Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes szülés császármetszés után! fórum

Természetes szülés császármetszés után! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. Pitypang (válaszként erre: 88. - Anikko)
2010. szept. 7. 22:42

Az eredeti kérdéshez nem tudok szólni, mert nekem az első sima szülés volt, a második lett császár. Arról viszont van véleményem/tapasztalatom, melyik fájdalmasabb vagy sem. A sima szülés nyilván nehezebb, mert neked kell megdolgoznod a sikerért, azaz a babád világra jöttét te irányítod sokban a hozzáállásoddal, de még a gondolataiddal is. A fájdalom egyéni, de aki szült, tudja, hogy a méh összehúzódásai nem rózsaszín habos álmok. Ennek ellenére nekem nem volt tragikus élmény, valahogy bele tudtam a gondolataimba olvadni és sikerült elkapnom a fájdalom hullámait. Hülyén hangzik amit írok, de tényleg érdekes érzés volt az egész. Fájt, fájt, de mégsem éreztem elviselhetetlennek. Pedig oxitocint kaptam, ami állítólag fájdalmasabb, mint a természetes tágulás.

A második szülésből sürgősségi császár lett, mert a köldökzsinór a babám válla felett ment át, nem engedte lejjebb haladni, pedig ő szeretett volna megszületni. Ahogy nyomta magát lefelé, illetve a tolófájások alatt az én nyomásom miatt csak megfeszült a köldökzsinór, így egyre rosszabb lett a szívhangja szegénynek. Mivel azonnal, nagyon gyorsan kellett tenni valamit, altattak, nem volt idő gerincbe adott érzéstelenítésre. Nekem a császár így azért volt rosszabb, mert az életemben nem éreztem olyan fájdalmas dolgot, mint a tolófájások visszatartása. Nehéz volt és fárasztó. Nem is írom le, mik mentek keresztül a fejemen, mert iszonyú volt. Rázott a hideg, pokolian fájt minden és nem nyomhattam, mert megfojtottam volna vele a kisfiamat... Amikor felébredtem, a kórteremben voltam már. A seb maga kellemetlen, mégis egy hasi műtét, ami megnehezít szinte minden mozgást, de sokkal kibírhatóbb volt nekem, mint ahogy sokaktól hallottam. Nekem a sima szülés után a gátsebemmel kb. ugyanennyi gondom volt, mert ott meg rosszul varrtak és lett egy vérömlenyem, ami vagy 1 hónap alatt szívódott fel. Addig nem tudtam ülni, de még huzamosan állni is fájt.

Kicsit bő lére eresztettem, de a lényeg, hogy utólag úgyis minden kellemetlen emlék megszépül. ;)

92. Tamianyu (válaszként erre: 87. - Anikko)
2010. szept. 7. 22:36

Én ittam a második és harmadik gyerekkel a málna levél teát 36 héttől,szedtem homeós golyókat,és mégsem tágultam.Pedig az elsőt simán megszültem,és semmilyen praktika nem volt előtte.Nem tudom,talán mert akkor sokkal fiatalabb voltan,ki tudja??

De nálunk időt sem hagynak vajúdni.Az elsővel hajnali 4-kor ébdedtem fájásokra,és éjfélkor lett meg.Egész nap vajúdtam.Igaz lassan,de szépen haladt a szülés.De akkor nem is avatkoztak közbe,nem sürgették a folyamatot.A másodikkal meg amint bementem a szülőszobára,azonnal megsürgették oxitocinnal.Hat óra után olyan rosszul lett amikor feljebb állították,hogy ki kellett venni,pedig akkor már 2cm volt a méhszáj,tehát elindult a tágulás.A harmadikkal 1,5 volt a méhszáj amikor bekerültem rendszeres fájásokkal,és akkor is bekötötték az infúziót.Igaz az előzőleges császár miatt lassabban adagolták,de így is nagyon lassan ment a tágulás.Éjjel 3-tól reggel 9-ig nem volt 3 cm.Vele is úgy lett,hogy amikor 12 után feljebb állították,rendesen éreztem,hogy bepörgött a baba,úgy mozgolódott,hogy elfordult haránt,és rossz lett a szívhang.Így kivették császárral.Szerintem ha békén hagynak,talán ment volna simán is mint az első.Nagyon sajnálom már,hogy engedtem,hogy bekössék,csakhogy a doki hamarabb letudja a szülést és mehessen a dolgára.

91. anikko (válaszként erre: 90. - MMMaya)
2010. szept. 7. 22:31

Azt már hallottam mástól is h a a2. császár nem fáj

annyira.

Én is meglepődtem annó, hogy vágnak, azt hittem viccel a dokim

90. MMMaya (válaszként erre: 87. - Anikko)
2010. szept. 7. 22:25

Nekem is ez volt a gond, a másodiknál már nem is erőltették.

Én nagyon féltem a császártól, rettegtem, főleg, hogy végig hitegetett az orvosom, hogy természetesen szülök. Meglepetés volt, mikor az ügyeletes közölte, most baba lesz.

De sokkal jobban viseltem a fájdálmat és lelkileg is könnyebb volt.

89. Tamianyu (válaszként erre: 80. - Anikko)
2010. szept. 7. 22:21

Ezt csakis az orvosod tudja neked megmondani.

Egy másfél év elvileg korai,de lehet,hogy a Te szervezeted gyorsan regenerálódik,és szülhetsz természetes úton.Én az elsőt simán szültem,hát mit mondjak,sokkal nagyobb élmény volt mint a császár.A második sürgősségi császár lett,de a harmadikat 2 év után természetesen próbáltam megszülni.Sajna nem sikerült,de nem az előző műtét volt az ok,amiatt lehetett volna.Ő is sürgősségi császár lett,mert túl sokáig húzódott el a vajúdás,elfordult haránt és rosszul lett.

Kérdezz rá a dokidtól,talán van esélyed.

De ez nagyban függ attól is,hogy a terhesség végén milyen állapotban lesz a műtéti heged a méheden.

88. anikko (válaszként erre: 83. - Ivett78)
2010. szept. 7. 22:20
És szerinted melyik a fájdalmasabb összességében?
87. anikko (válaszként erre: 84. - MMMaya)
2010. szept. 7. 22:19

Kívülről elég vastagnak látom meg jó "masszív"

Akkor az volt a gond, nem tágultam szinte semmit 10óra alatt sem, pedig iszonyat erősek voltak a fájások.

Lehet erre valahogy előre készülni hogy könnyebben menjen a tágulás?

86. anikko (válaszként erre: 83. - Ivett78)
2010. szept. 7. 22:18

nem lesz meg a 2év :(

Gratulálok ez szép teljesítmény!

85. anikko (válaszként erre: 81. - Erikpipi)
2010. szept. 7. 22:17

Basszus, pedig annyira reménykedem, mert az első is megviselt lelkileg, de tény, hogy ha a baba élete a tét, akkor vágjanak, nem érdekel.

Azt olvastam, hogy a 2. császártól már a műtét is veszélyes, magasabb a komplikáció esélye.

Bár nem csak ezért szeretnék hagyományosan szülni, hanem már az elsőnél is apás szülést terveztünk, mert párom szeretne részese lenni igazán.

84. MMMaya
2010. szept. 7. 22:16

3 és fél év után császár után szintén császár lett. :(

Kevés az esély rá, nagyon sok függ attól is, hogy az első miért lett az, milyen vastag a terhesség vége felé a heg.

2010. szept. 7. 22:15

Szia!

A kislányom császárral született, 3 évre rá a kisfiamat simán szültem. Pedig 3950 g volt...

Nem volt szerencsére gond.

Ha 2 év megvan a két szülés között, akkor akár te is szülhetsz simán.

2010. szept. 7. 22:15
Az en orvosom azt vallja, hogy egy-masfel ev utan -ha minden rendben van a terhesseg alatt - akkor diman lehet szulni huvelyi uton! En erre keszulok a masodik babamnal majd. Sok sikert Neked!
2010. szept. 7. 22:12
Nekem azt mondta az orvos, hogy életveszélyes császár után szülni, mert ha szétreped a varrat akkor nagy gáz van...
80. anikko
2010. szept. 7. 22:06

Pusztán arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ha egy éve volt egy császárom és most várjuk tavaszra a 2. babát, akkor mennyi lehet az esélyen arra, hogy (ha minden rendben van) szülhetek hüvelyi úton?

Várom a tapasztalatokat azoktól akiknek volt része ebben is, abban is, és azoktól is akiknek esetleg csak meséltek a különbséről.

79. Szibor
2010. máj. 28. 03:05

Sziasztok,

először is gratulálok a szüléshez fiancee!!!

Nekem is hasonló dolgokban volt részem, annyi különbséggel, hogy én nehezebben viseltem a szülés utáni macerát (betapintás, törölgetés és varrás). Szerintem nem a hegvastagságától múlik, legalább is én 3 orvost kérdeztem meg erről és mindegyik ezt állította. A dokim egyértelműen mellettem állt és ő is azt szerette volna ha megszülök, így mindent megtett annak érdekében, hogy sikeres legyen az akció. És sikeres is lett. 3,5 óra alatt meglett a baba. Nem kaptam sem gyorsítókat, sem fájdalom csillapítót. Jó volt, sokat köszönhetek az orvosomnak, legfőképpen azt, hogy megértette, hogy fontos nekem, a szülés.

2010. máj. 27. 15:25

mondta, hogy kellemetlen lesz, de muszáj végigtapintani belül a méhen a heget, kb centiről centire haladva arrébb tette az ujját és végighúzta a hegen....én rosszabbra számítottam, sztem csak 2-3 ujját dughatta be a méhszájon át(de nem láttam, ki tudja, leget csuklóig be kellett dugnia...passz...) és elég lent van ugye a vágás a hason, így gondolom a méhen is alul van, közel a méhszájhoz.... kellemetlen volt, de kb olyan szinten mint utána a varrás, vagy a varrás után a hüvely kitörlése valami gézdarabbal...

a szülés közbeni fájdalmakhoz képest már elenyésző...szerencsére a dokim ugye nő, jó h nagyobb darab, de nem túl nagy a keze :-)

2010. máj. 25. 08:10

fiancee: nagyon-nagyon gratulálok! sok boldogságot, rengeteg tejet és millió örömteli percet kívánunk.

És gratulálok, hogy sikerült megszülni Konit simán :) Ügyes voltál nagyon, ha 17órát kibírtál :) Most újult erővel gondolok bele, hogy ha neked sikerült az alkatoddal, akkor nekem is menni kell. Én ugyanis olyan 165cm körül vagyok 55kilóval. Mondjuk tény, hogy a 4kg-s majdnem 60cm-s baba tényleg nagy :) De sikerült és ez a lényeg :) Még egyszer nagyon gratulálok.


Ja, arról a betapintásról tudnál valami bővebbet írni? az hogy néz ki, doki könyékig a frissen szült kismamában bent? hu, az húzós azért :s

2010. máj. 25. 07:56
most jutott eszembe, hogy ti nem is tudjátok, hogy én 159cm magas vagyok, alapjában vékony testalkatú olyan 51kilóval lettem terhes és 65-el mentem szülni...szóval hozzám képest volt túl nagy a gyerek :-)))
2010. máj. 25. 07:51

(előző hszt valahonnan bemásoltam aznapi, mikor hazajöttünkvasárnap)


azóta annyi fejlemény, hogy van tejem, csak csomósodik a mellem, így azon ügyködöm be ne gyulladjon...Koni jó baba, eszik alszik!!!

a gátam néha bacottul fáj, nehezen ülök (úszógumin inkább)és menni si nehéz mert szúr a varrat, de látványosan gyógyul!


elgondolkodtató melyik volt a jobb szülésem...először nem voltam benne biztos, de aztán most már pár nap elteltével azt mondom, hogy szülni rendesen jobb volt, mint a császár...

viszont hogy több gyerekünk nem lesz már az tuti!!! :-))

2010. máj. 25. 07:46

sziasztok!!!


szerdán egész nap voltak hébe hóba fájások, mert ugye megpiszkáltak...este ittam bort és lefeküdtem, de a fájások nem múltak el, kb aludtam 1 órát 10-11ig... utána elkezdtem figyelni a fájásokat...rendszeresek voltak, de nem erősödtek, aztán kissé sűrűsödtek, fél 1kor hívtuk anyuékat jöjjenek, aztán 1 körül mentünk be...

mikor beértünk megvizsgáltak, ugyan az az 1 ujjnyi tágulás...ctg-re tettek, meg mondták még nem hívnák a szülésznőt, mert korai...közben én hívtam a dokit, h bejöttünk...


elkezdődtek erősödni a fájások, a szülésznő megvizsgált 2 majd 3 óra múlva, rohadt lassan de tágultam... férj tiszta ideg volt, h megint az lesz mint előznél és potyára szenvedek, beszélt a dokimmal is, hogy jöjjön és császározzon meg (Ő MEG MEGNYUGTATTA, HOGY EZ ÍGY MEGY)..

KÉSŐBB VALAMIKOR MEGJÖTT A SZÜLÉSZNŐ, MEGVIZSGÁLT, LASSAN DE HALADUNK, GYEREK SZÍVHANGJA TÖKÉLETES....

én először guggolva térdelve vajúdtam, kipróbáltam a labdát, de nekem olyan érzésem, volt, mintha nyomná vissza a gyereket, nem jött be...szóval végül felfeküdtem a szülőágyra, kértem fájdalomcsillapítót amitől konkrétan bekábultam, így tudtam fájások közt aludni...vittem egy elektromos stimulátort azt rátettem a derekamra hátul, kissé tompított a fájdalmon... már reggeledett, aztán délelőtt lett, még mindig nem voltam eléggé tágulva... de lassan haladt..anyós meg férj masszírozták a derekam...meg segítettek a fájásoknál, hogy vegyem a levegőt.... + férj mondta az általam betanított szöveget, hogy a fájás a barátom, segít kitolni a gyereket... :-)))


aztán szóltam anyósnak, h szóljon a szülésznőnek, h jöjjenek már (közben ide oda mászkáltak, mert közben annyira sokan lettünk, hogy a vizsgálóban is megszült valaki), mert tolófájásom van, már nem tudok lihegni jön a gyerek... jöttek és nekifogtunk...a sznő sztem könyékig bennem turt, h tágítsa a helyet, mondták muszáj a gátmtszés, megcsinálták...aztán a kitolás már egész hamar ment, 3 fájást vártunk, és egy fájás hossza alatt kétszer nyomtam, szóval elsőre kijött a feje csúcsa, aztán a feje, aztán vártunk, aztán a válla felsőteste és sztem 5. re kicuppant Koni...az a megkönnyebbülés tényleg frankó érzés volt....rámtették miután elvágták a zsinórt... szopizni még nem akart...de tök jófej volt nézelődött...

aztán jöttek a szar részek, a betapintás 4-5 perces alapos vizsgálat, nem repedt e meg a méhen belül a varrás (császár), aztán a varrás, kicsit be is repedtem a másik irányba, a dokim szerint nagyon kicsit, de összevarrt mindent alaposan, fáj is mint a fene!!!egy órát még ott voltunk, aztán vittek le az osztályra, először szédültem, meg szarul voltam, én nem éreztem olyan késztetést, h rohanjak zuhanyozni, pedig ennyi vajúdás után ( ha este 11 től számítjuk akkor 17 óra) és elfelejtett hónaljsprézés után vetekedtem egy görénnyel, de kvára nem érdekelt, mert ugyan a szobánkban volt a wc+zuhany, de addig majd elájultam míg elmentem...

este fél 10 kor hozták a gyereket, addig próbáltam pihenni...meg összekaparni magam, hogy otthagyhassák éjszakára...



szopik mint állat, nagyon jól csinálja, csak alig van tejem

ittam rengeteget, a gyerek folyton a mellemen, de vazze még mindig csak előtej van, de az is alig..

Koni pedig nagy baba, így éhesebb mint egy átlag gyerek...2 szer mentem kérni egy kis tejet mikor mindkét mellem kiszívta, és még mindig üvöltött... kaptam is, de utána közölték, több nincs, mostmár tegyem mellre jó sűrűn (nemtom mire gondoltak, mikor már kb így is egyfolytában rajta lógott)...a mellettem ágyon levő csajnak meg annyi teje volt, hogy folyt a gyereke száján ki, és nagyon nem akart fejni (jól összehaverkodtunk, ő is aznap szült mint én, csak neki kipottyant a gyerek burokban a mentőben, be sem értek vele a kh-ba, mentőt is csak a csúcsforgalom miatt kértek, de még szerencse, mert a kocsiban szült volna meg)...aztán megbeszéltük neki plussz teje van és ki kéne szedni, az én gyerekem meg éhezik, így megszoptatta ( vessettek rám követ de a gyerekem éhezett) amíg bent voltunk kb 5 ször szopiztatta meg, de max kb 2-3 perceket, aztán csüngött tovább az én üres cicimen+elaludt rajta... amikor indultunk el csavarodós érzést éreztem, na örültem belövellt a tej,de aztán mégsem...ha nem idul be a tejem én nemtom mi lesz, nem alszunk két napig!!!!mert Koni követeli és üvölt....


a kh-ban gyorsan körbement a hírem, a főorvos helyettes nő is hallotta , hogy milyen hős voltam, megszültem egy ekkora kölköt!!!

május 20-án, 16óra 04kor

4000g, 58cm, 35cm fejkörfogat és 9/10-apgar el sem hiszem!!!

73. BBZS (válaszként erre: 71. - Fiancee)
2010. máj. 12. 14:18

Szia!


Mi a helyzet veletek? Kibújt már a baba? Vagy császár lett?

Én 22.-re vagyok kiírva második babával, az első 2,5 éve volt programozott császár farfekvés miatt, tehát fogalmam sincs mi vár rám, olyan vagyok minden szempontból mint egy először szülő nő. Az én dokim is azt mondta, hogy simán nekiindulunk, max. hamarabb jutok műtőbe, de ne aggódjak, végig figyelnek és amint kicsi megingás is van, azonnal tolnak. De - idézem őt: lehet, hogy kiesik magából a gyerek - he-he, szerintem akkor nem fogok nevetni.

Úgyhogy most várom a napot, de a babával minden nap megbeszélem, hogy kibírjuk végig a kiírt időpontig, sokkal előbb nem jön, és minden rendben lesz. Tulajdonképpen mindegy is, hogy természetes úton, vagy császárral: egészséges legyen és ne tartson túl sokáig.

Nekem a császárról semmi negatív élményem nincsen. az biztos, hogy áldás a gyerektologatós kiskocsi, mert lehet rá támaszkodni, de a sebem szépen és gyorsan gyógyult. Most szedek szülésznő által ajánlott és jóváhagyott homeopátiás bogyókat, hátha segít, majd meglátjuk.


Kérlek, ha van időd, írd meg pár mondatban, hogy miként született meg második babád.


Köszi

72. beuanya (válaszként erre: 71. - Fiancee)
2010. máj. 6. 21:18

Nagy nagy drukk Nektek!! Nemsokára találkozhattok!! De jó!

Ha lesz erőd / energiád / időd, írd meg mindenképp mi volt!!!

2010. máj. 6. 09:58
na gondoltam benézek, nem túl nagy itt a forgalom...még nyolc napom van a kiírásig, de ez a kölök nem siet a kibújással...
2010. ápr. 8. 15:20

nagyon közeledik a szülés időpontja (kár, h nem tudom mikor lesz :-))) pontosan )

holnap leszek 35 hetes....nagyon kíváncsi leszek sikerül e a szülés természetesen....utána mindenképpen jelentkezem a beszámolóval!!!

ha így lesz ha úgy!

üdv mindenkinek

2010. márc. 7. 11:32

hali


újabb infók dokimtól, Istvánban való császár utáni szülésről:

azt mondta az Istvánban nem szeretnek EDA-t adni, mert lassítja a szülést, császár utáni sima szülésnél sincs semmi előírás, várjuk mi lesz, csak ha komplikáció merül fel, első szülésnél esetleg várnak pár percet, h javul e a helyzet (ha erre lehet várni, mert olyan jellegű) , de császár után már hamarabb belemennek a köv. császárba, nem kockáztatnak...

szóval ha minden oké, szívhang, tágulás, stb, akkor kivárjuk, lehet hamar megy, de igazából olyan mintha először szülnél, mert most tágul ki elsőre a méhszáj teljesen, így lehet 10 óra is vagy több....és szülök simán.... utána van a betapintás, belülről megnézik kézzel a méhet, hogy nem vált e szét a heg, azt mondta dokim, h itt ehhez nem altatnak, kellemetlen, de miután kijött ott alul egy egész gyerek egy kéz már befér, ahhoz képest az már nem annyira fáj, vagy rossz.... hát nemtom..


na ennyi infót sikerült megszereznem, én 30 hetes vagyok most, tegnap azt mondta minden oké...

2010. febr. 22. 22:11

Sziasztok,


Köszi lányok.


Kriszti,

Ha nem lett volna már egy kisfiam én is bediliztem volna szerintem :(

Igen én is ezért félek a második császártól.


Fiancee,

Nekem sajnos későn jöttek a tünetek...

Igen én is nagyon félek egy következő terhességtől, de valahogy pótolnom kell azt az úrt ami most keletkezett. Nem a halott Kisbabánkat szeretném pózolni, hisz Őt nem lehet, hanem nagyon szeretnék újra egy kisbabát.

Azért ha tudnám, hogy ha minden rendben lesz megkaphatom akár a műtét után is szopizni a babát, talán könnyebb szívvel belemennék. Majd előtte kérdezősködöm, hogy lehetne-e.


Misz,

így érthető, hogy miért van rossz emléked a spontán szülésről. Eszméletlen ilyet még nem is hallottam, hogy nem adták oda a babát!

67. Kriszti1212 (válaszként erre: 61. - Beuanya)
2010. febr. 22. 19:38

Szia beu!

Ez borzasztó, ami történt. Nagyon sajnálom. Velem ilyen történt volna, akkor biztos diliházban kötöttem volna ki. Imádom a gyerekeket, bár két éve még hallani sem akartam sajátról. De ez most mindegy, az a lényeg, hogy ez mindenhogyan fájó. Ott marad örökre az ember lelkében. Szorítok, hogy összejöjjön még neked egy-két baba :)


Anyukámat négyszer császározták és neki még a régi módon, hosszában, nem keresztben vágták fel a hasát. Ja a négy császárból a harmadik ikrek volt, tehát nagy has (de sajnos az öcséim nem éltek csak 1 és másfél napot :( ). Ettől függetlenül teljesen orvos és kórházfüggő, hogy engedik-e a harmadik császározást. Kettő után meg alapból nem lehet hüvelyi úton szülni. Ezt szeretném én elkerülni, mert még tervezek még két babát.

66. fiancee (válaszként erre: 61. - Beuanya)
2010. febr. 22. 15:49

Jézusom...a könnyem csordul ahogy olvasom, nagyon szörnyű élmény lehetett neked!!!meg az egész családnak!

azért ez durva, hogy nem volt jele azonnal, az egyik ikres barátnőmmel is ez történt, hogy levált a lepény, de rögtön dőlni kezdett belőle a vér...ő 32 hetes volt és amúgy is kh-ban feküdt, mert néha vérezgetett...azonnal műtötték és azt mondták, ha otthon van, nem biztos, hogy túléli mire beérnek...mert sok vért vesztett volna...


azért biztosan az is vígasztalt , hogy ott volt már egy gyerek nektek, és hogy ez az egész úgy történt, hogy lehet még gyereketek...

én nem is tudom belefognék e mégegyszer ha velem ilyen történne...és remélem nem is fogom megtudni...

én is azt kívánom sikerüljön a következő!!! és minden okés legyen!!! biztosan jobban is oda fognak rád figyelni ezek után!!!

és amúgy a bababarát kh-ban , ha nincs gond a császár után, akkor ott is rádteszik a babát szopizni... én sok vért vesztettem, meg a gyereket is kicsit lélegeztetni kellett ballonnal, így kicsit később kaptam meg, de még aznap hozták szopizni!!! többször is, csak nem hagyták velem ott, mert nem bírtam felkelni!!!

65. misz (válaszként erre: 64. - Misz)
2010. febr. 22. 12:45
Bocsi, rossz fórumba írtam.
64. misz
2010. febr. 22. 12:45
Debora írt:"Mivel kisműtét volt, holnap de. hazamehetek. Köszönöm mindenkinek. puszi."
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook