Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes gyógymód! Ahogy régen gyógyítottak! fórum

Természetes gyógymód! Ahogy régen gyógyítottak! (beszélgetős fórum)


2010. okt. 26. 21:25
Narkolepsziára???????
19. afb7c53ac0 (válaszként erre: 17. - Diagonalt)
2009. jún. 24. 17:11
Köszönöm szépen a választ! Gasztro dokihoz járok, de szeretnénk babát és ezért érdekeltek az alternatív megoldások. Bár, azt hiszem, hogy terhességnél bizonyos gyógynövényeket nem szabad fogyasztani.
18. Noncsi18 (válaszként erre: 12. - Gerna)
2009. jún. 24. 16:13

Igen olcsóbb, de az is csak ideiglenesen oldja meg a problémát, mint a fájdalom csillapító!!!! Attól sajnos még el kell menni fogorvoshoz!!!

De szerintem jobb ez a módszer és tényleg olcsóbb! Illetve ami a legfontosabb hogy nem káros!

17. diagonalt (válaszként erre: 15. - Afb7c53ac0)
2009. jún. 23. 10:16

Akácvirág, ánizsmag, apróbojtorjánfű, árnikalevél- és virág, benedekfű, bordzavirág, cickafarkfű, csalánlevél, fehérmályvalevél- és gyökér, kamilla, keskenylevelű utifű, orbáncfű, pásztortáska, vidrafű, zsályalevél.

Ezeket a gyógynövényeket lehet használni gyomorsavtúltengés ellen.Talán valamelyik segít.


Illetve diéta.


A reflux betegségnél fontos a rendszeres, kis mennyiségű étkezés. Kerüljük az erős fűszereket, a savas ételeket, az alkoholt, valamint a dohányzást.


Fogyasszunk reggelente valamilyen frissen facsart zöldség vagy gyümölcslevet, egy pohár gyógyteát (például Benedekfűből) vagy néhány szem gyümölcsöt. Nagyon jók a gabonák, a pelyhek és a müzlik, az élőflórát tartalmazó natúr joghurt és kefir, valamint a növényi eredetű tejek.


Ebédre mindig együnk meleg levest, főzeléket vagy salátát. A nyers zölddel elfogyasztott hús kevésbé hizlal, mint a hagyományos köretek. Délután is együnk nyers zöldet vagy gyümölcsöt és 6 óra előtt fejezzük be a nehéz étkezést. Lefekvés előtt egy gyümölcsöt, egy joghurtot vagy egy salátát még elfogyaszthatunk. Igyunk napi 2 liter szűrt vizet, gyógyteát vagy ásványvizet. Tartózkodjunk a szénsavas, cukros „üdítő” italok fogyasztásától. Magyarországon is kapható gyógynövényboltokban, illetve patikákban egy kiváló bázikus por, mely nemcsak a szervezetben keletkezett savas túlsúlyt képes kompenzálni a vérben, hanem a gyomorsav megkötésére is alkalmas.


A tápcsatornának rendkívül sok betegsége ismeretes, ilyenek például a gyomorhurut, a gyomorfekély, a vékony- és vastagbél különböző gyulladásai, fekélyei, melyeket ma már életmódváltással, gyógyszeres kezeléssel és különböző természetes alapanyagú gyógytermékekkel kitűnően lehet kezelni. Nem szabad még a banálisnak tűnő problémákat sem elhanyagolni, mert például a fekélyek talaján is rosszindulatú elváltozások alakulhatnak ki. Ezért fontos, hogy szokatlan tünetek esetén forduljunk orvoshoz. Még egy visszatérő, gyakori csuklás mögött is rejtőzhet komoly betegség. Ne ajánljunk egymásnak orvosi vizsgálat nélkül gyógyszereket, mert ami az egyik embernek jó, a másiknak kifejezetten árthat.


Az emberek többsége makacsul reménykedik és hisz abban, hogy különböző gyógyszerekkel meg lehet szüntetni a betegségeket. Már több ezer évvel ezelőtt is ismert volt az a tény, hogy gyógyítani csak a természet képes, az orvos legfeljebb kezelni tud. Mindenkinek tudomásul kell vennie, hogy egészségéért csak saját maga felelős. Tehát nem folytathatják tovább következmények nélkül a betegségük kialakulásához vezető életmódot, mert ha azon semmiképp nem hajlandóak változtatni, az orvos által felírt gyógyszerek sem tudják rendbe hozni őket.


Szomorú, hogy napjainkban még mindig sok az indokolatlan antibiotikum fogyasztás, aminek hatására a bélrendszerben levő hasznos baktériumok elpusztulnak, ez különböző emésztési panaszokat, a candida gomba elszaporodását és az immunrendszer működésének zavarát idézi elő. Ezekre a tünetekre újabb gyógyszereket írnak fel, s így indul a végeláthatatlan körforgás, melyből úgy tudunk kikerülni, hogy változtatunk étkezési szokásainkon, és gyógyszerek helyett természetes gyógymódokat alkalmazunk.


Ez persze nem teszi feleslegessé az évenkénti egészségügyi szűrést és góckutatást. Eszébe ne jusson senkinek csuklási rohamok, véres széklet, tartós hasmenés, fokozódó fogyás vagy a has területének makacs fájdalma esetén orvosi vizsgálat nélküli öngyógyításba kezdeni. Szakszerű kivizsgálás után konzultáljuk meg kezelő orvosunkkal, hogy melyik az a helyes életmód, táplálkozás vagy természetes gyógymód, mely a szükséges gyógyszeres kezelés mellett alkalmazható és gyógyulásunkat hatékonyabbá teszi.

16. diagonalt (válaszként erre: 14. - Marikati)
2009. jún. 23. 10:11
Igen,sejtettem,h nem egy elterjedt kór,azt is gondoltam,h nem sokat tudtam segíteni.Sajnálom.
15. afb7c53ac0 (válaszként erre: 3. - Diagonalt)
2009. jún. 23. 08:19
Gyomorbántalmakra mit javasolsz? Én sajna refluxos vagyok.(visszafolyik a sav a nyelőcsőbe)
14. marikati (válaszként erre: 13. - Diagonalt)
2009. jún. 23. 08:15

Köszönöm a tanácsaidat,de ezekkel én is tisztában vagyok.Egyébként ez a betegség nem a modern élettel jár.Mindíg is voltak narkolepsziások,csak félre diagnosztizálták őket.Főleg kis rohamos epilepsziásnak titulálták őket,de előfordult extrém esetben,hogy skizofrénnek.

Ma Mo-n 110 diagnosztizált beteg van.Ezzel szemben kb 2000 ember szenved ettől.

Nagy a tájékozatlanság ezzel kapcsolatban.

13. diagonalt (válaszként erre: 9. - Marikati)
2009. jún. 22. 22:03

No erről a betegségről eddig nem is hallottam.Kicsit utána néztem a dolognak,és nem túl sok jót találtam.Azt hiszem ez valami a modern élettel járó betegség.Találtam 1-2 tippet,de sokmindenre nem hiszem,h jók.

"Mit lehet tenni?


Csökkentsd a koffeint! Noha egy finom cappuccino segít abban, hogy ne aludj el az órákon, a hatása miatt nehezebb lesz az éjszakai elalvás.


Kerüld az alkoholt és a dohányzást: Ezek mind olyan szerek, melyek befolyásolják az alvást


Iktass be rövid szundikat: Az előre megtervezett, rövid, 10-20 perces szunyókálások megelőzik a hirtelen jelentkező alvásrohamokat.


Alakíts ki egy lefekvési szertartást! Szellőztesd ki a szobád, végy egy forró fürdőt vagy zuhanyt, olvass még egy kicsit, vagy hallgass halk zenét. Kerüld a TV nézést, internetezést. Ha éjjel kialszod magad, kevésbé leszel nappal fáradt.


Sportolj: A sport egyrészt napközben frissen tart, másrészt segíti az éjszakai alvást.


Kerüld a veszélyes helyzeteket: Lehetőség szerint kerüld az olyan helyzeteket, amelyek veszélyesek lehetnek, ha hirtelen elalszol! Ne vezess, ne mássz sziklát, ne használj veszélyes gépeket.


Kérj orvosi segítséget: A narkolepsziára létezik gyógyszeres kezelés, ez általában antidepresszánsokból és stimuláló szerekből áll."


Gondolom,nem most kezdődött a probléma,és orvossal is beszéltél róla.Nem merek semmilyen teát olajat ajánlani,mert ez nem egy laza megfázás,vagy ilyesmi.

12. gerna (válaszként erre: 1. - Noncsi18)
2009. jún. 22. 21:56

De mennyivel olcsóbb is 1 szegfűszeg meg egy gerezd fokhagyma, mint elmenni a fogorvoshoz! hurrá!

Egyébként régen nem fogorvoshoz mentek, hanem borbélyhoz, az egyből ki is kapta azt a csúnya fogat.

11. diagonalt (válaszként erre: 5. - Noncsi18)
2009. jún. 22. 21:53

Ezt találtam:

http: //www. b17hu. info/ meregtelen.html


Illetve van egy teakeverék receptem is.

2 rész máriatövis gyümölcs aprítva, 2 rész gyökeres gyermekláncfű, 1 rész csalánlevél, 1 rész nyírfalevél, 1 rész aranyvessző. 1 teáskanálnyi keveréket forrázzunk le 2,5 dl vízzel, lefedve hagyjuk állni kb. 15 percig, szűrjük le, és máris fogyasztható

Használat: Naponta 3 alkalommal, 3-4 héten át. A máj az egyik legfontosabb méregtelenítő szerv, ezért ezt a kúrát évente két alkalommal érdemes elvégeznünk.

10. diagonalt (válaszként erre: 4. - Bebe82)
2009. jún. 22. 21:49

A fagyöngyöt hidegáztatással készítjük.Nagyon fontos,h minden gyógyteát úgy készítsünk,ah kell,mert így értékes hatóanyagok veszhetnek el(pl C vitamin),vagy károsak oldódhatnak ki(pl csersav).


Pulzus:kicsit utána néztem és ezt találtam.Megerősített abban,amit gondoltam.

"Pulzus

A nyugalmi pulzus értéke átlagosan 72, nőknél ennél kissé magasabb is elfogadható. Minél edzettebb valaki, annál alacsonyabb ez az érték. Fizikai aktivitás hatására a pulzus emelkedik, maximális értéke kiszámolható, ha 220-ból kivonjuk az életkorunkat. A magas nyugalmi pulzus veszélyes lehet, fáradtságra, a szervezet kimerülésére, edzetlenségre figyelmeztet."


Szóval szerintem nem a gyógyszer,hanem a pihenés és a fizikai aktivitás fokozása lenne a cél.

9. marikati (válaszként erre: 3. - Diagonalt)
2009. jún. 22. 20:29
Narkolepsziára mit ajánlasz?
2009. jún. 22. 19:16
Maria Treben hires ,termeszetgyogyasz könyveiben nagyon pontos recepteket lehet talalni gyogyfuvekböl keszitett furdök,kenöcsök,eszenciak,teak keszitesehez ! Raadasul az adott gyogynöveny töveröl,hegyere le van irva + elethu kep is van a könyvben rola.Termeszetessen az is ott all hogy , mit mire hasznalhatunk.
7. Noncsi18 (válaszként erre: 6. - Winny)
2009. jún. 22. 18:36

Milyen jó is volt még nem voltak gyógyszerek......

Én se szedek már egy ideje, csak sajnos kevés gyógymódot ismerek és szeretnék minnél többet megtudni!!!

2009. jún. 22. 18:34

Ez így igaz!

Mi se szedünk semmit.Mindenre van természetes gyógymód!

Ha ez nem így lenne kihalt volna az emberiség.

kb 150-100 éve? vannak tabletták.

5. Noncsi18 (válaszként erre: 3. - Diagonalt)
2009. jún. 22. 18:32
Máj méregtelenítésre? Nekem a máriatövismagolajat ajánlották. Esetleg más?
2009. jún. 22. 18:30
vérnyomásra fagyöngy tea? megjegyzem. magas pulzusra?
2009. jún. 22. 18:28

Én eléggé jártas vagyok ebben a dologban.Évek óta gyógynövényeket használok,és nem gyógyszereket.A férjemnek évek óta magas vérnyomása van,de mióta fagyöngy teát iszik,csak fele a gyógyszer adagja.

De elég sok mindent tudok,inkább kérdezzetek.Sokat tudnék így fejből is írni.

2009. jún. 22. 18:24

Én még elég fiatal vagyok, de már külön élek anyától. Nem rég kezdtem rájönni, hogy mennyire károsak a gyógyszerek! Sajnos nem sok természetes gyógymódot ismerek!

Szeretnék minél több gyógymódot megismerni!!!!

Aki tud kérem írjon!!!!

Köszönöm!

2009. jún. 22. 18:22

Én ma voltam bioboltban, mert nővéremnek fáj a foga (mondom akkor menjünk be kérdezzük meg mi jó rá, mert nem akart gyógyszert bevenni) Mondta a nő, hogy szegfűszeg olajat tud tanácsolni, de most pont nincs neki. És mondta, hogy a fájó fogra kell szorítani egy szegfűszeget és fél órán át rajt hagyni. Nővérem ki is próbálta és be vállt neki. Illetve még azt is mondta, hogy ha a fogfájástól már a füle is fáj, akkor egy fokhagyma gerezdet tekerjen be gézzel és tegye be a fülébe (úgy hogy le ne csússzon)

Szerintem sokkal jobbak az ilyen természetes gyógymódok, és olcsóbb is, mintha valaki be vesz egy fájdalomcsillapítót!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook