Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi táppénz fórum

Terhességi táppénz (beszélgetős fórum)


2019. aug. 12. 09:14

Sziasztok!


Olyan kérdésem lene hogy visszamenőleg vissza e tudja adni a tàppénzespapírt a doki ha elveszett vagyis nem kapta meg a fönököm akivel elküldtem? Sajnos az én dokim szabadsàgon van de màs helyetesití ő is ki tudja adni nekem visszamenőleg vagy nem?

2019. ápr. 30. 09:27
Szerintem ha komoly a baj,akkor szigorú pihenés,azt semilyen munka nem teszi lehetővé.Én eladóként dolgozom trafikban,fizikailag az sem megterhelő .Ha veszélyeztetett akkor vigyázni kell.Nem játék.Egy kis élet múlhat ezen . Az orvos meg általában segítőkész ebben.
8. vivien73 (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2019. ápr. 26. 22:36

Így van, nem fizikailag megterhelő, hanem a stressz a probléma, aki elég komoly méreteket ölt sajnos.


Mondjuk ilyen szempontból neked rosszabb volt, a pakolás valóban nem ennek megfelelő tevékenység :(

2019. ápr. 26. 22:34

Nagyon köszönöm a válaszotokat, sikerült beszélnem a nőgyógyásszal és a háziorvossal is, szerencsére mindketten ugyanígy gondolták, szülésig maradhatok. Nem mintha annyira szeretnék, de sajnos muszáj, nem bírom jelenleg sem az utazást, sem a sok kapkodást, a hematóma miatt pedig fekvésre ítélt szextilalommal együtt.

Egyébként 24 éves vagyok. A kockázatis dolog is fura volt, mert a doki azt mondta az endo miatt magas kockázatú leszek, de mégis az alacsonyat karikázta, amit a mai napig nem értek, hogy most miért.

De nem számít, ennek ellenére remélem minden rendben lesz! :)

6. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Vivien73)
2019. ápr. 23. 20:38
Simán ki fog írni ezzel a háttérrel és a hematomával.
2019. ápr. 23. 15:45
A nőgyógyász ad egy papírt, hogy táppénzre javasol, és onnantól kiír a házidoki.
2019. ápr. 23. 15:22
A nőgyógyászt kell megkérdezned, az ő javaslatára ír ki a háziorvos. SZóval a nőgyógyásztól kell először papírt szereznd és azt vinni a háziorvosnak.
3. Anita_89 (válaszként erre: 1. - Vivien73)
2019. ápr. 23. 14:42

Szia Vivien!


Nincs ebben az egészben tapasztalatom, de véleményem szerint, mivel volt 3 endometriózissal kapcsolatos műtéted, simán van rá esély, hogy kiír a háziorvos. Szerintem egy probát megér. A rizikó felmérési lapon milyen besorolást kaptál? Hány éves vagy?

2019. ápr. 23. 14:38
Ha jól értelmezem nem fizikailag végzel megterhelő munkát, ilyen esetben nem hiszem hogy szülés végéig ki írnak tápra majd csak a vége felé ha nincs más veszélyforrás. Ezt csak is az orvosoddal tudod lebeszélni. Mindkét terhességemnél veszélyeztetett voltam. Az elsőnél 8.héttől szülésig tápon voltam. Bolti eladó vagyok - egész nap állás mellett nehéz termékeket kellett volna pakolnom.
2019. ápr. 23. 13:45

Sziasztok!


Kiváncsi vagyok a véleményetekre, illetve a tapasztalataitokra. A Következő a történetem: Hál’ istennek összejött a baba, (korábban volt 3 műtétem endometriózis miatt) most vagyok a 9. hét elején. Nagyon stresszes a munkám, ügyfélszolgálaton dolgozom (áramszolgáltató), ahol minden fél órában teljes idegösszeroppanás az ügyfelektől, körülményektől stb. Emellett több, mint 100 km-t utazom naponta csak azért, hogy dolgozhassak. Eddig minden rendben ment, múlt hétig nem volt probléma, de görcs + enyhe vérzés keretében kórház, ahol kiderült, hogy a petezsák alatt keletkezett egy majdnem akkora hematóma, mint a magzat. Kaptam rá gyógyszert, hátha felszívódik. A kérdésem, hogy mennyire tartjátok esélyesnek hogy a doki végleg kiír táppénzre szülésig? Volt már valaki hasonló helyzetben? Nagyon féltem a babámat, és szerintem egyik fent leírt tényező sem kedvez neki.. Előre is köszönöm a válaszokat! :*

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook