Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes hajszínezés fórum

Természetes hajszínezés (beszélgetős fórum)


2011. márc. 28. 12:00

Sikersztori: most növesztem le mindenféle festékkel össze-vissza festett hajam (az alja sötétvörös, aztán egyre világosabb, majd két centi eredeti barna), de tegnap vörösesbarna hennával nekiugrottunk, és az eredmény csúcs! Teljesen egyszínű lett, pedig csak arra számítottam, hogy lájtosabb lesz az átmenet. Köbö fél évig kell kihúznom, amíg teljesen lenő a festett, addig elhennázgatok:)

csak leírom, hogy nálam a henna jó volt festett hajra is:)

2011. márc. 17. 18:29

még ezt az egyet hozzáteszem!


az én bejegyzésemben benne volt,hogy a testfestésről szól és az is,hogy bár ez nem hajfestésről szól,de hasonló lehet az allergiás reakció!


nem óhajtom vitázni,bocs,hogy ide mertem írni nem ide vonatkozó dolgot:DDD


én nyugodt vagyok és nem áll szándékomban vitázni sem!!


ugyanis nincs hozzá hangulatom,amúgy azt írok amit akarok,ha felesleges akkor így jártam:)

2011. márc. 17. 18:24

nem én voltam modortalan! ti kezdtetek el hevesen rám reagálni! én csak jót akartam azzal a bejegyzéssel..nem tetszik sajnálom! nekem sem tetszett a 13.hsz-ed!Azt hiszem nem is hozzád szóltam!


Na mindegy!


Szasz!

19. Anda39 (válaszként erre: 18. - E705905164)
2011. márc. 17. 17:56

Ha már ilyen kedvesen szólsz hozzám, válaszolok.

Fekete henna nincs. Illetve amit fekete hennának hívnak, az már keverék, szintetikus anyagtól lesz fekete, és ez a szintetikus anyag az, amivel jó vigyázni.

Mivel ez a topik hajszínezésről szól, felesleges a testfestő anyagot ide keverni, és modortalanul írogatni.

2011. márc. 17. 17:06

és nem a hajfestékről írtam,hanem magáról a hennáról...


azt akartam vele mondani van aki allergiás lehet rá tök mindegy a színe!!


na tényleg lépek innen..jesszusom..

2011. márc. 17. 17:03
én nem akarok erről vitázni...ennyi...leírtam viszlát..ha valaki jót akar azzal ne kekeckedjetek! szasztok!
2011. márc. 17. 17:02

van fekete henna..ilyen hülyeségen vitázni...


(most látom te már másik vagy)

15. e705905164 (válaszként erre: 13. - Anda39)
2011. márc. 17. 17:01
te reklamász,hogy ezt másoltam be meg azt és??nem tegnap óta vagyok én se itt..nyugi..nem vagyok hülye!
14. e705905164 (válaszként erre: 13. - Anda39)
2011. márc. 17. 17:01

amint látod a testfestésről ír és beleírtam,hogy a hajfestés is biztos okozhat hasonló reakciót!


és le lehet szállni rólam!


csá

13. Anda39 (válaszként erre: 11. - E705905164)
2011. márc. 17. 17:00

Te is utánanézhetsz, mielőtt reklamálsz.

A hennával csak vöröses árnyalatúra lehet a hajat festeni.

Amit bemásoltál, az nem a hajfestési technikáról ír.

12. e705905164 (válaszként erre: 10. - D879a0c5b4)
2011. márc. 17. 15:00

igen,bemásoltam..csak mert jobb,ha tudják..mielőtt magukra kennek valamit az emberek! van ebben valami rossz??nincs...


na további szépet..sajna mennem kell kis időre!

11. e705905164 (válaszként erre: 10. - D879a0c5b4)
2011. márc. 17. 14:57

ki mondta ezt neked,hogy csak vörös létezik???


sztem nézz ennek jobban utána!!hali

10. d879a0c5b4 (válaszként erre: 8. - E705905164)
2011. márc. 17. 14:56

Fekete henna nem is létezik, csak vörös.

Ennél, amit bemásoltál, csak azért lehet valaki rá allergiás, mert a vörös hennához feketítésként adott adalékanyagok kiválthatják az allergiás reakciót. A natúr hennában nincs semmi, kikeveréséhez víz kell, cukor, citromlé és eukaliptuszolaj. Sötétítéshez kávét, diót, fekete teát szoktak ajánlani.

2011. márc. 17. 14:51
a feketetea állítólag sötétít- most dobtam fel egy adagot, látványos változásról nem tudok beszámolni, dehát mit vár az ember két filter teától:)
2011. márc. 17. 14:43

sziasztok..

van aki allergiás a hennára!!!mondjuk ez csak jó tanács..nem árt vigyázni...sztem ugyanúgy,mint a rendes festékekkel...


Ezt találtam!érdemes átgondolni..én nem hennázok...:S


A fekete henna testfesték allergiás reakciót válthat ki, néhány esetben sürgős orvosi beavatkozás, esetleg kórházi kezelés is szükségessé válhat. Állandó bőrkárosodás, allergiás bőrgyulladás és esetleg egy életen át tartó érzékenység alakulhat ki használatától. A fekete henna bőrre való felvitele után kialakult allergiás reakció hosszantartó károsodást is okozhat. A tünetek megjelenhetnek röviddel a felvitel után, de 3-12 nap múlva is.

A legjobb tanács, elkerülni a fekete henna testfesték használatát!

A hennához adott színezék, amelyet fekete henna testfestékként, nem tartós tetoválószerként használnak, súlyos egészségi problémát okoz. A hozzáadott komponensek közül sok allergiás reakciót, krónikus bőrgyulladást, vagy később kialakult allergiát okoz.

Ezek az allergiás reakciók viszketést, bőrpirosodást, kiütést és hólyagokat okoznak. A tünetek kezelés hatására egy idő után eltűnnek, de néhány esetben állandó bőrkárosodáshoz, pl. a bőr „elszíntelenedéséhez” és hegesedéséhez vezethetnek.

Néhány személyben állandó, egész életén át tartó érzékenység, allergiás bőrgyulladás alakulhat ki. Néhány esetben ekcémaként is jelentkezhet. Néha sürgős orvosi beavatkozás, esetleg kórházi kezelés is szükségessé válhat. A tünetek a festett bőrfelületre, vagy annak közvetlen környezetére korlátozódnak, de előfordulhat, hogy az egész testfelületre is kiterjednek.

Bizonyos esetekben „összetett” érzékenység is kialakulhat, pl. hólyagok képződnek az olyan ruhák, cipők, hajfestékek használata során, amelyek ugyanazokat a festékeket tartalmazzák,

mint amelyek a fekete hennában előfordultak, de érzékenység léphet fel napozó készítményekkel, akár gyógyszerekkel szemben is, amelyek esetleg hasonló összetevőket tartalmaznak.

Az ilyen jellegű érzékenység növekvő aggodalomra ad okot, felnőttek és gyermekek esetében egyaránt, amely hatással van mindennapi életükre, vagy akár foglalkozásukra is.



Gondolom ez hajfestékben sem lehet jobb...de kitudja...csak gondoltam esetleg hasznára válik valakinek a leírtak!

7. csillag.virág (válaszként erre: 5. - Gerencsi)
2011. márc. 17. 14:25

Nekem is félig a saját színem, félig még szőke. De ezért nem fogom levágatni a végét az tuti. 20 mosásig tartó színezővel oldom meg a problémát.

Fodrászkellék boltba veszem, jó minőségű, nem drágább mint a drogériákban lévő, és biztos olyan hajszínt kapok, ami nagyon hasonló az eredetihez.

2011. márc. 17. 12:58

Ha már pihent a hajad 3 hónapot (tehát már annyi ideje nem volt újrafestve), akkor hennázhatsz.

Én is ezzel dobom fel az uncsibarna hajam színét :)

5. Gerencsi (válaszként erre: 2. - A9f4f8dbe4)
2011. márc. 17. 12:53
A hennát azért nem használhatom, mert korábban már volt festve a hajam. Már majdnem egy éve növesztem, nem nagyon látszik, mert utoljára olyanra volt festve, mint az eredeti. Tehát félig eredeti, félig festett a hajam. Festett hajra pedig nem ajánlják a hennát. A hajszínezők pedig eddig mindig feketére fogták a hajamat.
4. Dolores007 (válaszként erre: 3. - T.Ili)
2011. márc. 17. 12:50

Bizony, ezt találtam én is.


[link]


Itt lehet olvasni róla.

3. t.Ili (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. márc. 17. 12:43
Régen,a diófa levelének főzetét használták erre a célra!
2011. márc. 17. 12:36

A hennát csak ajánlani tudom,

uncsibarna hajamnak nagyon szép vöröses fényt adott. Hátránya viszont, hogy minden hajmosással répavörös lé folyt a lefolyóba, és szép lassan "kikopott".

2011. márc. 17. 12:15
Az lenne a kérdésem, hogy van-e tapasztalatotok a házilag megoldható hajszínezésről? Sötétbarna hajam van, de elég fakó a színe, és úgy hallottam, hogy ha hajmosás után kávéval öblítem le, szép színt kap a haj. Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook