Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Természetes antidepresszáns: 5-HTP fórum

Természetes antidepresszáns: 5-HTP (beszélgetős fórum)


2014. márc. 13. 19:44

Sziasztok!


Kiegészítőként még Omega 3-at javasolnék. Szendi Gábor szerint ez is segíthet. Nyílván a hatás hosszútávon fog érződni,de kitartást! :)

25. 88ba0ab715 (válaszként erre: 22. - Sylvia81)
2014. febr. 22. 23:22

Én is D-vitamincseppeket szedek (még csak 2 napja, majd egy hónap múlva meglátom, van-e hatása), de szerencsére nemsokára itt a tavasz :-)

Most a szobabicikli a legújabb ötletem, kedvés időm jut munka után mozogni, ezért lehet, hogy veszek. Köszi, hogy írtál!

24. 549be03e80 (válaszként erre: 23. - Sylvia81)
2014. febr. 20. 02:13
Koszonom!:)
23. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - 549be03e80)
2014. febr. 19. 22:38
Jobbulást neked!
22. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - 88ba0ab715)
2014. febr. 19. 22:36

Szia!

Ugyan orvoshoz sosem voltam vele, de nekem is voltak depresszió jellegű tünteim, szerintem nem is kevés. Ha dokihoz mentem volna, simán lehet, hogy több tapasztalatom lenne már a témában. :)

Viszont mivel nekem is halmozottabban télen jelentkezett, és egyszer az utamba került egy cikk a "napfényhiányos depresszióról", elkezdtem én is a D-vitamint szedni. Októbertől kb. áprilisig szedem, mostanság csepp formájában, mert az adott a gyerekeim miatt, és ezzel én elvagyok. :) Persze egy pszichomókus úgyis felírna rá még valami gyógysz@rt, de mivel nem járok arra, nem kell. Próbálom magam kirángatni a posványból, még addig, amíg nem ülök benne nyakig...

No, de nem is ezt akartam kihozni belőle, hanem azt, hogy a D-vitamin bizonyára segíteni fog valamiennyit. Esetleg annyit még áldozhatsz a természetesség oltárán, hogy amikor süt a nap, rászánsz egy negyed órát, és a napba fordítod az arcod. :) (Nekem ez mostanság nem adatik meg, szoros az időbeosztásom.) A problémát lehet, hogy nem oldja meg, de legalább jobb kedved lesz. :)

21. 549be03e80 (válaszként erre: 20. - 88ba0ab715)
2014. febr. 19. 12:05
Koszonom,igyekszem!:)
20. 88ba0ab715 (válaszként erre: 19. - 549be03e80)
2014. febr. 19. 11:04

Akkor jobbulást kívánok! Én náthás voltam, és még mindig nem jöttem rendbe teljesen, de már dolgozom. Most rendeltem vitaminokat, a dokim mondta, hogy ezek jobb minöségüek:

[link]

Hát nem tudom,majd meglátom,tényleg jobbak-e, valami tavaszi fáradtság lehet.

Az asthmaspray elég komoly, de ha segít, akkor jó, nekem pár éve volt hasonló, chrónikus bronchitisre, aztán már nem kellett. Remélem, hamar jobban leszel :-)

2014. febr. 19. 04:10
elnezest itt a vege:igaz nem teakat,es nem is inhalalst irt fel,hanem hasonlo mint amit az aszthmasok kapnak,kis henger,folul megnyomjak es kozben szivjak,na az mukodik,meg az antibiotikum is!:)
18. 549be03e80 (válaszként erre: 16. - 88ba0ab715)
2014. febr. 19. 04:08
jobban lennek,ha nem eppen most lennek benne egy jarvanyos infuenzaba,ami azert rossz,mert ejjel-nappal kohogorohamok jonnek ram,es kepzeld!:)es a dokik szerint mindenfele gyulladas,influenza,tudogyulladas,vesefertozes( a vizelet kimutatott enyhe fertozest:( mind indithat egy ujabb rohamot,kulonosen ez a razkodo veget nem ero kohoges:(De,a doki ma megmentett,ig
17. 88ba0ab715 (válaszként erre: 15. - 549be03e80)
2014. febr. 18. 23:15
És köszi, hogy írtál, nem vagyok nagy fórumozó, de vannak dolgok, amiket itt jobban le tudok írni, illetve nem szeretném túlzottan terhelni a környezetemet.
16. 88ba0ab715 (válaszként erre: 15. - 549be03e80)
2014. febr. 18. 23:09
És most hogy vagy? Jobban vagy a műtét óta?
15. 549be03e80 (válaszként erre: 13. - 88ba0ab715)
2014. febr. 18. 22:58
ez olyan,a szivmutetem utan csomo tablettat kell szednem eletem vegeig,volt aki tanacsolta dobjam el,es igyak teakat,persze nem hallgattam ra!:)
14. 88ba0ab715 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2014. febr. 18. 22:39

Szia Sylvia81! Köszi a linket, beleolvastam. Hát igen, van némi nem túl bíztató részlet, amiről a másik (osztrák) oldal nem ír. Én itt lvastam a triptofán hatóanyagú gyógyszerről:

[link]

(a német nekem nem gond, értek mindent :-)

A fórumot hirtelen felindulásból írtam ki, mert első olvasásra olyan jól hangzott a cikk, de úgy tűnik, nem ez a megoldás. Viszont rendeltem D-vitamint kiegészítésképpen :-)

13. 88ba0ab715 (válaszként erre: 9. - 549be03e80)
2014. febr. 18. 22:23
Egyetértek veled, sajnos sokan felvilágosulatlanok a depresszióval kapcsolatban, azt hiszik, hogy egészséges táplálkozással, több sporttal meg van oldva a dolog, vagy hogy szedje össze magát az ember, ne keseregjen. Akinek már volt depressziója, vagy van közeli hozzátartozója, akinek van, az jobban megérti. Én például tényleg egy életvidám, energikus embernek tartom magam, tudok küzdeni,nem szoktam elhagyni magam. De ha jön az ősz, előbb-utóbb el kell kezdenem szedni, mert anélkül nem tudnék dolgozni, egyszerűen jön, különösebb ok nélkül, illetve, mert a szervezetem nem termel elég szerotonoint. Valószínűleg a genetika is közrejátszik, nem én vagyok az egyetlen a családomban hasonló porblémával, de az egyetlen, aki komolyan tesz valamit ellene, és szakember segítségét kérte.
12. 88ba0ab715 (válaszként erre: 10. - Lilimami)
2014. febr. 18. 22:14

Szia Lilimami! Igen ez így van, én is ezt olvastam, leegyszerűsítve a szerotonin előanyaga. Ezen az oldalon találtam:

[link]

és itt:

[link]

És én is olvastam, hogy egyéb antidepresszánsokkal nem szabad szedni. De nagyobb baj az, hogy Magyarországon nem forgalmazzák, és nem ismerek itt orvost, akinek van benne tapasztalata, ezért egyelőre nem próbálom ki. Egyszerűen annyira jól hangzott, amit olvastam róla, reménykedtem, hogy leválthatja azt, amit most szedek. Ami bevált, de hosszú távon mégiscsak egy szintetikus gyógyszer. Minden esetre köszönöm, hogy írtál!

11. 549be03e80 (válaszként erre: 10. - Lilimami)
2014. febr. 18. 01:34
Na vegre az elso pozitiv es realis hozzaszolas,en is igy tudtam!:)A 10-k!
10. Lilimami (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2014. febr. 17. 21:43

Nem tudom,amit leírsz, az pontosan micsoda, de maga az l-triptofán egy esszenciális aminosav (nem tudja előállítani a szervezet)de szüksége van rá,amely megtalálható fehérjében gazdag ételekben. Hatása hasonló,mint az antidepresszánsé. Ez tulajdonképpen egy természetes szerotonin fokozó. Sporttáplálékkiegészítő cégnél dolgozom,mi is forgalmazunk ilyen terméket,hatásos. Viszont úgy tudom, egyéb antidepresszánsokkal nem szabad együtt szedni a szerotonin-szindróma elkerülése végett.

Jó alternatíva a gyógyszerek helyett!

9. 549be03e80 (válaszként erre: 8. - 130454e42d)
2014. febr. 17. 08:33
O ilyen okoskodo,es nekem megdobbento milyen utszeli stilusban ir,egy holgy oszinte kerdesere,aki mar amugy is depresszioban szenved!:((( Nem baj,en nem bantalak,en is voltam benne!:)
8. 130454e42d (válaszként erre: 6. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 17. 08:29
Könnyű kívülról okoskodni arról amiben nincs tapasztalatod. Örülj neki, de nem kéne baromságokat irkálnod.
2014. febr. 17. 05:47
ha vki helyesen eszik/sok gyum,mogyorfelek,zoldseg/ez kizart,de tudom jol a stress az ami nagyon sok otthon mindenkinekes ez okozza a problemat.
6. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2014. febr. 17. 01:11
Haverommal tömettek ilyen szarokat és majdnem megbolondult. Ráadásul teljesen megszokja a szervezet és lassan már az életfunkciókba is beleszól. Nehéz róla leállni. Jobb ha be sem veszed. Hülye idióta aki még hisz ezekben és felírja, kiváltja, megeszi. Bocs, de ez van.
5. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2014. febr. 17. 01:09

Természetes módszer? Felejtsd el ezeket a mérgeket, mert csak rontják a helyzetet.


[link]


Egy kis mozgás, valamilyen rendszer, levegő, víz, természetjárás, művészeti tevékenység javít a helyzeten, ilyen egyszerű.


Mellesleg minden ember küzd némi depresszióval, ezt nem lehet teljes mértékben kivédeni, de el lehet fogadni. Sajnos világunk sokszor okot ad erre, de próbálj meg mindig talpra állni. Ennél jobb megoldás aligha van.

2014. febr. 17. 00:57
Igen szedtem,es szeratoninnak hivjak,ellentetben,ha elaludni akarsz,a melatoninnal,ez inkabb tenyleg segit felebredni.DE, ha magas vernyomasod,vagy szivbetegseged van,mint most nekem,azonnal abba kell hagyni,mert a szivgyogyszerek ellen dolgozik,es nagy galibat okozhat,mint pl. az en esetemben egy ujabb infarktus.
2014. febr. 17. 00:02

[link]


Ezt az oldalt használtam.


Kívánom, hogy ne legyen szükséged ilyesmikre! :)

2. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2014. febr. 16. 23:54

Szia!


Hát, nem tudom... Utánanéztél más forrásban is? Semmit sem lövök az antidepresszánsokhoz, de az, hogy természetes, és az a jelölés, hogy 5-HTP, nekem nem fért össze, ezért kattintottam ide...

(Ez kb. ugyanolyan, mintha azt állítanák, hogy a mononátriumglutamát is természetes - hiszen tengeri algából vonják ki.)

A német wiki-t futottam át, ott azt írja, hogy már a '70-'80-as években alkalmazták, akkor elég széles körben. Antidepresszánsként. (Itt már látszik, hogy korántsem új.) Azt is írja, hogy az SSRI bevezetése óta nem használják, Németo-ban nincs forgalomban ezzel a hatóanyaggal bejegyzett gyógyszer.


Kemény szöveg, annyi szent, nem is értem az egészet.

Szerintem nézz utána alaposan. ;)

2014. febr. 16. 22:59

Sziasztok!


Most olvastam egy cikket egy viszonylag új, természetesnek írt antidepresszánsról, 5-HTP néven (5-Hydroxy-Tryptophan) és elkezdtem reménykedni, hogy talán van egészségesebb megoldás is az eddig szedett antidepresszáns helyett. Van valakinek az 5-HTP-vel, vagy bármilyen triptofán készítménnyel, természetes alternatívával tapasztalata? (Az Orbáncfüvet már próbáltam, az nekem nem vált be). Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook