Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi vizsgálatok fórum

Terhességi vizsgálatok (beszélgetős fórum)


2022. jún. 17. 21:19

Megkerdezhetem h o-e az apuka??


[link]

6. zajax90 (válaszként erre: 1. - Andi5674)
2022. jún. 17. 21:15

Ha 9 hetes terhes vagy,akkor még nem lehettél a genetikai uh-n,mivel azt a 12. héten végzik (én jövő héten megyek például,mi akkor leszünk a betöltött 12. héten,emellett van már egy két éves kisfiam,szóval már egyszer végigzongoráztam ezeket a vizsgálatokat 😊).

Ha jól értem,akkor május 16-án teszteltél pozitívat és június 14-én voltál az első uh-n,ugye?Akkor végül is csak azt nézték meg,hogy jó helyen van-e a baba és szépen fejlődik-e.

Akkor majd a 12. héten fog következni a kombinált teszt,ami áll egy vérvételből és egy ultrahang vizsgálatból,gondolom,ez lesz a július 7-ei vizsgálat,ez az első genetikai vizsgálat.Itt majd kapsz egy kockázat elemzést,hogy mennyi az esély különböző genetikai betegségekre.Illetve a 12. hétig kell menned vérvételre is,amihez a háziorvos ad beutalót.Meg kell majd egy ekg-t csináltatni,ezt vagy megcsinálja a háziorvos vagy a belgyógyászat a kórházban.Nekem mondjuk azt mondta a védőnő,hogy ez ráér a 16. hétig.

Én személy szerint magán dokihoz járok a 36. hétig,így havonta van vizsgálat.Ha jól tudom,sztk-s alapon 3 uh kötelező.De ebben nem vagyok teljesen biztos.A végén meg hetente van nst,ha túlhordod a babát,akkor pedig 1-2 naponta.

Meg van még trimeszterenként egy vérvétel,a másodikban ez cukorterheléses vizsgálat.

Ja,meg egyszer legalább fogorvoshoz is illik elmenni.

Amúgy tényleg szomorú,hogy a védőnő nem tudja elmagyarázni,mikor milyen vizsgálatok következnek.

5. Alnisa (válaszként erre: 1. - Andi5674)
2022. jún. 14. 13:49

Gondolom az egy magán vizsgálat volt, ami fizetős, tehát opciónális.

A 12 heti genetikai uh-ra is mehetsz magán orvoshoz, meg igazából az egész terhesség alatt, de mindenről be kell mutatni a papírt szüléskor.

A védőnőnél kell megjelenni időnként, de erről ő tájékoztatni fog.

Vannak vérvételek amik úgymond kötelezőek, de ezeket is a védőnő mondja meg, vagy a házidoki vagy a nődoki tudja kiírni.

Illetve amit még a kórházban szokás az az NST a terhesség vége felé.

2022. jún. 14. 13:28
3. Charlize (válaszként erre: 1. - Andi5674)
2022. jún. 14. 13:06
Ez elég szomorú, hogy a védőnő ilyen kérdésre nem tudja a választ...
2. Charlize (válaszként erre: 1. - Andi5674)
2022. jún. 14. 13:04
Az, hogy a baba genetikailag rendben van, és hogy megfelelően fejlődik-e, nem feltétlenül függ össze. Lehet gond a lepénnyel, kaphatsz fertőzést, csinálhatsz hülyeségeket kismamaként is, stb. Amúgy a terhesgondozáson való megjelenés pl. feltétele egyes terhességgel kapcsolatos ellátásoknak is, pl. egyszeri anyasági támogatás.
2022. jún. 14. 12:30
Sziasztok! Jelenleg első terhességem folyamatában vagyok 9 hetesen😊 közbe vizsgáim vannak és dolgozom is valamint egyéb családi problémák amik eléggé háttérbe szorítják az oda figyelésem a terhességre! ( Félre értés ne essék, teljesen komolyan veszem) A kérdésem a vizsgálatokkal kapcsolatos lenne. Május 16an bizonyosodott be, hogy babát várok. Június 14 voltam genetikai vizsgalaton itt csak egy UH volt és július 7en megyek vissza a vérvételek után szintén UHra. Ilyenkor kell mennem kötelező terhes gondozásra vagy a genetikai vizsgálat ezt kiüti? A védőnőm azt mondta ő ezt nem tudja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook