Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes olajokat használtok külsőleg és/vagy belsőleg? fórum

Természetes olajokat használtok külsőleg és/vagy belsőleg? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 2. 19:19

Jahh, és nagyon sűrűsödik a hajam! :)

Tele vagyok 'babahajakkal'. :)

2013. jún. 2. 19:18

Én hajra ricinust használok. :)

Szép fényes tőle, és a hónapok óta tartó hajhullás is megszűnt. :)

15. *bakancslista* (válaszként erre: 11. - Laprincipessa)
2013. jún. 2. 19:14

Festett a hajam, mosni v. öbliteni nem ajànlott? (Szódabb v.almaecet nem?) (Hogy mosol hajat szódabbvel?)

Holnap teafaolaj próba is lesz, utànaolvasok.

Köszönjük.

14. laprincipessa (válaszként erre: 13. - Aquatica)
2013. jún. 2. 19:12
sajnálom :( mi volt a gond vele? (nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt)
13. Aquatica (válaszként erre: 11. - Laprincipessa)
2013. jún. 2. 19:10
a szódabikarbóna nekem nagyon nem tett jót..
12. laprincipessa (válaszként erre: 11. - Laprincipessa)
2013. jún. 2. 19:09
*nem lapul úgy a fejemhez =)
2013. jún. 2. 19:08

Én almaecetet használok a hajkondícionálóként, miután szódabikarbónával mosom. Lassabban zsírosodik, eszméletlenül selymes és fényes, sokkal egészségesebben néz ki is lapul úgy fejemhez, mint a hasonló hatású samponok következtében. Nem találtam még olyan professzionális terméket, amivel ezt mind elértem volna. Csak arra kell vigyázni, hogy festett hajra nem ajánlott.


Nem volt ugyan a listában, de teafaolajat szoktam csepegtetni az öblítőhöz fehérneműk, zoknik mosásakor, ferőtlenítő, csíraölő, gombaírtó hatása van. Ilyen problémákra helyileg is alkalmazható hígítva. Influenzaszezonban ha egy tálkába csepegteted és ráteszed a radiátorra, a levegőt is fertőtleníti.


Nagyon jó immunrendszererősítű a grapefruitmag csepp, ha beteg vagyok mindig ezt iszom, a náthán általában 2 napon belül túl vagyok (ha időben elkapom akár 1 nap alatt is).

2013. jún. 2. 18:58

Az olivaolajat sóval keverve bõrradírnak egész testre szoktam. Hajra is írjàk, egyszer próbàltam, tényleg jó, óràkig rajta volt és puha lett a hajam tõle. (Csak rohanàs van mindíg és màr a kàdban jut eszembe, hogy ez lemaradt.) Rààllok ezekre és holnap a DMben veszek olyan rozmaringos olajat, nem is veszek testàpolót (most fogyott el).

Köszönöm Nektek!

9. *bakancslista* (válaszként erre: 7. - Mafalda)
2013. jún. 2. 18:52
Köszi! Akkor ràkerül a listàra a màriatøövismag olaj is, jó lehet! Az almaecettöl én sem fogytam, de szeretem, felfrissít. Van aki arcot töröl àt vele hígítva ill.fürdõvízbe tesz, megpróbàlom úgy is.
8. Aquatica (válaszként erre: 5. - *bakancslista*)
2013. jún. 2. 18:19

én a szezám olajat salátákhoz használtam. illetve hajamra kondicionáloként, indiai ayurvéda gyógyászatban kiemelt helyen van ez az olaj.

én is szoktam a párnámra cseppenteni. vagy inhalálni vele, fűrdővízbe is szoktam pár cseppet tenni.

de én nem csak az olajokra álltam rá hanem az egészséges életmódra is, amibe ugye beletartoznak különböző, magvak gyümölcsök is. gabona félék pl. köles, hajdina -ezek mind szépítő, gyógyító növények.

illetve a fűszerek: gyömbér, kardamom, kurkuma. ha van időd nézz utána , érdemes

2013. jún. 2. 18:12

Használom a máriatövismagolajat,kíváló máj méregtelenítő.

Tökmagolajat időnként.Ezeket eszem.

Illóolajat párologtatok,de ált,csak ősztől-tavaszig.Ilyenkor jobb szeretem a jó levegő illatát:)

Almaecet nem segített a fogyásban,de néha jó inni evés után.(1 pohárba 1 teáskanálnyi)

6. *bakancslista* (válaszként erre: 5. - *bakancslista*)
2013. jún. 2. 18:03
Jaj. Mit írtam: belsõleg természetesen az olajokat evõkanàllal. :-)
5. *bakancslista* (válaszként erre: 3. - Aquatica)
2013. jún. 2. 17:59

Köszi! Az illóolajakat hogyan hasznàlod? Én max.a pàrnàmra cseppwntek este levendulàt. Hozzàadod az olajhoz? Belsõleg úgy, ahogy írja: àlt.1ek/nap? Annyï jót olvastam mindrõl, lehet többfajtàt is naponta inni? Még olvastam a fenyõmagolajról és a dióoljaról is, kutakodok még, ha gépközelben leszek. (Sajna most is csak telefonon portyàzok)

Köszi!

4. Aquatica (válaszként erre: 3. - Aquatica)
2013. jún. 2. 17:53
szeretem, bocs elírtam :)))
3. Aquatica (válaszként erre: 2. - *bakancslista*)
2013. jún. 2. 17:53

szuper dolog, én szeretem külsőleg belsőleg is.

külsőleg :citrom rozmaring olajjal kenem a bőrömet.feszesít nem leszek narancsbőrös.alverde termék.

illó olaj:levendula, jázmin, mindig van.

szerezem a szezám olajat is. argán olajat én is fogok venni.

most épp kókusz olajom van.

2013. jún. 2. 17:48

Sziasztok! Teljesen ràkattantam a természetes olajokra. Ma vettem Argànolajat, mandulaolajat, szezàmmagolajat.

Otthon van és màr kenem-iszom a szölömagolajat és olivaolajat.

Tervezek venni sàrgabarackmag olajat.

Almaecetrõl is sok jót olvastam.

Van ezekrõl tapasztalatotok?

Hiszek benne, szerintetek?

Köszönöm.

2013. jún. 2. 17:43
Természetes olajokat hasznàltok külsõleg és/vagy belsõleg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook