Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térképnyelv - milyen tapasztalataitok vannak? Elmúlik magától? fórum

Térképnyelv - milyen tapasztalataitok vannak? Elmúlik magától? (tudásbázis kérdés)


2016. jún. 11. 18:03

ELHOZTAM A MEGOLDAST !!!!!!! MINDENKI JOL FIGYELJEN !!!!!!

20 EVE SZENVEDTEM A TERKEPNYELVTOL. PROBALTAM MINDENT, OLAJOK, VITAMINOK. MINDHIABA!!!!!!!


3 HETE NEM FOGYASZTOK TEJTERMEKET MIUTAN KIDERULT, HOGY AZ NEM AZ EMBER SZERVEZETEBE VALO ES A NYELVEM MOST MAR TARTOSAN FOLT ES FAJDALOMMENTES, MINT AMILYENNEK LENNIE KELL!!!!!!!!!!!!!!!!


TERJESSZETEK AZ IGET, MERT MINDENKI MEGERDEMLI, HOGY TERKEPNYELV NELKUL ELJEN !!!!!!!!!!


UI.: AZOTA MAR HUS ES CUKORTARTALMU ETELEKET SEM ESZEM ES MAS EGESZSEGUGYI SZEMPONTBOL IS ORIASI JAVULAST ERTEM EL!!!!!!!!!!!!!


NINCSMIT! :--)

2014. márc. 5. 00:41
Közben kiderítettem, hogy nálam cink hiány okozza. Tesco 15mg cink + c-vitamin pezsgőtabletta napi 2x pár nap alatt eltüntette. További sok sikert!
2014. jan. 17. 17:25

A térképnyelvre azt írják, hogy vitamin vagy ásványi anyag felszívódási zavar miatt is lehet. Ez lehet öröklött, vagy okozhatja bélgyulladás. Nekem pl most így 28 éves koromra jött ki, meg repedezik is. Lehet nem kéne annyi üveget enni... :D


Érdems szerintem egy vérképet csináltatni vitaminokról, ásványi anyag szintekről, aztán attól okosabb lesz az ember. B-vitamin hiány, cink hiány, amit írnak ezzel kapcsolatban.

2013. ápr. 24. 09:41
hahó, olvassa ezt a fórumot még valaki? :)
18. dotted
2012. máj. 31. 20:12
Nekem egész kicsi korom óta térképnyelvem van. Egyszer sem voltam vele orvosnál, csak ma a fogorvosom mondta, hogy nekem mim van. Addig nem is törődtem vele, mert azt hittem a fagyasztó miatt olyan "heges" (4-5 éves voltam mikor egyik nyáron melegem volt és a fagyasztóhoz ragadt a nyelvem). Soha nem volt vele semmi problémám, esztétikailag kicsit csúnyább, főleg mikor beteg vagyok. Mert előtte kb. 4-5 nappal "jelez", hogy baj van mert olyankor általában a vonalak erősebbek és a lepedék miatt csak foltokban fehér. Így tulajdonképpen jelzi előre mikor esetleg beteg leszek. A barázdák meg olyanok mintha be lennének vagdosva. Mikor nyújtogattuk egymásnak a nyelvünk a szórakozásból többen megkérdezték csak úgy viccből, hogy te üveget eszel?? Én persze nevettem rajta mert természetesen viccnek szánta. Az én esetemben nem múlt el eddig soha. Volt mikor kevésbé volt látványos, de a "vágások" ugyanúgy megmaradtak. Persze szeretnék szép, átlagos nyelvet de elfogadtam és legalább ezzel is "különlegesebb" vagyok.:) Egyébként a fogorvosom azt mondta, hogy a csípősebb, fűszeresebb ételekre, a szénsavas vízre és üdítőkre érzékenyebb akinek ilyen nyelve van. Ezekkel vigyáznom kell, de eddig se volt semmi bajom tőlük pedig a fűszeres ételeket sokkal jobban szeretem. Nekem általában mire a zacskó chips végére érek a nyelvem hegyét kicsípi és kicsit fáj, de az annyira kis mértékű fájdalom, hogy nagyon. Bizonyos fogkrémekre érzékenyebb az ételeken és italokon kívül, de az már sokkal jobban fáj. Nem utolsó sorban kijelentette, hogy a cigire ne is próbáljak rászokni. Gondolom akkor az alap esztétikai dolgokhoz, hozzájön még a cigi színező hatása az amúgyis foltos nyelvemre és a forró füst amire ugye más egyéb mellett is érzékenyebb. Ja és állítása szerint soha nem is fog eltűnni a nyelvemről. Hát remélem elég érthetően leírtam. Ha kérdésetek van nyugodtan kérdezzetek! Szívesen válaszolok.:)
17. Camay
2012. febr. 19. 16:30

Igaz ez a forum mar nagyon regi, de hatha valaki ide teved, akit erint vagy erdekel a tema.

En is terkep nyelvvel szulettem, soha semmi hatranyom nem volt belole. Felnott koromban elmult csak ugy magatol. Szoval nem kell panikolni, mert nem okoz problemat es majd magatol elmulik.

2008. máj. 1. 12:09
ezt találtam gugliban nektek.
2008. máj. 1. 12:08
A panaszt okozó elváltozásokat corticosteroid/gombaellenes kenőccsel vagy 70%-os ethanollal készült 7%-os salicylsav oldattal kezelhetjük, amivel naponta kétszer 3 másodperces ecsetelést végzünk akár 4 napon keresztül.
2008. máj. 1. 12:04

Sziasztok!

jaj de jó, hogy találtam egy ilyen fórumot! és hogy valamelyikőtök írta, hogy csak betegségkor jön elő!

az én kislányomnak is van, habár ő még csak 3 éves.

Nekünk olyan problémánk van, mikor a térképnyelv megjelenik, akkor bepisil mint nappal mint éjszaka! valakinek volt már ilyen összefüggés a kettő között! mert mi arra gondoltunk hogy valamilyen vírus, baktérium lehet, s a térképnyelv az jelzi, hogy a kislánynál jelen van, és valamilyen hugyuti dolog lehet!

13. be52089f0e (válaszként erre: 12. - Droma)
2008. ápr. 1. 20:29

Értettem én így is.:)

Csak kiváncsi voltam kinek mi a tünete.

12. Droma
2008. ápr. 1. 20:12
jobban akart lenni
11. Droma (válaszként erre: 10. - Be52089f0e)
2008. ápr. 1. 20:12
Szerintem is.Azért biztos többet tud mondani,és joban is ért hozzá.
10. be52089f0e (válaszként erre: 9. - Droma)
2008. ápr. 1. 18:43
Az lesz a legjobb, ha megkérdezzük majd a dokit.:(
2008. ápr. 1. 18:14
Hát én csak magamból indulok ki.Mert nekem már pici koromtól kezdve van.És csak akkor jön elő a mai napig,ha kezdek megfázni,vagy legyengül a szervezetem,szóval,ha valami nincs rendben.Amúgy nekem nincs térkép rajta.
8. be52089f0e (válaszként erre: 6. - Droma)
2008. ápr. 1. 17:38
Azt írtad, hogy ha nem beteg, akkor nem jön elő. De neki szinte mindig van. Akkor lehet, hogy valami rejtett betegsége van? Juj, most ideges lettem.
7. be52089f0e (válaszként erre: 5. - Lufi)
2008. ápr. 1. 17:34

Szia!


Úgy gondolom, hogy a szépséghiba a legkevesebb.

Azt hallottam, hogy sok esetben nem okoz problémát, csak számomra most nagyon feltűnő, hogy sokat van a gyerek szájában a keze. Sosem cumizott, sosem szopizta az úját és ezért gondoltam arra, hogy lehet irritálja most ott neki.

6. Droma (válaszként erre: 4. - Be52089f0e)
2008. ápr. 1. 17:31

Én nem használok rá ecsetelőt,meg semmi mást sem.

Tényleg nem lehet vele mit csinálni,szóval ez legyen a legnagyobb betegsége és akkor boldog ember lesz.Mert tényleg annyi az egész,hogy ronda.De ha egészséges,akkor nem is jön elő a "térkép" rajta.

5. lufi (válaszként erre: 2. - Be52089f0e)
2008. ápr. 1. 17:08

Szia


A húgom kislányának is térképnyelve van (4 éves), azon kívül, hogy ronda nem ártalmas. Idővel mindig előjön, de el is múlik magától. Nekik is azt mondta az orvos hogy semmit nem tudnak vele csinálni. Szerintem ne aggódj, ez egyáltalán nem vészes. Ez csak egy pici szépség hiba, de úgy sem látja senki sem. :)

4. be52089f0e (válaszként erre: 3. - Droma)
2008. ápr. 1. 12:40

Szia!


Fiamnak szép nyelve van, csak a felszinén szinte állandó jelleggel piros illetve fehér "hólyagok" vannak. De ezek előfordulása is változó. Most pl kevés és kicsi.

Mivel még nem beszél nem tudja elmondani, hogy érez e valamit ott. De a keze szinte mindig a szájában van.

Ezért lennék rá annyira kiváncsi.


Te használsz rá valami ecsetelőt?

3. Droma (válaszként erre: 2. - Be52089f0e)
2008. ápr. 1. 12:31

Hello!

Nekem is van térképnyelvem.Hát nem valami jó dolog,de azon kívül,hogy nem szép nincs vele bajom.Annyi,hogy n em nyújtogatom:)

Amikor beteg vagyok,vagy kezdek pl megfázni,akkor megjelenik,de aztán el is múlik.

Amúgy a kisfiadnak rendes,szép nyelve van,vagy nem olyan mint az átlagos?

2008. ápr. 1. 12:27

Sziasztok!


2 éves kisfiamnak térképnyelve van. Ami eddig nem okozott gondot. Bár az utóbbi időben nagyon sokat van a keze a szájában. A gyermekorvosunk szerint sem kell vele foglalkozni.

Internetes utánaolvasásból tudom, hogy magától el múlik, aztán idővel újra megjelenik.

Szeretném tudni, hogy nektek van e ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalatotok, esetleg valamilyen gyógymódotok.


Segítségeteket előre is köszönöm.


Üdv: Enikő

2008. ápr. 1. 12:22
Térképnyelv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook