Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes dolog a kívánósság a terhesség alatt, vagy csak egy ürügy? fórum

Természetes dolog a kívánósság a terhesség alatt, vagy csak egy ürügy? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. okt. 2. 18:10
természetes a kívánósság, de ugyanúgy az undor is az.
2007. okt. 2. 08:37
Mindig azt hittem, hogy ilyen nincs. HArmadikra megkaptam. eper, majd joghurt, végül valami üditő féleség. A férjem rendesen felpakolta a hűtőt. Addigra elmúlt.:D
2007. júl. 19. 11:08
18 hét 4 naposan derült ki a terehsségem, és majd megvesztem előtte a sárgarépa-főzelékért. fogalmam sem volt, hogy miért :)
2007. júl. 19. 10:19
Természetes.
2007. júl. 19. 05:45

Az első terhességem alatt csupán egyszer kívántam meg valamit, és azt akkor rögtön el is kellett készítenem (éjjel 1-kor hagymás rostélyost), de utána legyintettem, hogy a kívánósság csupán duma. Viszont a második terheségnél napi 6-8 kiló dinnyét csak úgy együltömben bekebeleztem... :))) akkor úgy éreztem, belehalok, ha nem ehetem...

Mondanom sem kell, a ma már 15 éves csibém kedve gyümölcse a dinnye... :)))

2007. jún. 9. 22:57
Igen a szervezet tudja mi az amire szüksége van.
2007. máj. 22. 03:13
Szerintem lehet benne valami... A kefírt nem szeretem, sose ettem meg. Mikor a 2. fiammal voltam terhes, szinte csak azon éltem. Mióta megszültem, azóta nem ettem:)NEM SZERETEM! :DD
2007. máj. 2. 18:08
Én a fiamnál üvegszám ettem a csemege uborkát,a lányomnál a túró rudi ment.
28. Jade^
2007. ápr. 14. 21:25
Orvosok szerint ez csak ürügy.vagy bemeséli magának a kismama hogy kiván valamit, s ugrasztja a családot. hát nem tudom.. én terhesség nélkül is nagyon kivános vagyok. nem tudom mi lesz mikor terhes leszek:)
2007. ápr. 14. 21:10
Én a terhességem alatt nem voltam különösebben kívánós. Viszont még nem tudtam, hogy terhes vagyok, és franciasalátát szerettem volna csinálni. Vettem is hozzá egy üveg csemege uborkát. Viszont ez nem került bele a franciasalátába, mert kibontás után úgy éreztem, hogy ez nekem nagyon jól esik, és megettem. :) Ez után csináltam meg a tesztet. És pozitív lett! :)
2007. ápr. 13. 09:50
Nem urugy, en nem voltam kivanos, de rendszeresen ettem a cseresznyet napi kg-t, aztan megis egy nap ugy gondoltam hogy mar tobbet nem veszek mivel meg szezon elejen nagyon draga volt,ahogy mentem hazafele azongondolkodtam hogyha nem talalok otthon az azelotti naprol vmi rosszat is nagy bajban leszek, nagyon rossz kozerzetem tamadt, de szerencsere egy par szem felig rohadt megvaltotta az eletemet, soha tobbet nem mondtam le rola , eszem meg vagy nem de legyen - a biztonsag kedveert
2007. ápr. 6. 14:40
Én nekem a véleményem ,hogy nem ürügy ,mivel én is hallottam ,ilyeneket ,hogy csak mondja ,hogy kivános ,de ez nemigaz.Én olyan dolgokat kivántam meg a terhesség alatt mit azelött meg nem ettem volna.Én a sört nem szerettem de az alkohol mentes sörért ölni tudtam volna nap nem telt el ,hogy ne igyak meg egy dobozzal.Ugyanigy voltam a tötelékes káposztával ,soha de soha nem ettem meg ,de egy helyen megkivántam ,és azóta is eszem ,és nagyon finomnak találom a mai napig.
2007. ápr. 2. 20:18

Én az első terhességem alatt egyszer megkívántam valami konzerv babfőzeléket. Ilyet addig nem ettem, de azóta se. Hazaértem rávetettem magam, egy perc alatt befaltam, a következő percben meg ugyanazon az úton visszajött az egész, de boldog, és kielégült voltam utána.

A második terhességem alatt egy üveg savanyú erőspaprikával akadtunk össze. Anyósom éppen nálunk volt, és elképedt, hogy magában lapátolom be a paprikákat, de annyira jó volt, ezt többször is megismételtem, szerencsére nem jött vissza. A gyerek már kicsi korában is szerette az erőset.

Szintén a második terhességem alatt volt, hogy minden nap benyomtam egy nagy citromot szőröstől bőrőstöl, és nem vásta el a fogam. Az összes kolléganőm rosszul volt, amikor hozzákezdtem a citromot falni, de muszály volt, nem bírtam magam megtartóztatni.

23. birogaby (válaszként erre: 19. - Baby61)
2007. ápr. 2. 16:50
Nekem is ugyanez a veleményem,meg a tapasztalatom is.Soha nem voltam oda a banánért,de terhesség alatt rengeteget megettem.Most meg a kislányom is imádja,nem gyôzöm adogatni neki.Ami a kivanósságot illeti,nekem nem volt ilyen gondom,de hallottam már olyat,hogy egy terhes nô rosszul lett,mert kivant valamit,és nem tudott éppen azt enni.Szóval szerintem nem csak ürügy.
22. mongi
2007. ápr. 2. 14:43
szerintem is természetes dolog,én mindent kivántam,s ettem is.16kgot hiztam,de szülés után szoptatással mind lement,sőt...
2007. márc. 24. 11:30
Persze, hogy természetes én is azért szedtem fel 30kg-ot:) Ez utóbbira nagyon vigyázz könnyen feljön és nehezen megy le.
2007. márc. 24. 11:17

Szerintem teljesen természetes dolog, csak tudni kell hol a határ.

Mindkét fiammal 8 kilót híztam, miközben éltem-haltam a magyaros (csalamádés, sav.káposztás, hagymás) hamburgerért. A nap bármely szakában, akár frissen, akár több órásan jöhetet viszont nem csináltam belőle rendszert.

19. baby61
2007. márc. 23. 21:26
A terheseg nem betegseg,ha a kismama megkivan valamit,szerintem termeszetes dolog.Amikor az elsovel terhes voltam rengeteg almat ettem(most mar nem annyit), a gyerek imadja az almat,amit nem ettem meg terheseg alatt a gyerek sem szereti.A masodik teheseggel meg egesz masfajta izeket kedveltem.Ugy gondolom,hogy a gyerek,izlese,egyenisege,mar a pocinkban kialakul.Ha kivansz valamit nyugodtan fogyaszd, ne torodj senkivel-semmivel,csak ne vidd tulzasba!
2007. márc. 6. 11:24
Szerintem csak ürügy. A nővérem 30kg hízott, mondván, hogy terhes. Én meg csak annyit híztam ami a megengedett volt. 11kg híztam gyerekkel együtt. Nem voltam kívános egész végig, sőt inkább undorodtam mindentől. Ha csak arra gondoltam, hogy húst kell ennem, már hányingerem is volt. Vitaminnak próbálta a doki pótolni a húshiányt. Egyszerűen nem ment, hiába erőltettem inkább kifelé, mint befelé ment. Viszont rengeteg folyadékot ittam, ebből is csak a sima szénsavmentes ásványvizet, de attól meg bevizesedtem és hiába ordította le a hajamat a dokim, hogy biztosan többet iszom a megengedettnél, nem tudtam neki az ellenkezőjét bebizonyítani. Amikor bekerültem a kórházba akkor hitt csak nekem, mert látta, hogy betartom a maximum 2 litert. Úgyhogy nem vagyok benne biztos, de sok múlik az akaraterőn is, de nekem nem volt rá szükségem.
17. DODICA
2007. jan. 14. 10:32
Igaz... Nekem ott vált gyanússá a dolog, mikor a libamáj, amiért addig rajongtam, visszaköszönt. :( Érdekes, azóta se kell. Szeretném már az ízét, de ez az emlék hatással van rám még mindig. :)
16. contu
2007. jan. 13. 22:53
Szerintem semmiképpen sem ürügy. Én olyasmiket is megkívántam, amiket egyébként nem szeretek. Véleményem szerint ilyenkor igazából a gyerek kívánja meg, az ő ízlése mutatkozik meg. Sőt, nemcsak kívántam bizonyos dolgokat, de éppen ellenkezőleg voltak olyan ételek, amiket imádok, de akkor kihánytam őket, vagy rosszul voltam tőlük.
2007. jan. 12. 11:09
Igen,hiszen szervezetünk nagyon inteligens és ha valamire szüksége van, mert kiürült akkor ösztönszerűen ráérzünk annak pótlására.Csak vigyázzunk a mértékre!
14. win
2007. jan. 11. 07:35
Én sem voltam kívánós, de azért azt sem mondanám hogy ürügy. El tudom hinni, hogy van, aki meghalna valamilyen kajáért. Én édességet szinte egyáltalán nem kívántam, igaz előtte sem ettem ilyesmiket, de az első 12 hétben mikor hányingerem volt tonnányi hamletet meg narancsot ettem. Volt hogy 3 marha nagy narancs volt a vacsorám! ja, és rengeteg aszalt gyümit, meg sós mogyorót ettem. Ezekben B vitamin van, ha jól tudom, az meg fontos a baba egészséges fejlődéséhez. Lehet hogy ezért faltam belőlük annyit.
2007. jan. 10. 22:07

En pl. a makot kivantam meg parszor, pedig amugy nem szeretem. Nem tudom elkepzelni, a mak mit potol a szervezetben. :) Kisbabi apukaja viszont szereti a makot. Makostesztabol meg tud enni egy egesz hegyet akar! :)

Ugyanez a helyzet a sonkas-ananaszos pizzaval. Eddig meg sem ettem, mert a sonka-ananasz kombinacio inkabb taszitott, mint vonzott.

Apuka meg buszke, hogy a Kisfia olyan, mint o es biztos egyezik az izlesuk! :))) Szerinte nem EN kivanom ezeket az eteleket, hanem a BABA. :)))


Viszont ez a filmekbol ismert "Adj Uram Isten, de azonnal!" kivanossag eddig elkerult. Nem tudom, talan onuralom kerdese is? :o

12. Rekus
2007. jan. 10. 16:50

Én nem érzem, hogy különösebben kívánós lennék, vagy lettem volna eddig. Mondjuk mindig is úgy szoktam bevásárolni, hogy bemegyek a boltba, és amelyik zöldség/gyümi/hús tetszik abból lesz kaja készítve.

Azért néha becsúszik egy fél üveg cékla, meg most megszerettem a paradicsomot:), viszont az édességeket, kalóriabombákat nem kívánom jobban, mint eddig...

2006. aug. 24. 12:38

Én nagyon kívánós voltam főleg a terhességem második szakaszában. Ez pont a téli hónapokra esett és majd megőrültem a fagyiért. Ha boltba mentünk, nekem kellett először fagyit venni, aztán jöhetett a vásárlás. Egy alkalommal párom a Family Frost-os kocsi után ment autóval, hogy legyen otthon fagyi.


A másik amit nagyon kívántam a krumpli volt. Eszméletlen mennyiséget meg tudtam enni belőle. Mindegy milyen módon volt elkészítve.

2006. aug. 18. 21:10
Szerintem természetes.Alapjában nem eszek sokat, sőt amíg dolgoztam a napi egy evés+2liter tejeskávé volt az átlag. De kismamaként, ha nem eszek naponta min. 3x normálisan, vagy tegyük fel kimarad a vacsora, akkor reggelre olyan üresnek érzem a hasam, hogy az borzasztó.
2006. aug. 14. 18:00
Én tényleg kívántam a lányommal a savanyú almapaprikát! Se előtte, se azóta nem szeretem, és nem tettem a búrámat, mert nem az első terhességem volt, és nem kényeztetett senki.
2006. aug. 4. 14:09
Szerintem is-is. Részben divat, ürügy, ami a kismamának kijáró megkülönböztető figyelem miatt alakult ki (jogosan, vagy nem? Legalább ilyenkor mindent megvesz a férj a nejének, amit a száj megkíván. Viszont érdemes figyelni a túlzott nassolás elkerülésére!). Részben biológiai oka is van, mivel a szervezet ezáltal üzeni az anyának, hogy milyen anyagokra van szüksége, miből kell többet bevinni. A hatalmas hormonális változás és a baba fejlődése bizonyos vitaminokból, nyomelemekból, stb. többet kíván. Így ki erre, ki arra lehet kívánós. Jó, ha figyelünk a testünk üzeneteire. Pusztán az egyoldalú táplálkozást és a túlzott elhízást kell kerülni.
2006. aug. 4. 14:08
En nagyon kivanos voltam az elsovel. Mikor mit kivantam, ugyanakkor undorodtam is sok eteltol es folyamatosan ehes voltam, nem volt egy konnyu idoszak, de elmult. Szerintem is a szervezet jelzesei es komolyan kell venni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook