Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi kiütések fórum

Terhességi kiütések (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességi kiütések

2021. jan. 30. 19:30
Én is megjártam, PUPPP-nak is nevezik. Szülés után még 10 hétig "élvezhettem". A striáimmal egyidőben kezdett kialakulni, 35. héten pedig elfajulni. Senkinek nem kívánom 😔
2017. jún. 7. 17:37
Nem vagyok szakorvos és nem is értek a dologhoz, de szerintem ez a leírtak alapján allergia. A terhességgel felborul a hormonháztartás és kialakulhat időlegesen ilyesmi. De az orvosoknak könnyebb rámondani egy sablon szöveget, mint kezelni. Pedig biztosan van olyan semleges vagy gyógynövény alapú kenőcs vagy hintőpor vagy akármi, ami a külső tüneteket és ezzel a panaszokat csökkenti. Az egyik ismerősön éppen a napokban mondta el, hogy kisbabája szoptatása alatt laktózérzékenység alakult ki nála. Csupa-csupa pattanás lett és elment bőrgyógyászhoz, aki megállapította ezt. Azóta laktózmentesen táplálkozik és szépen le is mentek a kiütései.
2017. jún. 7. 12:00
Létezik ilyen orvosi diagnózis: polimorf terhességi kiütés, sok kismama szenved tőle.

A saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy nagyon kellemetlen dologról van szó.
Áldott állapotom utolsó pár hetét ez a probléma árnyékolta be. Körülbelül a 36. terhességi héten kezdődött, hogy a combomon, majd a lábszáramon is megjelentek a viszkető piros pöttyök, amik mellé lapos, nagyobb foltok is társultak.

Ugrás a teljes írásra: Terhességi kiütések

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook