Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térképnyelv. Ismeri valaki? fórum

Térképnyelv. Ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


2014. márc. 27. 13:22
Igen
11. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2014. febr. 3. 20:09

Hmm, mert az alma is savas.

Anno asszem vmi ezust-kolloidos ecsetelo volt ra.

10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2014. jan. 24. 19:44
Köszi! Sajnos tényleg nem tudom,mitől mit érezhet! Remélem,hamarosan megtanúl beszélni,és elmondja!
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Anya4005)
2014. jan. 24. 13:12
Kis mennyiségben bármit ehet nyugodtan, egész biztos, hogy nem emiatt nem kéri a kivit vagy a mandarint :)
8. anya4005 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2014. jan. 24. 12:44
Nekem csak az a fura,hogy pl a C-vitamin cseppekkel nincs baja,pedig savanyú is,keserű is,egy falat mandarintól meg fél órán át olyan pofikat vág,hogy hihetetlen (persze a fele színészkedés). Kínálom neki e kivit mindig,ha a nagy azt eszi,de soha még meg sem kóstolta. Lehet,a színével van baja,mert spenótot,sóskát sem kóstolt még.
7. trapiti (válaszként erre: 6. - Anya4005)
2014. jan. 24. 09:21
Azért ez elég ritka... ahhoz nagyon túl kell lőni a célon, én ha jól emlékszem egy egész ananászt ettem meg nyersen, plusz még pár kivit... éreztem hogy fáj a nyelvem, de közben meg annyira jól esett, hogy nem érdekelt. Aztán utána meg fájt... De magamnak köszönhettem, ilyet nem kell csinálni és akkor nincs gond :)
6. anya4005 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2014. jan. 24. 08:58
Köszi! Azért elég durva,h még vérezni is tud!
5. trapiti (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2014. jan. 24. 08:04
A kevésbé savas gyümölcsök jobbak, pl. a barack, banán, szilvafélék, dinnye, eper. Az alma nem jó igazán. A savasab gyümölcsökből én turmixot szoktam csinálni (tejjel vagy gyümölcslével), a darabos alma pl. jobban bántja, mint a folyékony.
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2014. jan. 24. 08:00

Nekem is van. Nincs vele semmi különös, pár dolog valóban rontja, pl. dió, alma, kivi, ananász. Ha van valami más bajom, pl. elkapok valami légúti fertőzést vagy lázam van, akkor rosszabb. Kialvatlanságtól is rosszabb, de ha elkerülöm azt a pár dolgot ami ront rajta, akkor semmi gond nincs vele. Általában amikor érzékeny, akkor látszik is, tehát a kisfiadnál ránézésre is kb. meg lehet ítélni, hogy mikor lehet neki érzékenyebb. Ilyenkor pirosabb, a nyelv felszíne simább, mintha a kis bolyhok lekoptak volna...

Én egyszer jártam úgy, hogy sok nyers ananászt és kivit ettem, még vérzett is a nyelvem, jegelni kellett :) de még ez is rendbejött egy nap alatt...

3. anya4005 (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2014. jan. 24. 01:43

Nála nem az immunrendszerrel van a baj,hanem a bőrével. Nem is tudtam,míg nála nem diagnosztizálták,de van egy öröklött bőrbetegségem. Volt olyan bőrgyógyásza a fiamnak,aki a bőrére azt mondta,szülésnél spontán elmúlhat. Szóltam,hogy jó-jó,de fiú!!!

Milyen gyümölcs nem bántja egyáltalán? Néha egy-egy falat banánt megeszik,de már almát sem. Na,az áfonya az csúszik,de adnék neki mást is,ha még lenne kedve kísérletezni.

2014. jan. 24. 00:22

Nekem volt kicsi koromban es elojott szules utan is...

Van amikor eltunik, valamikor felbukkan, a csipos dolgok nagyon nem esnek jol, minimalisan sem. Citrusfelek semmikepp sem, mert baszaras, a vonalban, mintha ladzsaval egetne vmi, szval lehet nem jelzi ugy, viszont baromira faj.

Amit az o korban lehet fertotlenitos szajoldat, probaljatok ki. Glycosept vagy corsodyl, de nemtom kicsiknek mit szabad. Legyengult immunrendszer eseten gyakori...

2014. jan. 24. 00:11

2 éves kisfiamnak térképnyelve van. Annyit tudok,hogy ez nem betegség, nála valószínűleg egy örökölt bőrbetegség váltotta ki. Azt mondták,nem fáj neki,de érzékeny lehet hidegre,melegre,fűszeres kajákra,citrusfélékre. Esetenként égő érzés lehet a nyelven,de nem tartósan.

Mivel nem beszél,nem tudom megkérdezni,fáj-e a gulyáslevestől,vagy ég-e a mandarintól.

Igaz,gyümölcsöt egy ideje egyáltalán nem eszik,és a kajákban is válogatós. Akinek esetleg ismerős ez az állapot:

Lehet,hogy a térképnyelve miatt nem eszik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook