Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi teszt ami nem mutat ki több hónapos/2-4/ terhességet, van ilyen?Tapasztalatok? fórum

Terhességi teszt ami nem mutat ki több hónapos/2-4/ terhességet, van ilyen?Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 30. 19:28

Szia!


Második babámat várom, mindkét terhességnél teszteztem ezerrel és nekem az a tapasztalatom, hogy a mai terhességi tesztek nagyon jól, megbízhatóan, hamar kimutatják a terhességet, a vérzés elmaradésa után már mindenképp! Én legalábbis nem hallottam olyat, hogy valakinek ne mutatatta volna ki a terhességet, a vérzés elmaradása után. Az UH-okon pedig már egy hat hetes terhességet is látni szépen, a 6 hetes magzatnak már dobog a szíve!!


Amikor én jópár éve abba hagytam a fogamzásgátlót, mert az első babát terveztük, akkor 6 hónapig nem menstruáltam egyáltalán utána, mert a sokéves gyógyszerszedés elvékonyította a méh nyálkahártyáját és peteérés sem volt. Egy másik gyógyszerrel kellett visszahozni a menstruációt és még egy fél évbe telt amíg megfogant az első kislányom!

2008. febr. 6. 11:09
hello!köszi a sok hozzászólást, voltam dokinál,és mivel a párommal volunk együtt, védekezés nélkül, azt monta hogy várjunk még 14napot, azán csinájak mégegy tesztet és utánna menjek vissza, hozzam el a gyógyszert stb....remélem rendbe lesz minden...
2008. febr. 5. 06:46
Nincs mellfeszülésed? hányinger? Szerintem ne szedjél be semmi még egy jódarabig. Azért az uh-n már szépen megjelenik egy három hónapos terhesség. Ha lelkiismeretes a dokid akkor megnéz uh-n, ha ott sem lát semmit akkor megnézi a véredben a hcg koncentrációt. 1 labor az egész. Utána biztosabb diagnózist tud mondani.
7. Mariann26 (válaszként erre: 1. - Nimue)
2008. febr. 5. 06:41

Szia Nimue!


Igen van úgy hogy nem mutatja ki a teszt, kicsi a hormonszinted. Amikor terhes voltam, a DM-es tesztek nem mutatták ki a babát, a medilab és a gabriellteszt igen.

Szerintem várj még. Mérd a hőmérsékletedet. Ha 37 körül vagy afelett van az jó. Ha lentebbmegy akkor valószínű megjön. Ha elmész az orvoshoz akkor olyan sárgatesttartalmú hormont fog adni, az nem károsítja a magzatot, sőt elősegíti a beágyazódást. Szeded kb. 5 napig, utána abbahagyod. Ha valószínűleg terhes vagy akkor annak az abbahagyása után sem fog megjönni vagy csak kicsit barnázik, ha nem vagy, akkor megjön rendesen. Ne izgulj.Jaj mennyi ideig csináltam én ezt.

6. LoLiNa (válaszként erre: 4. - Nimue)
2008. febr. 5. 05:42
kérj egy ultrehengot mindenképp.. de gondolom van annyi esze az orvosnak, hogy magától megnéz, mielött beszedet valamit veled
2008. febr. 4. 22:01
Igen ebben igazad van,de ha a doki bunkó,akkor erősködj.Elvégre lehet hogy a gyereked életéről van szó!Ha minden kötél szakad,menj el másik dokihoz.
4. Nimue (válaszként erre: 2. - Fd47e3a793)
2008. febr. 4. 21:59
Köszi!Igazából attól félek hogy mivel az összes terhességi teszt negatív lesz, a doki majd elküldt a pics-be ill. azt gondolja hogy csak fontoskodom...:( - de szoktam émelyegni, fáradékony vagyok/nagyon sokat tudnék aludni/, meg a hasam is fel van puffadva...de ezek pont annyira lehetnek terhességi tünetek is mint nem:(
2008. febr. 4. 21:48
Amúgy hallottam már olyat ogy a teszt semmit nem mutat és mégis terhesség áll fenn.
2. fd47e3a793 (válaszként erre: 1. - Nimue)
2008. febr. 4. 21:47
Én erre nem tudok válaszolni,de mielőtt akármit is beszednél,menj el UH-ra.Ha ott látszik a baba,akkor eldöntheted,hogy hogyan tovább.Uh előtt semmit szerintem!
2008. febr. 4. 20:53

Sziasztok!Lehetséges az hogy egy 3hónapos terhesség ne látszódjon a terhességi teszteken?Igazából, az van hogy októberbe szedtem utoljára a fogamzásgátló tabit, aztán 2hónapot ki kellett volna hagyni elvileg.Novemberbe megjött rendesen.Decemberbe és most januárban viszont kimaradt.Csináltam már 3terhességi tesztet, de mindegyik egyértelmüen negatív lett.A dokihoz kell majd mennem, ad valami gyógyszert amitöl megjön, és majd újra szedhetem a gyógyszert.

De tudjátok anyum amikor engem várt, akkor úgy járt, hogy ultrahangon már jól látható voltam, és mozogtam is a hasába viszont a tesztek /a vér teszt is/ mind negatív volt neki...

Szóval van aki esetleg hasonlóképp járt?mert egy kicsit félek hogyha beveszem ezeket a gyógyszereket, és mégis terhes vagyok, akkor elveszem a gyereket, vagy esetleg károsíthatja??Légyszi írjatok ha van tapasztalat a témával kapcsolatban....

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook