De az is lehet, hogy nem.

Lényeg kedves előttem szólók hagyjunk mindenkit dönteni, hogy hogyan szeretne szülni. Ha érdemben nem tudjátok támogatni, van sok másik fórum ahol kitudjátok élni magatokat, nem kell egy kismamát osztani.

18. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 15. - Spann)
2017. szept. 19. 13:18

Ezzel azért vitatkoznák. Van orvos akiről köztudott, hogy császár párti, mert szerite nem jó hüvelyi úton szülni(nem akarok csúnyán fogalmazni). Ráadás ez egy nő.....

Szóval, de igen van ilyen és olyan doki is.

Sajnos doki ügyben nem tudok segíteni, mert nem egy városban lakunk.

17. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 16. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 19. 10:05
Legalább gyorsan megszületett a babád :) Gondolom már nem volt idő érzéstelenítőkkel babrálni annyira gyorsan jött. Mikor én szültem, akkor is volt benn ilyen anyuka aki a rejtett vajúdás miatt/ annak köszönhetően épp csak beért a kórházba mielőtt kibújt a baba. Ő sem így tervezte :)
2017. szept. 19. 09:51

Lehet mindenre készülni, de ugye tudjuk "ember tervez..."

Én semmiképp nem akartam természetes szülést, gondoltam, kapok majd jó kis bódítókat meg érzéstelenítőket...ja, persze! Éjjel 1-kor felébredtem és 1 óra múlva már a szülőszobában voltam, semmire nem volt idő, gyerek jönni akart kifele. :D Hajnali 4-kor kinn is volt.

15. spann (válaszként erre: 1. - Neiviv)
2017. szept. 19. 09:49

Mi az, hogy "természetes szülés-párti"?

Minden orvos az.

Hogy a végén császármetszés lesz belőle, az nem az orvos pártérdekeltségén múlik, hanem a baba és a kismama egészsége érdekében.

14. Hoxa
2017. szept. 19. 08:50
Kérlek titeket, ne vigyétek el a témát más irányba!
13. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 10. - 4331bba7c7)
2017. szept. 19. 08:48
Milyen "születéstörténetüket" ... ? Nekem ez magas, vagy lehet, csak azért mert soha nem érdekeltek az ilyen elvont dolgok :D Védőnőnek lehet, túl sok az ideje :D
12. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 10. - 4331bba7c7)
2017. szept. 19. 08:44
Nem tudom, nekem 2 nappal a császár után kutya bajom nem volt, a természetesen szült szobatársamat pedig ágytálazták szerencsétlent mert nem tudott felkelni sem. Persze nem mindenki ússza meg ilyen könnyen.
11. Lonna4 (válaszként erre: 3. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 19. 08:31
Élve usszatok meg, ez a lényeg. Jófej? Jó szakember legyen.A dokik szerint az egyik fiam a 41masik a 42. héten született. Az elsővel eljártam magzatvíz vizsgálatra. Ennek eredménye 21"órával azután hogy elment a magzatvíz született meg a nagyfiam száraz szülés 3800g súly. Hát kösz bmeg! Másodiknál fujhatta a hülyeséget azt csináltam amit jónak véltem.Nem jártam a hülye magzatvíz vizsgálatra. Mondtam a gyerek nem tulhordott. Amikorra ő a terhességet datalta akkor pont mensim volt.Reggel meg elmentem boltba, igen gyalog. Nagyfiut meg kettő éves sem volt, össze készítettem a nagyihoz kis holmiját. Aztán hívtam az autót amivel bevittek. Kicsomagoltam. Bementem egy órán belül megvolt a 4000g második.Mondom a dokinak furán érzem magam. Vérnyomást mért normális.Mesnap a fürdőben egy kb 15- cm és alvadt vér gömb csúszott ki belőlem. Keresték égre földre ki volt a tulaj mert kidobtam . Mikor megkérdezték hogy miért nem szóltam mondtam hogy szülés után jeleztem hogy baj van senkit sem érdekelt.
10. 4331bba7c7 (válaszként erre: 7. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 19. 08:29

Császárral hetekig vajúdik az ember utána 😄

Van ilyen elmélet, okos védőnőtől hallottam, h az apa és az anya viszik a születéstörténetüket a gyermek életében és az is befolyásolja a világra jövetelt 😁

Én úgy gondolom, az a lényeg, h két(vagy adott esetben több) egészséges ember távozzon a kórházból. Ismerek olyan esetet, h mindenáron nyomni akart az asszony, baj lett és már későn intézkedtek, így sérült gyermekkel ment haza...

9. Hoxa
2017. szept. 19. 08:28
Kérlek titeket, ne vigyétek el a témát más irányba!
8. 4331bba7c7 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2017. szept. 19. 08:24

Egyetértek. Szóról szóra.

Szülészt is lehet fogadni sok helyen (vagy csak azt), akkor megint más a szitu.

De alapjában véve így van, csak tiszteletben tartottam a szándékát.

Sajnos bárhogy bekövetkezhet trauma, de reméljük ritka.

2017. szept. 19. 07:55
A szívemből szóltál, én is szóról szóra így gondolom. SEMMIT nem számít abban, hogy milyen anya vagy az, hogy hogy jön világra a gyereked. Ezt ossza be magának a sok önigazoló ősanya aki minden császárosnak beugat. Én személy szerint hálás vagyok az orvostudománynak mert nélküle már halottak lennénk a gyönyörű 4 éves fiammal együtt. Pont nem izgat, hogy nem vajúdtam 48 órán át gyertyafényben meg homeopátiás tyúxarokkal. Az ilyesmi mindig is hidegen hagyott. Anyám a 80-as évek elején majdnem belehalt a szülésbe mert a doktor nem császározta meg, csak szerencsével maradtunk életben...
2017. szept. 19. 05:25

Én sajnos nem tudok ajánlani dokit, de nagyon érdekelne valami, hátha kapok itt választ.


Tényleg komolyan gondolják a nők, hogy számít valamit, hogy hogyan szült? Tényleg elhiszik a nők, hogy nem is anyák, rossz anyák, stb., ha császározzák őket, vagy gátmetszést, érzéstelenítést alkalmaznak náluk?


Én is szeretem a természetességet, természetet, hiszen szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem szívesen rakatnék magamba szilikont, stb., de miért baj az, hogy nem halunk bele a szülésbe? Miért baj az, hogy már van lehetőség császárra, illet gátmetszésre, érzéstelenítésre?

Attól, hogy az orvosok bevetik az általuk alkalmazható beavatkozásokat, segítséget még anyák maraduk, csak annyi lesz a különbség, hogy nem traumaként éljük meg a szülésünket...

A gyerekünk is ember marad a tápszer ellenére is, a tévhitek ellenére.



Egyébként, ha nem fogadsz orvost, hanem eljársz valakihez terhesgondozásra, majd amikor beindul a szülés és a legközelebbi kórházba visznek be, akkor jellemzően az ügyeletes orvosnál fogsz szülni, aki lehet, hogy majd csak 1 nap vajúdás után fogja csak megkérdezni, hogy akarsz e császármetszést....

2017. szept. 18. 22:40
Dr. Fülöp Viktor, a Péterfyben szültem nála a második babámat. Lelkiismeretes orvos, aki mindent részletesen elmondott, mire vigyázzak, mit szedjek, mit ne szedjek. Türelmesen és kielégítően válaszolt minden feltett kérdésemre. Bármikor felhívhattam. Ha nem tudta felvenni a telefont, visszahívott. A laboreredményekért nem kellett bemennem, megnézte és sms-ben megírta, hogy milyen lett. Egyszer beszélgettünk az első szülésemről, akkor elmondtam neki, mit az, amit egyáltalán nem szeretnék. Abszolút természetes szülés párti! A vajúdásnál és a szülésnél minden úgy volt, ahogyan szerettem volna, még arra is emlékezett, hogy az infúziót ne a szokásos helyre kösse be, hanem kézfejbe. Nem volt egyszerű szülésem, de nagyon 'emberi' volt (az ügyeletessel és a főorvossal ellentétben...) A 9 hónap alatt egyszer sem kapott pénzt! Természetesen szülés után adtunk neki egy borítékot, amit ő nem akart elfogadni! Hihetetlen, de még vannak ilyen orvosok :) Nagyon jó orvos, csak ajánlani tudom!
2017. szept. 18. 22:19
Igen...konkrétabban, a lehetőleg minél kevesebb beavatkozást pártoló,alternatívabb szemléletű orvost keresek.
2017. szept. 18. 22:19
ember tervez...aki ragaszkodott hozza, vajudott masfel napot a szerencsetlenje...
2. 4331bba7c7 (válaszként erre: 1. - Neiviv)
2017. szept. 18. 21:51

Hüvelyi úton történő szülésre gondolsz?

Legtöbb úgy indul neki.

2017. szept. 18. 21:42
Természetes szülés párti, jófej dokit keresek Budapesten. Kit ajánlasz? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook