Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi vészes hányás...van/volt valakinek? fórum

Terhességi vészes hányás...van/volt valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2
20. katie_rose (válaszként erre: 17. - Szamó)
2012. szept. 12. 11:02

Elolvastam a cikkeket,amiket írtál.

Le a kalappal! Van benned akarat és kitartás!

2012. szept. 12. 11:00

Én a 34. héten járok.

Nem annyira a terhesség miatt hányok, hanem mert borzalmas allergiám van, és nem szedhetem a bogyóimat.

Ettől öklendezek, felkavarodik a gyomrom, és kész a baj. Rémes.

Kb végig hánytam az első 6 hónapomat. A 7. hónapot valahogy sikerült hányás nélkül átvészelnem.

De most tegnap megint behánytam, elég durva volt. :(

Én végig fogom ezt szenvedni. Nem a terhesség miatt, hanem az allergia miatt. :(

18. katie_rose (válaszként erre: 17. - Szamó)
2012. szept. 12. 10:58
Sajnálom! :/ De szerencsére még ilyen pocsék körülmények ellenére is van 2 szép gyerkőcöd és ez a fontos!
17. Szamó (válaszként erre: 14. - Katie_rose)
2012. szept. 12. 10:55

Igen, óriási a különbség!


Én sajnos a rosszabbikat "kaptam" az élettől, háromszor is.....

16. Szamó
2012. szept. 12. 10:53
Egyébként van 3 cikkem a terhességeimről, ha van kedved, olvasd el
15. Szamó
2012. szept. 12. 10:53

Próbálom röviden:


Első terhességemnél is hánytam, kórházban voltam hetekig, infúzióztak, rengeteget fogytam, de a 18. héten megszünt a hányás és végül 4090 grammal született meg a fiam.


Második terhességemnél picit később kezdődött a hányás. Próbáltak B6-tal szinten tartani, de nem sikerült. Kórház, infúzió. 1 hónap múlva néztek májfinkciókat (GOT, GGT, GPT). A normál értékek 40 alatt vannak, nekem akkor már 400 fölött volt! Átküldtek a megyei kórházba. A legjobb dokik álltak felettem. Nyomták az infúziót (rengeteget), de mást nem adhattak. Akkor már vért is hánytam, annyira szétmart belülről az epe......Sajnos ha nem ettem-ittam, akkor is hánytam, nyálat-epét. Gyomortükrözés. Voltam gasztón is, ott sem tudtak mit mondani. Eltelt még 1 hónap, már semmi erőm nem volt, nem tudtam felkelni, ágytálaztak....... Aztán kimondták a rettegett mondatot: én is meghalhatok, de a baba sem biztos, hogy egészséges lesz! Ekkor döntöttünk. Élnem kell! A májértékeim már 1000 fölött voltak! A műtét után szerencsére hamar felépültem. De újabb terhességet nem javasoltak......


Voltunk Debrecenben magán dokinál. Ő is azt mondta, hogy meghalok, ha megint terhes leszek. Sokat ígért, de később sajna elfordult tőlünk.


Nem adtam fel, újra terhes lettem. És kezdődött minden előlről..... Szerencsére 1 hónap után átbillentünk, pici babám nagyon élni akart és túléltük mindketten :) Ma már lassan 3 éves lurkó!


Ha bármi kérdésed van, tedd fel nyugodtan!

14. katie_rose (válaszként erre: 13. - Adry06)
2012. szept. 12. 10:45

A terhességi vészes hányás és a "sima" terhességi hányás között azért előbb különbséget kell tenni!


Ha hánysz egy nap 4szer pl. attól még nem feltétlenül van terhességi vészes hányásod.

Reméljük,hogy nincs... mert az tényleg nagyon rosszul is elsülhet, ahogy itt írták. :(

13. adry06
2012. szept. 12. 10:41
a hányás miatt? hogyhogy???mennyi idős voltál?
12. Szamó
2012. szept. 12. 10:38

Szia!


Nekem sajnos 3x is így volt :(

És csak 2 fiam született.... Egy babát elvesztettünk a hányás miatt.......


Nagyon fontos a folyadékpótlás!!!! Borulhat a májfunkciód!!!!

11. katie_rose (válaszként erre: 8. - Adry06)
2012. szept. 12. 10:38

Minden terhesség más. a következővel lehet nem lesz/lenne semmi bajod! :)


egyébként nagyon egyén függő,hogy mitől múlik el... Nekem a hányingerre reggel egy nagy bögre jéghideg tej volt a megoldás. Más meg már attól rosszul van,ha csak rá gondol. :D


Orvoshoz akkor kell menned, ha konkrétan tényleg nem marad meg benned semmi,mert a folyadék és elektrolit veszteség árthat a babának.

10. adry06
2012. szept. 12. 10:36
Honnan lehet tudni, hogy már korházba kell menni?? lehet hülye kérdés, de nem tudom.
2012. szept. 12. 10:34
jah:) igen a kóla. Hétvégén azon éltem.Hétfőn meg kijött, de tény nagyon jól tud esni:)))
2012. szept. 12. 10:33
Most 13 hetes vagyok úgy a 8ik hét körül elhatalmasodott rajtam és se enni se inni nem tudtam úgy 2-3 napig. Utána voltak jobb napok. Most már a 3ik napja igen szarul vagyok minden kijön. Hát nagyon irigylem akik be mernek vállalni 3-4 gyereket nekik biztos meg se kottyan egy terhesség...
2012. szept. 12. 10:33
Engem most a terhesség alatt elkerült szerencsére..csak émelyegtem. De a kólát tényleg érdemes kipróbálni. Nem tudom mi van benne, de nagyon ragaszkodik hozzá az ember gyomra. :)
2012. szept. 12. 10:31
Jah, kipróbálhatod még a nagyon hideg citromos vizet gyömbéres keksszel. Az bent maradt nekem.:)
5. bowie (válaszként erre: 1. - Adry06)
2012. szept. 12. 10:30

Nekem az első terhességemnél volt. Semmi nem maradt bent, kórházba is kerültem. A 20. hétig tartott, de a 14. héttől már jobban viselhető volt, akkor már naponta csak 3-4 alkalommal hánytam.

Semmivel nem tudtam csillapítani. A magne b6ot azért szedheted kettessével is. Naponta 3x.

A második terhességemnél, amiben jelenleg vagyok, meg abszolute nem hánytam. Most csak ájuldozom.:)

4. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Adry06)
2012. szept. 12. 10:28
Nekem három hónapig tartott.. igazából semmi sem segített. Néha a B6 vitamin, amúgy három hónapig én kekszen és vizen éltem.. meg jobb napokon gyümölcsön és zöldségen.
2012. szept. 12. 10:27

Hányszor hánysz? Belőlem az első 12. hétben szinte minden kijött, volt, hogy pár órával később...

Fogytam is, és semmitől nem múlt el, nem csillapodott.

A 13-14. héten aztán mintha elvágták volna, megszűnt.

2012. szept. 12. 10:27
én majdnem kórházba kerültem,az első 3-4 hónapban több mint 6 kg-ot fogytam.a nőgyógyász mentőötlete segített megúszni a kórházasdit: bármit ettem vagy ittam,előtte pár korty coca-cola... ha elfelejtettem véletlenül kezdődött előlről az egész :S 20. hét körül elmúlt magától.
2012. szept. 12. 10:25
meddig tartott, mivel lehet csillapítani??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook