Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes dolog a kívánósság a terhesség alatt, vagy csak egy ürügy? fórum

Természetes dolog a kívánósság a terhesség alatt, vagy csak egy ürügy? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. aug. 3. 17:16

Hát ebben a témában vannak történeteim.

A kolléganőm mesélte, hogy amikor az anyukája terhes volt vele, folyton töltött káposztát kívánt enni.

Egyszer mentek végig az utcájukban hazafelé, és az egyik szomszédjuk épp töltött káposztát főzött, ő megérezte az illatát, és teljesen megzavarodott, hogy neki ennie kell abból a kajából.

Mivel olyan környéken laknak (Erdélyben) szerencsére a szomszédok nem olyan viszonyban vannak, mint nálunk, ezért mikor a férje átment kérni egy tányérral, nagyon szívesen adtak a kismamának.


A másik történetem szintén a kolléganőtől van. A nagynénjéhez zörgetett be egy nő, hogy neki azonnal kezébe kell fognia a nála termő gyöngyvirágot, mert belebetegszik, ha nem kaphatja meg. Nagyon furcsálta a dolgot, beengedte, a nő odadargázott a virághoz, egyet letépett és beleharapott!!! A kolléganőm nagynénje teljesen hülyének nézte a nőt, de az váltig állította, hogy neki bele kellett harapnia, egyszerűen kellett.


Szóval kívánósság. Mi ehhez képest az, hogy én elmegyek egy pékség mellett és az illat elránt az orromnál fogva :)

5. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2006. aug. 1. 13:32
Nállam is fura kivánságok voltak,de biztos vagyok benne, hogy a szervezetem jelzése volt!Jó ha megvizsgáljuk lelki állapotunkat ilyenkor,hogy ne essünk abba a csapdába,hogy kajával potóljuk a hiányt!
2006. júl. 31. 21:32
A terhesség alatt megváltozik az ízérzés és a szaglás is. Van aki undorordik egyes ételektől és szagoktól. Így ehhez társulhat valamiféle "kívánnósság" hiszen egyes ételek ízét olyan jónak tartjuk, hogy nem tudunk neki ellenállni.
3. Hoxa
2006. júl. 31. 14:18

:)))))


Van ugye az elterjedt példa, a savanyuuborka fagyival, lehetőleg éjjel 2-kor a férjet ugrasztva érte. :)))))


Én többnyire nem voltam kívánós. Szerintem ez egyrészt ürügy, ha mégis előfordul, akkor valamilyen vitaminért, ásványi anyagért kiált a szervezet, nem a fagyiért. Én egyszer megettem egy egész üveg céklát. Biztos ez kellett éppen nekem.

2006. júl. 31. 14:13
Természetes dolog szerintem. Bár én a több szexen kívül másra nem kívántam rá. Nem voltam kívánós, ugyanazokat ettem a terhességem alatt is, mint előtte.
1. Hoxa
2006. júl. 31. 14:09
Természetes dolog a kívánósság a terhesség alatt, vagy csak egy ürügy?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook