Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes gyógymódok gyógynövényekkel fórum

Természetes gyógymódok gyógynövényekkel (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Természetes gyógymódok gyógynövényekkel

2008. jan. 9. 17:48

Sziasztok!


Ma regisztráltam és itt kötöttem ki, remélem jó helyen járok.

Tud nekem valaki segíteni? Melyek azok a gyógy- és fűszernövények, amelyeket nem lehet várandósság és szoptatás alatt fogyasztani, illetve amelyeket csecsemő nem fogyaszthat?


Köszönettel


D.

8. agida82 (válaszként erre: 7. - Yeticsiga)
2007. jún. 18. 12:01

Szia!

Én natúrjoghurtba keverném, a lecitin port éna abba szoktam.

Szia

2007. jún. 13. 12:29

Sziasztok!

Most vettem egy adag zöldárpa port.Minden nap ennem kellene, de nem tudom, hogy hogyan dobhatnám fel.Állítólag sima vízbe keverve kellene inni, de az nemnagyon jött be. Mézzel meg nemnagyon csúszik.

Tud valaki segíteni, hogy hogyan egyem?

köszi

2007. máj. 30. 19:37
Én is hiszek a gyógynövényekben, és a kínai filozófiában. A testünket meg kell tisztítani a méreganyagoktól és táplálni gyógynövényekke. Szervezetünk képes az öngyógyításra, csak elrontottuk. Vissza kell állítani az egyensúlyt.
2007. ápr. 22. 14:52
Én is hiszek a gyógynövények gyógyító erejében,gyűjtöm is őket.
2007. ápr. 12. 11:17

Most így tavasszal,mindenhol pitypang tenger van.Érdemes szedni belőle,mert számtalan gyógyhatása ismert:

A friss virágszárból naponta ötöt-hatot nyersen megeszünk, krónikus májgyulladás esetén is gyors javulás remélhető. Használ cukorbetegség ellen is. Cukorbetegek naponta fogyasszanak legalább tizet a szárából, amíg a pongyola pitypang virágzik. A szárat virágostul mossuk meg, csak akkor távolítjuk el a virágfejet és lassan szétrágjuk. A szár kezdetben egy kicsit keserű, de ropogós és nedvdús. Az állandóan betegeskedő embereknek, akik levertnek és fáradtnak érzik magukat, ajánlatos kéthetes kúrát csinálniuk a gyermekláncfű szárával.

Megszünteti a bőrviszketést, a sömört, a kiütéseket, javítja a gyomornedv kiválasztást, és megtisztítja a gyomrot mindenféle pangó anyagtól. A friss szárak fájdalommentesen oldják az epekövet, szabályozzák a máj és epe működését. Vértisztító hatása folytán köszvény és reuma esetén is segít, elmulasztja a nyirokcsomó-duzzanatokat, ha az ember a friss szárral 3-4 hetes kúrát végez. Sárgaság és lépbántalom ellen szintén eredményesen alkalmazható.

A pitypang gyökere, nyersen fogyasztva - de szárítva is -, teának, vértisztító, emésztést elősegítő, izzasztó és vizelethajtó, valamint élénkítő hatású. Vérhígító hatása sűrűvérűség ellen kitűnő.

A nők szépségápoló szerként is használják. Az arcot és a szemet szokták lemosni vele , ettől arcuk tiszta és hamvas lesz.

Szóval érdemes nemcsak gyönyörködni benne...

2007. ápr. 12. 10:16
Nagyon ellene vagyok a gyogyszerszedesnek.Regen ha a fejem fajt,rögtön algopyrin,ma mar nem teszem,csak ha örjitö migrenem van-hala az egnek nagyon ritkan-.Problemam volt/van a gyomrommal,tul erzekeny,az orvos gyogyszert irt fel,nem szedtem.Inkabb vasaroltam a gyogyszertarban gyogyteat,direkt gyomorra.Körülbelül fel eve ezt iszom reggelente,a gyomorfajasaim,gyomoregesem megszüntek.Szamtalan pelda a környezetemben azt igazolja hogy a gyogynövenyek gyogyitanak,ami a legfontosabb,mindenfele mellekhatas nelkül.
2007. ápr. 11. 23:20
En hiszek a gyogynovenyek gyogyito erejeben,van is egy ismerosom,aki eskuszik hogy a gyermeklancfu gyogyitotta ki majbetegsegebol.Meg az orvosa is megkerdezte tole,mit "szedett"hogy ennyire megjavult az egeszsegi allapota.
2007. márc. 11. 21:32
Sajnos ebben a rohanó, stresszes világban nincs ideje az embernek az egészségével foglalkozni, ha mégis megbetegednénk, akkor gyorsan ebédidőben, munkakezdés előtt, vagy után elrohanunk az orvoshoz, feliratunk egy gyógyszert és pánikszerűen beszedjük, hisz nem robbanhatunk le. Mindannyian tudjuk mennyi káros mellékhatása lehet a gyógyszereknek. Ez motivált abban, hogy természetes gyógymódok után nézzek. A tudást őseinktől örököltük, nagyszüleink éltek a természet által nyújtott lehetőségekkel, de mi megfeledkeztünk róluk.

Ugrás a teljes írásra: Természetes gyógymódok gyógynövényekkel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook